Първо колело - Спринт Аполон ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Първо колело - Спринт Аполон ?

Мнениеот singularity » Пон Сеп 01, 2003 11:54 pm

Привет банда !
Значи положението е такова: Много ми се ще да си взема колело ( като се има предвид, че досега не съм карал... ама хич ) Основния проблем е финансов обаче :-(
За съжаление засега мога да отделя само към 250 кинта... Но пък и едва ли ще мога да тормозя много-много колелото. Поне отначало ще се возя предимно и няма да има екстремистики.
Тук по форума гледах, че някой е писал за Спринт Аполон за около 250, та въпросът ми е дали това колело е читаво, дали е подходящо за мен (висок съм 1,84) , дали мога да го намеря в София и къде ? И въобще мога да ли да си намеря нещо поне що-годе свястно за толкова пари ?

Айде със здраве !


- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот screamBoy » Вто Сеп 02, 2003 12:47 am

суперяк подпис :)))))))
колелото е едно от малкото издържливи за тия пари. Би трябвало да го намериш в почти всички магазини, защото е евтино и изглежда добре - основната предпоставка търговеца да зареди с такава стока.
Предполагаеми възможнсости за закупуване (Сф)
бул.Левски на тролейната спирка преди Попа
Младост около бл.42 между централния офис на Мобиком и спирка ХМС, Bike Center
кв.Редута ул.Каймакчалан от Оборище нагоре
други магазини в които се продават подобни, и такова може да има
ул.Христо Ботев между Пиротска и тази над метрото
от пазара Г.Кирков по трамвая към Халите втората в дясно
пак по трамвая, последната (Вашингтон) пак в дясно но след Пиротска на гърба на бившия магазин Явор
безистена на Търговския Дом
Пиротска от Ботев към Опълченска на десния тротоар има един мебелен магазин на около 100м, а още в началото на левия тротоар на трамвайната спирка има друг магазин
Младост пред бл.30 има една жълта каравана, там можеш да поръчаш ако го няма в момента

***би трябвало това да ти стигне като за начало
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот oVo » Вто Сеп 02, 2003 8:15 am

Ето тук http://www.911.bg/_a/firm.asp?id=1762 продават байкове на Scott, Ideal, Sprint,Лидер ... като се замисля в Петък ходих в магазина на Каймакчалан и имаше един Аполон, питай на тел. 9441558 мисля че е направо звъни в магазина
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fvezo » Сря Сеп 03, 2003 8:24 am

Има го на бул. Левски за 275лв.
fvezo
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 11, 2003 8:51 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Сря Сеп 03, 2003 1:54 pm

Току що бях в магазина в Младост 1, бл 1А
Проблема е, че този който имат ми е нисък, така че ще трябва да се обадя по-късно да питам дали могат да ми намерят с по-висока рамка. Механика от магазина също така ми препоръча да се смени задната главина ( движение ? ) и превключването на скоростите (?? извинявайте, ако пиша глупости, но не разбирам ), при което цената щяла да се качи до около 340-350 лв, но колелото ще стане много по-добро.
А да - и на рамката пишеше не Sprint, а Bachini или нещо такова, като казаха че били за износ...
Има ли идея в цялото това нещо, или просто да не се занимавам с глупости и да си взема това, което го продават с монтаж С30 ?
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот bikezilla » Сря Сеп 03, 2003 5:24 pm

колелото си е много добро. аз имам таквоз.
аз го определям като "най-некачественото от качествените"
т.е. най-скормното от горен клас. най-хубавото му е рамката - лека, здрава, позволява надграждане с хубави компоненти.
задната главина, както и дерайльорите са му най-малкия проблем, особено за такова каране, за каквото го купуваш ти. няма смисъл да му се връзваш на продавача, иска да те ошушка ;о) първият компонент който трябва да се смени на това колело е вилката, доста слаба е. но на първо време аз си карам с неговата си вилка, докато я строша, догодина като събера пари ще помисля за нова. иначе купувай, ще останеш много доволен.
за колелото мога да кажа само хубави неща, това е.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот SPA » Сря Сеп 03, 2003 5:35 pm

[quote="singularity"]

Току що бях в магазина в Младост 1, бл 1А
Проблема е, че този който имат ми е нисък, така че ще трябва да се обадя по-късно да питам дали могат да ми намерят с по-висока рамка. Механика от магазина също така ми препоръча да се смени задната главина ( движение ? ) и превключването на скоростите (?? извинявайте, ако пиша глупости, но не разбирам ), при което цената щяла да се качи до около 340-350 лв, но колелото ще стане много по-добро.
А да - и на рамката пишеше не Sprint, а Bachini или нещо такова, като казаха че били за износ...
Има ли идея в цялото това нещо, или просто да не се занимавам с глупости и да си взема това, което го продават с монтаж С30 ?
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
[/quote]

W nikaw sluchai ne wzimai koleloto i da mu prawish upgradi wednaga. Stoto towa da smenish onowa towa ... i nakrai ste se okaje che si dal sumati pari, a pak podobno cialo struwa po-malko. Imai predwid che chastite struwat skapo sprimo ciala sglobka i ot tuka idwa nabutkata. Po-dobre saberi malko pari oste i si wzemi Appolo. To e 430 mai.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Сря Сеп 03, 2003 11:41 pm

Привет отново, банда !
Като първо искам много да благодаря за всичките мнения тук - бяха ми страшно полезни.
Купих си го! В магазина в бл. 1А май взех последното. Проблемът е, че е с 19" рамка, която за мен е малко ниска... ама много малко. (обясниха ми че 21" рамки няма да има скоро ). Според мен обаче ниската рамка се компенсира с това, че е доста дълга и като цяло ми е удобно. Единственото, което смених по колелото са скоростите - по препоръка на шефа на магазина сложих Altus. Заедно със скоростите ( човекът си приспадна тези, които бяха монтирани ) ми излезе 285 лв.
Иначе ей сега направих няколко кръгчета в тъмното, за да не ми се смеят всички и съм със много добри ( лаишки ) впечатление. Колелото се държи много стабилно и управляемо, независимо от това през какви ями го прекарвах :)
А да - на колелото пише Bachini Storm, въпреки че си е Аполон...
Такаа... сега ми остава да си напазарувам глезотийки: компютър за колелото, мигалка, да не ме забърше някой в тъмното и още каквото се сетя... май ще ми се наложи и каска :D
Благодаря на всички още веднъж и ... ще се видим някъде по пътеките... ако не успея да си потроша главата някъде

Със здраве !

ПС SPA: според продавачите в този магазин, Аполо няма и не се произвежда от около 3 месеца
ППС screamBoy: Ами подписа ми, ако не се лъжа, е бил един от първите рекламни слогани на Колт... нещо по времето на Големия Див Запад. Предполагам, че ще ти хареса и един от по-новите на Smith & Wesson: S&W - the original point-and-click interface

- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот uha_rampage » Чет Сеп 04, 2003 2:03 am

ha 4estito, sus zdrave da si go karash ;P
kaska zimai zaduljitelno! ;)
nameri si i kompaniq, da si karate zaedno, golqm kef e ;P

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Чет Сеп 04, 2003 8:40 am

мерси, мерси !!!
то всъщност компанията ме въвлече в това :) един подвизаващ се тук елемент с име Dil - той е виновен


- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот SPA » Чет Сеп 04, 2003 10:50 am

[quote="singularity"]
... ПС SPA: според продавачите в този магазин, Аполо няма и не се произвежда от около 3 месеца ...
[/quote]

Ami kakwo da ti kaja moje za tozi magazin da e wiarno, no wse oste se namirat Appolota. Posledno gledah predi 3-4 sedmici tuka w PV si imashe w edin magazin, predpolagam w Sofia ima po-drugite. Ama kak da e. Chestito za baika. I Kaskata zadaljitelno. :))
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Чет Сеп 04, 2003 7:17 pm

Pyrvo chestito na singularity - da si go karash sys zdrave i bezavariino!
A za Appolo-to v Plovdiv ne znam kak e, ama tuka v Sofia samo na edno mjasto imashe ostanalo ama s Deore montaj i cena syotvetno ~ 600 Lv. Az tursih navsjakyde ama mi kazaha dogodina :(.
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот oVo » Чет Сеп 04, 2003 10:06 pm

аз пак да попитам Blazarov ти провери ли в сайта www.bike.911.bg там според съдържането има Apollo Asera за 420 ако не се лъжа!:)
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пет Сеп 05, 2003 8:31 am

[quote="Blazarov"]

Pyrvo chestito na singularity - da si go karash sys zdrave i bezavariino!
A za Appolo-to v Plovdiv ne znam kak e, ama tuka v Sofia samo na edno mjasto imashe ostanalo ama s Deore montaj i cena syotvetno ~ 600 Lv. Az tursih navsjakyde ama mi kazaha dogodina :(.
[/quote]

I az gledah wchra w PV niamshe. Samo s Deore. Ama mernah Excel s Acera , no ne sam mnogo siguren (ne obarnah wnimanie). No kakwo da kaja chowek bez znachenie za kolko pari ste si wzemi kolelo wse ste smenia nesto i taka pak si poskapwa. Daje kato pari ti idwa w poweche, no pak e razsrocheno waw wremeto. Koleloto si e edna goliama nabutka, koiato si ia prawish s KEF. :)
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Пет Сеп 05, 2003 8:54 am

[quote="oVo"]

аз пак да попитам Blazarov ти провери ли в сайта www.bike.911.bg там според съдържането има Apollo Asera за 420 ако не се лъжа!:)
[/quote]


Proverih, tam Sprint-ovete koito se predlagat (i dvata modela - s C30 i Asera) sa vsyshnost predlojenija na Bike Center-a v Mladost. Az hodih do tam predi okolo 2-3 Sedmici i mi kazaha che mai nikade veche njama i da chakam dogodina. Ama to az i bez tova sega njamam dostatychno pari, taka che za sledvashtija sezon shte trjabva
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот Damian » Вто Мар 16, 2004 9:35 am

Ei pi4 vi6 sia ako ti xaresa tozi baik zemi go ama za 270 leva
s dds ot metroto maje6 da si vzeme6 CROSS EXPLORER koito e dosta
po dobur(vervai mi)Purvoto koeto ramata mu e dosta po iaka i e sus zaden amortisor i e mmnogo po gazarsko ima i diskova spira4ka 24 skorosti i prednia amort. e ot dulgite ZOOM TEAM.[color=red]AKO [color=red]O6TE NE SI SI ZEL NE SEE NABUTVAI SUS SPRINT APOLON[/color][/color][:0][:0][:0][:0][:0][:0]
Damian
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 9:50 am

Мнениеот Avid » Вто Мар 16, 2004 7:21 pm

Колко мъка има по този свят...
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот Damian » Вто Мар 16, 2004 8:38 pm

Moje li da se izrazi6 malko po iasno;) 6toto ne6to ne te sfa6tam
Damian
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 9:50 am

Мнениеот screamBoy » Сря Мар 17, 2004 12:17 am

аа, гледал е някакъв тъжен филм и му се реве на човека :D
не му се връзвай много-много :))))))
ние тука така отвреме-навреме имаме тикове или ревем без повод и говорим лоши неща за добрите чичковци в Метро и сладките хомосексуалистчета в ... опз, отвях се нещо
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Damian » Сря Мар 17, 2004 9:56 am

oppppppa gledai da ne se otvee6 mnogo (vredno e za zdraveto;))
Damian
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 9:50 am

Мнениеот axelmax » Чет Апр 01, 2004 9:57 pm

chestito
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот wcwc » Нед Мар 06, 2005 12:54 am

Май сега и аз ще си взиам такова... Можели да ми дадете малко снимки да го вида как е на външен вид...

Благодря!:banghead:
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот Morpher » Сря Мар 23, 2005 11:40 am

Правилен избор!
http://www.sprintmaxcom.com/gal.php?cna ... 2&search=#
това е модел за 2005-а(горе средата)

Ето и градски Аполон
http://www.sprintmaxcom.com/gal.php?cna ... 5&search=#
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта