Рамка и вилка...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Рамка и вилка...

Мнениеот reaper » Съб Окт 30, 2004 3:02 pm

Стават ли RAM DH 04 и DNM Volcano за по-тежки натоварвания. Да кажем нещо малко по-леко от Red Bull Rampage. Мился, че рамката би могала да издържи, защото май видях една подобна на миналогодишното състезание. И все пак кажете какво мислите по въпроса.
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Окт 30, 2004 3:16 pm

А стават ли уменията ти за подобни натоварвания!?
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Окт 30, 2004 3:26 pm

какво общо имат уменията ,те се придобиват и дори да ги няма сега,нищо не му пречи да има здраво колело,сега или после когато ще е задължително да е здраво,за него ва безопасност
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот No1s » Съб Окт 30, 2004 3:59 pm

[quote="reaper"]

Стават ли RAM DH 04 и DNM Volcano за по-тежки натоварвания. Да кажем нещо малко по-леко от Red Bull Rampage. Мился, че рамката би могала да издържи, защото май видях една подобна на миналогодишното състезание. И все пак кажете какво мислите по въпроса.
[/quote]

Нещо май прекалено много си се вживял във филмчето:laugh::laugh:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Съб Окт 30, 2004 7:28 pm

Абе вие сега...Предполагам много добре знаете, че нито имам уменията, нито възможността да отида там. Интересно ми е просто. Някой ден...след 5-6 години...кой знае, може да ми се удаде възможност...
А вашите умения стигат ли ви...? ;)
Приятно каране...:peace:
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Съб Окт 30, 2004 9:31 pm

Човече, там карат най-болните, луди и кадърни (в колоездачески смисъл) хора на Земята. И дори и те се пребиват зверски, въпреки НЕВЕРОЯТНИТЕ им колела, умения, защити. Не знам дали РАМа ще издържи, ама като гледам там чупат всякакви рамки и вилки, така че то не е толкоз до рамката, ами до това дали можеш да я караш.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот No1s » Съб Окт 30, 2004 9:59 pm

Просто не виждам смисъл да се насочващ към такъв тип каране. Гледай го, радвай му се:^::D. Това е за болни хора:pimp:. Иначе РАМ-а си е една много добра рамка, която може да издаржи доста, разбира се не брутални истории от типа, който споменаваш. Тоест то май никоя рамка не може да издаржи това. Просто рано или късно ще се спраска. Виж за DNM-ма нямам големи симпатии, но пък защо не. Въпреки, че споменаваш доста бъдещ период мисля, че ще можеж да го сглобиш с нещо по-добро:wavey:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Нед Окт 31, 2004 12:10 am

Естествено, че за 5-6 години ще си направя хубаво колело. Аз сега нямам. Но просто питам, защото все още не съм карал мека рамка и е сиугурно, че на среден по трудност терен ще подлагам чарковете на голям стрес в началото. Пък и като конфигурация ми харесва....като за начинаещ :)
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Нед Окт 31, 2004 11:40 am

Никой от пишештите тук няма и 10% от уменията на роботите... за да ги придобиеш трябва да приемеш карането като работа и да ти плащат за това. Съответно да ти плащат и когато не можеш да караш защото се лекуваш от поредната контузия.

Много ще се радвам ако в бъдеще има и български представители на подобни мероприятия, и им/ви стискам палци.

За рамката - да, ще издържи. Но като всичко друго подлагано на такива натоварвания въпросът е колко дълго и дали това те притеснява. Мен лично не ме притеснява дали ще ми се случи нещо на рамката като я блъскам - стига да не става докато карам, за да не се пребия. Про-тата, които карат там сменят неизвестно количество рамки на сезон и такива неща изобщо не ги вълнуват.

Един от инженерите на Cannondale сподели, че в периода на разработка на Gemini е имало моменти, в които Седрик е чупел по една рамка седмично... и въпреки усъвършенстването на модела, макар и по-рядко, продължава да чупи (не го е срам!).

И за да не се заяде някой, че сравнявам РАМ с Cannondale... не ги сравнявам, говоря принципно;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта