MOCA vs Shimano DEORE (hubs)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

MOCA vs Shimano DEORE (hubs)

Мнениеот Shady™ » Чет Яну 13, 2005 9:40 pm

Imam oferta za glavini MOCA (predna i zadna) za disc, na mashinni lageri za sushtite pari, za koito shte vzema predno i zadno deore za disc! Koe spored vas e po-zdravo i za koe da si dam parite:banghead:, puk i na vunshen vid sa mnogo qki :bouncy: (MOCA-ta)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Rotting » Чет Яну 13, 2005 10:28 pm

Пич, преди 2 седмици си взех задна главина MOCA за диск на лагери и за сега съм доволен. Верно е, че изглежда добре, макар че, не това е най-важното.
Взех 250мм спици, наплетох си шината, балансирах си я и задното колело заспа.
Дано не бъркам, но мисля, че задното деоре за диск (49лв) е на сачмени лагери, а задната МОСА за диск е на машинни и е на по-ниска цена.

Май тези дни ще си взема и предна МОСА за диск.

[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/Rotting/2005113142338_1.jpg[/img][img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/Rotting/2005113142427_2.jpg[/img]
Пиши на кирилица, ако обичаш, че ми е трудно да разчитам ;)
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Чет Яну 13, 2005 11:20 pm

Tezi ,glavini ,MOCA de se prodawat ?

che iskam da si smenq ,gavinite i kaplite ,che da stana [color=red][size=200]PRO[/size][/color]:rofl::rofl::rofl:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Sp0nG » Чет Яну 13, 2005 11:29 pm

И от къде тази Мока, значи?
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Shady™ » Чет Яну 13, 2005 11:51 pm

@Rotting дано да са добри!:IА иначе си прав за лагерите !Btw за колко ти си купи задната МОСА за да преценя (ако никой незнае да ли са добри главини)по пари коя е по добра(не че оценката ще е много точна)Btw за киришцата - бях в marshall__ а той няма и за това :)
А МОСА можете да купите от BIKE CENTER-a в Младост 1:thumb: И все пак искам да уточня че търся по здравата/доброто от тези 2 главини :^:!!! Не съм карал от мноо време и ще си наваксам като за пропуснатото :hbang2:а съм с твърда рамка и ми трябват все пак здрави неща И то ако може да ми се даде отговор по бързо, че да се поръчват и спици и да се наплетат а идат и почивни дни и ....
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Rotting » Пет Яну 14, 2005 9:55 am

Във форума имам по-големи разбирачи от мен (определено) и се надявам и те да дадат някакво мнение.

Все пак си мисля, че МОСА-та на машинни лагери ще е по-добре от Деорето на сачмени лагери.

Алуто на МОСА-та изглежда както на Деорето, защото съм виждал алу-главини, които все едно са минали през центрофуга.

Иначе, както казах, ако си с Аеро двустенни шини ти трябват 36 броя 250 мм спици (за балона откъм диска не са необходими по-дълги).

Според чуждо мнение, тези лагери можело да изкарат 30,000 км :), а при разлуфтване може да се сменят, били стандартни лагери, само трябвало да се избият внимателно.

Лично на мен ми се струва главината ок и съм я предпочел пред Деорето.

Ако имаш финансова възможност, вземи да купиш една МОСА и една Деоре и ги стисни на менгемето, така всички ще знаем резултата :):)
Шегувам се, айде успешен избор!
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пет Яну 14, 2005 10:14 am

Подмяната на машинни лагери според мен хич не е лесна работа, може да се наложи и леглата после да се престъргват на струг за да се монтират нови лагери. А на Деорето с неговите съчмени лагери и конуси си правиш профилактика веднъж-два пъти годишно, сменяш греста обираш луфта - с две думи караш и пееш!
Не съм фен на главините с машинни лагери особено в този ценови диапазон. Е има и доста скъпи и качествени неща с такива лагери, които може да ти служат вечно и безпроблемно, но за тази цена не може да се очаква подобно поведение! Поне аз мисля така де, да видим другите какво ще кажат.;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 10:22 am

[quote="jivkonik"]

Подмяната на машинни лагери според мен хич не е лесна работа, може да се наложи и леглата после да се престъргват на струг за да се монтират нови лагери. А на Деорето с неговите съчмени лагери и конуси си правиш профилактика веднъж-два пъти годишно, сменяш греста обираш луфта - с две думи караш и пееш!
Не съм фен на главините с машинни лагери особено в този ценови диапазон. Е има и доста скъпи и качествени неща с такива лагери, които може да ти служат вечно и безпроблемно, но за тази цена не може да се очаква подобно поведение! Поне аз мисля така де, да видим другите какво ще кажат.;)
[/quote]


Не съм срещал тези главини, но съм изцяло на мнението на jivkonik - евтините главини с машинни лагери обикновено правят проблеми при кученцата - това им е слабото място, за да може хем да са евтини, хем да са с машинни лагери.
Нагледал съм се на евтини главини с машинни лагери и скапани механизми за зацепване (примери от БГ пазара: Formula и Onyx).

Деоре-то е доказано, добро е, а поддръжката му е елементарна и най-важното евтина. Подмяната на машинни лагери е елементарна само ако имаш подходящия инструмент, а като се включи той в цената и тогава нещата стоят доста по-различно.

Така че, моето мнение е (в този ценови клас) - един глас за Deore.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shady™ » Пет Яну 14, 2005 10:53 am

Хмм ... Да ви кажа 1 историйка:Бях си продал старите шини и имах пари само за 1 шина и си взех задна и помолих 1 приятел да ми даде няква шина за диск и той ми даде шина с неква Logan. На главина и беше ебана майката(гумата опираше в арката от луфт(2.35гума)бе голяма дангия беше. Та трябваше да и се сменият от вътре лагерите и конусите и за да не давам пари за нови си дадох 1на мнооооо стара главина Joy tech (не за диск) и всичко стана ОК.... та мисълта ми при деоре-то ще е пак ли ще е такаако се преебе ? Ще мога ли от кakвато и да е главина да и сложа части ? и 2рото Тая МОСА като е на машинни лагери, не би ли трябвало да е със стандартен размер 'резервни чаркуляци' , тоест смяната да е еднакво лесна и да не треябва некви Heavy Tools?Btw колко ще струва ремонта на разбита МОСА и на Deore ? И това със 'преструговането на струг ' - за това сигурен ли си ? с Две думи: ако се пребе Деоре/МОСА коя ще може да се оправи(според мен и двете)без преструговане на струг и т.н. и кой ремонт ще е по евтин ? Другото нещо е ако излезе нещо в стил, че пак Деорето е по оферта какво ще кажете за Front - MOCA; Rear - Deore ?
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 14, 2005 10:54 am

Още един глас за Deore.

Не за първи път сме на едно мнение с bikerider, но в случая трябва да имаш предвид, че докато аз съм заклет фен на конусните главини, за него не може да се каже същото...

По принцип е добре да бягаш далеч от продукти с никому неизвестни имена, респ. никому неизвестни качества. За мен например MOCA е грешно изписана разновидност кафе...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пет Яну 14, 2005 11:11 am

Shady™ доколкото ти следя постовете по темите ти събираш колело за здраво спускане (поне така разправяш). На това колело главини от класа на Деоре или въпросната МОКА няма да изкарат много! А части за Деоре главини май не се внасят, а и четох някъде пример(по спомени цитирам, може и да греша) - цяла главина на Шимано я продават за 44 долара, само оста с конусите 41 долара! Явно Японците нямат за цел да поддържат политика по ремонт на нещата им, ами гледат да продават нови и цели.
Съвета ми да се вгредаш в главини от класа на ДеореХТ и нагоре - знам, че цените са сериозни (предна ХТ взех миналата година за 85 лв от Веломания), но инвестицията в такава главина води до много по-редки ядове с нея и наистина удоволствие от приятната и безпроблемна работа!
Е ти си решаваш в крайна сметка, това е само мнение...:^:
Успех в избора!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 14, 2005 11:12 am

[quote="Shady™"]

Хмм ... Да ви кажа 1 историйка:Бях си продал старите шини и имах пари само за 1 шина и си взех задна и помолих 1 приятел да ми даде няква шина за диск и той ми даде шина с неква Logan. На главина и беше ебана майката(гумата опираше в арката от луфт(2.35гума)бе голяма дангия беше. Та трябваше да и се сменият от вътре лагерите и конусите и за да не давам пари за нови си дадох 1на мнооооо стара главина Joy tech (не за диск) и всичко стана ОК.... та мисълта ми при деоре-то ще е пак ли ще е такаако се преебе ? Ще мога ли от кakвато и да е главина да и сложа части ? и 2рото Тая МОСА като е на машинни лагери, не би ли трябвало да е със стандартен размер 'резервни чаркуляци' , тоест смяната да е еднакво лесна и да не треябва некви Heavy Tools?Btw колко ще струва ремонта на разбита МОСА и на Deore ? И това със 'преструговането на струг ' - за това сигурен ли си ? с Две думи: ако се пребе Деоре/МОСА коя ще може да се оправи(според мен и двете)без преструговане на струг и т.н. и кой ремонт ще е по евтин ? Другото нещо е ако излезе нещо в стил, че пак Деорето е по оферта какво ще кажете за Front - MOCA; Rear - Deore ?

[/quote]


Горещо бих ти препоръчал да мислиш как да ПОДДЪРЖАШ даден механизъм в изправност, а не как ще го РЕМОНТИРАШ, когато ГО ПРЕЕБЕШ (механизмите рядко СЕ преебават сами, много по-често се случва да ГИ преебават)...

В ртази връзка ти гарантирам, че при кадърна и редовна поддръжка, комбинирана с адекватна експлоатация, няма да се нуждаеш от резервни части за главина Deore...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 11:19 am

[quote="TOYAGA"]
Не за първи път сме на едно мнение с bikerider, но в случая трябва да имаш предвид, че докато аз съм заклет фен на конусните главини, за него не може да се каже същото...
[/quote]

Така е - аз карам и предпочитам машинни лагери.

[quote="TOYAGA"]
По принцип е добре да бягаш далеч от продукти с никому неизвестни имена, респ. никому неизвестни качества. За мен например MOCA е грешно изписана разновидност кафе...
[/quote]


:thumb::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shady™ » Пет Яну 14, 2005 11:21 am

@TOYAGA ще се постарая с поддръжката, а за експлоатацията - Бог да им е на помощ ;) :D:P Та мисълта ми е - АКО се преебат какво става коя по лесно ще се оправи и дали може да се оправи и кой ремонт колко ще е ? Иначе Деоре-то е много ма много добра главина (1 приятел кара с такава от 3 год и не е мръднала (ам не кара като велотурист ами лети като 'птица без криле, ако разбирате какво имам предвид ;) )!!!, а задната му е на по малко -1.5-2година като имаше 1 малкък проблем който се оправи)Но все пак ми се иска да си дам парите за МОСА, смисъл че по ме кефят като дизаийн , но ако не са толкова здрави и немогат да се поправят ... :( Ако може и някой да ми каже и колко дава като оценка за 1та и за другата по 10 балната система или в '%' Btw до колкото разбрах ако сложа отпред МОСА ще е по добре/здраво от колкото Деоре, но за отзад май е по добре Деоре ?!:banghead: Кажете ми сега какво да правя :banghead: 2x Deore; F MOCA and R Deore; 2x MOCA ? И въпросът ми с ремонтите ?!:banghead:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 11:31 am

[quote="Shady™"]

@TOYAGA ще се постарая с поддръжката, а за експлоатацията - Бог да им е на помощ ;) :D:P Та мисълта ми е - АКО се преебат какво става коя по лесно ще се оправи и дали може да се оправи и кой ремонт колко ще е ? Иначе Деоре-то е много ма много добра главина (1 приятел кара с такава от 3 год и не е мръднала (ам не кара като велотурист ами лети като 'птица без криле, ако разбирате какво имам предвид ;) )!!!, а задната му е на по малко -1.5-2година като имаше 1 малкък проблем който се оправи)
[/quote]


най-общо казано нещата стоят така - преебат ли се кученцата, и при двете главини нещата стоят горе-долу еднакво. само дето за тези noname главини силно се съмнявам да намериш резервни части бързо, лесно и евтино. особено в байк-центъра. попитай ги все пак за резервни части, може пък и да греша.

преебат ли се обаче лагерите идва веселото:
-noname главини с машинни лагери - трябва ти инструмент с който да избиеш лагерите (нещо като втулка, която лежи върху лагера и ти млатиш върху нея. операция опасна за главината, ако е с подръчни материали в направи-си-сам условия.
после - набиването на нови лагери - трябва специална преса със части изработени за конкретния размер лагери, и то прецизно изработени, за да лягат само върху външната черупка на лагера, да не го преебе при пресоването в тялото на главината. операция която изисква стругар, което струва пари.

-деоре - сменяш сачми и конуси (евентуално и леглото). операция пределно евтина, проста и достъпна за всекиго в домашни условия.


това отговаря ли на въпроса ти?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 14, 2005 11:32 am

[quote="Shady™"]

@TOYAGA ще се постарая с поддръжката, а за експлоатацията - Бог да им е на помощ ;) :D:P Та мисълта ми е - АКО се преебат какво става коя по лесно ще се оправи и дали може да се оправи и кой ремонт колко ще е ? Иначе Деоре-то е много ма много добра главина (1 приятел кара с такава от 3 год и не е мръднала (ам не кара като велотурист ами лети като 'птица без криле, ако разбирате какво имам предвид ;) )!!!, а задната му е на по малко -1.5-2година като имаше 1 малкък проблем който се оправи)Но все пак ми се иска да си дам парите за МОСА, смисъл че по ме кефят като дизаийн , но ако не са толкова здрави и немогат да се поправят ... :( Ако може и някой да ми каже и колко дава като оценка за 1та и за другата по 10 балната система или в '%'
[/quote]


Много е важно КАКВО и КАК ще се преебе. АКО например успееш да разбиеш циментацията на външната черупка на Deore, ще трябва да изхвърлиш цялата главина, докато ако разбиеш САМО лагерите на MOCA, вероятно ще можеш да ги смениш за по-малка сума от цената на нова главина Deore. В същото време обаче смея да твърдя, че ако Deore е с правилно настроени хлабини и смазана с качествена грес, вероятността от подобна ТОТАЛНА повреда е доста малка. Разбира се, при всички случаи изхождам от това, че говорим за нормална аматьорска МТВ-експлоатация, а не за метрови дропове на асфалт примерно... За тези цели си има други продукти, с други качества и други цени...

@ bikerider
:beer::D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пет Яну 14, 2005 11:49 am

Мисля че разбрах горе долу какво искате да кажете - Ако взема МОСА рискувам защото е неква noname и ако се преебе нещо ще трябва много работа и пари почти колкото за нова главина от същия тип/клас,нали ?
А ако взема Деоре - проблема е ресно решим и по евтин, така ли ? А за кученцата - доколкото разбрах вероятността да се преебат на Деорето е към 10-20, максимално 30% а на МОСА към 60-70% или бъркам нещо(или е еднакъв шанса ? И в зависимост от отговорът - какво да направя - да взимам ли въобще няква МОСА ? Защото все си мисля че за предна ще е по - добре МОСА а за задна Деоре ?!:banghead: макар да ми се иска и от пред и отзад да съм с МОСА:banghead::^::confused::eek2::eek::P:thumb:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Zozka » Пет Яну 14, 2005 12:18 pm

[quote="TOYAGA"]

Разбира се, при всички случаи изхождам от това, че говорим за нормална аматьорска МТВ-експлоатация, а не за метрови дропове на асфалт примерно...
[/quote]


е то тфа ако не е най-аматьорската и пуберска експлоатация си режа главата до кръста :I
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот tailor » Пет Яну 14, 2005 12:55 pm

[quote="jivkonik"]

Shady™ доколкото ти следя постовете по темите ти събираш колело за здраво спускане (поне така разправяш). На това колело главини от класа на Деоре или въпросната МОКА няма да изкарат много! А части за Деоре главини май не се внасят, а и четох някъде пример(по спомени цитирам, може и да греша) - цяла главина на Шимано я продават за 44 долара, само оста с конусите 41 долара! Явно Японците нямат за цел да поддържат политика по ремонт на нещата им, ами гледат да продават нови и цели.
Съвета ми да се вгредаш в главини от класа на ДеореХТ и нагоре - знам, че цените са сериозни (предна ХТ взех миналата година за 85 лв от Веломания), но инвестицията в такава главина води до много по-редки ядове с нея и наистина удоволствие от приятната и безпроблемна работа!
Е ти си решаваш в крайна сметка, това е само мнение...:^:
Успех в избора!
[/quote]

Shimano Deore - ос + конуси + контрагайки = 19.40лв във Веломания
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот PtD » Пет Яну 14, 2005 2:11 pm

[quote="TOYAGA"]

АКО например успееш да разбиеш циментацията на външната черупка
[/quote]


Been there, done that. :bawling::bawling::bawling:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 2:38 pm

[quote="TOYAGA"]
@ bikerider
:beer::D

[i][b]"Ае зася нема да те целувам", промърморил принцът, слизайки от Спящата красавица...[/i][/b]
[/quote]


кефиш ма беееее :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
газиш :beer:


апропо, бира? :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 2:40 pm

[quote="Shady™"]
макар да ми се иска и ... отзад да съм с МОСА:banghead::^::confused::eek2::eek::P:thumb:
[/quote]


сакън, недей така отзад с МОСА :P:D:8D::laugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Пет Яну 14, 2005 4:54 pm

[quote="tailor"]


Shimano Deore - ос + конуси + контрагайки = 19.40лв във Веломания
[/quote]

Хъммм не знаех! Похвално похвално!!! :^::beer:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пет Яну 14, 2005 5:01 pm

[quote="PtD"]

[quote="TOYAGA"]

АКО например успееш да разбиеш циментацията на външната черупка
[/quote]


Been there, done that. :bawling::bawling::bawling:
[/quote]


ама и твойта не е лесна... :D:thumb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shady™ » Пет Яну 14, 2005 7:38 pm

Добре, разбрах за задната главина - има опастност да си счупа кученцата, а сега може ли нещо като pooL question - според вас (в '%') коя колко ще издържи (да кажем деоре 10% повече от МОСА) ;) Ама не разбрах за предната - няма ли да е по добре да е МОСА, смисъл там няма кученца и ..... според мен ще държи повече ?!:banghead: Само искам точен отговор и това е, повече не ме интересува :)
П.С. Питах в Bike Center-a и ми казаха че тея главини са от Sprint (до колкото разбрах Sprint ги внасяли и те от там ....) И казали че били по здрави от Деоре напрактика, а не на теория... малко се пообърках вече :^::banghead: но като се има предвид статията на Sprint за V - Brake i Disk Brake ......:crazy: Но все пак казаха НАПРАКТИКА .... незнам вече... уж на терория би трябвало да умрат а иначе би трябвало да са по здрави...
@tailor 10х Добро инфо е това, ами за капсуловани лагери ?
P.S.N2: Абе само за инфо - Lombardo - тея па какви са ?!:banghead: по скъпи са от МОСА и от Деоре и са на пак на машинни лагери и са към 60лв задна, а предната е за 20мм ос Ако някой знае нещо ако може да сподели че да се образовам малко ;):beer::thumbu::P
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 14, 2005 9:36 pm

@ bikerider

[quote]апропо, бира?[/quote]


Зе ми я от устата! :D:D:D Аз викам да организираме две-три набърже някоя вечер другата седмица...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 14, 2005 9:51 pm

@ PtD

[quote]Been there, done that.[/quote]


Ето, знаех си, че ще се намери и светъл пример... :beer:

@ tailor

[quote]Shimano Deore - ос + конуси + контрагайки = 19.40лв във Веломания[/quote]


Цени - народни! Бравос!

@ Zozka

[quote]е то тфа ако не е най-аматьорската и пуберска експлоатация си режа главата до кръста[/quote]


Не се впрегай - грешки на растежа...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пет Яну 14, 2005 10:09 pm

Е пичове..., само ми дайте отговор на последните въпроси в последния ми reply и после offtopics колко щете ;) :beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Zozka » Съб Яну 15, 2005 12:55 am

[quote="Shady™"]

Е пичове..., само ми дайте отговор на последните въпроси в последния ми reply и после offtopics колко щете ;) :beer:
[/quote]


според мен нивото на въглероден диоксид във въздуха над София се е увеличило петорно вследствие на управленските простотий...ти какво мислиш???:crazy::crazy::crazy:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Shady™ » Съб Яну 15, 2005 10:54 am

@Zozkа, май не ме разбра...:^: И така... все още чакакам отговор за последните въпроси а на теб май ... нещо.. нищо не ти разбрах:banghead: и не искам и да разбирам:I:beer:. Искам само отговор и това е :):beer::thumb:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта