z1 drop off/z150/pike

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

z1 drop off/z150/pike

Мнениеот pepsi » Нед Ное 28, 2004 1:25 pm

не мога да се ориентирам към вилка.
искам да е еднокоронна, цената никога не е без значение, така че е добре да се намери най-доброто съотношение между нея и качеството. търся еднокоронна вилка с повече ход.
marzocchi или rockshox. нещата се усложняват от това че не мога да се спра на нищо :( колебанията са между Z1 drop off II, Z150 i Pike na rockshox. iskam ne]o koeto da raboti добре, да си го поддържам сам без много главоболия, и боравенето с настройките на вилката да не наподобява свирене на пиано на четири ръце.
рамката ми е climber.
na men mi se struva че pike ще задоволи изискванията ми най-добре, но не знам дали мога да очаквам работа като на marzocchi.

pozdravi na vsichki
pepsi
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 3:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Нед Ное 28, 2004 2:18 pm

Z1 Drop Off отпада защото не е в класа на другите две.

От другите две може да избираш по следните параметри:
- тегло - Pike е с около 400 грама по-лека.
- цена - Pike е около 40% по-евтина.
- разтояниe от оста до короната (a2c) - Pike (+UTurn) е поне 10мм по ниска само заради по-малкото ход а и може да си наствойваш на колко да я караш...
- ос - m-m-m-Maxel :)
- здравина - същата работа

За вътрешностите bikerider ще се включи на страната на Marzocchi - за Pike мога да ти кажа, че е семпло и работи качествено.

Поддръжката и на двете вилки е еднаква и ако се прави редовно няма да имаш никакви проблеми.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Нед Ное 28, 2004 4:19 pm

Climber -а би ли издържал коя да е от тези 2 вилки? (и според мен Дроп офф -а не може да се сравнява с другите)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Ное 29, 2004 12:07 am

Мисля, че ще издържи. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пон Ное 29, 2004 1:03 am

[quote="Admin"]

Мисля, че ще издържи. :)
[/quote]


за climber-a,са допустими и гарнционни ,вилки с 130мм ход
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Пон Ное 29, 2004 3:44 pm

[quote="C_Mo"]

Z1 Drop Off отпада защото не е в класа на другите две.

От другите две може да избираш по следните параметри:
- тегло - Pike е с около 400 грама по-лека.
- цена - Pike е около 40% по-евтина.
- разтояниe от оста до короната (a2c) - Pike (+UTurn) е поне 10мм по ниска само заради по-малкото ход а и може да си наствойваш на колко да я караш...
- ос - m-m-m-Maxel :)
- здравина - същата работа

За вътрешностите bikerider ще се включи на страната на Marzocchi - за Pike мога да ти кажа, че е семпло и работи качествено.

Поддръжката и на двете вилки е еднаква и ако се прави редовно няма да имаш никакви проблеми.
[/quote]


Не, няма да се включа на ничия страна, защото нямам впечатления от Pike. Само знам че изглежда хубава вилка и съм сигурен че работи добре. А колко е издръжлива в сравнение с Z-150 само времето може да покаже.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Ное 29, 2004 6:24 pm

[quote="bikerider"]

[quote="C_Mo"]

Z1 Drop Off отпада защото не е в класа на другите две.

От другите две може да избираш по следните параметри:
- тегло - Pike е с около 400 грама по-лека.
- цена - Pike е около 40% по-евтина.
- разтояниe от оста до короната (a2c) - Pike (+UTurn) е поне 10мм по ниска само заради по-малкото ход а и може да си наствойваш на колко да я караш...
- ос - m-m-m-Maxel :)
- здравина - същата работа

За вътрешностите bikerider ще се включи на страната на Marzocchi - за Pike мога да ти кажа, че е семпло и работи качествено.

Поддръжката и на двете вилки е еднаква и ако се прави редовно няма да имаш никакви проблеми.
[/quote]


Не, няма да се включа на ничия страна, защото нямам впечатления от Pike. Само знам че изглежда хубава вилка и съм сигурен че работи добре. А колко е издръжлива в сравнение с Z-150 само времето може да покаже.
[/quote]


Така понаписах си домашното и мога да кажа разни неща, за които няма нужда да се карат вилките.

Предварително известни плюсове на Pike:
1. Цена
2. Тегло
3. Наличност в БАС.
4. MotionControl хидравлика - има реглаж на компресията за разлика от Z150.

Предварително известни минуси на Pike:
1. За Pike видях, че като всяка RockShox вилка досега има по един двустранен семеринг на крак, външната страна е за обиране на прах, вътрешната е за изолиране на маслото.
2. Pike отново е с механичен U-turn, чувствителна и капризна система, която лесно се чупеше в миналото. Дано сега пластмасовите капачки са заменени с метални. Дори и да е така, системата пружина навита в друга пружина понякога запецва и се налага разглобяване.

Предимства на Мarzocchi Z150
1. повече ход
2. стоманени тръби (по-добро качество на хода, демек по-мазна работа)
3. Marzocchi вилките са с изпитания мотоциклетен дизайн с по два семеринга на крак, външен прахов и вътрешен маслен, всеки от които двустранен. Тоест Marzocchi имат минимум двойно по-голям интервал между профилактиките. Казвам минимум, защото семерингите на Marzocchi са и по-качествени. Увеличения интервал между профилактиките спомага и за щадене на втулките, демек намалява разходите за консумативи и поддръжка.

Недостатъците на Marzocchi са известни:
1. по-голямо тегло (няма пластмасови части, освен дистанционните втулки под пружините).
2. по-скъпи

Така че, pepsi, имаш избор. Единствено нищо не мога да ти кажа за MotionControl, не съм карал такава хидравлика. Но предполагам че Симо би споделил впечатления спрямо HSCV хидравликата на Marzocchi.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот pepsi » Вто Ное 30, 2004 4:44 pm

много 10х
info-то много ми е от полза. май работата отива на към Pike. маразокито много дебело. може би догодина, освен ако някой не го защити много стабилно, до толкова че да се зарибя :)))

10х отново. няма да се разсърдя на симо ако пусне още информация.

по-здрави и успех на всички ;)
pepsi
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 3:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DeMoN » Вто Ное 30, 2004 7:37 pm

A ne 4e e po temata, ama mojte li da mi kajete dali ima o6te z1 drop off lll po magazinite.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Сря Дек 01, 2004 6:31 pm

[quote="DeMoN"]

A ne 4e e po temata, ama mojte li da mi kajete dali ima o6te z1 drop off lll po magazinite.
[/quote]


Нема да намериш трипъл посмъртно. Освен ако не го вземеш 2-ра ръка. Некой от форума караше с такава, ма като забравих кой :dunno:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Сря Дек 01, 2004 7:41 pm

А какво ще кажат спецовете за Manitou Stance flow/ Sherman Flick/firefly plus?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта