Слънчеви очила

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Слънчеви очила

Мнениеот Arkaim » Пет Яну 14, 2005 7:35 pm

След много гледане и обикаляне си избрах очила за колоезденето, планината и града, т.е. едни да стават за всико?:
това са Julbo Advance ....
Вие какво можете да ми препоручате? Някоя друда марка.... недостатъци на тези....щ
Просто очаквам мнение, мерси!
Ето за какво става дума:
Download Attachment: [img]images/icon_paperclip.gif[/img] 81733_l.jpg
7.42 KB

прочетох какво бяхте писали по отношение на тази тема... Тук ме интересува дали този конкретен модел е достатъчно добър, само виждам един недостатък в него:
ПЕКАЛЕНО тъмни са : водят се за пропоскливост мна светлината 3-4 степен(тъй като са фото-соларни) и дават затъмнение 84-94$ което ми се струва че малко много за това което искма да ги използвам... В смисъл че на сянка в гората няма да се вийда нищо...
е какво ще кажете ?
Четох и още нещо- този модел е спечелил награда в USA за най-добри очила на годината
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Пет Яну 14, 2005 7:59 pm

Еми единствено мога да те посъветвам да си вземеш от тия притегателни въженца за очилата, докато караш. Доста са полезни. Има такива в магазина на Поларойд до Попа по 10кинта, може някъде и по-евтино да ги вземеш.
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Пет Яну 14, 2005 8:01 pm

това ще взема ама първо очилата :)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Нед Яну 16, 2005 10:00 pm

Nqma li nqkoi da dade mnenie po vyprosa?
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Яну 16, 2005 10:57 pm

[quote="Arkaim"]

Nqma li nqkoi da dade mnenie po vyprosa?
[/quote]

Първо кажи с каква сума разполагаш.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Пон Яну 17, 2005 12:18 am

Ако искаш универсални очила за града/планината/колело, добра идея са тези със сменяемите плаки. Аз си взех такива дънлоп, три плаки - отровно жълти (първия път като ги сложих чак ми прилоша), тъмни (идеални за слънчеви дни, за град, плаж), и светло жълти. Последните са идеални за каране, през повечето време съм с тях, освен ако не е много слънчев ден и каране предимно по асфалт, тогава слагам тъмните.
Предимства - леки, стилни, удобни
Недостатъци - малко кекава система за захващане на плаките, при всяко изпускане може да се откачат. От друсане по време на каране не се влияят.
Гледам си от Пловдив, така че ще споделя, че
ги взех от магазина за оптика от северната страна на централна поща (там където има сергии за книги/учебници), но бяха модел 2003, незнам сега какви имат, можеш да отидеш и да провериш.
В магазин велосвят (на бул. руски, още познат като "при Чачо") могат да ти предложат очила, предлагани от веломания, пак със няколко сменяеми плаки (включително бели).
Успех:)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Яну 17, 2005 12:36 am

[quote="bikezilla"]


Ако искаш универсални очила за града/планината/колело, добра идея са тези със сменяемите плаки. Аз си взех такива дънлоп, три плаки - отровно жълти (първия път като ги сложих чак ми прилоша), тъмни (идеални за слънчеви дни, за град, плаж), и светло жълти. Последните са идеални за каране, през повечето време съм с тях, освен ако не е много слънчев ден и каране предимно по асфалт, тогава слагам тъмните.
Предимства - леки, стилни, удобни
Недостатъци - малко кекава система за захващане на плаките, при всяко изпускане може да се откачат. От друсане по време на каране не се влияят.
Гледам си от Пловдив, така че ще споделя, че
ги взех от магазина за оптика от северната страна на централна поща (там където има сергии за книги/учебници), но бяха модел 2003, незнам сега какви имат, можеш да отидеш и да провериш.
В магазин велосвят (на бул. руски, още познат като "при Чачо") могат да ти предложат очила, предлагани от веломания, пак със няколко сменяеми плаки (включително бели).
Успех:)
[/quote]


а имаш ли представа колко $ ще излязат едни такива очила?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Arkaim » Пон Яну 17, 2005 9:13 am

Мен ме интересува Специално модела Julbo Advance dali si заслужават?
Мен ме притеснява че са твърде тъмни.... фактор 3-4 с променящ се поляритет и в гориста местност и облачно време няма нищо да виждам! най-много мога да дам до [color=red]100$[/color]
Какво ще кажете?
Тези със сменяемите плаки нямам желание да ги взимам , искам нещо което да се сменя според светлинния поток-така няма нужда за нищо да се грижа! Пък и другото нещо към което се стремя е максимално да прилепват към лицето!
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 17, 2005 9:32 am

[quote]искам нещо което да се сменя според светлинния поток-така няма нужда за нищо да се грижа[/quote]


Тва да не ти е Tefal? :D:D:D

Seriozno - eдинствените специално предназначени за MTB очила, които могат това, са новите Specialized Singletrack. Можеш да ги намериш тук-там (ползвай Google) за около $140 чифта
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikezilla » Пон Яну 17, 2005 9:36 am

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

[quote="bikezilla"]


Ако искаш универсални очила за града/планината/колело, добра идея са тези със сменяемите плаки. Аз си взех такива дънлоп, три плаки - отровно жълти (първия път като ги сложих чак ми прилоша), тъмни (идеални за слънчеви дни, за град, плаж), и светло жълти. Последните са идеални за каране, през повечето време съм с тях, освен ако не е много слънчев ден и каране предимно по асфалт, тогава слагам тъмните.
Предимства - леки, стилни, удобни
Недостатъци - малко кекава система за захващане на плаките, при всяко изпускане може да се откачат. От друсане по време на каране не се влияят.
Гледам си от Пловдив, така че ще споделя, че
ги взех от магазина за оптика от северната страна на централна поща (там където има сергии за книги/учебници), но бяха модел 2003, незнам сега какви имат, можеш да отидеш и да провериш.
В магазин велосвят (на бул. руски, още познат като "при Чачо") могат да ти предложат очила, предлагани от веломания, пак със няколко сменяеми плаки (включително бели).
Успех:)
[/quote]


а имаш ли представа колко $ ще излязат едни такива очила?
[/quote]


110лв
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Яну 17, 2005 10:22 am

ясно...
докато не оправя кото има за правене по байка, такова нещо ще ми е бая за джоба
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот jivkonik » Пон Яну 17, 2005 11:32 am

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

ясно...
докато не оправя кото има за правене по байка, такова нещо ще ми е бая за джоба
:)
[/quote]

Един познат си взе от ТСМ за 14 лв с 3 плаки - тъмни, безцветни и жълти. Имат UV 400 филтър, нямат поляризация. Захващането на плаките малко е кофти и при смяна ми се струва, че се кривят доста рамките, та не е ясно колко ще оцелеят. Но за тази цена не може да се изисква прекалено много!
Инак аз имам Sigma Sport модел Grenoble с 3 цвята плаки. Много съм доволен, вече 2 сезона ги ползвам - към 50 лв струваха във Веломания.

За всеки по джоба има очила, само трябва да се вземат задължително с UV защита, защото повече съсипват очите ако нямат!!!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот SPA » Пон Яну 17, 2005 1:41 pm

[quote="Arkaim"]
...
ПЕКАЛЕНО тъмни са : водят се за пропоскливост мна светлината 3-4 степен(тъй като са фото-соларни) и дават затъмнение 84-94$ което ми се струва че малко много за това което искма да ги използвам... В смисъл че на сянка в гората няма да се вийда нищо...
[/quote]

Ами на степен 3 нямя да имаш проблем да караш на слънчево време. За гората може и да са ти малак проблем, но не фатален. Но ако очилата варират до степен 4 може по някое време да ти изиграят кофти номер. Имай в предвид че се иска време за осветляването и потъмняването на плаките.

По принцип аз много харесвам Polaroid моделите с поляризация. Много добре премахват отблясаците и като цяло степен 3 на плаката не е толкоз тъмна. Спортните модели варират от 70 до към 100лв.

Като цяло аз си реших проблема като имам 2 чифта очила - оранжеви и тъмни. Недостатък спрямо сменяемите плаки е че носиш в повече. Предимството е че ако счупеш единия другия ти остава.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Пон Яну 17, 2005 2:05 pm

Подкрепям СПА! Аз съм със един спортен модел на Поларойд, с поляризация и тъмнозелени стъкла. Екстра са. За 80 кинта със тая връвчицата!
Иначе то на мен за около 100$ ще ми излезе, в смисъл тия очила и сега една маска, с която да си карам...Хем и с очилата ще става като примерно ше се правя на крос кънтрист :) с тях ще е перфектно!Но със сигурност ти трябват поне 2 неща или очила със сменяеми плаки, тва е най-одачно.
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Пон Яну 17, 2005 2:07 pm

A kakvi vpe4atleniq imate ot firmata JULBO?
И друго - фактор 3 е достатъчно да се гледа в гора и облачно.....Така ли е?
според мен ако на качествени очилата няма опасност да се счупят плаките - направени са от достатъчно стабилен материал.!!!
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Пон Яну 17, 2005 2:08 pm

[quote="SPA"]

По принцип аз много харесвам Polaroid моделите с поляризация. Много добре премахват отблясаците и като цяло степен 3 на плаката не е толкоз тъмна. Спортните модели варират от 70 до към 100лв.
[/quote]


хъмм, аз мога да ти намеря почти всичките модели на Полариод, поляризирани и със 400 ултравиолетова защита на цени повече от два пъти по-ниски от тези, които си цитирал...:^:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот SPA » Пон Яну 17, 2005 6:54 pm

[quote="Zozka"]
хъмм, аз мога да ти намеря почти всичките модели на Полариод, поляризирани и със 400 ултравиолетова защита на цени повече от два пъти по-ниски от тези, които си цитирал...:^:
[/quote]

Хм може и някой да ти се обадя, ако не са те хванали дотогава. :beer:

[quote="Arkaim"]
A kakvi vpe4atleniq imate ot firmata JULBO?
И друго - фактор 3 е достатъчно да се гледа в гора и облачно.....Така ли е?
според мен ако на качествени очилата няма опасност да се счупят плаките - направени са от достатъчно стабилен материал.!!!
[/quote]

Няма такива очила на които да не може да се счупят плаките. Даже моделите на сигма се рекламират че при чупене остаците ще са по безопасни за окото - поне такак съм чувал.

Относно марка Jilbo - хубави очила, но според мен може да си намриш същотото качество на много по-ниски цени. За Jilbo ще платиш и търговската марка. Освен това очила се купуват след като си ги мерил - как ти стоят, ширина, стягане, задържане на главата при сътресения, пасване на цвета на плаката на окото и т.н. и т.н. ...
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Пон Яну 17, 2005 10:03 pm

Оки! Разбрах - като ги тествам на мене ще видим точно за какво става дума , въпросите които повдигнах бяха да ме успокоят че няма да се прецакам като дам толкова пари! за това беше всичко :)
10х
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Пет Яну 21, 2005 3:16 pm

Човек аз си взех едни Ozzi ли какви беха:o)за 40лв.3 степен.Аз ходеха и редовно в планината лято и зима и съм мноо доволен от тях.рамките могат да се регилират нали кат карам да са ми по прилепнали.и дават към тях мостра едно стъкълце на което пише "Ако упеете да го счупите с чук ви връщаме парите".И аз бих стъкълцето с един бая масивен чук и нема чупене.Само се сплесква.Мноо съм доволен от очилата.Карал съм бая в гората и нямам проблеми с гледането.Очилата кат погледнеш отпрд стъклата и са като огледални.но както си решиш.Има и един модел на Cebe за около 180лв коит също е с няколко вида плаки.на o'key мисля че се казваха са мноо добри.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Вто Яну 25, 2005 9:28 am

свързах се с вносителите- зареждане ще има чак към 20 февруари.... До тогава ще чакам...:)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shantav » Вто Яну 25, 2005 5:42 pm

И аз карам с едни Оззита! За 40 кинта са поносими! Наистина са доста здражи относно стуклата! Обаче моделут ми имаше некакуж дефект и рамката се с4упи и от ляво и от дясно точно над ухото! Нищо което каноколите не поправя:beer:
Хакуна Матата....
Shantav
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 8:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот if_pif » Нед Апр 03, 2005 6:48 pm

woww! kakvo stava tuka?! 140 prasala za o4ila?! ami az sum s o4ila s dioptar! dadox okolo 140 ama leva!!! i sum super dovolen! 4erni sa! s tumni plaki!
if_pif
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Нед Апр 03, 2005 8:15 pm

очила за колело смятам че са тези със сменяемите плаки.... иначе аз си купих Bolle Slice
[img]http://bolle.com/images/snakes/slice_shinyblk_ptnsgun_photo.jpg[/img]
-> http://bolle.com/performance_eyewear/snakes_slice.shtml

с намаление... от 140лв бяха на 80лв... има ги същите в магазина на polaroid... съвсем леко затъмняват и се вижда идеално с тях в гора... стават за шофиране и на кола... карал съм и ски с тях... , но за bike мисля че едни на Сигма от 35лв вършат работа... имат 100% UV ... мойте са със поларизация и 100% UV ...

и искам да добавя нещо... Polaroid-kite по 20 лв са МЕНТЕ .. от 50 нагоре са истинските (разпознават се и по етикета и разликата е че нямат ащита а само поларизация ;) )

ето отвън как е-> [img]http://img159.exs.cx/img159/3196/vbcx1ch.jpg[/img]
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Admin » Нед Апр 03, 2005 9:51 pm

[quote="Shantav"]

Обаче моделут ми имаше некакуж дефект и рамката се с4упи и от ляво и от дясно точно над ухото! Нищо което каноколите не поправя:beer:
[/quote]


Такова нещо може да се оправи като се сложи телче за задравяване на връзката, плюс съответното лепило. Баща ми е оправял така 2-3 пъти щети, нанесени от мен или брат ми. Пипкаво е и трябва да се направи добре, но става много здраво ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот sstefanov » Пон Апр 04, 2005 6:58 pm

Привет,

Аз карам с очилата на една чешка марка - R2.
Специализират в очила за велосипедисти и миналата година най-скъпия модел беше под 40 лв.

Сайта им е: www.r2.cz

Миналата година ги имаше в оптиката на ул. Алабин 34 (близо до ъгъла с ул. Цар Борис). Оптиката е от верига Joy Optic.

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта