Отчет на каранията в събота и неделя!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Отчет на каранията в събота и неделя!!

Мнениеот naka76 » Нед Дек 12, 2004 10:16 pm

Ден 1:

Всичко можеше да се провали след като на работата казаха че събота трябва да се работи!Е аз ссе измъкнах и отидох на запой вечерта.Прибрах се и на сутринта като си стягах раницата видях че съм си загубил телефона:(!:.Е прежалих го бързо!Батерията не караше повече от ден,прекъсваше,а и в него нямаше повече от 2 лева за разговори:D.За такова нещо не си заслужаваше да си развалям карането,за да ходя да го търся в завядението.Я са фо намерили,я не!Тръгнах!В 7.29 бях на срещата.Внката дойде след 10 мин,а от третия и следа нямаше.След още 10 мин му се обадихме и го събудихме:crazy2:.Е тръгнахме двамата.До Тополово стигнахме без инциденти.До като намерим пътя за пътя:Dпоразпитваме да разберем какво ни очаква.Е съотносението беше 2 към 1!!На всеки двама които казваха че няма път и не може да се мине се намираше по един който казваше че има път:).Минахме по римския мост и наистина,това което се виждаше миналия път като страшен път който става за кола след 200 метра свърши!Имаше три разклонения във вид на пътеки.Хванахме най-дясната!!Все пак пътеката която искахме да спуснем беше останала в дясно от нас,значи не трябваше да се отделяме много от нея.След 30 м слезнахме в коритото на реката!Покарахме там малко,но стигнахме до заключението че не е това което търсим.Върнахме се!Хванахме средната пътека!Супер яка!!Караше се и тук таме нагоре и надолу.Пътеката се вие по и около едни скали които предлагат интересни скокчета.В ляво се отби една пътека стръмно нагоре.Нашата тръгна надолу.Какво става ние трябва височина да набираме,а сега се спускаме.Стигнахме пак до реката и я пресякохме.От там покарахме още малко пресякохме реката,която беше станала мнодо по-пълновода от колкото долу,още два пъти!От там започна голямото бутане,влачене,прескачане,дърпане и т.н.Само да обясна!Пътеката толкова беше обрасла,макар че се виждаше имаше много клони и камани които възпрепядстваха каренето на колело.Колкото по-нагоре отивахме,толкова по-запустяла ставаше пътеката.Накрая Ванката реши да иде да види какво е положението,след половин час се върна и каза че е стигнал някаква каменна река която била толкова заледена че не е можал да я премине,а билото се виждало 100-200 метра по-нагоре.Върнахме се доста по-бързо.Малко преди селото се спряхме да хапнем и докато вършихме тази приятна процедура поразпитахме няколко месни хора.Общото мнение беше че сме се забили в дясно,а е трябвало от следващото дере да тръгнем нагоре над него (колкото и да ми се струва страно,до като не погледнах голямата карта).Първата ми реакция беше,че повече в тези пущинаци няма да се върна,но днес си мисля,че все пак не би било лошо да се позагубя отново там:rofl:.Единственото за което ме е яд е че не можах да си спусна пътеката,на която толкова време и се канех

Ден 2:

Вечерта Митко се обади и каза че като видяла каква група се е заформила и той щял да дойде за да я овековечи:P.И тъй като не му се изпускало хубавото каране до х.Здравец щял да кара с мен!!УРАААА:banana::banana:!Няма да съм сам!Определихме си среща за 7.00!Сутрина се събуждам по някое време и гледам в просъниза часовника показва 5.15.Ха,докато стана,докато си проверя пощата,докато разгледам кой какво е казал във форума,докато си стегна багажа и закуся и ще стане време за тръгване.Станах свърших изброените дейности и като погледнах часовника показваше 5.00.Гадно нали??Е нищо помотках се още един час и в 6.30 с пълно бойно снаражение потеглих.Докато си обувах кубинките нещо едната запъна и от вътре си изкарах GSM :bigeyes:.Излизам вън!Ауу!!Ама вънка било кучешки студ!Как няма да е,като по телевизора показаха за Пловдив -6 градуса сутринта.В 6.53 бях на срещата,а Митко ядеше там банички и ме чакаше!!Тръгнахме!Почнах да се чудя дали не трябваше да си обичам балтона:asshole:!Е студа поне беше кратък.В началото на Белащица вече бях загрят,в края на селото си махнах едната фланела и ръкавиците,а още малко по-нагоре си махнах и другата фланела,при което като останах по тениска от мен започна да излизат пари на талази,като от пожар:D!Митко си караше с тениска кис ракав отгоре.Интересна гледка бяхме!Колкото по-нагоре се качвахме,толкова по-топло ставаше.На Здравец с всичките му почивки и хранения бяхме в 8.55.Подгонихме Владко (bikezilla) и Савко (Persenk) да излизат от барчето,че вънка времето беше невероятно!Аз даже се съблякох гол да хвана малко тен,че този от лятото се поизтри.Бре тая младеж кат се качиха на търкалетата и като наложиха едно темпо не мога да ги стигна,а и Митака имаше проблем със свалянето на малката плоча и караше на средна и той нямаше стигане.А аз стария едва едва кретах с крайчица на силите отзад.За по-малко от час стигнахме Бяла черква.Митко почна да си оправя скоростите,аз хапвах и между другото разправяк как ме беше яд за вчерашната пътека,но сега смятах да се накефя на тази:D!
Тругнахме!Спуснахме половината ски писта,хванахме си пътя за пътеката и след 3 км бяхме на отбивката!Почнахме да бутаме за да влезем в нея и още в началото и един ловец ни казва че доло има хайка и не можело да се минава от там:crying::cussing::gnasher::evil:.Полудях:fork:!Миналата седмица специялно сме я разчиствали,от Пловдив сме тръгнали в минусиви температури за да я спусна тази пътека,а те ще ми кажат че не можело.Това все пак си е туристически маршерут с маркеровка!Да вземат да си намерят накво друго мясо ти там да се трпат.Казаха че до час щели да свършат.Върнахме се:grumpy:!Седнахме да чакаме,ама като направихме сметка че ако продължим да чакаме няма да можем да се върнем през Косово и ще трябва да се спуснем по асфалта.Съвещателната група се свика по спешност и решихме да продължим по билото,та белкем намерим прословутата пътека за Бачково.Взех фотоапарата от Митко и отцепих на пред за да организирам снимането на групата.Горе времето беше невероятно!!Нито едно облаче.Слънце грее!Приказка!Спускането след отбивката за с.Добарлък се оказа доста по-приятно от колото си го спомнях.Даже по ено време неблагодарниците ми се скараха че не съм снимал Савко как направил една образшова човка,а аз в същото време ги чаках за да ги снимам на фона на един приказен пейзаж.Хапнахме горе на припек и продължихме!И по едно време чудо не вижданно отбивка с табела за Бачково:jump2::jump2::jump2::jump2::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:.Не мога да повервам,наистина я намерихме:laugh::lol:.Пътеката беше приятна!Лекичка,мекичка (шума:look:) общо взето приятна пътека.До като не стигнахме една група ловци.Казаха ни че надолу има шайка и трябва да хванем пътеката в ляво!Погледнах я имаше няколко паднали дървета.Питам ги аз надоло има ли паднали дървета.Те:А не само тези две-три и малко долу.Е ние с Владко откочихме 50м напред и преброихме към 30 дървета като последните три така се бяха оплели че нямаше минаване.Върнахме се и си хванахме пътеката с викове:roll2:.Почна да става гадна.Едни тесни улеи с камани долу и обратни завои.На места се оправяше,на места беше отвратителна.Безпроблемно стигнахме Бачково,отскочихме до манастира,седнахме в Джамура направихме разбор на карането на вино,кебапчета и пържени картовки в масло и след това се пребрахме:beer::beer::D!

В заключение мога да кача че и двата дене клуб "Крива спица" осъщистви интересни каранията!:beer:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Дек 13, 2004 11:30 am

:D

Забравил си да споменеш за нововъдедения от bikezilla нов фундаментален термин "[b]свличане[/b]", който няма нищо общо със спускането, а означава "придвижване някакси надолу с колело по малко приличаща на пътека велотрошачка от каменни серпентини, покрити с шума".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Пон Дек 13, 2004 5:40 pm

[quote="did"]

:D

Забравил си да споменеш за нововъдедения от bikezilla нов фундаментален термин "[b]свличане[/b]", който няма нищо общо със спускането, а означава "придвижване някакси надолу с колело по малко приличаща на пътека велотрошачка от каменни серпентини, покрити с шума".
[/quote]


Е аз бях обикновено от пред за да мога да дам някакъв вида на пътеката и да си тормозя мозък за да я разгадая на къде продължава.Може би за това не съм го чул този терми и за това не съм го споменал.Но със сигурност мога да кажа че знам какво означава!!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Дек 13, 2004 5:56 pm

[quote="naka76"]

Ден 1:

Всичко можеше да се провали след като на работата казаха че събота трябва да се работи!Е аз ссе измъкнах и отидох на запой вечерта.Прибрах се и на сутринта като си стягах раницата видях че съм си загубил телефона:(!:.Е прежалих го бързо!Батерията не караше повече от ден,прекъсваше,а и в него нямаше повече от 2 лева за разговори:D.За такова нещо не си заслужаваше да си развалям карането,за да ходя да го търся в завядението.Я са фо намерили,я не!Тръгнах!В 7.29 бях на срещата.Внката дойде след 10 мин,а от третия и следа нямаше.След още 10 мин му се обадихме и го събудихме:crazy2:.Е тръгнахме двамата.До Тополово стигнахме без инциденти.До като намерим пътя за пътя:Dпоразпитваме да разберем какво ни очаква.Е съотносението беше 2 към 1!!На всеки двама които казваха че няма път и не може да се мине се намираше по един който казваше че има път:).Минахме по римския мост и наистина,това което се виждаше миналия път като страшен път който става за кола след 200 метра свърши!Имаше три разклонения във вид на пътеки.Хванахме най-дясната!!Все пак пътеката която искахме да спуснем беше останала в дясно от нас,значи не трябваше да се отделяме много от нея.След 30 м слезнахме в коритото на реката!Покарахме там малко,но стигнахме до заключението че не е това което търсим.Върнахме се!Хванахме средната пътека!Супер яка!!Караше се и тук таме нагоре и надолу.Пътеката се вие по и около едни скали които предлагат интересни скокчета.В ляво се отби една пътека стръмно нагоре.Нашата тръгна надолу.Какво става ние трябва височина да набираме,а сега се спускаме.Стигнахме пак до реката и я пресякохме.От там покарахме още малко пресякохме реката,която беше станала мнодо по-пълновода от колкото долу,още два пъти!От там започна голямото бутане,влачене,прескачане,дърпане и т.н.Само да обясна!Пътеката толкова беше обрасла,макар че се виждаше имаше много клони и камани които възпрепядстваха каренето на колело.Колкото по-нагоре отивахме,толкова по-запустяла ставаше пътеката.Накрая Ванката реши да иде да види какво е положението,след половин час се върна и каза че е стигнал някаква каменна река която била толкова заледена че не е можал да я премине,а билото се виждало 100-200 метра по-нагоре.Върнахме се доста по-бързо.Малко преди селото се спряхме да хапнем и докато вършихме тази приятна процедура поразпитахме няколко месни хора.Общото мнение беше че сме се забили в дясно,а е трябвало от следващото дере да тръгнем нагоре над него (колкото и да ми се струва страно,до като не погледнах голямата карта).Първата ми реакция беше,че повече в тези пущинаци няма да се върна,но днес си мисля,че все пак не би било лошо да се позагубя отново там:rofl:.Единственото за което ме е яд е че не можах да си спусна пътеката,на която толкова време и се канех

Ден 2:

Вечерта Митко се обади и каза че като видяла каква група се е заформила и той щял да дойде за да я овековечи:P.И тъй като не му се изпускало хубавото каране до х.Здравец щял да кара с мен!!УРАААА:banana::banana:!Няма да съм сам!Определихме си среща за 7.00!Сутрина се събуждам по някое време и гледам в просъниза часовника показва 5.15.Ха,докато стана,докато си проверя пощата,докато разгледам кой какво е казал във форума,докато си стегна багажа и закуся и ще стане време за тръгване.Станах свърших изброените дейности и като погледнах часовника показваше 5.00.Гадно нали??Е нищо помотках се още един час и в 6.30 с пълно бойно снаражение потеглих.Докато си обувах кубинките нещо едната запъна и от вътре си изкарах GSM :bigeyes:.Излизам вън!Ауу!!Ама вънка било кучешки студ!Как няма да е,като по телевизора показаха за Пловдив -6 градуса сутринта.В 6.53 бях на срещата,а Митко ядеше там банички и ме чакаше!!Тръгнахме!Почнах да се чудя дали не трябваше да си обичам балтона:asshole:!Е студа поне беше кратък.В началото на Белащица вече бях загрят,в края на селото си махнах едната фланела и ръкавиците,а още малко по-нагоре си махнах и другата фланела,при което като останах по тениска от мен започна да излизат пари на талази,като от пожар:D!Митко си караше с тениска кис ракав отгоре.Интересна гледка бяхме!Колкото по-нагоре се качвахме,толкова по-топло ставаше.На Здравец с всичките му почивки и хранения бяхме в 8.55.Подгонихме Владко (bikezilla) и Савко (Persenk) да излизат от барчето,че вънка времето беше невероятно!Аз даже се съблякох гол да хвана малко тен,че този от лятото се поизтри.Бре тая младеж кат се качиха на търкалетата и като наложиха едно темпо не мога да ги стигна,а и Митака имаше проблем със свалянето на малката плоча и караше на средна и той нямаше стигане.А аз стария едва едва кретах с крайчица на силите отзад.За по-малко от час стигнахме Бяла черква.Митко почна да си оправя скоростите,аз хапвах и между другото разправяк как ме беше яд за вчерашната пътека,но сега смятах да се накефя на тази:D!
Тругнахме!Спуснахме половината ски писта,хванахме си пътя за пътеката и след 3 км бяхме на отбивката!Почнахме да бутаме за да влезем в нея и още в началото и един ловец ни казва че доло има хайка и не можело да се минава от там:crying::cussing::gnasher::evil:.Полудях:fork:!Миналата седмица специялно сме я разчиствали,от Пловдив сме тръгнали в минусиви температури за да я спусна тази пътека,а те ще ми кажат че не можело.Това все пак си е туристически маршерут с маркеровка!Да вземат да си намерят накво друго мясо ти там да се трпат.Казаха че до час щели да свършат.Върнахме се:grumpy:!Седнахме да чакаме,ама като направихме сметка че ако продължим да чакаме няма да можем да се върнем през Косово и ще трябва да се спуснем по асфалта.Съвещателната група се свика по спешност и решихме да продължим по билото,та белкем намерим прословутата пътека за Бачково.Взех фотоапарата от Митко и отцепих на пред за да организирам снимането на групата.Горе времето беше невероятно!!Нито едно облаче.Слънце грее!Приказка!Спускането след отбивката за с.Добарлък се оказа доста по-приятно от колото си го спомнях.Даже по ено време неблагодарниците ми се скараха че не съм снимал Савко как направил една образшова човка,а аз в същото време ги чаках за да ги снимам на фона на един приказен пейзаж.Хапнахме горе на припек и продължихме!И по едно време чудо не вижданно отбивка с табела за Бачково:jump2::jump2::jump2::jump2::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:.Не мога да повервам,наистина я намерихме:laugh::lol:.Пътеката беше приятна!Лекичка,мекичка (шума:look:) общо взето приятна пътека.До като не стигнахме една група ловци.Казаха ни че надолу има шайка и трябва да хванем пътеката в ляво!Погледнах я имаше няколко паднали дървета.Питам ги аз надоло има ли паднали дървета.Те:А не само тези две-три и малко долу.Е ние с Владко откочихме 50м напред и преброихме към 30 дървета като последните три така се бяха оплели че нямаше минаване.Върнахме се и си хванахме пътеката с викове:roll2:.Почна да става гадна.Едни тесни улеи с камани долу и обратни завои.На места се оправяше,на места беше отвратителна.Безпроблемно стигнахме Бачково,отскочихме до манастира,седнахме в Джамура направихме разбор на карането на вино,кебапчета и пържени картовки в масло и след това се пребрахме:beer::beer::D!

В заключение мога да кача че и двата дене клуб "Крива спица" осъщистви интересни каранията!:beer:
[/quote]


Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto:crazy:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Дек 13, 2004 6:22 pm

[quote="nikitzo"]

[quote="naka76"]

Ден 1:

Всичко можеше да се провали след като на работата казаха че събота трябва да се работи!Е аз ссе измъкнах и отидох на запой вечерта.Прибрах се и на сутринта като си стягах раницата видях че съм си загубил телефона:(!:.Е прежалих го бързо!Батерията не караше повече от ден,прекъсваше,а и в него нямаше повече от 2 лева за разговори:D.За такова нещо не си заслужаваше да си развалям карането,за да ходя да го търся в завядението.Я са фо намерили,я не!Тръгнах!В 7.29 бях на срещата.Внката дойде след 10 мин,а от третия и следа нямаше.След още 10 мин му се обадихме и го събудихме:crazy2:.Е тръгнахме двамата.До Тополово стигнахме без инциденти.До като намерим пътя за пътя:Dпоразпитваме да разберем какво ни очаква.Е съотносението беше 2 към 1!!На всеки двама които казваха че няма път и не може да се мине се намираше по един който казваше че има път:).Минахме по римския мост и наистина,това което се виждаше миналия път като страшен път който става за кола след 200 метра свърши!Имаше три разклонения във вид на пътеки.Хванахме най-дясната!!Все пак пътеката която искахме да спуснем беше останала в дясно от нас,значи не трябваше да се отделяме много от нея.След 30 м слезнахме в коритото на реката!Покарахме там малко,но стигнахме до заключението че не е това което търсим.Върнахме се!Хванахме средната пътека!Супер яка!!Караше се и тук таме нагоре и надолу.Пътеката се вие по и около едни скали които предлагат интересни скокчета.В ляво се отби една пътека стръмно нагоре.Нашата тръгна надолу.Какво става ние трябва височина да набираме,а сега се спускаме.Стигнахме пак до реката и я пресякохме.От там покарахме още малко пресякохме реката,която беше станала мнодо по-пълновода от колкото долу,още два пъти!От там започна голямото бутане,влачене,прескачане,дърпане и т.н.Само да обясна!Пътеката толкова беше обрасла,макар че се виждаше имаше много клони и камани които възпрепядстваха каренето на колело.Колкото по-нагоре отивахме,толкова по-запустяла ставаше пътеката.Накрая Ванката реши да иде да види какво е положението,след половин час се върна и каза че е стигнал някаква каменна река която била толкова заледена че не е можал да я премине,а билото се виждало 100-200 метра по-нагоре.Върнахме се доста по-бързо.Малко преди селото се спряхме да хапнем и докато вършихме тази приятна процедура поразпитахме няколко месни хора.Общото мнение беше че сме се забили в дясно,а е трябвало от следващото дере да тръгнем нагоре над него (колкото и да ми се струва страно,до като не погледнах голямата карта).Първата ми реакция беше,че повече в тези пущинаци няма да се върна,но днес си мисля,че все пак не би било лошо да се позагубя отново там:rofl:.Единственото за което ме е яд е че не можах да си спусна пътеката,на която толкова време и се канех

Ден 2:

Вечерта Митко се обади и каза че като видяла каква група се е заформила и той щял да дойде за да я овековечи:P.И тъй като не му се изпускало хубавото каране до х.Здравец щял да кара с мен!!УРАААА:banana::banana:!Няма да съм сам!Определихме си среща за 7.00!Сутрина се събуждам по някое време и гледам в просъниза часовника показва 5.15.Ха,докато стана,докато си проверя пощата,докато разгледам кой какво е казал във форума,докато си стегна багажа и закуся и ще стане време за тръгване.Станах свърших изброените дейности и като погледнах часовника показваше 5.00.Гадно нали??Е нищо помотках се още един час и в 6.30 с пълно бойно снаражение потеглих.Докато си обувах кубинките нещо едната запъна и от вътре си изкарах GSM :bigeyes:.Излизам вън!Ауу!!Ама вънка било кучешки студ!Как няма да е,като по телевизора показаха за Пловдив -6 градуса сутринта.В 6.53 бях на срещата,а Митко ядеше там банички и ме чакаше!!Тръгнахме!Почнах да се чудя дали не трябваше да си обичам балтона:asshole:!Е студа поне беше кратък.В началото на Белащица вече бях загрят,в края на селото си махнах едната фланела и ръкавиците,а още малко по-нагоре си махнах и другата фланела,при което като останах по тениска от мен започна да излизат пари на талази,като от пожар:D!Митко си караше с тениска кис ракав отгоре.Интересна гледка бяхме!Колкото по-нагоре се качвахме,толкова по-топло ставаше.На Здравец с всичките му почивки и хранения бяхме в 8.55.Подгонихме Владко (bikezilla) и Савко (Persenk) да излизат от барчето,че вънка времето беше невероятно!Аз даже се съблякох гол да хвана малко тен,че този от лятото се поизтри.Бре тая младеж кат се качиха на търкалетата и като наложиха едно темпо не мога да ги стигна,а и Митака имаше проблем със свалянето на малката плоча и караше на средна и той нямаше стигане.А аз стария едва едва кретах с крайчица на силите отзад.За по-малко от час стигнахме Бяла черква.Митко почна да си оправя скоростите,аз хапвах и между другото разправяк как ме беше яд за вчерашната пътека,но сега смятах да се накефя на тази:D!
Тругнахме!Спуснахме половината ски писта,хванахме си пътя за пътеката и след 3 км бяхме на отбивката!Почнахме да бутаме за да влезем в нея и още в началото и един ловец ни казва че доло има хайка и не можело да се минава от там:crying::cussing::gnasher::evil:.Полудях:fork:!Миналата седмица специялно сме я разчиствали,от Пловдив сме тръгнали в минусиви температури за да я спусна тази пътека,а те ще ми кажат че не можело.Това все пак си е туристически маршерут с маркеровка!Да вземат да си намерят накво друго мясо ти там да се трпат.Казаха че до час щели да свършат.Върнахме се:grumpy:!Седнахме да чакаме,ама като направихме сметка че ако продължим да чакаме няма да можем да се върнем през Косово и ще трябва да се спуснем по асфалта.Съвещателната група се свика по спешност и решихме да продължим по билото,та белкем намерим прословутата пътека за Бачково.Взех фотоапарата от Митко и отцепих на пред за да организирам снимането на групата.Горе времето беше невероятно!!Нито едно облаче.Слънце грее!Приказка!Спускането след отбивката за с.Добарлък се оказа доста по-приятно от колото си го спомнях.Даже по ено време неблагодарниците ми се скараха че не съм снимал Савко как направил една образшова човка,а аз в същото време ги чаках за да ги снимам на фона на един приказен пейзаж.Хапнахме горе на припек и продължихме!И по едно време чудо не вижданно отбивка с табела за Бачково:jump2::jump2::jump2::jump2::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:.Не мога да повервам,наистина я намерихме:laugh::lol:.Пътеката беше приятна!Лекичка,мекичка (шума:look:) общо взето приятна пътека.До като не стигнахме една група ловци.Казаха ни че надолу има шайка и трябва да хванем пътеката в ляво!Погледнах я имаше няколко паднали дървета.Питам ги аз надоло има ли паднали дървета.Те:А не само тези две-три и малко долу.Е ние с Владко откочихме 50м напред и преброихме към 30 дървета като последните три така се бяха оплели че нямаше минаване.Върнахме се и си хванахме пътеката с викове:roll2:.Почна да става гадна.Едни тесни улеи с камани долу и обратни завои.На места се оправяше,на места беше отвратителна.Безпроблемно стигнахме Бачково,отскочихме до манастира,седнахме в Джамура направихме разбор на карането на вино,кебапчета и пържени картовки в масло и след това се пребрахме:beer::beer::D!

В заключение мога да кача че и двата дене клуб "Крива спица" осъщистви интересни каранията!:beer:
[/quote]


Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto:crazy:
[/quote]


Първо:
Тука нормални няма!!:D:D

Второ:
Научи се да пишеш на кирилица за да се намира някой да ти чете твоите.:D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Дек 13, 2004 6:34 pm

[quote="nikitzo"]

[quote][i]

Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto:crazy:
[/quote]


Абе колега я преведи какво си написал че си забравих речника в къщи :irked:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Дек 13, 2004 6:35 pm

Нака, :beer::thumb:

nikitzo, прочетох го от първата до последната буква, и определено ми беше интересно... Обичам такива разказчета...:nuts::crazy:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Дек 13, 2004 6:37 pm

[quote="did"]

:D

нововъдедения от bikezilla нов фундаментален термин "[b]свличане[/b[/quote]


A хората практикуващи този нов мтб стил, [u][i]свалячи [/i][/u]ли се наричат
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Дек 13, 2004 8:03 pm

[quote="КапитанПланета"]

Нака, :beer::thumb:

nikitzo, прочетох го от първата до последната буква, и определено ми беше интересно... Обичам такива разказчета...:nuts::crazy:

[/quote]


Радвам се че ти е харесало.Аз ги пиша тези пътеписи за да покажа тръпката от този тип карания.Все пак не всеки може да си позволи DH колело което по принцип е по скъпо.Другото предимство на този тип каране е че ти си турист ипосещаваш невероятни места и виждаш такива пейзжи и природни забележителности.Това е другата ми цел на тези пътеписи,както и проучването на различни пътеки които могат да се ползват и за DH .
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Дек 13, 2004 9:01 pm

[quote="Persenk"]

[quote="nikitzo"]

[quote][i]

Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto:crazy:
[/quote]


Абе колега я преведи какво си написал че си забравих речника в къщи :irked:
[/quote]

Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto

Taka dobre li e? Za sujalenie ne moga da pisha na mieko:bawling:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Дек 13, 2004 9:04 pm

[quote="КапитанПланета"]

Нака, :beer::thumb:

nikitzo, прочетох го от първата до последната буква, и определено ми беше интересно... Обичам такива разказчета...:nuts::crazy:

[/quote]


Kato sa vi interesni prashtaite si e-maili.
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Дек 13, 2004 10:36 pm

[quote="naka76"]

Все пак не всеки може да си позволи DH колело което по принцип е по скъпо.Другото предимство на този тип каране е че ти си турист ипосещаваш невероятни места и виждаш такива пейзжи и природни забележителности.
[/quote]


А и откъде-накъде DH ще е единственият стил в MTB? Ако си мислят, че да въртиш по баира нагоре е лесна работа - техен си проблема, ти не им се вързвай, ами продължавай да ни информираш за готините карания, които си организирате :beer:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пон Дек 13, 2004 11:09 pm

[quote="naka76"]
Радвам се че ти е харесало.Аз ги пиша тези пътеписи за да покажа тръпката от този тип карания.
[/quote]


Пък аз ги чета, щото я обичам тая тръпка, и по този начин поне мъничко ставам съпричастен с това, което вие сте изживяли там. Да не говорим колко обичам Родопите...

[quote]
Все пак не всеки може да си позволи DH колело което по принцип е по скъпо.
[/quote]


Абе ти да не си някъф дунхилър дълбоко в душата си та си ги мислиш тея, а ? Аз пък, дори и да мога да си го позволя, не бих си купил ДХ колело. За тия пари каква лека резачка ше си сглоба... Абе това си е друга бира... Всички сме различни и намираме удоволствие в различни неща... MTB-то е доооста широко понятие, и това е хубаво... Ай лов дис гейм !!!:fight::cyclops::nuts:

П.П.: Има само едно нещо, за което завиждам на майните, и това е най-страхотната планина в България... :beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ThEUfO » Пон Дек 13, 2004 11:24 pm

[quote="nikitzo"]

Kato sa vi interesni prashtaite si e-maili.
[/quote]


Абе селинджър, като не ти е интересно недей чИти. Аман от некЪдЪрници, сещаш ли се копеуеле?

[quote]
Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto[/quote]


Нормално тъпия може и да го прочете, но много тъпия няма, тоест ти няма да го прочетеш, чаткаш ли?
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот did » Вто Дек 14, 2004 9:01 am

[quote="Persenk"]
A хората, практикуващи този нов мтб стил, [u][i]свалячи[/i][/u] ли се наричат?
[/quote]


Наричат се [u][i]луди за връзване[/i][/u].

Впрочем, най-хубавото на цялото каране беше, че най-накрая падна проклятието "Бяла Черква - Бачково". Това е маршрута, по който сме тръгвали поне 5-6 пъти и никога не сме намирали пътеката докрай, а сме се оказвали все на различни други места - Косово, Наречен, Добралък, Лясково, Луковица... Ама след като вече се изгубихме там по всички възможни начини, редно беше най-накрая да намерим и верния път.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikitzo » Вто Дек 14, 2004 3:06 pm

[quote="ThEUfO"]

[quote="nikitzo"]

Kato sa vi interesni prashtaite si e-maili.
[/quote]


Абе селинджър, като не ти е интересно недей чИти. Аман от некЪдЪрници, сещаш ли се копеуеле?

[quote]
Mnogo mi e lubopitno dali si vqrvash 4e nqkoi normalen bi go pro4el tova cqloto[/quote]


Нормално тъпия може и да го прочете, но много тъпия няма, тоест ти няма да го прочетеш, чаткаш ли?


[/quote]


Ima edno predavane po edna stoli4na televiziq za edni hora zatvoreni v nqkakva kushta - siguren sum 4e mnogo mu se kefish. A horata vutre sa tolkova propadnali 4e nai dobre da si stqgam kufarite. Ta bi li mi obqsnil kak se 4uvstvash ot tazi strana na barikadata?:dunno:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Дек 14, 2004 3:14 pm

Nikitzo, не ти ли се струва, че вземаш себе си и хората, пишещи в този форум, твърде насериозно?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikitzo » Вто Дек 14, 2004 5:33 pm

[quote="did"]

Nikitzo, не ти ли се струва, че вземаш себе си и хората, пишещи в този форум, твърде насериозно?
[/quote]


Naprotiv mnogo hora tuka se vzemat naseriozno i tova i e mnogo smeshno.
No az predlagam da si stisnem rucete i da zabravim loshite misli
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Дек 14, 2004 5:42 pm

[quote="nikitzo"]

[quote="did"]

Nikitzo, не ти ли се струва, че вземаш себе си и хората, пишещи в този форум, твърде насериозно?
[/quote]


Naprotiv mnogo hora tuka se vzemat naseriozno i tova i e mnogo smeshno.
No az predlagam da si stisnem rucete i da zabravim loshite misli
[/quote]


Аз към никой не тая лоши помисли!Както позанвам и Митко и той не е злобар,така че всочко е ОК.

П.П.Моляте,ако ни уважаваш,както ние те уважаваме,пиши на КИРИЛИЦА.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Вто Дек 14, 2004 7:16 pm

Всъщност, терминът който се опитах да въведа беше по-скоро [b]"сфличане"[/b], ама сега като се замисля, май дори по-удачно е [b]"срутване"[/b]:dgrin:
Иначе като цяло карането беше много приятно, особено билният път горе, странно защо е толкова малко посещаван район, при условие, че е толкова лесно достъпен.

@nikitzo, намесата ти в темата беше доста груба и невъзпитана, и ако някой тук се взима насериозно, то това си ти. Също толкова неуместно е да правиш генерални заключения отностно какво гледа The_Ufo, и от коя страна на "барикадата" (???) е .
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот did » Сря Дек 15, 2004 10:20 am

Вече взе да става традиция като се върнем от каране Наката да се вкопчи в клавиатурата и да почне да разказва, а аз чак след няколко дни да чета какво съм бил правил. Обаче аз пък имам едно предимство: мога да направя разказите му шарени, защото който и да снима, накрая фотоапарата остава у мене! Този път съм в още по-благоприятна ситуация, защото наистина е невъзможно да се опише какво точно има на това било и какво представлява "пътеката" към Бачково(то и със снимки не може да се покаже, ама...).

И така: ето ги и [b][color=red][url=http://www.bikedir.com/usr/did/bachkovo/index.html]снимките[/url][/color][/b]!

Nikitzo, най-добре не ги гледай, щото са много, не съм правил подборка и може да изгубиш доста време, докато ги разгледаш.

Капитане, обещавам когато имаш възможност да ти покажа къде се намира [url=http://www.bikedir.com/usr/did/bachkovo/images/imgp3030.jpg]това[/url]. Заради тази и други подобни гледки минавам оттам поне 5-ти път за една година. Знам, че ще ти хареса.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Сря Дек 15, 2004 11:35 am

did, 10X за супер офертата ! Мисля да се възползвам при първа възможност. :beer::thumb:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Дек 15, 2004 5:33 pm

@ Капитан Планета

Абе кестен, Родопите да не са само на майните, та да им завиждаме за тях... Освен тва кво не й харесваш на Витоша бе? Да си виждАл нещо по-високо? А? АА?! ААА!?!

Аре па ако слушаш и папкаш, някой ден ще ти покажа къде е това

[img]http://web.hit.bg/bigtoyaga/g4632708p.jpg[/img]

а после може и това

[img]http://web.hit.bg/bigtoyaga/g6234758p.jpg[/img]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Сря Дек 15, 2004 10:04 pm

TOYAGA - евала за втората снимка! :beer::bowdown:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Дек 15, 2004 10:38 pm

[quote="TOYAGA"]

@ Капитан Планета

Абе кестен, Родопите да не са само на майните, та да им завиждаме за тях... Освен тва кво не й харесваш на Витоша бе? Да си виждАл нещо по-високо? А? АА?! ААА!?!

Аре па ако слушаш и папкаш, някой ден ще ти покажа къде е това...

[/quote]


Оооо, впечатляващо ! Ми обещавам да слушам (само не пускай чалга - с другото се оправям), а за папкането - както си ми личи проблеми също нямам, с 15 кила съм над нормата... Така че само казвай кога и тръгваме. Така кат гледам си заслужава.
Иначе прав си, от Витоша по-високу нема, за това просто спор не може да се води... Абе като стана въпрос за сравнение на планините в БГ се сетих за нещо, което съм чел преди доста години... Май от Хайтов беше ама пуста склероза, творбата не си спомням... Та там човека даваше уникални описания не толкова на самите планини, а по-скоро на духът и усещането, които излъчват... Ще се опитам да си спомня и ако успея да издиря книгата ще сканирам текста. Беше изключително точен, зарибяващ и запленяващ с проникновеността си... Рила, Пирин, Родопите, Стара Планина... Та както и да е, важното в случая е че май нашта гордост - милата Витоша въобще не участВУВваше в класацията. Тааа, то лошо няма да се сравняват неща, стига да бъдат сравними :banghead::bawling::dunno:...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Дек 16, 2004 9:19 am

[quote="TOYAGA"]
Абе кестен, Родопите да не са само на майните, та да им завиждаме за тях... [/quote]


Ама много си прав! Те са за всеки, който е навит да кара в планина почти без лифтове, с повсеместна много лоша маркировка, почти без пътеки, а с мнооооого, ама много на брой еднакво изглеждащи черни пътища, масово минирани от говежди ***** и все водещи в посока към село "по дяволите, сега пък къде съм???", без впечатляващи с непристъпността си чукари, пълна с асфалтови пътища и крайпътни кръчми... Планина, в която почти всички върхове и била си приличат и тук-таме има нещо, което да е много по-различно. Планина, която е толкова обширна, че за да идеш с колело до някое хубаво местенце щеш не щеш трябва да въртиш по асфалт десекти километри, вместо да се метнеш с лифта до високото и само да се кефиш на истинско планинско каране... Скукааа. И неудобна работа при това! Пък като стане някаква авария все се оказва, че уж навсякъде има села, хора, пътища, а точно покрай тебе и точно когато ти трябват нищо подобно няма в близките 10-тина километра. Пък ако имаш късмет наоколо да има жив човек, той ще се окаже, че говори на такъв диалект, че едвам разбираш какво ти отговаря, като го попиташ нещо.

Направо се чудя къде ми е акъла да се навирам там с колелото доброволно, без глутница бесни кучета да ме гонят отзад. Шатнава работа.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SPA » Чет Дек 16, 2004 4:20 pm

[quote="did"]
Ама много си прав! ... Шатнава работа.
[/quote]


Браво! Ама само как им го каза. Брейййййй
:xmas:
:xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas::xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas::xmas:
:xmas::xmas:
:xmas:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 16, 2004 5:49 pm

@ Капитан Планета

В момента, в който се очертаят тазгодишните параметри на организираното посещение из този (е може и не точно този, щото е хубаво да има някво разнообразие) район, веднага ще те информирам. Обещавам, че чалга нЕма да има - само ОЙЛАРИПИ, изпълнявано от синеоко-розовобузи-русокоси краварки... :D:D:D

@ uha_rampage

Шессстараем!;)

@ майните

Бреййййй! :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Сря Дек 22, 2004 10:26 pm

@Всички
Прочетох разказчето и много ми хареса, искрено се надявам да има още подобни, че сега зимата като не мога да си позволя да карам редовно поне да се зареждам от подобни разказчета. Пък и е супер яка идеята да споделямае впечатления един с друг от приключениятта по време на каране!:beer::D
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта