Багажник за кола

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Багажник за кола

Мнениеот singularity » Пон Сеп 15, 2003 4:24 pm

Какъв багажник за кола да си купя ?
Гледах в BikeCenter-а в Младост едни по 80 кинта за закачване отзад на кола за 2 байка, шефа там много ми ги нахвали ( естествено ) и оплю релсите, които се монтират на база на покрива на кола и са за 1 байк ( и струват 20-30 кинта ).
Та въпросите ми са :
кой от двата типа багажници е по-добър ( има ли още видове ? ) ?
мога ли да намеря отнякъде на по-тънки пари ?
ще ми се наложи ли да си гоня байка по магистралата или да го събирам от някой завой ?
Някой ако има опит с такива неща, ще се радвам да го сподели


- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот zazu » Пон Сеп 15, 2003 6:39 pm

Ne si zimai ot tia deto se zakachat otzad.
Moia e za 3 kolela i kato padna pri okolo 40km/h mi otide koleloto:}): Kukite na koito se darji za kolata se izpraviha:(!:
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zazu » Пон Сеп 15, 2003 6:43 pm

A i btw i az ot bike centara si go kupih:(!::(!::})::})::V::(
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот oVo » Пон Сеп 15, 2003 8:13 pm

Имам багажник който се закача отзад на колата (мойта е Golf) и до сега не съм имал проблеми с него. Карал съм няколко пъти и за по дълго и съм карал с над 100 км/час без да се случи нешо страшно. Купен е от Веломания при Нина италиански или нещо такова за около 45 лв. Куките му ми се струват достатъчно надежни... жалко че на zazu му се е случило това но това не е последната стока която се продава на българския пазар за много пари за сметка на това некачествена...
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Пон Сеп 15, 2003 9:42 pm

Ako si kupish kachestwen bagajnik, naprimer Thule, podobni kofti sluchki nqma da se sluchwat, no oshte po-koftito e che podoben bagajnik e na ceni 150-210lw, koeto sa si baq pari.
A spored men bagajnika na relsi shte naprawi kolata nestabilna.(ne bagajnika, a kolelata:))
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Вто Сеп 16, 2003 3:22 pm

zazu: мерси за предупреждението
Tanuco: 150 кинта за багажник просто не виждам как ще дам :xx(:
Иначе не мисля, че влияе на стабилността - да кажем две колела по 25 кила са 50 кила. При условие, че цялата кола ти тежи поне 1,5 тона барабар с маймуните в нея, центъра на тежеста ще се измести с някакви милиметри нагоре ( ако има и толкоз ). От друга страна не мисля, че колелата ще имат някакво значително аеродинамично съпротивление, за да повлияят на колата - само си представи напречното сечение на едното и на другото.
Това за което основно се притеснявам е при някоя рязка маневра ( каквито се налагат по улиците на София ) да не се налага да си гоня/събирам после колелото, защотото се е откачило.

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот Tanuco » Вто Сеп 16, 2003 6:56 pm

Spored men nestabilnostta shte doide ot wisochinata, ama nai-dobre nqkoi, izpolzwasht takiwa bagajnici da spodeli.
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Вто Сеп 16, 2003 8:34 pm

[quote="singularity"]

zazu: мерси за предупреждението
Tanuco: 150 кинта за багажник просто не виждам как ще дам :xx(:
Иначе не мисля, че влияе на стабилността - да кажем две колела по 25 кила са 50 кила. При условие, че цялата кола ти тежи поне 1,5 тона барабар с маймуните в нея, центъра на тежеста ще се измести с някакви милиметри нагоре ( ако има и толкоз ). От друга страна не мисля, че колелата ще имат някакво значително аеродинамично съпротивление, за да повлияят на колата - само си представи напречното сечение на едното и на другото.
Това за което основно се притеснявам е при някоя рязка маневра ( каквито се налагат по улиците на София ) да не се налага да си гоня/събирам после колелото, защотото се е откачило.

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
[/quote]


Повярвай ми Имат значително съпротивление... и разхода се вдига и скоростите падат. За резките маневри не би трябвало да се притесняваш ако си с качествен багажник.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Сеп 16, 2003 8:39 pm

И друг път съм го казвал – аз съм твърд почитател на багжниците за отзад.
Обаче внимавай! Както вече си разбрал от предишните постове, има и такива, които падат. Има например едни, които се закрепват за теглича на колата (ако има такъв) – те ми изглеждат надеждни.
Купи си нещо, което ти е препоръчано от ползвали го хора. Ако имаш късмет, може по тази тема достатъчно хора да ти препоръчат хубав багажник.
Аз от личен опит не мога, защото моят е за отгоре (просто колата ми не позволява да сложа друг). Недостатъците на това да са отгоре е, че вдига центъра на тежестта на колата и трябва да внимаваш повече по завоите. Съпротивлението е много по-голямо, което вдига и разхода на гориво. А и моят например е предназначен за рамки с кръгли тръби и като се сложи друга (като CryWolf-а на брат ми например), стават лоши неща (досега две падания на колелото при завои). Е, сега вече го подсигуряваме стабилно, ама си е повече игра.


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Вто Сеп 16, 2003 10:37 pm

това са италиански багажници [i][b]Peruzzo[/b][/i] -има 7 модела
От тук показаните, първия е за теглич (2 велосипеда), вторият е за почти всяка кола - 3 велосипеда/45кг -6 ленти за закрепване
[img]http://free.bol.bg/helixs/venezia.jpg[/img]

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот singularity » Сря Сеп 17, 2003 4:41 pm

tailor, кажи какви пари са, моля те !
Иначе наистина добре изглеждат !

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот tailor » Чет Сеп 18, 2003 9:22 am

[quote="singularity"]

tailor, кажи какви пари са, моля те !
Иначе наистина добре изглеждат !

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
[/quote]

пьрвиу 77лв, втория 78,80лв

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот zazu » Чет Сеп 18, 2003 8:44 pm

hehe...moia e sashtia kato vtoria model...
ako go haresash go zemi de moze ti da imash kasmet
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Сеп 18, 2003 9:10 pm

[quote="zazu"]

hehe...moia e sashtia kato vtoria model...
ako go haresash go zemi de moze ti da imash kasmet
[/quote]

Ти или си голям карък, или нещо друго? За 6 години са продадени поне 1000 багажника от такъв тип и има само един случай на скъсана лента (от турските).

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот zazu » Чет Сеп 18, 2003 9:23 pm

mi moze:V: Tia kuki deto se zakachat na gornata chast na bagaznika napravo se izpraviha:(No stom tolko hora gi polzvat nachi az sam si vinoven:B)::I
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Чет Сеп 18, 2003 9:25 pm

Мдам... доста е...
А и zazu ме наплаши :) така, че да не си купувам евтин багажник.
Макар че точно сега си мисля дали няма да ми излезе по-евтино да си направя - така поне ще съм сигурен, че е достатъчно здрав, и че няма да се изправят куки или нещо такова.
Там където работя има цех, в който чичовците могат да направят почти всичко за смешни пари. Вече проблемът ще е да го измисля достатъчно читаво и да го начертая. Оттам нататък е лесно.
Основния проблем е, че не съм разглеждал подробно такъв багажник и не мога да плагиатствам :D

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот Rabbid » Пет Сеп 19, 2003 4:44 pm

Най-добрия вариант, от гледна точка на стабилност, сигурност и аеродинамичност, е колелата в колата! :D Ако колата е хечбек или комби - никви грижи! Е, ако е някое седанче, с малко повечко иновативно мислене пак ще стане.
Недостатък е че пътниците се ограничават на 2-ма (щото в 90% от случаите трябва да се сгъне задната седалка), ама пък има място за от 2 до 4 колела (според зависи :8D:)и допълнително багаж. Пък и няма допълнителни инвестиции [:p]
_____________________________________________
"Nothing can stop the man with the right mental attitude from achieving his goal; nothing on earth can help the man with the wrong mental attitude."
- Thomas Jefferson
Rabbid
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:57 pm

Мнениеот Cu0 » Пет Сеп 19, 2003 4:59 pm

[quote="singularity"]


Какъв багажник за кола да си купя ?
Гледах в BikeCenter-а в Младост едни по 80 кинта за закачване отзад на кола за 2 байка, шефа там много ми ги нахвали ( естествено ) и оплю релсите, които се монтират на база на покрива на кола и са за 1 байк ( и струват 20-30 кинта ).
Та въпросите ми са :
кой от двата типа багажници е по-добър ( има ли още видове ? ) ?
мога ли да намеря отнякъде на по-тънки пари ?
ще ми се наложи ли да си гоня байка по магистралата или да го събирам от някой завой ?
Някой ако има опит с такива неща, ще се радвам да го сподели


- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
[/quote]

taka, orientirah se kak se postwalo tuka nai-nakraq .... sega za bagajnika, az imah za malko takuw koito se slaga s remutzi za otzad, imai predwid 4e ne e 100% sawmestim i ne wseki put stawa za powe4e ot 2 kolela (spored zawisi kak go raz4eknesh), ina4e se wrazwa stabilno - probwah go s edno kolelo i podnasqne s ru4na :) NE TREPNA ! oba4e ... men me pritesnqwa fakta 4e koleloto e mnogo uqzwimo ... dori i "nai-lek" dopir po twoq ili 4ujda wina moze da pri4ini kofti powredi, za towa predpo4itam warianta otgore, moze da e po-neikonomi4en, no e po-siguren za koleloto :^:
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта