DRAG Climber vs. RAM HT vs. POLAR

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

DRAG Climber vs. RAM HT vs. POLAR

Мнениеот jokata » Съб Сеп 06, 2003 10:55 am

Коя от трите да избера?

01. DRAG Expert
02. RAM HT
03. POLAR(made in Austria - така ми казаха)

Първия вариант е от http://www.mtb-bg.com/velomania_newproducts.htm от тази седмица.
Втория е в БАС, а третия е от "Bike Center" в Младост. RAM-а е от Alu 6061, който е по-тежък, а DRAG-а
е Alu 7005,както и POLAR. Първите две рамки струват 140 лева, а третата 160.
Желанието ми е да е алуминиева, твърда, както и не много скъпа(до 200 лева). Мога да кажа, че карам предимно в града, малко XC(а може би и DH, за в бъдеще).
Ако имате други идеи, кажете си думата.
Подходящи ли са за мен и на какво да се спра?
Итересуват ме и цените на някои неща от серията Deore, ако ги знаете?
- задна касета + зъбчатки(по-точно 8-цата, доколкото знам има)
- заден дерейльор
- преден дерейльор
- комплект команди

10x a lot ;)))

Добрютро!!!
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Съб Сеп 06, 2003 11:46 am

Za kombinirano XC i DH po-dobra ramka ot izbroenite e Drag Climber za 139lv i ti q prepora4vam zaradi usilkite i po-dobriq aluminii ot RAM-a.Opredeleno e po-zdrava a moze bi i sa6to tolkova tezi - na raka ne moga da pretzena:?:.
Tzenite -pusni search vav foruma ima gi vsi4kite
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Съб Сеп 06, 2003 3:59 pm

Интересуват ме [b]актуални цени[/b], а не отпреди няколко месеца...
Тях ги знам приблизително:
-[color=blue] задна касета + зъбчатки(по-точно 8-цата, доколкото знам има)[/color][color=red]-около 70~80лв.[/color]
[color=blue]- заден дерейльор[/color][color=red]-60~70лв.[/color]
[color=blue]- преден дерейльор[/color][color=red]~40лв.[/color]
[color=blue]- комплект команди[/color][color=red]-тук не знам(може би около 200~250):([/color]
[color=red][b]Общо >400лв.[/b][/color]
Все пак е края на активния сезон, няма ли някакви намаления...


Добрютро!!!
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Съб Сеп 06, 2003 4:19 pm

[quote="jokata"]

Интересуват ме [b]актуални цени[/b], а не отпреди няколко месеца...
Тях ги знам приблизително:
-[color=blue] задна касета + зъбчатки(по-точно 8-цата, доколкото знам има)[/color][color=red]-около лв.[/color]
[color=blue]- заден дерейльор[/color][color=red]-60~70лв.[/color]
[color=blue]- преден дерейльор[/color][color=red]~40лв.[/color]
[color=blue]- комплект команди[/color][color=red]-тук не знам:([/color]


[/quote]

дерайльори се чакат тази седмица
зъби на шлици - 51лв
комплект команди с ръкохватки Deore - 77.9лв

Моля те редактирай в поста си Expert и Climber че става объркване
рамка Climber тежи 2.2кг
ГАРАНЦИЯТА НЕ ВАЖИ БЕЗ СТИКЕРИ

Polar може и да е австрийска марка, но рамката със сигурност не е произведена в Австрия

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот jokata » Нед Сеп 07, 2003 9:02 am

Стана объркване още в заглавието - имах предвид [b][color=red]RAM HТ[/color][/b], не [color=blue][b]RAM DH[/b][/color]:)
Иначе прав си, имах предвид [b]Drag Climber[/b]...
не знам защо съм написал Drag Expert... както и да е. М/у другото досега бях целия у амортесьори
(преден, заден...) и не знам какъв размер рамка(18," 20"...)е най-подходяща за мен. Висок съм 1,80.
Дали има всякакви размери:?: Благодаря!;)

Добрютро!!!
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Сеп 07, 2003 12:27 pm

[quote="jokata"]

Стана объркване още в заглавието - имах предвид [b][color=red]RAM HТ[/color][/b], не [color=blue][b]RAM DH[/b][/color]:)
Иначе прав си, имах предвид [b]Drag Climber[/b]...
не знам защо съм написал Drag Expert... както и да е. М/у другото досега бях целия у амортесьори
(преден, заден...) и не знам какъв размер рамка(18," 20"...)е най-подходяща за мен. Висок съм 1,80.
Дали има всякакви размери:?: Благодаря!;)

Добрютро!!!
[/quote]


За този ръст минимум 18" ти трябват, и то ако предимно ще се спускаш. Ако караш повече ХС, най-добре направо 20".
За съжаление това ти намалява избора, защото Drag Climber е мъничка за теб. :V:
А иначе съм съгласен с Tailor, че тези Polar едва ли са австрийски. В никой случай не вярвай на продавачите в повечето магазини - бедна ти е фантазията какви измислици съм чувал. :(!:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Нед Сеп 07, 2003 3:42 pm

[quote="Admin"]
За този ръст минимум 18" ти трябват, и то ако предимно ще се спускаш. Ако караш повече ХС, най-добре направо 20".
За съжаление това ти намалява избора, защото Drag Climber е мъничка за теб. :V:
А иначе съм съгласен с Tailor, че тези Polar едва ли са австрийски. В никой случай не вярвай на продавачите в повечето магазини - бедна ти е фантазията какви измислици съм чувал. :(!:

Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]

Admin, тази рамка е L размер,(размерът не е дължината на тръбата под седалката).
Като конструкция, Climber е класическа рамка за dirt jumping (http://www.konaworld.com/2k4bikes/2k4_roast.cfm)

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Admin » Сря Сеп 10, 2003 11:19 pm

[quote="tailor"]

[quote="Admin"]
За този ръст минимум 18" ти трябват, и то ако предимно ще се спускаш. Ако караш повече ХС, най-добре направо 20".
За съжаление това ти намалява избора, защото Drag Climber е мъничка за теб. :V:
А иначе съм съгласен с Tailor, че тези Polar едва ли са австрийски. В никой случай не вярвай на продавачите в повечето магазини - бедна ти е фантазията какви измислици съм чувал. :(!:

Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]

Admin, тази рамка е L размер,(размерът не е дължината на тръбата под седалката).
Като конструкция, Climber е класическа рамка за dirt jumping (http://www.konaworld.com/2k4bikes/2k4_roast.cfm)

www.velomania-bg.com
[/quote]


По принцип размерът се определя точно според разстоянието от центъра на средното движение, до края на тръбата за седалката на рамката.
Друг въпрос е, че има един друг показател от геометрията на рамките, наречен "ефективна горна тръба" - това е разстоянието от центъра на челната тръба по мисления хоризонтал до пресичането с колчето за седалката (т.е. с продължението на седалковата тръба). По този показател е възможно например една 16" рамка, една 18" и една 20" да съвпаднат, но това не ги прави един и същи размер.
Защото значение имат както дължината на горната тръба (и реалната, и ефективната), така и височината на седалковата тръба. Затова за по-големи хора си трябват по-високи рамки, освен ако не става дума за спускане, трайъл, дуал. Така че за човек 1,80 Climber е подходящ, ако ще го ползва по предназначение (дуал, Dirt Jump, градско, дори спускане!), но не и ако ще го кара на ХС

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Чет Сеп 11, 2003 9:50 am

[quote="Admin"]
По принцип размерът се определя точно според разстоянието от центъра на средното движение, до края на тръбата за седалката на рамката.
Друг въпрос е, че има един друг показател от геометрията на рамките, наречен "ефективна горна тръба" - това е разстоянието от центъра на челната тръба по мисления хоризонтал до пресичането с колчето за седалката (т.е. с продължението на седалковата тръба). По този показател е възможно например една 16" рамка, една 18" и една 20" да съвпаднат, но това не ги прави един и същи размер.
Защото значение имат както дължината на горната тръба (и реалната, и ефективната), така и височината на седалковата тръба. Затова за по-големи хора си трябват по-високи рамки, освен ако не става дума за спускане, трайъл, дуал. Така че за човек 1,80 Climber е подходящ, ако ще го ползва по предназначение (дуал, Dirt Jump, градско, дори спускане!), но не и ако ще го кара на ХС

Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]

[u]Не съм го препоръчал за XC - за това си има други модели.[/u]Интересно ми е да разбера мнението ти, дали трябва да се разграничи понятието дължина на тръбата (16",18"...) и размер(M,L...) и как трябва да бъде представена една рамка?
Трябва ли да се определи в категория(trial,DJ,Fr...) или не?
Ако да -как("DH и Freeride" или отделно)?

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Admin » Чет Сеп 11, 2003 11:44 pm

За разграничението си прав, трябва да се прави с оглед особеностите на някои дисциплини. Така че и аз съм допуснал малка неточност, признавам. :I
Общият случай повечето хора тук го знаят. Размер S (малък) е 16 инча. Размер М (среден) е 18 инча. Размер L (голям) е 20 инча. И т.н.
Това са размерите открай време и те важат за крос-кънтри, фрийрайд и спускане. С една особеност при спускането: там много производители предлагат само два размера – S/M (16 или 17 инча) M/L(18 или 19 инча).
Само за дисциплините, които изискват много ниски рамки (дуал, трайъл, Dirt Jumps) размерите са малко по-различни. Там често рамките се правят само в един размер, например 14 или 15 инча. Ако случайно има два размера, може да е като при спускането, т.е. S/M и M/L, като вторият да бъде 16 инча.
Въпреки всички тези уточнения, не смятам за неправилно размерът на рамката да се определя в инчове, т.е. според дължината на седалковата тръба. Много производители го правят. Като се каже, че рамката е ....инча се добива много точна представа за големината й. Освен това има производители, които предлагат голямо разнообразие от размери – два размера S (15 и 16 инча), два размера М (17 и 18 инча), два размера L (19 и 20 инча) и т.н. Точно в тези случаи е много по-полезно да се каже размерът в инчове, вместо в букви.
Иначе, заради посочените изключения, наистина е добре да се уточнява за каква дисциплина е рамката. Байковете за спускане и фрийрайд вече са доста различни, и това се отнася и до размерите. И при двете дисциплини мерките са си еднакви и са класическите, само че фрийрайд моделите обикновено се предлагат в повече от два размера. Т.е. там си ги има поне класическите S, M и L (съответно 16, 18 и 20”).
А сега да се върнем към въпроса на Jokata. Ако той смята да кара дуал, Dirt Jumps или трайъл, няма спор, че Climber-а ще му е таман. Дори ако предимно ще се спуска, няма да му е неудобна, макар че според мен рамката за спускане за човек 1,80м е добре да е около 18” (защото дори за мен – 1,70м – такава рамка е достатъчно ниска), но точно в спускането има и известна доза лични предпочитания. Иначе, Climber може да се използва дори и за ХС (защото той не е къса рамка), само че от хора с моя ръст, а не с неговия. (Знам, че не си казал, че е за ХС, просто последното ми изречение от предишния пост беше отговор на неговия въпрос, а не на теб:)).


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот jokata » Нед Сеп 14, 2003 2:38 pm

О-о-о определено няма да я използвам предимно за спускане.[quote]Originally posted by Admin
... Ако той смята да кара дуал, Dirt Jumps или трайъл, няма спор, че Climber-а ще му е таман. Дори ако предимно ще се спуска, няма да му е неудобна, макар че според мен рамката за спускане за човек 1,80м е добре да е около 18”...[/quote]

ХС най ми подхожда.(Въпреки доста неприятното салто миналия понеделник над Панчарево.)
Пък и вече ми е малко късно тепърва да пробвам екстремните - дуал, Dirt Jumps, Freeride и др. Колената са важно нещо и трябва да се пазят.
Нищо не казвате за Polar. Изглежда доста добре(не по-зле от DRAG и RAM - поне на външен вид)
10х на admin-а и tailor за съветите.

Добрютро!!!
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот React » Пон Сеп 15, 2003 10:00 pm

az imam ramka Polar Mirage mislq 20 in4a e razmera.Mi kakvo da ti kaja-normalna ramka za XC, na neq pi6e 4e ima T4/T6 obrabotka, nqma dopylnitelni podsilvaniq pri 4elnata tryba, kolkoto do zdravina imai predvid 4e sym 80 kila i si q karam i na vito6a i ne mislq 4e 6te se s4upi, kakto ne mislq 4e i nqkoq ot po-gore izbroenite ramki sy6to 6te se s4upi, po-skoro kurbel ili vilka 6e stro6i6 otkolkoto ramka, o6te pove4e ako si lek. Polara spokoina pobira 2.35 guma, za pove4e ne vqrvam, Syvetwam te ako si pod 1.80 da ne vzima6 golqma ramka kato moita(az sym 1.81 i mi e malko golqma,no tova ne go syobrazih kato q kopuvah, prosto za6toto cveta mi haresa i si kazah-tq 6te e :) ), razmera e MNOGO VAJEN, povqrvai mi. Mejdu drugoto ako si fen na esteti4eskiq vid da ti kaja 4e boqta lesno se juli. Nadqvam se bqh polezen s ne6to
Не мърмори за снега на покрива на съседа, когато собствения ти праг не е почистен!
React
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 20, 2003 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron