XT V-Break?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

XT V-Break?

Мнениеот jivkonik » Сря Дек 01, 2004 2:38 pm

Някой ползва ли такива? Чета по сайтовете, че се продават във вариант Предна и Задна. Имате ли представа къде и как на тях е означено за отпред ли са или отзад? И какво ще стане ако се разменят предните и задните? Идеята е да си взема само една втора употреба и не знам ако е от типа ПРЕДНИ дали отзад може да се ползва нормално?
Между другото и при LX и XTR също е такова разделението на предни и задни!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот naka76 » Сря Дек 01, 2004 5:43 pm

Хайде ако намериш компект ще си я разделим!!Аз пък търся предна:D:D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Дек 01, 2004 6:32 pm

AMi razli4avat se po poskata na gumi4kite po kvo da se razli4avat drugo ;) , prosto kato q slaga6 otzad smenq6 gumi4kite za da suvpadata s posokata na vurtene na 6inata i obratnoto . toest samo smenq6 gumi4kata ot lqvoto an dqsnoto ramo da suvpada s posokata na gumi4kata !Nqma razdelenie na predna i zadna!
@naka76: mi ako se razberem za cenata moje da se razdelq s moito XT :))), osobenno ako sloja pak diska !
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот jivkonik » Чет Дек 02, 2004 2:04 pm

[quote="naka76"]

Хайде ако намериш компект ще си я разделим!!Аз пък търся предна:D:D
[/quote]

Наско няма проблем! Аз понеже втора ръка гледам една та се чудя, ама ако не стане работата ще ида във Веломания да потърся дали няма останал някой комплект, съответно цена и ще ти кажа!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Чет Дек 02, 2004 2:10 pm

[quote="TheUndertaker"]

AMi razli4avat se po poskata na gumi4kite po kvo da se razli4avat drugo ;) , prosto kato q slaga6 otzad smenq6 gumi4kite za da suvpadata s posokata na vurtene na 6inata i obratnoto . toest samo smenq6 gumi4kata ot lqvoto an dqsnoto ramo da suvpada s posokata na gumi4kata !Nqma razdelenie na predna i zadna!
@naka76: mi ako se razberem za cenata moje da se razdelq s moito XT :))), osobenno ako sloja pak diska !
[/quote]

Нещо се бъркаш! И предното и задното колело се въртят в една посока, гумичките имат означение ЛЕВИ и ДЕСНИ и е на тях е означена посоката на въртене на колелото. Идеята е да не ги размениш, защото може да ти изпадне гумичката от релсичките на калодката при спиране - такова им е устройството. НО няма ПРЕДНИ и ЗАДНИ гумички определено!!! Нещо в устройствота на рамената може би има различно...
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TheUndertaker » Чет Дек 02, 2004 2:16 pm

ama hi4 ne se burkam kolelata se
dvijat v enda posoka OKS poso
kata na gumi4kite e napred za predna , ka
to q sloji6 otzad , kvo stava psokata na gumi4kite -nazad obratno na posokata na dvijenie na koleloto , a kakavo 6
te stane ako im smeni6 mestata :)-- zapazva6 poskata bez da se promenq ni6to po spira4kata :) a pomsili i 6te vidi6 4e nikak ne se burkam. Prosto im smenq6 mestata na gumi4kite ne na lis4etata na cqlata gumi4ka !
Wse pak imam XT ka
ral sum go i otpred i otzad ! ramenata sa edni i su6ti po moi nabludeniq !
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот jivkonik » Чет Дек 02, 2004 2:27 pm

[quote="TheUndertaker"]

ama hi4 ne se burkam kolelata se
dvijat v enda posoka OKS poso
kata na gumi4kite e napred za predna , ka
to q sloji6 otzad , kvo stava psokata na gumi4kite -nazad obratno na posokata na dvijenie na koleloto , a kakavo 6
te stane ako im smeni6 mestata :)-- zapazva6 poskata bez da se promenq ni6to po spira4kata :) a pomsili i 6te vidi6 4e nikak ne se burkam. Prosto im smenq6 mestata na gumi4kite ne na lis4etata na cqlata gumi4ka !
Wse pak imam XT ka
ral sum go i otpred i otzad ! ramenata sa edni i su6ti po moi nabludeniq !
[/quote]

:D Бе и аз съм една заспа.... то като ги сложиш отпред или съответно отзад се разменят лявото и дясното рамо и от там идва разликата - трябва да си смениш лявата и дясната гумичка пак да са си на местата.
обаче на сайтовете за онлайн търговия като www.jensonusa.com защо като отидеш да поръчваш и ти казва - ами имаме предни на склад, а задни до 2 седмици чакаме!?!? Не вярвам да е само в посоката на гумичките разликата, още повече че на рамената било означено с лепенка Front i Rear съответно? (така ми каза едни познат) Така ли е при теб?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TheUndertaker » Чет Дек 02, 2004 2:33 pm

hum moita e ot komplekt delihme go s edin poznat, nepomnq da sa bili F ili R imam ne6to akto lepenka no na neq ni6to ne se vijda da pi6e, ai koleloto mi e dolu nqmam kak da vida obstoino. Neznam 6to taka pi6at horata az ne vijdam nikakva razlika o4evidna v dvete spira4ki predna i zadna, ne se se6tam i za takava pri4ina, no vse pak az ne sum SHIMANO moje ida ima nqkakava razlika,noa z ne sum zabelqzal takava! Pitai velomaniq nali sa oficialen predstavitel :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот tailor » Чет Дек 02, 2004 4:15 pm

[quote="TheUndertaker"]

hum moita e ot komplekt delihme go s edin poznat, nepomnq da sa bili F ili R imam ne6to akto lepenka no na neq ni6to ne se vijda da pi6e, ai koleloto mi e dolu nqmam kak da vida obstoino. Neznam 6to taka pi6at horata az ne vijdam nikakva razlika o4evidna v dvete spira4ki predna i zadna, ne se se6tam i za takava pri4ina, no vse pak az ne sum SHIMANO moje ida ima nqkakava razlika,noa z ne sum zabelqzal takava! Pitai velomaniq nali sa oficialen predstavitel :)
[/quote]

Разликата (както казва TheUndertaker)между предни и задни е само в обръщането на колодките(има индикирана посока на въртене).
В интернет магазините ги водят по кодове и никой не знае какво ти продава,
А кодовете на SHIMANO са различни за предни и задни, защото са ти нагласени калодките в необходимота посока за улеснение при монтажа.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот jivkonik » Чет Дек 02, 2004 4:28 pm

[quote="tailor"]

[quote="TheUndertaker"]

hum moita e ot komplekt delihme go s edin poznat, nepomnq da sa bili F ili R imam ne6to akto lepenka no na neq ni6to ne se vijda da pi6e, ai koleloto mi e dolu nqmam kak da vida obstoino. Neznam 6to taka pi6at horata az ne vijdam nikakva razlika o4evidna v dvete spira4ki predna i zadna, ne se se6tam i za takava pri4ina, no vse pak az ne sum SHIMANO moje ida ima nqkakava razlika,noa z ne sum zabelqzal takava! Pitai velomaniq nali sa oficialen predstavitel :)
[/quote]

Разликата (както казва TheUndertaker)между предни и задни е само в обръщането на колодките(има индикирана посока на въртене).
В интернет магазините ги водят по кодове и никой не знае какво ти продава,
А кодовете на SHIMANO са различни за предни и задни, защото са ти нагласени калодките в необходимота посока за улеснение при монтажа.
[/quote]

Ето това е приказка!:^::beer: Мерсиии!!!
Нина обаче току що ми каза, че нямате и очаквате чак след нова година доставка от Шимано? Така ли е?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот tailor » Чет Дек 02, 2004 4:46 pm

[quote="jivkonik"]

[quote="tailor"]

[quote="TheUndertaker"]

hum moita e ot komplekt delihme go s edin poznat, nepomnq da sa bili F ili R imam ne6to akto lepenka no na neq ni6to ne se vijda da pi6e, ai koleloto mi e dolu nqmam kak da vida obstoino. Neznam 6to taka pi6at horata az ne vijdam nikakva razlika o4evidna v dvete spira4ki predna i zadna, ne se se6tam i za takava pri4ina, no vse pak az ne sum SHIMANO moje ida ima nqkakava razlika,noa z ne sum zabelqzal takava! Pitai velomaniq nali sa oficialen predstavitel :)
[/quote]

Разликата (както казва TheUndertaker)между предни и задни е само в обръщането на колодките(има индикирана посока на въртене).
В интернет магазините ги водят по кодове и никой не знае какво ти продава,
А кодовете на SHIMANO са различни за предни и задни, защото са ти нагласени калодките в необходимота посока за улеснение при монтажа.
[/quote]

Ето това е приказка!:^::beer: Мерсиии!!!
Нина обаче току що ми каза, че нямате и очаквате чак след нова година доставка от Шимано? Така ли е?
[/quote]

При Кольо (Хигиената т.952 2403) трябва да има LX 2004 (паралелни като XT) Продават се комплект
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот jivkonik » Чет Дек 02, 2004 5:32 pm

Нака пусни един мейл на [email protected] да се разберем ако искаш?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот screamBoy » Съб Дек 04, 2004 12:19 pm

при Кольо ли ? че Кольо ли е най-интересното нещо в тоя магазин ?? олееее ... ами мадамата ве ?!? цял месец <s>ми текат лигите</s> ... опа ... цял месец работи там вече :D
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот тучо чучо » Вто Дек 07, 2004 2:20 pm

[quote="screamBoy"]

при Кольо ли ? че Кольо ли е най-интересното нещо в тоя магазин ?? олееее ... ами мадамата ве ?!? цял месец <s>ми текат лигите</s> ... опа ... цял месец работи там вече :D
[/quote]

Ей, да внимаваш с малкото, да не кажа на баща й!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Вто Дек 07, 2004 2:44 pm

:nuts:
нещо съм изпуснал
още днес отивам, да вида
за задна главина
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот тучо чучо » Вто Дек 07, 2004 2:52 pm

[quote="hlebarka"]

:nuts:
нещо съм изпуснал
още днес отивам, да вида
за задна главина
[/quote]

Ааааа, те задните за асфалтовите свършиха...:^:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Вто Дек 07, 2004 3:02 pm

око да види, ръка да пипне
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта