Sun Ringle Rhyno Lite

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Sun Ringle Rhyno Lite

Мнениеот afterburner » Чет Дек 16, 2004 9:28 pm

Ще сглобявам ново задно колело за твърдак. Ще го ползвам за ърбан и фрии райд. Остава ми да реша само каква шина да взема. Мога да дам до 40 лв приблизително, като условие е да е съвместима с В Брейк спирачки. Тежичък съм - 82-83 килца. За сега съм се спрял на шината от заглавието, но не знам до колко ще е издържлива защото е лекичка според най-новите неща от Веломаниа показани тук на сайта. Ако мислите, че за тези пари може да се вземе нещо по-добро споделете :)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пет Дек 17, 2004 10:27 am

[quote="afterburner"]

Ще сглобявам ново задно колело за твърдак. Ще го ползвам за ърбан и фрии райд. Остава ми да реша само каква шина да взема. Мога да дам до 40 лв приблизително, като условие е да е съвместима с В Брейк спирачки. Тежичък съм - 82-83 килца. За сега съм се спрял на шината от заглавието, но не знам до колко ще е издържлива защото е лекичка според най-новите неща от Веломаниа показани тук на сайта. Ако мислите, че за тези пари може да се вземе нещо по-добро споделете :)
[/quote]

Remerx Jumbo - ще спестиш пари, качеството идентично!
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот mrPesh » Пет Дек 17, 2004 10:41 am

Карал съм с Джъмбо задна шина трайал.
Здрава е обаче е бая тежка.
Понеже не караш трайал, както гледам, сигурно теглото не е проблем.

Отскоро съм със Сън Рино Лайт и съм много доволен.
И това което най ми хареса е че спирачката спира много по-добре.
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот chrome » Пет Дек 17, 2004 10:05 pm

mislia che s nito edna ot dvete shini ne moje da karash i da mislish che imash neshto bezumno zdravo koeto shte izdyrji vsichko na koeto go podlojish, ako izbere6 JUMBO, ne zabraviai da po4isti6 vsichki strujki koito sa ostanali vyv vytreshnostta na shinata, takiva se namirat dosta i izdavat nepriiaten zvyk pri vyrtene na kaplata.
sorry za latinicata no ne6to scripta ne me radva kak go izkara na latinica!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Пет Дек 17, 2004 10:10 pm

пффф тези азбуки, аз бих ти препоръчал Sun Rhyno Lite
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Пет Дек 17, 2004 11:23 pm

Както казах мога да дам приблизително 40 лв, като не искам да правя компромиси в отношение на качеството на шината в рамките на посочените финансови възможности :) Така че ако можете посочете и друга възможност налична на БГ пазара :) Иначе явно за сега си остава фаворит Райно-то наплетено с хубави спици.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Дек 18, 2004 12:06 am

ами ,ако нямам пари за главина деоре и хубави спици ,кое да взема ,деорето с евтини спици или хубави спици с неква по-слаба главина

и каква главина на мястото на деорето и кжи спици при двта варианта
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот tailor » Съб Дек 18, 2004 1:43 pm

[quote="afterburner"]

Както казах мога да дам приблизително 40 лв, като не искам да правя компромиси в отношение на качеството на шината в рамките на посочените финансови възможности :) Така че ако можете посочете и друга възможност налична на БГ пазара :) Иначе явно за сега си остава фаворит Райно-то наплетено с хубави спици.
[/quote]

[url=http://www.velomania-bg.com/products.html]Rhino-то[/url] е по-добро като тегло и изработка.
[url=http://www.remerx.cz/2004/images/JUMBO.jpg]Jumbo-то[/url], е по-евтино, но здраво.
Най-доброто на BG пазара е [url=http://www.mavic.com/servlet/srt/mavic/cros-prod_fiche?product.id=76&lg=uk#]Mavic X-719[/url], но цената е около 80лв (в момента с 12% намаление)
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikezilla » Пон Дек 20, 2004 11:59 pm

Един глас за Рино-то.
Наскоро си сглобих задно колело за моя твърдак - деоре главина, обикновени спици + Rhyno Lite XL (същата шина, за която става въпрос).
Карам го вече 3ти месец, общо взето грубо, преживявало е няколко по-сериозни удара, единия завърши със 7мм сцепване на вътрешната гума от двете страни :dgrin:, преживя и участие в bike weekend (dh hardtail), както и участие във Вело рали "Черни връх".
В резултат на всичко това, има само минимално (близо 0.5-1мм) изметване наляво-надясно (може би от някое падане), подбивания няма:D
Единственият недостатък на шината е, че бордовете бързо се износват, в началото спирачката спираше осезаемо по-добре,но след няколко карания в дъжд се поизноси, борда почти не се усеща че е фрезован вече, промени се и поведението на спирачката.
Като цяло съм доволен. :bouncy:
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот SPA » Вто Дек 21, 2004 10:07 am

[quote="afterburner"]

Ще сглобявам ново задно колело за твърдак. ... като условие е да е съвместима с В Брейк спирачки....
[/quote]


Ами мога да ти кажа, че джъмбото е широчко, което води до разтваряне на рамената на V-Brake. Като цяло ефекта е такъв, че спирачката спира по-слабо. Другото е че има само един модел (аз така знам) който е за V-Brake и той е без боя. Самото джyмбо няма никаква допълнителна технология на страничните шини които да подпомагат спирането. Самите стени са гладки. Един прител кара с такова отзад с VB и не му върши работа като спиране, да не говорим като се намокри.

Аз лично карам вече година с такива шини отпред и отзад и съм сравнително доволен, но съм с дискови.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Вто Дек 21, 2004 1:46 pm

[quote="SPA"]
Ами мога да ти кажа, че джъмбото е широчко, което води до разтваряне на рамената на V-Brake. Като цяло ефекта е такъв, че спирачката спира по-слабо.
[/quote]

:nono:Напротив, точно обратното е.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Дек 21, 2004 2:46 pm

[quote="тучо чучо"]

[quote="SPA"]
Ами мога да ти кажа, че джъмбото е широчко, което води до разтваряне на рамената на V-Brake. Като цяло ефекта е такъв, че спирачката спира по-слабо.
[/quote]

:nono:Напротив, точно обратното е.
[/quote]


SPA, да не би да не си обрал жилото? ;):spin::P
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот afterburner » Вто Дек 21, 2004 9:10 pm

[quote="bikezilla"]
...
[/quote]


Смятам да го наплета с хубави спици, така че съдейки по отговора ти колега, Райно-то наистина ще е най-добрия избор. :) Благодаря на всички и весели празници! :)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Чет Дек 23, 2004 7:56 pm

Не исках да отварям нова тема и за това продължавам тук... Появи се един малък проблем отностно задното колело което ще сглобявам. В БАС нямат ДС 32 главини с 36 дупки, а само с 32... добрата новина тук е, че избраната от мен шина по информацията дадена от последните продукти на ВМ има вариант за 32 спици. Въпросът е следният: Ще издържат ли 32 хубави спици на 80-те ми кила като ще ползвам колелото за UA/FR/DJ и въобще колко голяма е разликата в здравината на 2-та броя спици?

Като втори въпрос бих попитал какви, къде и колко $ DT спици има в момента в търговската мрежа.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron