Рамка Scott Genius.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Рамка Scott Genius.

Мнениеот F1-MAN » Вто Окт 26, 2004 9:37 am

Интересува ме дали може някъде да се намери такава рамка, ама само рамката. А и ако може колко пари е? Защото цялото колело е много скъпо, а почвам силно да се замислям за нова рамка, тъй като от Бехемота почна доста да ме боли кръста, просто ми е ниска.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Окт 26, 2004 9:50 am

За съжаление не и на цена която си заслужава... Такава е политиката на компанията (както и на повечето производители всъщност) - афтермаркет рамките са бая скъпи. Единствения вариант за БГ е да си вземеш цяло колело и да продадеш компонентите. Може да се пробваш да преговаряш с продавачите на Скот да си извадят цените на компонентите а ти да вземеш само рамката, но моите такива преговори не доведоха до успех... Разбираемо е - няма гаранция че бързо ще успеят да ги пласират и не им се поема такъв ангажимент.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Вто Окт 26, 2004 12:55 pm

[quote="F1-MAN"]

Интересува ме дали може някъде да се намери такава рамка, ама само рамката. А и ако може колко пари е? Защото цялото колело е много скъпо, а почвам силно да се замислям за нова рамка, тъй като от Бехемота почна доста да ме боли кръста, просто ми е ниска.
[/quote]

В БАЙК ЦЕНТЪРА в Младост 1 чакат голяма доставка на рамки СКОТ тия дни - провери, може и да има някоя като за теб.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот F1-MAN » Вто Окт 26, 2004 7:32 pm

Ходих днес до Bike Center-а, казаха че могат да ми дадат отделно рамката, обаче няма смисъл, защото няма да ми излезе много по-евтино. Иначе мерих колелото и XL размера ми е идеален, а и колелото е доста леко. Така че почвам да събирам пари и се надявам догодина да успея да си го купя.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Окт 26, 2004 7:53 pm

А защо се спря точно на Genius?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Вто Окт 26, 2004 9:52 pm

Еми мисля че е най-подхдящото колело за стила, който карам. То и аз не знам баш какво карам, ама може би нещо като агресивно ХС. И затова ми харесва че колелото е леко, може да се заключва, а и XL(близо 22инча) ми беше идеална. Мисля че рамката е достатъчно здрава, а и не мисля да се силя през разни камъни, скокове и други тероризиращи терени. Ако можеш да предложиш нещо друго, кажи, имам около една(дано да е една:D) година за мислене.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Сря Окт 27, 2004 10:00 am

[quote="F1-MAN"]

Еми мисля че е най-подхдящото колело за стила, който карам. То и аз не знам баш какво карам, ама може би нещо като агресивно ХС. И затова ми харесва че колелото е леко, може да се заключва, а и XL(близо 22инча) ми беше идеална. Мисля че рамката е достатъчно здрава, а и не мисля да се силя през разни камъни, скокове и други тероризиращи терени. Ако можеш да предложиш нещо друго, кажи, имам около една(дано да е една:D) година за мислене.
[/quote]

Каква е цената на Genius?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Harka » Сря Окт 27, 2004 11:41 am

[quote="F1-MAN"]

Еми мисля че е най-подхдящото колело за стила, който карам. То и аз не знам баш какво карам, ама може би нещо като агресивно ХС. И затова ми харесва че колелото е леко, може да се заключва, а и XL(близо 22инча) ми беше идеална. Мисля че рамката е достатъчно здрава, а и не мисля да се силя през разни камъни, скокове и други тероризиращи терени. Ако можеш да предложиш нещо друго, кажи, имам около една(дано да е една:D) година за мислене.
[/quote]

Ми аз лично сериозно бих се замислил за Giant Trance/Reign (или там с каквито имена ще се появят в Европа). Щом имаш една година за мислене/събиране, то спокойно можеш да проследиш отзивите на хамериканците за новата платформа на Giant (тъй като моделите Trance/Reign ще се предлагат в Америка от 2005г.) и ако те са добри (както предполагам), си купуваш през 2006г. едно такова колело и забравяш. Аз така бих направил.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Окт 27, 2004 5:50 pm

Значи днес пак ходих, да го огледам. Питах ги дали този модел ще го има и догодина, и ми казаха че сигурно след една година ще има вече новите модели, които обаче ще са по-скъпи(това в момента е около 2300, а новите ще са над 2700). Та ми предложиха сега да им дам някаква сума, за да ми го пазят една година. Доста добра оферта, само че имаше малък проблем-като оглеждах колелото забелязах че няма сменяемо ухо за обтегача, а при удар ме съмнява ХТ-то да поддаде първо. Как мислите, дали може да се изработи нещо като много малко ухо и да се свали по-надолу обтегача? Нямам си и напредстава как може да са го направили така. Гледам на сайта на Скот че новия МС50 има(поне на снимката така ми се стори), така че най-вероятно ще изчакам.
Иначе самото колело ми харесва повече от Giant-a(може и да не е по-хубав, ама някак си ме грабна), а й в момента е доста евтино, ама пустото ухо.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 27, 2004 7:18 pm

:eek::eek::eek:
:crazy::crazy::crazy:
:D:D:D
:finger::finger::finger:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Сря Окт 27, 2004 7:22 pm

[quote="TOYAGA"]

:eek::eek::eek:
:crazy::crazy::crazy:
:D:D:D
:finger::finger::finger:
[/quote]

:?::?::?:
На мен или на колелото???
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Окт 28, 2004 7:13 pm

Значи днес случайно във "Велосипеди" прочетох, че тези монолитни уши били три пъти по-здрави от обикновените. Та какво мислите, дали може да създаде проблем това нещо, а и имали някой, който да има впечатления от самото колело. Дали е достатъчно здраво за агресивно ХС, а и това Manitou отпред добро ли е?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Окт 29, 2004 1:02 pm

Значи прочетох някои неща в FAQ-а и доколкото разбрах Giant-a е основно за състезателно ХС, и за да няма педалиране амортисьора, трябва да е доста напомпан, което пък води до повече друсане на спускане. А пък може само до 100мм вилка. На Скота Traction-a може и да не е толкова добър, но пък има повече ход, вилката също има повече, което на мен ми харесва, защото не ми трябва чисто състезателно колело.
За положението на шока- може би няма да е толкова лошо при мен щото не обичам да карам на кал, а пък има друго предимство при работа не натиква мръсотията на вътре.
Абе така и така сега ги нямам парите, та ще изчакам до догодина да видя какво ще стане.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zink » Нед Окт 31, 2004 12:29 pm

F1-MAN, в списание BG BIKE има една статия за Scott Genius. Aко гo имаш прочети я-може да ти бъде полезна.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Нед Окт 31, 2004 7:07 pm

[quote="Zink"]

F1-MAN, в списание BG BIKE има една статия за Scott Genius. Aко гo имаш прочети я-може да ти бъде полезна.
[/quote]

Вчера я прочетох, мерси все пак.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron