Bezkamerna guma !

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Bezkamerna guma !

Мнениеот DaNiTo » Сря Дек 15, 2004 10:00 am

Neznam mnogo za bezkamernite gumi i zatova molq vas da mi obqsnite kak stoqt ne6tata s cenata i dali e dopbre primerno pri trial i urban 6toto mislq da si sloja takava zadna i moje i predna xem 6te e po leka xem nema da se puka 6toto kvo trqq da napravi6 za da pukne6 vun6nata guma deiba !? ;)

Are pls pi6ete :) !

Sorry ako ne e trqbvalo da pi6a na kirilica :I!
DaNiTo
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2004 8:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Дек 15, 2004 10:09 am

[quote="DaNiTo"]

xem nema da se puka 6toto kvo trqq da napravi6 za da pukne6 vun6nata guma deiba !? ;)

Are pls pi6ete :) !

Sorry ako ne e trqbvalo da pi6a na kirilica :I!
[/quote]

АМИ ДОСТАТАЧНО УСЛОВИЕ ДА СЕ ПРИЗЕМИШ НА ЕДИН ПО ОСТЪР КАМЪК ИЛИ ТАМ НЕЩО ОСТРО И СИ ГОТОВ;)

ИМАШЕ ЕДНА ТЕМА ЗА БЕЗКАМЕРНИТЕ ГУМИ ,КОЯТО БЕШЕ ДОСТА ПОЛЕЗНА ,НО НЕСИ Я СПОМНЯМ
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Shady™ » Сря Дек 15, 2004 10:39 am

Еми пич то принципно като пукаш вътрешна гума ти пукаш първо външната ;) освен ако не паднеш на ръб или нещо подобно та да перфорираш вътршната :)а иначе можеш да сложиш оплътнение от стара мноо супкана гума по външната и да сложиш след това вътрешната гума :) и така все едно си с 2х вътрешни :)ама да срежеш вътрешната и да я сложиш по външната а не както си е с винтила и т.н. разпорваш я и по външната ;) Аз съм така и въднъж се нацепих мноо здраво във един ръб и разбрах че гумата е спукана чак след 30мин каране а самата гъма спадна след още 30мин като имаш предвид че беше перфорирана тоест с 2 дупки И жсчко това само от едно оплътнение
А за тея безкамерни гуми виж в FAQ ще ти се появи 100% някъде (сега на мен ми е най отгоре на страницата ;) там потърси за безкамерни гуми :)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 12:21 pm

[quote="DaNiTo"]

Neznam mnogo za bezkamernite gumi i zatova molq vas da mi obqsnite kak stoqt ne6tata s cenata i dali e dopbre primerno pri trial i urban 6toto mislq da si sloja takava zadna i moje i predna xem 6te e po leka xem nema da se puka 6toto kvo trqq da napravi6 za da pukne6 vun6nata guma deiba !? ;)

Are pls pi6ete :) !

Sorry ako ne e trqbvalo da pi6a na kirilica :I!
[/quote]


Аз не съм фен на традиционните tubeless системи.
Мисля че са твърде скъпи и усложнени, както и това че няма за екстремно каране (само DeeMax май). Затова преди време беше тази [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1147&SearchTerms=NoTubes][b]тема[/b][/url] за [url=www.notubes.com]NoTubes[/url] системата - махаш вътрешната гума, слагаш гумена лента с винтил, наливаш една боза във външната гума, слагаш я и помпаш. Бозата помага за пълното затваряне на гумата и също така запушва дупки при спукване до около 1см.
Мога да кажа от личен опит, че нищо подобно не е измисляно и няма скоро да бъде. Бях много скептичен в началото, но след онази тема и това което zeroknowledge сподели се убедих, че си струва да се пробва. Резултатите са просто супер - карам Gazzaloddi Jr. 2.6 гума на 1.8 атмосфери отпред и на 2.0 отзад - откакто карам така, не съм пукал изобщо гума дори при много бързи и груби спускания и скокове. Вече го няма страха от прекълцване на вътрешната при удар в ръб. Да не говорим за трънчета. Препоръчвам ти да изгледаш филмчетата на сайта.

Изобщо: ето ти моята статистика:
ползи - колелата ми олекнаха с близо 350грама на колело (минус Maxxis DH вътрешна = 450г, плюс 80-100 грама течност). Карам с по-ниско налягане, сцеплението е супер и поема ужасно добре препятствията, не ме е страх от snake-bite. Когато спукам гума (спуках Maxxis High Roller 2.35 с тая система) дупката се запушва сама за 2-3 секунди и това е.
минуси - трябва да се носят все пак една или две вътрешни гуми за всеки случай. течността изсъхва за 5-6 месеца и трябва да се долива (през вентила).

Конкретно на въпроса ти - мисля че има смисъл от подобно нещо при trial, само ако каплата ти е достатъчно широка и налягането малко по-високо, за да не изскочи външната гума при някой як удар. Има и хора, които ще ти кажат, че никога няма да пробват такова нещо, разбирам ги, но аз лично съм супер доволен.

@axelmax: пак дрънкаш глупости. карал ли си безкамерна гума? скачал ли си с безкамерна гума?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Сря Дек 15, 2004 12:51 pm

кое е глупост ,че може да се среже безкамерна гума

стига бе да не е от камък
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот did » Сря Дек 15, 2004 12:53 pm

[quote="axelmax"]
стига бе да не е от камък
[/quote]


От камък е явно. Ама не гумата, ами гл***та ти.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот C_Mo » Сря Дек 15, 2004 1:14 pm

Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Дек 15, 2004 1:57 pm

[quote="C_Mo"]

http://nsmb.com/gear/tubeless_12_04.php
[/quote]


Това е тарикатско (ти и преди време подхвърли тази идея), обаче според мен има и много по-лесно приложимо решение. Купуваш си възможно най-леките вътрешни гуми с автомобилен вентил, пълниш с латекса, помпаш и готово. Много по-просто и чисто е за изпълнение, а крайният продукт ще е по-тежък най-много с 50-80 грама от tubeless-a на nsmb.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 2:30 pm

[quote="C_Mo"]

http://nsmb.com/gear/tubeless_12_04.php

[img]http://nsmb.com/images/gear/tubeless/tube_14.jpg[/img]
[/quote]


мисля от известно време точно по този въпрос и стигнах до нещо подобно, но се отказах, защото стигнах до същите проблемчета, които са "пропуснати" в статията. имам следните възражения срещу този "направи-си-сам" метод:

1. само латекс не върши работа. върши работа за тръни, но не и за по-големи дупки. трябват и запушващи частици (текстилни като slime дето ZeroKnowledge го ползва или нещо като това в бозата на Stan).
2. това с изрязването на лентата е проблем - затова си купих готови ленти. мисля че е рисковано да се прави така лентата, защото става по-широка от нужното - борда на гумата не ляга директно върху борда на каплата, а върху лентата и по този начин намалява задържащия ефект на ръба на борда на каплата, тоест по-лесно може да изкочи гумата от каплата. В моя вариант лентата стига до долния ръб на борда и само затваря балона отдолу (гледано в горната част на каплата), не и отстрани. Освен това, тези инструкции са малко съмнителни - за да се изолира борда хубаво е нужно да се клати гумата преди да се монтира, иначе латекса няма как да стигне до лентата - той си седи на дъното на балона. Съгласен съм относно нуждата от правилно разполагане на гумата преди каране, но при хубаво изрязана лента само по дъното на каплата това се получава от само себе си. Аз лично помпам докато гумата "щракне" хубаво, след което изпускам малко и сядам върху гумата, след което въртя навсякъде да легне хубаво върху каплата. Ако е смазана добре със сапун, няма дори и нужда от това, но аз го правя за всеки случай. Резултата е перфектно балансирана външна гума всеки път, легнала хубаво - нещо което никога не съм успявал да постигна с вътрешна гума без зор и загуба на време.

Изобщо мисля че без прецизен стенд за рязане, практическите резултати ще зависят от рязането, тоест от конректния резач. Не че защитавам цената на лентите на Stan ($20 и нагоре), но така направи-си-сам не мисля че всеки би се престрашил да го направи, a предимствата си струват. Да не говорим че да се реже лентата отвън, докато гумата е напомпана е меко казано рискована процедура. Със късане пък още по-малко - може да скъсаш повече отколкото трябва. Затова мисля че прецизно изрязаните ленти на машина, дори и по-скъпи, си заслужават парите, защото са безотказни.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 2:37 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="C_Mo"]

http://nsmb.com/gear/tubeless_12_04.php
[/quote]


Това е тарикатско (ти и преди време подхвърли тази идея), обаче според мен има и много по-лесно приложимо решение. Купуваш си възможно най-леките вътрешни гуми с автомобилен вентил, пълниш с латекса, помпаш и готово. Много по-просто и чисто е за изпълнение, а крайният продукт ще е по-тежък най-много с 50-80 грама от tubeless-a на nsmb.

[/quote]


за XC съм съгласен, ама при по-екстремно каране отново изниква проблемчето snake-bite :nono:;)

Edit: има и друг момент, вътрешните гуми обикновено са талкирани фабрично и отвътре, а това крие риск от образуване на латексови кълбенца около някоя по-голяма частица талк, която се търкаля вътре. Аз затова преди да си монтирам гумите ги мия основно отвътре, нещо което с вътрешна гума нема как ;)
Едно решение е да се измие вътрешната гума през вентила, ама както е затворен обема после докато изсъхне и се изпари влагата през вентила ще минат 5 години... :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 2:58 pm

[quote="axelmax"]

кое е глупост ,че може да се среже безкамерна гума

стига бе да не е от камък
[/quote]


Попитах преди, пак ще повторя: [b]карал ли си безкамерна гума? скачал ли си с безкамерна гума? [/b] :yuck:
ако искаш можеш да скочиш и върху пирон, гумата ще се запуши - има демонстрационни филмчета на сайта на NoTubes - [u][b]ГЛЕДАЙ ГИ[/b][/u].
може да скочиш и от некой мост,
пак ще се спука,
ама поне няма да ти пука... :crazy:

[quote="did"]
От камък е явно. Ама не гумата, ами гл***та ти
[/quote]

нищо не мога да добавя :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Сря Дек 15, 2004 3:06 pm

[quote="bikerider"]
за XC съм съгласен, ама при по-екстремно каране отново изниква проблемчето snake-bite :nono:;)
[/quote]


XC rulz ! :hbang2: тва по-екстремното го гледам (с удоволствие) само от безопасно разстояние :fight::eek2::popcorn:

[quote]
Edit: има и друг момент, вътрешните гуми обикновено са талкирани фабрично и отвътре, а това крие риск от образуване на латексови кълбенца около някоя по-голяма частица талк, която се търкаля вътре...
[/quote]


Виж, и този момент не бях го съобразил, но важното е че теста с пирончетата го минах успешно на няколко пъти за да се уверя че Дъ солюшън уъркс ! Въпреки това имам някои идейки за промиването на гумата и при следващото пълнене ще се пробвам. 10Х :beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 3:12 pm

Бе то и аз не го бях съобразил и като си доливах веднъж ги видях тия кълбенца :bigeyes2:. Та питах чичо Стан и той ме светнА. :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Сря Дек 15, 2004 3:13 pm

[quote="Shady™"]

а иначе можеш да сложиш оплътнение от стара мноо супкана гума по външната и да сложиш след това вътрешната гума :) и така все едно си с 2х вътрешни :)ама да срежеш вътрешната и да я сложиш по външната а не както си е с винтила и т.н. разпорваш я и по външната ;)
[/quote]


Това е метод само за мазохисти. Допълнителното тегло в wheelset-а тотално убива пъргавината на колелото.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот axelmax » Сря Дек 15, 2004 3:16 pm

[quote="did"]

[quote="axelmax"]
стига бе да не е от камък
[/quote]


От камък е явно. Ама не гумата, ами гл***та ти.
[/quote]


аха, чупим си с нея орехи

просто имах предвид ,че е като нормалните гуми демек се пука както нормалните
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 3:23 pm

Не е - няма вътрешна гума. Можеш да караш на по-ниски налягания (което е целта) и гумата реагира по-добре на препятствията, защото не я спъва напомпаната вътрешна гума, тоест е по-малко вероятно да се спука при удар в остър предмет.

Да не говорим че да скочиш върху остър предмет ми се вижда малко встрани от целта на карането на колело, не мислиш ли?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Сря Дек 15, 2004 3:31 pm

[quote=":bowdown:axelmax:bowdown:"]
аха, чупим си с нея орехи
[/quote]

Е, прекалил си явно:banghead:. По-добре ползвай в такива случаи курбел ацера.

[quote]
просто имах предвид ,че е като нормалните демек се пука както нормалните
[/quote]

Хм. Пък мойта не се пука. Ако спреш да чупиш с твойта орехи и твойта ще спре. Опитай, не е трудно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Сря Дек 15, 2004 5:31 pm

[quote="bikerider"]



Да не говорим че да скочиш върху остър предмет ми се вижда малко встрани от целта на карането на колело, не мислиш ли?
[/quote]


oпределено ,но при скок не винаги си наясно на какво ще се приземиш,както стана с мен
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Сря Дек 15, 2004 5:37 pm

[quote="did"]

[quote=":bowdown:axelmax:bowdown:"]
аха, чупим си с нея орехи
[/quote]

Е, прекалил си явно:banghead:. По-добре ползвай в такива случаи курбел ацера.

[quote]
просто имах предвид ,че е като нормалните демек се пука както нормалните
[/quote]

Хм. Пък мойта не се пука. Ако спреш да чупиш с твойта орехи и твойта ще спре. Опитай, не е трудно.
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Дек 15, 2004 7:07 pm

[quote="axelmax"]
oпределено ,но при скок не винаги си наясно на какво ще се приземиш,както стана с мен
[/quote]


уффф... бахти дървения философ. карай си както искаш...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Чет Дек 16, 2004 1:51 am

да сега аз пак ,ще излезна ,грешни

мерси ,за позволението за каране ,и на требе приятно каране:agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Чет Дек 16, 2004 11:44 am

[quote="axelmax"]

да сега аз пак ,ще излезна ,грешни

мерси ,за позволението за каране ,и на требе приятно каране:agree:
[/quote]


няма нищо - за теб винаги ;):agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sherman » Чет Дек 16, 2004 7:52 pm

@axelmax
както bikerider каза за филмчето дето минават през пирoни:
http://notubes.com/movies/Path%20of%20D ... 20Test.wmv
aко това не те накара да се позамисиш какви ги говориш....
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот axelmax » Чет Дек 16, 2004 8:33 pm

[quote="Sherman"]

@axelmax
както bikerider каза за филмчето дето минават през пирoни:
http://notubes.com/movies/Path%20of%20D ... 20Test.wmv
aко това не те накара да се позамисиш какви ги говориш....

[/quote]


aма безкамерните гуми ,без тая течност ,карат ли се,аз това имах предвид
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот did » Пет Дек 17, 2004 10:22 am

[quote="axelmax"]
aма безкамерните гуми ,без тая течност ,карат ли се,аз това имах предвид
[/quote]


:banghead::banghead::bawling::banghead::banghead::bawling::bawling::bawling::banghead::bawling::bawling::banghead:

axelmax, моля те, стига с тия орехи! вече даже не е смешно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Дек 17, 2004 10:54 am

@did:
напротив - [b]сега[/b] вече е смешно :laugh::rofl::rofl::rofl::rofl:

@axelmax: ти просто ме убиваш :bigeyes::banghead::bigmout::bigmout::bigmout:.
върни се и почети отначало, пък дано си отговориш сам. :bulb::rofl::rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот barbarossa » Нед Дек 19, 2004 9:47 pm

имам питане... когато има нужда от центровка на каплата или смяна на главина или всичко друго което изисква махане на външната гума... тогава какво ??? тая течност лесно ли измива ??? въобще не засъхва ли по вътрешната част на гумата??? и още едно питане.. тоя кит дето го предлага Стен продава ли се някъде в София или трябва да се поръчва отвън:)
:beer:
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 20, 2004 10:17 am

[quote="barbarossa"]

имам питане... когато има нужда от центровка на каплата или смяна на главина или всичко друго което изисква махане на външната гума... тогава какво ??? тая течност лесно ли измива ??? въобще не засъхва ли по вътрешната част на гумата??? и още едно питане.. тоя кит дето го предлага Стен продава ли се някъде в София или трябва да се поръчва отвън:)
:beer:
[/quote]


Ами просто махаш гумата (във вертикално положение да не се разлее) и течността си стои вътре. Центроваш каквото центроваш и обратно на каплата. Ако искаш доливаш, ако не искаш не доливаш. Течността не засъхва по гумата в рамките на няколко месеца (3-6 месеца, зависи как караш и къде), защото в нея има вода.
Относно миенето: там където течността е уплътнявала има тънки конци от латекс, които се махат с ръка. Иначе за по-пълно миене - гореща вода, четка и сапун. По самата външна гума поне при мен отвътре не е залепвало нищо.

Досега не съм видял някой да внася кита на Стен тук, но мисля че е въпрос на време. Друг е въпроса, че според мен за БГ е скъп този кит и ако някой се хване да прави лентите, може да се внася само течността. А дори и тя може да бъде направена тук - на ZeroKnowledge рецептата например е 1:4:4 slime:латекс:вода (ако си спомням добре).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот barbarossa » Вто Дек 21, 2004 9:07 pm

ами търсих като откачен ама неможах да намеря на ZeroKnowledge рецептата :), а си спомням че съм я чел някъде:banghead::banghead: , та това slime какво представлява и къде мога да го намеря и другото което ме интересува латекса обикновен за мазане на стени и тавани ли е? или е нещо друго специално?:I
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Дек 22, 2004 11:16 am

[quote="barbarossa"]

ами търсих като откачен ама неможах да намеря на ZeroKnowledge рецептата :), а си спомням че съм я чел някъде:banghead::banghead: , та това slime какво представлява и къде мога да го намеря и другото което ме интересува латекса обикновен за мазане на стени и тавани ли е? или е нещо друго специално?:I
[/quote]


ето ти [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1147]темата с рецептата[/url]

slime ([url=http://www.slimesealant.com/]виж тук[/url]) представлява гъста течност за запушване на дупки и съдържа обикновено текстилни частици. продава се по моторджийските магазини, но конкретно къде и как да намериш в момента не знам.

Латекса не е такъв за боядисване, но не знам конкретно какъв е, понеже се отказах преди време да смесвам бълвочи и зарязах тая история - по-лесно ми е да си внасям готовата течност. Предполагам, че иде реч за втечнен гумен каучук - ето ти един [url=http://www.tapplastics.com/shop/product.php?pid=62]производител[/url] само като пример.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта