Броните при механични дискове

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Броните при механични дискове

Мнениеот gladstone » Пон Ное 01, 2004 6:48 pm

Имам едно въпросче относно броните на жилата за мех.диск.спир.
Мисълта ми е: Пречи ли цялостната броня от лостчето до спирачката на спирачната сила? Защото определено е по-добре от гледна точка на мръсотията която се навира навсякъде при прекъснатата на места броня.
И какви марки брони/жила за спирачки ми препоръчвате
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Ное 01, 2004 10:45 pm

[quote="gladstone"]

Имам едно въпросче относно броните на жилата за мех.диск.спир.
Мисълта ми е: Пречи ли цялостната броня от лостчето до спирачката на спирачната сила? Защото определено е по-добре от гледна точка на мръсотията която се навира навсякъде при прекъснатата на места броня.
И какви марки брони/жила за спирачки ми препоръчвате

[/quote]


Не, въобще не пречи, а пък както казваш е по-добре заради мръсотията която се събира.
Едни от най-добрите брони и жила са тези на Jagwire.Има ги в БАС.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 02, 2004 10:48 am

[quote="gladstone"]

Имам едно въпросче относно броните на жилата за мех.диск.спир.
Мисълта ми е: Пречи ли цялостната броня от лостчето до спирачката на спирачната сила? Защото определено е по-добре от гледна точка на мръсотията която се навира навсякъде при прекъснатата на места броня.
И какви марки брони/жила за спирачки ми препоръчвате

[/quote]


ако ги поддържаш чисти и смазани ще имаш минимална загуба от триене, на практика никаква. иначе сила се губи ако бронята е обикновена, била кевларената на Jagwire била друга, защото се свива от усилието (бидейки просто паралелни стоманени въженца пресовани в пластмаса). единствените брони на пазара които аз знам и не губят силата на ръката са тези които не се сгъват, тоест са изцяло метални - Avid FullMetal Jacket (тук има хора които карат такива, можеш тях да питаш за отзиви) и Nokon броните (аз карам с такава но на скоростите, понеже съм с хидравлика).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот gladstone » Вто Ное 02, 2004 1:37 pm

Благодаря! Да, виждал съм ги тия твърдите брони като шлаухси на мястото кадето принципно трябва да е открито жилото. А ако искам да сложа обикновена броня, няма ли да се избегне отчасти това сгъване ако просто я притегна по-стабилно към рамката със свински опашки?
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Ное 02, 2004 1:57 pm

не бих ти препорачал да стягаш много бронията към рамка или вилка със свински опашки,шото те така или иначе ше се разхлабят и почнат да се движат и следкато изпилят боята почват и метала ,а алуминия се износва бързо,и ше си преебеш рамката затова там където броните се допират до рамка или вилка или там нешо ,да се зашити с няколко пласта подходяша лепенка ,аз ползвам два пласта неква бяла лепенка и ,незна какжа еи един пласт изолирбанд
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот did » Вто Ное 02, 2004 2:17 pm

[quote="gladstone"]

А ако искам да сложа обикновена броня, няма ли да се избегне отчасти това сгъване ако просто я притегна по-стабилно към рамката със свински опашки?
[/quote]


Не.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Ное 02, 2004 3:16 pm

[quote="gladstone"]

Благодаря! Да, виждал съм ги тия твърдите брони като шлаухси на мястото кадето принципно трябва да е открито жилото. А ако искам да сложа обикновена броня, няма ли да се избегне отчасти това сгъване ако просто я притегна по-стабилно към рамката със свински опашки?
[/quote]


ами не, няма да ти помогне, щото те се сгъват "по дължина" откъдето иде загубата на сила и се движат спрямо рамката където си ги хванал с опашоците, след което става това с рамката стават лошите неща дето axelmax ги каза. аз лично винаги си слагам броните далеч от рамката със три свински опашки: една на рамката да държи цялото нещо, втора отделно от първата около бронята и трета която ги свързва. така хем бронята е подвижна и си намира сама оптималното положение, хем рамката се пази... видях го в някакво списание преди време...
само имай предвид, че е доста пипкава работа... :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта