Избор на феродо.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Избор на феродо.

Мнениеот EmZo » Съб Яну 08, 2005 3:12 am

Такааа, онзи ден както си пусках по една пътека изведнъж чух леки но неприятни звуци от предната си спирачка. Реших че феродото ми е на свършване, на връщане минах през веломания и авера по каране и местен механик ме светна какво трябва да направя, къде колко трябва да изпиля, даде ми и феродо кето си изрязах, и остана само да залепя, в крайна сметка, имаше около 0,8мм но все пак реших като съм тръгнал да се занимавам оше сега да го сменя, ама понеже по цяла нощ кисна в Интернет, естествено, на другия ден се събудих следобяд идокъто се оправя и изрежа феродо, понеже се забавих и с някои други неща, като отидох, майстора който лепи феродо,беше затворил, както и да е на мен горе долу ми се изясниха нещата, но ако някой му се пише може да даде някой полезен съвет, мен специално ме интересува за в бъдеще от къде може да си копувам феродо, какви видове има, с метални стружки, без метални стружки, то има и различни дискове в тоя вариант. може ли да се ползва някакво феродо което слагат по сервизите за коли? Също така колко мм значи че трябва да се сменя( май чух някъде че на 0,5мм е за смяна)
P.S. Аз спирам с Shimano BR M475 (за сега)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Яну 08, 2005 3:24 am

ако трябва да сме точни феродото е "свършило" като достигне 0.2 мм
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот chiMol » Съб Яну 08, 2005 8:32 pm

по принцип можеш и сам да си залепиш новото феродо в/у старото стига да имаш някой познат зъболекар който да ти даде 1 капачка калокрил(2 компонентен) , а за иэбора на феродо .... имаш много голяма свобода ако си вземеш твърдо със стружки то се трие по бавно загрява по малко но пък и не спира като по мекото което се износва лесно но пън не е много подходящо за продължителни спискания защото като се загрее се опича и става като пластмаса и си е ебало мамата особено за предна( това ако си със нормален не добре вентилиран диск като твоя) .... феродо от коли може да се използва от задни спирачки за трабанче стига да имаш нерви да си до изрежеш като хората (в някои автомагазини има неогънато което пести доста време за изрязването.....аз карам на мойта предна дискова с феродо от износен съединител на лада и спира прилично но нагрява много ....ама тава си зависи и от диска ...от рамки може да не разбирам но за стандартните дискови имам някъв опит
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот EmZo » Нед Яну 09, 2005 1:57 pm

Ами благодаря, за съвета но идеята с новото феродо, върху старото ми се сструва малко... Незнам просто питам, няма ли като залепя новото върху старото, после като свърши и новото, ак озалепя пак ше стане мазало, феродо върху феродо и според мен този вариант не е удачен,ако не знам, може да не съм разбрал правилно, но според мен преди да се лепи ново феродо, трябва де се изпили идеално планката на накладката. Ок това за разликата между твърдото и мекото феродо го знам, не ми е ясно намира ли се някъде (и да има избор съответно) такова феродо за колело, защото явно за кола е по различно.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 09, 2005 3:16 pm

[quote]...не ми е ясно намира ли се някъде (и да има избор съответно) такова феродо за колело...[/quote]


ДАААА! Намира се! Трябва да търсиш на същите места, където ЛОВЯТ БРИМКИ и ВЪЗСТАНОВЯВАТ КАПАЧКИ ЗА БУРКАНИ!

Абе ЕЙ! Вие акъл имате ли в тия кратуни? Кво значи ДА ЛЕПИШ ФЕРОДО? Тва НЕ Е блокче за апликации, ТВА СА СПИРАЧКИ! Бахти мизерниците! Като нямате пари за оригинални накладки, няма да карате с дискови спирачки бе! А не както обикновено у нас - скъпи на триците, евтини на брашното... Мое да си счупиме главите, ама ПАРИ НЕМА ДА ДАДЕМЕ, ЩОТО СМЕ ПО-ТАРИКАТИ!

КЕУЕМЕТА с КЕУЕМЕТА! Опичайте си акъла, ЕЙ!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот chrome » Нед Яну 09, 2005 6:48 pm

за съжаление мислq 4е проблема не е в 15тината лева а в тожа 4е от нqколко месеца накладки за м475 нqма, поне по моиа информациq тожа все о6те е така, относно лепенето наи-добре е да даде6 в нqкои сервиз където лепqт феродо за автомобили за да си по-сигурен 4е вси4ко 6те е ок
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 09, 2005 6:55 pm

Пак повтарям... СТАВА ДУМА ЗА СПИРАЧКИ!:crazy::crazy::crazy: След като няма накладки (друг е въпросът, че такова нещо като "няма" няма), просто няма да се кара и точка! Докато проима...

Секви други самодейности са ОПАСНИ ориенталщини... Също както и лепенето на феродо върху употребявани автомобилни накладки... ЛУДОСТ НЯКАКВА!:(!::(!::(!:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Albinosko » Нед Яну 09, 2005 8:09 pm

Напълно съм съгласен. После като има :headach: или :xx(: 15-тина лева ще ви се сторят като 15 стотинки! Ако искате да се камикадзирате, това е друг въпрос!
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Яну 09, 2005 8:35 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]...не ми е ясно намира ли се някъде (и да има избор съответно) такова феродо за колело...[/quote]


ДАААА! Намира се! Трябва да търсиш на същите места, където ЛОВЯТ БРИМКИ и ВЪЗСТАНОВЯВАТ КАПАЧКИ ЗА БУРКАНИ!

Абе ЕЙ! Вие акъл имате ли в тия кратуни? Кво значи ДА ЛЕПИШ ФЕРОДО? Тва НЕ Е блокче за апликации, ТВА СА СПИРАЧКИ! Бахти мизерниците! Като нямате пари за оригинални накладки, няма да карате с дискови спирачки бе! А не както обикновено у нас - скъпи на триците, евтини на брашното... Мое да си счупиме главите, ама ПАРИ НЕМА ДА ДАДЕМЕ, ЩОТО СМЕ ПО-ТАРИКАТИ!

КЕУЕМЕТА с КЕУЕМЕТА! Опичайте си акъла, ЕЙ!

[/quote]

първо - човек , внимавай с езика
2-ро адси много хора карат с лепено феродо!
дори хора със спирачки като Gustav M или Hayes HFX MAG HD
и са адски доволни!
и аз карам от 4 месеца с лепено - спира понякога даже по добре от оригиналното!
само да не си го лепиш вкъщи - занеси го кадето лепят феродо за коли
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 09, 2005 8:46 pm

@ HepBeH_XaMcTep

Първо, не си ти този, който ще ми държи сметка!

Второ, има ужасно много хора, които скачат от двайстия етаж на тротоара - дори такива, които карат Porsche и имат вили в Малибу...

Трето, достатъчно е една отказала/блокирала спирачка да те остави адски недоволен САМО веднъж.

Четвърто, ти можеш да чупиш собствената си глава когато, както и с каквото пожелаеш. Важното е през цялото това време да си затваряш човката и да не дрънкаш глупости, на които някой като гореспоменатите КЕУЕМЕТА ще вземе да повярва и да строши своята глава!

АРЕ УЕКО УЕВО!:(!:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Paranoid » Нед Яну 09, 2005 8:50 pm

първо - човек , внимавай с езика
2-ро адси много хора карат с лепено феродо!
дори хора със спирачки като Gustav M или Hayes HFX MAG HD
и са адски доволни!
и аз карам от 4 месеца с лепено - спира понякога даже по добре от оригиналното!
само да не си го лепиш вкъщи - занеси го кадето лепят феродо за коли
[/quote]

Аз имам един въпрос, то хубаво, носиш ги някъде където лепят ферода ама трябвали сам да си го изрязваш преди това или те ще се занимават и колко горе долу излиза?!:confused:
Неведоми са пътищата планински!!!
Paranoid
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2004 9:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Яну 10, 2005 12:02 am

[quote="Paranoid"]

първо - човек , внимавай с езика
2-ро адси много хора карат с лепено феродо!
дори хора със спирачки като Gustav M или Hayes HFX MAG HD
и са адски доволни!
и аз карам от 4 месеца с лепено - спира понякога даже по добре от оригиналното!
само да не си го лепиш вкъщи - занеси го кадето лепят феродо за коли
[/quote]


Аз имам един въпрос, то хубаво, носиш ги някъде където лепят ферода ама трябвали сам да си го изрязваш преди това или те ще се занимават и колко горе долу излиза?!:confused:
[/quote]
носиш ги някаде кадето лепят накладки за автомобили - сервиз или нешо от сорта - излиза към 6-7-8 лв за 2-те накладки според зависи каде ги занесеш(самоче трябва да знаеш колко мм трябва да е феродото)
@ TOYAGA - прав си, ,за т'фа, ма модераторите ако си вършат правилно работата...
а относно лепенето стига си дрънкал глупости!
над полвината хора които познавам карат с лепено феродо, а другата част или са с накладките, с които са купили спирачката, или им е по евтино да си купят ново( сиреч някои индивиди с Логани или някфи подобни спирачки)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 10, 2005 8:50 am

Абсолютно неспасяема мизерия! Абе трОшете си главите...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 10, 2005 11:59 am

[quote][i]Originally posted by HepBeH_XaMcTepа относно лепенето стига си дрънкал глупости!
над полвината хора които познавам карат с лепено феродо, а другата част или са с накладките, с които са купили спирачката, или им е по евтино да си купят ново( сиреч някои индивиди с Логани или някфи подобни спирачки)
[/quote]


виж какво, дори да ти се струва, че TOYAGA е малко по-остър от нужното (макар че аз лично напълно споделям това което мисли и казва) - ТОЙ Е ПРАВ 100000%.

Ето как стоят нещата: производителя на накладки лепи феродото така, че никой, НИКОГА, ама НИКОГА да не го съди, заради това, че си е счупил главата от некачествено залепени накладки. Става дума за сериозни страни като Щатите и Европейския Съюз, където се съди на общо основание и без жал. Тоест производителя се ПРЕЗАСТРАХОВА в качеството на лепенето и може ДА МУ СЕ ВЯРВА. Иначе лошо за него, ама много лошо за него. Защо ли? Защото си си купил продукт, който идва с гаранция и имаш правно и законово основание да осъдиш фирмата производител, ако нещо ти се случи.

Сега идваме на родната мила действителност. От нищо-нещо, от спестяване от най-важните части и предоверяване на разни авто-механици резултата винаги е един и същ - счупени кокали и по-лошо. Защо ли? Ами първо, защото автомобилните накладки НЕ СА предназначени за такива екстремни натоварвания каквито има при спускане например. Искам да видя феродо от кола с която се прави DH на Драгалевци. Но това далеч, далеч не е важното - важното е, че като ти го залепи някой в Илиянци или на Симеон, НЯМАШ ГАРАНЦИЯ. Просто нямаш. Дори да си счупиш главата, нищо не можеш да направиш за да осъдиш копелето. Просто нищо не можеш. И разноските за болници, инвалидни колички са за теб.

Не мога да не направя сравнение с отворения код при софтуера - същата мила идилия, илюзии и светло бъдеще - спестихме си стотинчиците, ура. А после, рев и обвинения. Набийте си в кратуните - ЕВТИНОТО ИЗЛИЗА АДСКИ СКЪПО. Винаги. Без изключения. Закон Божи. Рано или късно ще се убедите, ако не си промените манталитета ядовете са ви в кърпа вързани.

TOYAGA ви го каза - опичайте си акъла. Нямате и бегла представа колко близо сте до нещо ама много лошо всеки път когато карате. Особено когато карате със накладки залепени от Чичо Фичо от Илиянци. Имате един живот, нямате savegames. Това е - или се освобождавате от илюзиите и внимавате за собствената си кожа, или РАНО ИЛИ КЪСНО, НО СИГУРНО ви се случва нещо лошо. Дори да не е от накладките, все някога ще стане заради начина ви на мислене. И това е.

Така че, не нагрубявайте TOYAGA че ви държи остър език, защото е 100000% прав. На празноглаво дете (без да се обиждате) акъл се налива точно по този начин - назидателно. Ако не го разбирате, дано да ви се размине и като пораснете и имате деца да го разберете. Айде стига конско от мен, приятен ден :angel2:

Edit: с нетърпение чакам някой да ме репликира по любимата тема за гаранциите :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Пон Яну 10, 2005 12:42 pm

@HepBeH_XaMcTep - Хм, МОДераторите вече са тук ( или поне половината от тях ). По отношение на стила на изразяване на ТОЯГА - Да, рязък е, но в този случай ИМА 10000% основание да бъде такъв - все пак животът е един и както и bikerider каза savegame няма. Дано да вникнете в това, което Ви казва ... защото го прави с цел да предпази някой от Вас от нараняване ...

@ТОЯГА - разбирам напълно раздразнението ти, но имай предвид, че този начин на изразяване би могло да тласне тази тема в друга посока :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Яну 10, 2005 12:47 pm

[quote="chrome"]

за съжаление мислq 4е проблема не е в 15тината лева а в тожа 4е от нqколко месеца накладки за м475 нqма, поне по моиа информациq тожа все о6те е така, относно лепенето наи-добре е да даде6 в нqкои сервиз където лепqт феродо за автомобили за да си по-сигурен 4е вси4ко 6те е ок
[/quote]


няма в България ( вероятно ще проима като дойде доставката на Веломания , което ако погледнем миналата година означава края на април ). Щом няма в БГ, намери начин да си внесеш. Това е вярното решение. Цената няма да е много по-висока от тази, която ще платиш тук. Ако не можеш да си организираш сам доставка - мини през Каймата - все си мисля, че може да се измисли нещо.
И бъди сигурен, че усилията си струват - все пак здравето не се купува с пари
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Яну 10, 2005 1:25 pm

Така за моя скромен опит във феродо лепенето:

Аз си имам Avid BB спирачка. В един мометн феродо ми е на свършване - есента на 2004. Тръгвам да търся начин за да си залепа феродо поради простата причина, липса на пари и съответно на наличност в BG. Така поразпитах тук там и един прител ми каза "иди при еди кой си - той лепи феродото на всички моторджии в Пловдив". И аз отидох. Човека погледна диска и спирачка и каза може да пробваме с по-меко. И така направихме. Всичко той го направи от махането на старото до резането и лепенето на новото. Аз само малко си поиграх с пилата после, защо беше леко в повече (моя грешка в смятането). Карам такак вече 3-4 месеца. Карах с него и на DH в Симеоново. Не се разлепило и няма и да се случи това (просто металната част на накладките е с дупки в коите феродото е влзнало и подобрява здравината).

До тук всичко щеше да е перфектно, ако и феродото спираше както трябва. За мое съжалеие спирачните му усилия стигат за що-годе добра задна спирачка.

Сега си купих нови накладки и смятам да не се занимавам вече с лепене. Просто няма начин да се постигне същото качество на материала, а от тука и добрата спирачна сила.

Според мен единствения случай в който лепенето е полезно, когато си имаш работа със спирачки от типа на Логан, на които просто оригиналното ферода е много по-зле от това което може да ти налепят.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpha » Нед Яну 16, 2005 8:01 pm

Мен ме дразнят такива хора като TOYAGA, които много приказват и голям го вадят без изобщо да знаят за какво става на въпрос. Няма никакъв проблем в това да се залепи феродо за накладките на байка. Само трябва да знеш къде. Знам в София само 2 места, където могат да го направят. На Сливница и Раковски могат, но няма човек, който да е останал доволен от тях. И то не заради нещо друго, ами заради самото феродо - чисто и просто не спира. Докато другото място е на Симеон. Накладките там стават дори по-добре и от оригинални. А там не е и необходимо сам да си правиш каквото и да е. И това не е само мое мнение. А за сравнение с цените не можем и да говорим.
Така че повтарям - няма проблем с лепенето на феродото. Само е важно да знаеш къде да направиш това.
Alpha
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 8:14 pm

Мнениеот EmZo » Пон Яну 17, 2005 12:26 am

Такаааа... доста се разшири темета и доста неща се казаха, аз лично нямам абсолютно никакъв опит в тази област за това не искам да исказвам компетентно мнение към която и да е страна, за това и се поинтересувах, значи принципно съм напълно съгласен с bikerider че евтиното излиза много по скъпо съвсем наясно съм със ситуацията и начина на мислне не ми е да гледам да спестя от където колкото може, проблема идва в случая че наистина няма фнакладки за моити спирачки, което е едната страна на проблема, другата е че в момента съм студент, още не съм си намерил работа, всички пари които съм си изработил през лятото отидоха за семестриални такси, за колелото и тн. в момента буквално не разполагам с почти никакви средства, НАИСТИНА! И при условие че лепенето ми е 3-4лв. бих опитал, защото ако дам 15 не трябва да се храня три дни! Просто за момента такова ми е положението иначе в момента в който се сдобия с някви (каквито и да е приходи) със сигорност ще се опитам да намеря оригинални, повярвайте ми ако имах средствата, не бих се и замислил за друг вариант освен за оригиналните наистина съм адски далеч от мисълта да спестявам от цената за сметка на лачеството! Последните пари които имам бих ги дал за нещо качествено, колкото до реакциите които бийха се породили от отговора ми, от сорта като нямам пари да не се занимавам с тази страст планиснкото колоездене ще му кажа че не е прав, нищо не може да ме откаже от трази магия, мисля че някъде в този сайт го пишеше: "МНЗ Предупреждава - планинското колоездене води до пристрастяване" напълно точно! А колкото до компетентни хора от сорта на ТОЯГА, много им се радвам и ги ценя, тях и техните съвети но мисля че начина по който се държи не подобава на един интелигентен човек, какъвто е, което личи от постове-те му наистина не трябва да се гледа с такава... как да се изразя надменност и височайша ирония. Не мисля че след като някой не е толкова компетентен колкто теб то той е по - лош или по-малко интелигентен от теб! И мисля че наистина подхода не е правилен! Мисля че един дружелюбен и приятелски тон би имал доста по добър ефект! Повярвай ми! Ходя редовно на лекции по ретотика!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Zozka » Пон Яну 17, 2005 1:20 am

[quote="Alpha"]

Мен ме дразнят такива хора като TOYAGA, които много приказват и голям го вадят без изобщо да знаят за какво става на въпрос. Няма никакъв проблем в това да се залепи феродо за накладките на байка. Само трябва да знеш къде. Знам в София само 2 места, където могат да го направят. На Сливница и Раковски могат, но няма човек, който да е останал доволен от тях. И то не заради нещо друго, ами заради самото феродо - чисто и просто не спира. Докато другото място е на Симеон. Накладките там стават дори по-добре и от оригинални. А там не е и необходимо сам да си правиш каквото и да е. И това не е само мое мнение. А за сравнение с цените не можем и да говорим.
Така че повтарям - няма проблем с лепенето на феродото. Само е важно да знаеш къде да направиш това.
[/quote]


глей са. недей лъжи хората че е по-добро от оригиналното ей, разбираш ли ме - просто няма начин...поздраф от Mr. Towely...

PS: чак сега ти видях хоум-а, я дай координати че ме озадачи - и без туй задното деоре никво не спира с тия моите изтъркани накладки. искам да ви пробвам услугите :^:

PS2: ше се е*а у патладжана, то сичко си го пише ф сайт-а...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 17, 2005 8:49 am

@ Аlpha

Освен че Уепи феродо, Мария Апостолова лОви ли и бримки?

@ EmZo

На лекциите по ретотика не ви ли учат да не четете постове, които не ви харесват?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот zar » Пон Яну 17, 2005 11:09 am

е как да няма... аз преди седмица си взех накладки за М475, е вярно от Сливен, ама той пича ги взима от Веломания...
за лепенето не знам, аз лично не бих карал с лепено феродо...
а тия оправдания за липсата на пари са... знам че финансите са проблем, ама пичове, колелото си иска поддръжка, не сте ли мислили за това като сте си купували колелцето???
утре някой ще хване пилата и ще реши, че е открил начин за възстановяване на венците...
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Яну 17, 2005 3:26 pm

@zar: :usclap: евала :D:D

@Alpha: така и не разбрах, по-добре ли спираш сега отколкото с оригинално феродо? и по-спокоен ли си, че имаш повече доверие на цървулите на Симеон???
Щото аз досега 5 пъти съм пробвал да ми лепят феродо там... безуспешно.
Та няма да е лошо, като не харесваш такива като TOYAGA дето "само го вадят голям", да ни СВЕТНЕШ при кой баш-майстор да отидем да се просветлим? Щото досега нищо конкретно не каза... само глупости...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Пон Яну 17, 2005 3:36 pm

[quote="bikerider"]

@zar: :usclap: евала :D:D

@Alpha: така и не разбрах, по-добре ли спираш сега отколкото с оригинално феродо? и по-спокоен ли си, че имаш повече доверие на цървулите на Симеон???
Щото аз досега 5 пъти съм пробвал да ми лепят феродо там... безуспешно.
Та няма да е лошо, като не харесваш такива като TOYAGA дето "само го вадят голям", да ни СВЕТНЕШ при кой баш-майстор да отидем да се просветлим? Щото досега нищо конкретно не каза... само глупости...

[/quote]


Относно "цървулите от Симеон"... Виж homepage-а в профила на Alpha :D
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bikerider » Пон Яну 17, 2005 5:31 pm

Супер - фирмата възстановява накладки. Бравос :usclap: Мария Апостолова Делукс :D
Като казвам "цървулите от Симеон" сигурно съм си имал работа с тях, не мислиш ли?

Само дето не разбрах ти какво имаш предвид - при тях ли да ходя? Или от вас да си купувам оригинални Hayes накладки?

Кое ще ми препоръчаш? :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Пон Яну 17, 2005 6:23 pm

Down boy, down!
Че не си разбрал какво имам в предвид е очевидно. Просто ти обърнах внимание, че явно "Alpha" = "Цървулите на Симеон", и няма нужда да се обръщаш към тях като към две различни инстанции :). Нищо повече.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот chrome » Пон Яну 17, 2005 8:27 pm

[quote="zar"]

е как да няма... аз преди седмица си взех накладки за М475, е вярно от Сливен, ама той пича ги взима от Веломания...
за лепенето не знам, аз лично не бих карал с лепено феродо...
а тия оправдания за липсата на пари са... знам че финансите са проблем, ама пичове, колелото си иска поддръжка, не сте ли мислили за това като сте си купували колелцето???
утре някой ще хване пилата и ще реши, че е открил начин за възстановяване на венците...
[/quote]


иавно пи4а в Сливен или е заредил стабилно коли4ество накладки, или просто в сливен по4ти нqма търсене на същите
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Яну 18, 2005 11:04 am

[quote="AgentOrange"]

Down boy, down!
Че не си разбрал какво имам в предвид е очевидно. Просто ти обърнах внимание, че явно "Alpha" = "Цървулите на Симеон", и няма нужда да се обръщаш към тях като към две различни инстанции :). Нищо повече.
[/quote]



Исках да разбера дали тоя пич си прави скрита реклама или просто е "цървул от Симеон", затова и го визирах другояче.

Благодаря за службата, свободно :pirate::):D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Вто Яну 18, 2005 11:28 am

[quote="bikerider"]


Благодаря за службата, свободно :pirate::):D
[/quote]


Пффффф.... Отново поздрави с аватара ми, тъкмо мислех да го махам, но ще го оставя специално за теб.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Яну 18, 2005 11:43 am

Пууу маа му деба, па намерихте за кво да се дърлите бе...:crazy:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта