Шипове

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Шипове

Мнениеот Гост » Чет Ное 04, 2004 8:12 am

За зимно каране някой мисли ли...разкажете за усещането

Или минавате на летви и дъски?
Гост
 

Мнениеот did » Чет Ное 04, 2004 9:05 am

[;)]
Че к'во толкова има да му се мисли... Идва най-добрия сезон за XC! Караш си спокойно, газиш снега, ако [url=http://info.datacom.bg/ddiidd/padaaaaam.mpg]паднеш[/url] не се удряш лошо. Пътеките са добре маркирани с вълчи следи и не може да се изгубиш. Няма нужда раницата да ти е пълна с [url=http://info.datacom.bg/ddiidd/Kum_Pashaliica4.JPG]дрехи[/url], щото те са ти на гърба. Няма нужда от скъпи гуми, щото каквито и да са, не държат на лед. Няма нужда от скъпи смазки, щото каквито и да са, за няколко часа в снега се отмиват и веригата подхваща арията на сивилския стругар в ла бемол. По същите причини, за разлика от лятото, не е важно с какви главини, курбели, шини и т.н. караш. По важни се обувките и да не ти пука, като ти подвикват разни баби по селата, че лудницата всъщност е в съседното село и нещо си сбъркал пътя.
[/;)]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Ное 04, 2004 9:29 am

абе с байка на 1 приятел
имах много "приятни" падания по лалето заради кофти педали +
хлъзгави кубинки
:)
най- добре си земи едни VP от 35 лв
и немаш грижи!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Victor » Чет Ное 04, 2004 10:46 am

[quote]най- добре си земи едни VP от 35 лв
и немаш грижи![/quote]

True true .Аз карам с тези http://www.bas-bg.com/index.php?loc=sho ... 2e9a61a780
и немам проблем на дъжд,на сухо предполагам и че на сняг са така.А иначе за карането през зимата ако има време разбира се ама ще ми е малко тягаво с моите V-brake-ове и XC гумите ама...какво да се прави как да не карам 3-4 месеца?????
[quote]Караш си спокойно, газиш снега, ако паднеш не се удряш лошо. Пътеките са добре маркирани с вълчи следи и не може да се изгубиш. Няма нужда раницата да ти е пълна с дрехи, щото те са ти на гърба[/quote]

Нещо не отварят линковете какво има на тях ?
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Ное 04, 2004 11:18 am

[quote="Kekemora"]

[color=navy][b]За зимно каране някой мисли ли...разкажете за усещането

Или минавате на летви и дъски?[/b][/color]
[/quote]


усещането е... абе няма такова усещане през лятото. пробвай и виж. аз лично адски много се кефя. на скорост също всичко е различно. усещам се на ръба постоянно и адреналина е доста висок поне при мен. да не говорим като спра долу и ми е едно такова топло, бузите чак пращят :D:D:8D:
виж паданията са доста по-непредвидими, ако не си карала преди на сняг. но не е страшно де, ако имаш хубави гуми, особено предна. всичко те носи, трябва да си като риба във вода за да балансираш като хората. обаче кефа е страхотен... :D:8D:

а с шипове просто щe бъде зимна идилия - не съм карал, но мога да си го представя. това е нещо, което планувам, но тази зима май няма да го бъде... :(
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Гост » Чет Ное 04, 2004 4:47 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

абе с байка на 1 приятел
имах много "приятни" падания по лалето заради кофти педали +
хлъзгави кубинки
:)
най- добре си земи едни VP от 35 лв
и немаш грижи!
[/quote]


[color=navy][b]Специално за тази писта...:crap:

Доста хора са пробвали Лалето на сняг...но все пак аз някак си не мога да си го представя, при положение, че веднъж (само) се пуснах от там по ужасен пясъчен паудер и едвам не си глътнах сливиците по-навътре от стискане на спирачките.
Как си овладяваш колелото изобщо по тази писта през зимата...предполагам, че се засвиркваш доста за да обръщаш внимание на контрола над байка. Поне аз винаги "изключвам" всички сетива и свършвам без колело някъде извън трасето.
Едно нещо е хубаво сигурно, не ти се налага даже да си държиш показалците в/у спирачните лостове - има ли смисъл? хахха
Винаги ми се иска поне за няколко мин. да не ги докосвам изобщо, но не се получава.

А паднеш ли...няма начин да се съединиш с колелото отново нали?[/b][/color]
Гост
 

Мнениеот Гост » Чет Ное 04, 2004 5:01 pm

[quote]
всичко те носи, трябва да си като риба във вода за да балансираш като хората. обаче кефа е страхотен... :D:8D:
[/quote]


[color=navy][b]Винаги съм искала да бъда риба* или нещо хрилеподобно...водата ми допада, дано това да помага в случая :)[/b][/color]

[color=navy][b]*най-вече, заради фобията на [u]Сашо[/u]-(ако четеш не ми се сърди, че го разпространявам :evil:) [/b][/color]
Гост
 

Мнениеот Admin » Чет Ное 04, 2004 5:19 pm

[quote="Kekemora"]
[color=navy][b]Специално за тази писта...:crap:

Доста хора са пробвали Лалето на сняг...но все пак аз някак си не мога да си го представя, при положение, че веднъж (само) се пуснах от там по ужасен пясъчен паудер и едвам не си глътнах сливиците по-навътре от стискане на спирачките.
Как си овладяваш колелото изобщо по тази писта през зимата...предполагам, че се засвиркваш доста за да обръщаш внимание на контрола над байка. Поне аз винаги "изключвам" всички сетива и свършвам без колело някъде извън трасето.
Едно нещо е хубаво сигурно, не ти се налага даже да си държиш показалците в/у спирачните лостове - има ли смисъл? хахха
Винаги ми се иска поне за няколко мин. да не ги докосвам изобщо, но не се получава.

А паднеш ли...няма начин да се съединиш с колелото отново нали?[/b][/color]
[/quote]


карам си, карам си по лалето, с V-спирачки, с които само си представям, че спирам...
стигам най-стръмната част, която на всичкото отгоре е и леко заледена на места...
при едно по-силно знасяне на задната гума падам настрана и почвам да се влача надолу...
хлъзгаво е и стръмно, така че аз си се влача, но стоически държа байка за кормилото и го не пущам...
същевременно педалът ми е заорал дълбоко в снега, но подобна "спирачка" не действа изобщо...
50м по-надолу (може и повече) се спирам, размахвайки ръка и два крака в опит да се закача за снега...
готино е, трябва да опиташ! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Чет Ное 04, 2004 5:53 pm

потвърждавам - карането през зимата е страхотно и трябва да се опита от всеки ..
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Чет Ное 04, 2004 6:22 pm

Още едно силно "за" за карането на сняг. По пътеки и ски-писти - усещанията са различни, но и двете са особено приятни :-)

Относно спирането: не е чак такъв проблем, просто трябва да се свикне със значително по-големия спирачен път, доста по-малката маневреност и значително намаления живот на калотките (ако сте с в-та, по един чифт на спирачка на каране, долу-горе :-)), обаче на писта, където имаш и по-яка видимост може да се засвяткаш доста по-бързо от скиор, а и паданията са много по-неболезнени :-)

Екипировката е стандартна, само малко по-зимни дрехи. Очила/маска са силно препоръчителни.

И ей, умната! Внимавайте да не отнесете някой, че при тия условия има реална опасност, да не си навлечем лошо име и да вземе да се роди някоя вражда скиори + бордисти vs байкъри (е, аз като един и бордист обещавам да не взимам страна :-)).

Та аз лично мисля да редувам дъската и гумите - дъската за мекия, дълбок сняг, за "твърдата" настилка - гумите.

Приятно каране на всички навити, а ако има ненавити си намерете някой да ви навие, щото не знаете какво изтървате :-)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот hlebarka » Чет Ное 04, 2004 6:35 pm

зимата е гадно, щото е лъзгаво и студено и няма да мога да карам в града
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот CrZ » Чет Ное 04, 2004 7:27 pm

Зимата е най доброто каране...с два WETSCREAM няма да имаш проблеми...супер елементарно е карането.....аз на лалето миналия сезон развих такива скорости дето и по асфалт не съм си ги представял.....ако ти казват че е трудно не вярвай....за целия сезон само 2 пъти паднах и то от глупост и супер леко....едното беше на един BIG AIR на Боровец а другото в една преспа ....ама кво ти обяснявам....като се качим ше видиш...ееей а маската да ти я оставя ли в магазина или ше се види...не ми бачка телефона така че ако можеш като се прибереш ми звънни да се видим примерно утре...и маската ше ти донеса тамън....и ще се оговорим за едни работи там ако се сещаш само да си видим програмата ни как е...:P:Pайде....
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот mih » Чет Ное 04, 2004 7:42 pm

еми в града не е първа хубост наистина, яко кал и луга.
но в снега...
отсега съм си харесал зимни гуми с шипове :^:, тъпото само е, че с тях пък няма да мога да стъпвам на асфалт, ама кво пък толкова, и без това ми е писнало от него.
но наистина на в-брейковете много им се скапва спирането, абе направо си го няма на моменти :xx(:
и оставането на колелото си е истинско предизвикателство, практически задното колело през повечето време поднася и идеята е по-скоро да се вкара в правилния път.
според мен най-важно при спускане по сняг, освен гумите (и наличието на поне предна дискова за мен е желателно, още повече, че нямам), е правилната стойка на тялото, защото и най-малкото излишно накланяне настрани завършва с поднасяне и съответно най-често с падане. аз лично залагам и на скоростта - някак по-лесно (или може би по-бързо? :D) минават по-сложните участъци. същото съм забелязал и на лед - с бавна скорост се пада по-лесно.
и споделям мнението на halcor, че трябва да се внимава повече спрямо скиорите и бордистите - все пак на сняг маневреността на колелото е доста занижена и вероятността да се реагира адекватно и навреме си е почти нулева.
а как развива баланса и усещането за колелото, не е истина, просто усещаш много повече колелото и карането е много по-трудно, но пък после на сухо си все едно от игрището за плажен волейбол да влезеш в да играеш в зала - имаш чувството, че ще прескочиш мрежата направо.
а някой пробвал ли е в морето? аз на два пъти (нали съм морско чадо), адска мания е, и се балансира страшно лесно, ако има скали е най-яко, такъв трайъл се получава :8D: ама не е истина какво причинява това на колелото - после трябва наново да се отвори всичко, да се почисти и да се смаже, абе не е за препоръчване да се прави със скъпо колело, и бездруго предимствата му във вода пред едно буклучаво далеч не са толкова големи.
абе някой може ли да препоръча някакви по-издръжливи и ефективни на сняг калотки за V-brake (калоТки или калоДки или накладки?!) ?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Ное 04, 2004 9:02 pm

[quote="Kekemora"]

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

абе с байка на 1 приятел
имах много "приятни" падания по лалето заради кофти педали +
хлъзгави кубинки
:)
най- добре си земи едни VP от 35 лв
и немаш грижи!
[/quote]


[color=navy][b]Специално за тази писта...:crap:

Доста хора са пробвали Лалето на сняг...но все пак аз някак си не мога да си го представя, при положение, че веднъж (само) се пуснах от там по ужасен пясъчен паудер и едвам не си глътнах сливиците по-навътре от стискане на спирачките.
Как си овладяваш колелото изобщо по тази писта през зимата...предполагам, че се засвиркваш доста за да обръщаш внимание на контрола над байка. Поне аз винаги "изключвам" всички сетива и свършвам без колело някъде извън трасето.
Едно нещо е хубаво сигурно, не ти се налага даже да си държиш показалците в/у спирачните лостове - има ли смисъл? хахха
Винаги ми се иска поне за няколко мин. да не ги докосвам изобщо, но не се получава.

А паднеш ли...няма начин да се съединиш с колелото отново нали?[/b][/color]
[/quote]


относно лалето...
беше поотъпкан снега....
зех чудовището на 1 приятел да се пречукам някаде по балкана, че ми беше писнало от живота :rofl::roll2:
( за първи път се качвах зимата с байк)
качих се на алеко, после до лалето - сички ме гледаха кат паднал от марс...(ф интерес на истината мноу се изкефих)
поех дъх и се пуснах лекичко...
в следващият момент вече се движех много бързичко поради простата причина, че или спирачктите не ловяха
или гумите се хлъзгаха....
ма немаше смисал да стискам - просто се засилих зверски, даже по 1 време се състезавах с 1 бордистче(тогава и педалите въртях).
Ма дойде момента в който трябваше да спра...
опитах се като с борд - настрани - ма в крайна сметка се пребих
:rofl:
ма това беше най якото ми каране до са
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Гост » Пет Ное 05, 2004 12:52 am

[quote="CrZ"]

Зимата е най доброто каране...с два WETSCREAM няма да имаш проблеми...супер елементарно е карането.....аз на лалето миналия сезон развих такива скорости дето и по асфалт не съм си ги представял.....ако ти казват че е трудно не вярвай....за целия сезон само 2 пъти паднах и то от глупост и супер леко....едното беше на един BIG AIR на Боровец а другото в една преспа ....ама кво ти обяснявам....като се качим ше видиш...ееей а маската да ти я оставя ли в магазина или ше се види...не ми бачка телефона така че ако можеш като се прибереш ми звънни да се видим примерно утре...и маската ше ти донеса тамън....и ще се оговорим за едни работи там ако се сещаш само да си видим програмата ни как е...:P:Pайде....
[/quote]


[color=navy][b]И аз нямам мобилен...дойде му края. За маската не се притеснявам, май сте се разбрали да я оставиш в магазина.
Зимното каране мисля да не го пропускам тази година, единствената пречка може да се окаже ограниченото свободно време. Не знам дали си захапал географията вече, но е сериозно четиво да знаеш :xx(:. В това отношение искам да те предупредя да не се записваш на курс при нито един от професорите на университета - разберат ли веднъж, че си навит да плащаш...всеки студентски изпит ще трябва да си го изкупуваш наново, а това ще ти излиза през носа. Помисли и за колелото все пак - ап-грейд винаги ще трябва, а с тоя мафиотизъм положението прихирява.
Сещаш ли се, че скоро ще се раждаш за пореден път, аз да - месец и цял ден остават. Мале...ставаш голям зрял батко - учител направо.
Не бива да ти се разминава "безболезнено" този юбилей.
А за това, което "и двамата си знаем" помня, но като че ли не остава време, а и скоро обещават сняг (което за някои е голямо щастие ;))
Трябва да поговорим..стига с тези форуми, до утре най-късно :wavey:[/b][/color]
Гост
 

Мнениеот CrZ » Пет Ное 05, 2004 9:14 am

Ей сега излитам да му я оставя на Симо...после и аз ше се кача някъде след 12.....там ще обсъждама най-разнообразни и ЖИВОТРЕПТЮЩИ въпроси...айде....идвам
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот bikerider » Пет Ное 05, 2004 10:58 am

[quote="Kekemora"]

[quote]
всичко те носи, трябва да си като риба във вода за да балансираш като хората. обаче кефа е страхотен... :D:8D:
[/quote]


[color=navy][b]водата ми допада, дано това да помага в случая :)[/b][/color]
[/quote]


ми помага - падаш на мекичко :P
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот F1-MAN » Пет Ное 05, 2004 12:58 pm

Преди две седмици един чифт гуми замина за мазето, ама мисля да ида до железарията за малко винтчета и да ги преобразя леко:dgrin::dgrin::dgrin:
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Пет Ное 05, 2004 4:24 pm

[color=navy][b]Наистина не знам как е на сняг, но и по есенна покривка си го бива карането, естествено там, където каманите са идентифицират лесно. Време е за по-скоростните участъци...Големите камъни :eek2: :unhappy: и легналите дървени полицаи са много хлъзгави, въпреки че дъжда не се намесва.
Всички листа са по земята и дърветата ти отварят широко пространсвто - чувстваш се по-свободен, хубаво е. На места все едно караш по злато...А и хората намаляват драстично.
Явно всеки сезон предлага и приятни и болезнени моменти, но от тази есен няма начин, как да се оплачете - времето поне до днес беше много милостиво и нетипично за дъждовния период.[/b][/color]
Гост
 

Мнениеот Гост » Пет Ное 05, 2004 4:30 pm

[quote="mih"]

еми в града не е първа хубост наистина, яко кал и луга.
[/quote]


[color=navy][b]По улиците е ужасно...не е за колело. А и аз изобщо нямах предвид градското зимно каране.[/b][/color]
Гост
 

Мнениеот MyxoMopa » Съб Ное 06, 2004 2:06 pm

аз ше си карам и зимъзка

че в градския не се диша, а билетите скъпи,
...пък и Дейви го обичам
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Мнениеот MyxoMopa » Съб Ное 06, 2004 4:18 pm

[quote="screamBoy"]

[quote][i]originally недопостед by MyxoMopa[/i]
... но когато тръгна да тичам
ми се подгъват колената
и почва да ми опада косата
затфа ша върта педали
чак асфалта да са запали
и след моя лубим Дейви
ша карам.
Чакай ме, бейби![/quote]


интересно, що не си дописа поста а оставяш на мене да те довършвам ?!?
[/quote]


Кога па ми е окапва`ла косата
и ка са ми се по`дгъвали краката?
И ка подир моя Дейви съм тичала

...като все резултирам върху му?
А Скрийми?

ми аз само така ...
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Мнениеот MyxoMopa » Вто Ное 09, 2004 12:31 am

[quote="screamBoy"]

съответно да караш след дейвито значи все да се пребиваш
а асфалта си е чиста хипербола, хистерезис, хистограма или там както се казваше тоя похват :D
[/quote]


mi moite liri4eski otklonenia sa mi niakak po-razli4ni...
tvoite ne mi suvpadat niakak

haide pak da karame i da iadem gubi v parka? ;)
Myhomorki---> 4erveni?
i kazvam "karame" bez onazi 4ast->
[quote] да ти се ожули каската
да ти се подгънат колената - чайка
да тичаш подир дейвито - да се пребиеш на много стръмно, нали тогава те изпреварва и почваш да се търкаляш след него[/quote]

...4e sega ne6to ne mi e do trepane po 4ykarite
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Мнениеот bikerider » Вто Ное 09, 2004 11:17 am

[quote="Kekemora"]

[quote="mih"]

еми в града не е първа хубост наистина, яко кал и луга.
[/quote]


[color=navy][b]По улиците е ужасно...не е за колело. А и аз изобщо нямах предвид градското зимно каране.[/b][/color]
[/quote]


извинявам се, ама градското зимно каране има доста добри страни...
никой не лети като бесен по улиците, ако се внимава с настилката става мноого добро каране, в парковете е просто супер гот, да не говорим за натоварването :D така съм отслабвал от зимно въртене в парк, че не е истина...

според мен ако прежалиш женската суета и не ти пука, че си мърляш дрехите за мърляне би трябвало да ти хареса това чудо градското зимно каране :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Вто Ное 09, 2004 12:10 pm

re: зимата в града...

Ако караш някъде където е чисто - ок... ама движене по обработените с какви ли не химии места си е гавра с колелото.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Ное 09, 2004 12:14 pm

[quote="xtr"]

re: зимата в града...

Ако караш някъде където е чисто - ок... ама движене по обработените с какви ли не химии места си е гавра с колелото.
[/quote]


:offtopic:
Че къде са тези места ?
Най-много да хвърлят малко сол или пясък .. и то само на централните улици ... Ела в Младост да видиш какво е като се заледят ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Вто Ное 09, 2004 12:25 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Kekemora"]

[quote="mih"]

еми в града не е първа хубост наистина, яко кал и луга.
[/quote]


[color=navy][b]По улиците е ужасно...не е за колело. А и аз изобщо нямах предвид градското зимно каране.[/b][/color]
[/quote]


извинявам се, ама градското зимно каране има доста добри страни...
никой не лети като бесен по улиците, ако се внимава с настилката става мноого добро каране, в парковете е просто супер гот, да не говорим за натоварването :D така съм отслабвал от зимно въртене в парк, че не е истина...

според мен ако прежалиш женската суета и не ти пука, че си мърляш дрехите за мърляне би трябвало да ти хареса това чудо градското зимно каране :D:8D:
[/quote]

е, в парка си е супер, аз имах впредвид по улиците редом с колите - не го препоръчвам в никакъв случай, доста по-опасно е за здравето.

[size=100][color=red]на вниманието на всички, които (смятат да) карат през зимата[/color][/size], и по
повод момента с мърлянето, който спомена bikerider в горния пост:

Вчера си купих страхотен панталон за колоездене - специална дишаща мембранна материя, която не пропуска вода и вятър, шевовете са защитени, на задните части е подсилен, адски лек и удобен, има светлоотразителни лепки на глезените за пристягане, вече го пробвах на дъжда и не се намокрих въобще (е, дъждът не беше проливен, де), марката му е непретенциозна - TCM, но пък и цената му е такава - 32 лева в магазина на ТСМ пред Тропса на "Шишман". другото му предимство за мен е, че спокойно можеш да си го навлечеш върху другия панталон и пред работата да си го съблечеш и да си влезеш в офиса толкова чист, колкото си бил и на излизане от вкъщи.
освен това си взех и зимни терморъкавици, пак оттам (макар че имам кофти опит с летните им, адски бързо се късат, но пък и те не са за каране, а за фитнес), олях ги веднага с чай и не пропуснаха, и вятър не пускат, а са само 12 кинта. само че не стават за брутални студове, понеже нямат дебела подплата.
имат и нещо като термошлем, от плат е, покрива горната част на главата, врата и устата (всъщност само очите може да се показват, ако се нахлузи целия), само че не е водоустойчив, но пък решава донякъде проблема с неконтролираното вдишване на студ. него обаче не си го взех, така че не знам струва ли си.

@МОД, именно солта и пясъка се гаврят с колелото
аз предпочитам добре утъпкания сняг ;)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот MOD » Вто Ное 09, 2004 12:28 pm

[quote="mih"]

[quote="bikerider"]

[quote="Kekemora"]

[quote="mih"]

еми в града не е първа хубост наистина, яко кал и луга.
[/quote]


[color=navy][b]По улиците е ужасно...не е за колело. А и аз изобщо нямах предвид градското зимно каране.[/b][/color]
[/quote]


извинявам се, ама градското зимно каране има доста добри страни...
никой не лети като бесен по улиците, ако се внимава с настилката става мноого добро каране, в парковете е просто супер гот, да не говорим за натоварването :D така съм отслабвал от зимно въртене в парк, че не е истина...

според мен ако прежалиш женската суета и не ти пука, че си мърляш дрехите за мърляне би трябвало да ти хареса това чудо градското зимно каране :D:8D:
[/quote]

е, в парка си е супер, аз имах впредвид по улиците редом с колите - не го препоръчвам в никакъв случай, доста по-опасно е за здравето.

[size=100][color=red]на вниманието на всички, които (смятат да) карат през зимата[/color][/size], и по
повод момента с мърлянето, който спомена bikerider в горния пост:

Вчера си купих страхотен панталон за колоездене - специална дишаща мембранна материя, която не пропуска вода и вятър, шевовете са защитени, на задните части е подсилен, адски лек и удобен, има светлоотразителни лепки на глезените за пристягане, вече го пробвах на дъжда и не се намокрих въобще (е, дъждът не беше проливен, де), марката му е непретенциозна - TCM, но пък и цената му е такава - 32 лева в магазина на ТСМ пред Тропса на "Шишман". другото му предимство за мен е, че спокойно можеш да си го навлечеш върху другия панталон и пред работата да си го съблечеш и да си влезеш в офиса толкова чист, колкото си бил и на излизане от вкъщи.
освен това си взех и зимни терморъкавици, пак оттам (макар че имам кофти опит с летните им, адски бързо се късат, но пък и те не са за каране, а за фитнес), олях ги веднага с чай и не пропуснаха, и вятър не пускат, а са само 12 кинта. само че не стават за брутални студове, понеже нямат дебела подплата.
имат и нещо като термошлем, от плат е, покрива горната част на главата, врата и устата (всъщност само очите може да се показват, ако се нахлузи целия), само че не е водоустойчив, но пък решава донякъде проблема с неконтролираното вдишване на студ. него обаче не си го взех, така че не знам струва ли си.

@МОД, именно солта и пясъка се гаврят с колелото
аз предпочитам добре утъпкания сняг ;)
[/quote]


Да,абсолютно съм наясно ... но дали xtr имаше това предвид под химия :dunno:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 09, 2004 12:42 pm

[quote="xtr"]

re: зимата в града...

Ако караш някъде където е чисто - ок... ама движене по обработените с какви ли не химии места си е гавра с колелото.
[/quote]


ако можеш да го поддържаш като хората не е никакъв проблем според мен.
въпрос на мерак...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MyxoMopa » Вто Ное 09, 2004 12:49 pm

[quote="screamBoy"]

бива, твой съм, с едно уточнение - имам пари само за една доза ! или ще си я делим или ти ще си купуваш твоята доза. звънкай и ще полетим заедно :D
[/quote]

Ок, малко потрай и ще ти звънна дойде ли време за к**а
че ситуацията сега никак не я бива
Още ми е малко зле след последната доза, :nono:
...случи се фалшива...
Още ме души- мори, :V:
следващите можем да си ги берем ние сами, :idea:

че на Дейви му трябва operation-upgradation
Първата заплата нему се пада
Ти си стой тихо и do not pritesnation! :hbang2:
Ае bye -и аз ша ти са обада. :wavey:
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта