Насечен ход на вилката

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Насечен ход на вилката

Мнениеот Jacket » Пет Авг 22, 2003 9:29 pm

Значи днес си взех едно Chili от големите (610 DH), обаче от Илиянци до нас си беше адски твърдо... едвам го сгъвах. На по-малки дупки си беше като твърда вилка. Та на връщане минах през един сервиз и там ми капнаха малко масло под маншоните, но беше доста течно. Малко се пораздвижи, но пак си беше твърда. След това при един приятел я напръсках със спрей и така карах още 2 часа, като бая съм я тормозил. В момента е доста по-мека отколкото беше в начало, но хода е някак насечен и по тази причина трябва по-силен удар за да започне да се сгъва... малки дупки и камъни все още не успяват да я сгънат... Та въпроса е какво масло трябва да ползвам за тръбите, за да стане хода "мазен"?
Сега сигурно ще последват и отговори от типа "еми за 90 лева какво очакваш", но за nomal рамка, мисля, че вилката е добре и само трябва да се разработи.
Знам, че Windstream е карал такава вилка, та той ми е най-голямата надежда :)
Ако това нещо се оправи мога да кажа, че вилката си заслужава парите. Пробвах я на скокчета и там се държи отлично, защото връщането е бавно, а и успях да я сгъна към 10 см, като хода и е 12-13. Не съм забелязал и да се гъне и суче :D
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот uha_rampage » Съб Авг 23, 2003 2:36 pm

jacket
еми за 90 лева какво очакваш v na4aloto shte ti se4e :)
edin frend ima ZooM i mu praveshe sushtata mizeriq, ama poneje se mqta mnogo zlobno i ot kade li ne ve4e nema problem:)
samo edno moa ti kaja nikoga ne go smazvai sus sprei4e!
Po-dobre s nqkfo mashinno masulce, mai tuka bqh 4el za takova ot shevna mashina ako namerish.

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4ovekut » Съб Авг 23, 2003 5:51 pm

na vito6a ima dvama pi4ove deto karat6 sus su6tite vilki i kakvo da ti kaja na ediniq kato probvah da q sguna samo s natiskane na kormiloto - 2sm posle zabiva o6te 2sm pak zabiva 6te 2sm i ne 6te pove4e. a na drydiq vaob6te ne mojah da q sguna nito edno santim4e. pojelavam ti yspeh vse pak.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот Jacket » Съб Авг 23, 2003 6:50 pm

uha_rampage
що да не я смазвам със спрей? То аз видях, че няма голяма файда, ама мисля, че и не й пречи толкова. Иначе днеска капнах малко гъсто масло, ама то пък бая гъсто беше и веднага почна да се движи мазно, ама сега пак насича леко... чудя се отвътре нещо да не е... не че изгарям от желание да я отварям де...

4ovekut
С натискане на кормилото е трудна работа... пробвай с удар :D Мойта поддава на натискане горе-долу колкото ти казваш, но обикновено на два пъти, обаче с удар влиза доста повече. За това ми се струва доста добра за скокчета. Вече доста съм я тествал на скачане и определено ми харесва как се държи там, ама паветата изобщо не ги усеща...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот uha_rampage » Съб Авг 23, 2003 7:31 pm

Nikoga, ama nikmoga sus sprei! E takoa mazno maslo ti trebe!
Otnovo nasi4a shtoto tfa sprei4e dokolkot znam razqjda drugata smazka i takiva mi ti neshta, abe izobshto tiq spreiiove sa za verigi i venci :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Нед Авг 24, 2003 5:54 pm

То във спрея има разредител, който трябвало да се изпари, ама зарати маншоните може и да си седи там...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот uha_rampage » Нед Авг 24, 2003 9:00 pm

dam to4no! :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Вто Авг 26, 2003 7:24 pm

Абе днеска като се прибирах в дъжда нещо вилката много се спече... не знам дали от водата или от по-студеното време... Отгоре на маншоните (те са от плътните платнени) почна да излиза някаква бяла гняс :}): Вече се чудя с кво да ги смажа и май ще трябва да си взема едни гумени маншони...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот meatfreeriderr » Пет Авг 29, 2003 12:23 pm

:}):moga da ti kaja niakoi re6enia na problema. I az karam s takava vilka ot dosta vreme i na men sa6to mi be6e taka tvarda v na4aloto. Otnosno smazvaneto bih ti prepora4al da ia smazva6 s grafitna gres. Sled kato vilkata poraboti s neia ostava tanak film na mestata za triene. A ina4e za da ti vliza po lesno i bez da ti nasi4a 6te triabva da ia razglobish i da ia izpilish malko plastmasata koiato uplatniava trabite. samo gledai da ne ia izpilish pove4ko 4e 6te ti se otvori luft. otkakto i napravih vsi4ki tia operacii moita raboti zna4itelno po-dobre. uspeh:^:
meatfreeriderr
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 12:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот korlitz » Пет Авг 29, 2003 1:04 pm

kyv ti e problema da ia otvorish, taka kato mi kazvash ne e v garancia, a i moje da otkriesh i drugi vyzmojnosti za podobrenie
uspeh
[quote="Jacket"]

uha_rampage
що да не я смазвам със спрей? То аз видях, че няма голяма файда, ама мисля, че и не й пречи толкова. Иначе днеска капнах малко гъсто масло, ама то пък бая гъсто беше и веднага почна да се движи мазно, ама сега пак насича леко... чудя се отвътре нещо да не е... не че изгарям от желание да я отварям де...

4ovekut
С натискане на кормилото е трудна работа... пробвай с удар :D Мойта поддава на натискане горе-долу колкото ти казваш, но обикновено на два пъти, обаче с удар влиза доста повече. За това ми се струва доста добра за скокчета. Вече доста съм я тествал на скачане и определено ми харесва как се държи там, ама паветата изобщо не ги усеща...
[/quote]
korlitz
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пет Авг 29, 2003 10:31 pm

[quote="meatfreeriderr"]

:}):moga da ti kaja niakoi re6enia na problema. I az karam s takava vilka ot dosta vreme i na men sa6to mi be6e taka tvarda v na4aloto. Otnosno smazvaneto bih ti prepora4al da ia smazva6 s grafitna gres. Sled kato vilkata poraboti s neia ostava tanak film na mestata za triene. A ina4e za da ti vliza po lesno i bez da ti nasi4a 6te triabva da ia razglobish i da ia izpilish malko plastmasata koiato uplatniava trabite. samo gledai da ne ia izpilish pove4ko 4e 6te ti se otvori luft. otkakto i napravih vsi4ki tia operacii moita raboti zna4itelno po-dobre. uspeh:^:
[/quote]


А можеш ли да ми обясниш как по-точно се отваря... сега съм без никакви инструменти, но си мисля, че само с развиване на шестограмите долу няма да стане. Тия втулки ми се струва, че са на резба, само че ми е чудно с какво се въртят... на ръка малко невъзможно ми се вижда, пък с инструмент може да се повредят... абе изобщо ако можеш да ми опишеш цялата процедура ще е най-добре :)
Сега като си я разработил и поизпилил усеща ли малки препятствия (павета, малки дупки)? Любопитно ми е просто какво да очаквам ;)
П.С. днес я смазах и с грес... май само с такова не бях пробвал и сега като карах се спече още повече отколкото и с маслото... гадна работа. Явно пилене ще му е майката..
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот screamBoy » Съб Авг 30, 2003 9:24 pm

na mojto bebche mu wlizashe woda i togawa se spichashe, samo se razwiwat shestogramite otdolu, dori nqma nuvda da razglobqwash a kato gi ohlabish okolo 1sm pochwash da se drusash na wilkata i wodata izticha i zapochwa da raboti po-normalno. Sybiralo mi se e naj-mnogo okolo 1 chaena lyvica na krak

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Съб Авг 30, 2003 9:29 pm

Днес си поиграх малко и направих въпросния тунинг :D
Сега наистина работи много по-добре, но ще пиля пак.
Понеже ме беше страх да не направя луфт не съм търкал много, но гледам, че още може и предполагам още ще омекне, но и сигурно ще връща по-бързо. Кофтито е, че на двата болта отдолу май фабрично им бяха изядени резбите (по-точно на пръчките в които влизат) и сега не мога да ги стегна и малко ме е страх, че ще ги затрия някъде... това Loctite дали ще помогне?
Също да попитам meatfreeriderr, втулките до края ли ги пили, или докъдето стигаш с пръст, щото то навътре си има още бая, което не мога да го стигна, ама като гледам май няма и смисъл...
И последно да питам, твойто Chili връща ли само до край, или трябва да го дръпнеш за да върне, щото при мен е така. Явно пружината е къса... Windstream разправяше, че пружината може да се смени с по-дълга и да се докара ход до 15ина см...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Jacket » Съб Авг 30, 2003 9:31 pm

[quote="screamBoy"]

na mojto bebche mu wlizashe woda i togawa se spichashe, samo se razwiwat shestogramite otdolu, dori nqma nuvda da razglobqwash a kato gi ohlabish okolo 1sm pochwash da se drusash na wilkata i wodata izticha i zapochwa da raboti po-normalno. Sybiralo mi se e naj-mnogo okolo 1 chaena lyvica na krak

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
[/quote]


Да бе, туй за водата го знам, ама мойта е нова и няма как да се е напоила още :)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Yasen » Съб Авг 30, 2003 11:08 pm

Mozesh da go podobrish hoda, no nikoga nqma da stane kakto trqbwa. Po dobre ne pili poweche che na edna ot starite mi shit wilki mi se beshe otworil luft i mi praweshe gadosti pri sgywaneto.
Abe sto si si wzel chilli[:p] Werno che nikoga nqma da go izkriwish, ama se usukwa (ako freeridera mesar weche ne go e spomenal)Pyk i tezi 100 tona Na edin sunteur stese da se kefish mnogo poweche. Abe q prodaj chillito :D

[b][color=red]Scream Bikes[/color][/b]
http://screambikes.hit.bg
Yasen
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Юни 04, 2003 10:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Авг 31, 2003 8:40 am

Още ? какво още ? на мен ми се втвърдяваше за около половин час като карам на дъжд и за няколко часа ако е само мокро, това с лъжицата за 2 часа стана
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Нед Авг 31, 2003 3:19 pm

[quote="Yasen"]

Mozesh da go podobrish hoda, no nikoga nqma da stane kakto trqbwa. Po dobre ne pili poweche che na edna ot starite mi shit wilki mi se beshe otworil luft i mi praweshe gadosti pri sgywaneto.
Abe sto si si wzel chilli[:p] Werno che nikoga nqma da go izkriwish, ama se usukwa (ako freeridera mesar weche ne go e spomenal)Pyk i tezi 100 tona Na edin sunteur stese da se kefish mnogo poweche. Abe q prodaj chillito :D

[b][color=red]Scream Bikes[/color][/b]
http://screambikes.hit.bg
[/quote]


Ми просто не харесвам ниски вилки... а пък челната ми тръба е 1" и сънтурите и да искам няма да ми станат... пък пари и за рамка не ми се дават. По-добре да си взема ново колело... Я кажи как така се усуква? Тва не се ли оправя с разхлабване на короните, наместване и стягане?
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот meatfreeriderr » Вто Сеп 02, 2003 12:37 pm

[/quote]

А можеш ли да ми обясниш как по-точно се отваря... сега съм без никакви инструменти, но си мисля, че само с развиване на шестограмите долу няма да стане. Тия втулки ми се струва, че са на резба, само че ми е чудно с какво се въртят... на ръка малко невъзможно ми се вижда, пък с инструмент може да се повредят... абе изобщо ако можеш да ми опишеш цялата процедура ще е най-добре :)
Сега като си я разработил и поизпилил усеща ли малки препятствия (павета, малки дупки)? Любопитно ми е просто какво да очаквам ;)
П.С. днес я смазах и с грес... май само с такова не бях пробвал и сега като карах се спече още повече отколкото и с маслото... гадна работа. Явно пилене ще му е майката..
[/quote]
:})::}):Пьрво трябва да отвьртиш втулките, като затова може да използваш клещи с по-широко рамо и може да сложиш парцал, за да не си ги издраскаш. шестограма на трьбата с пружина се отвива нормално, а другият, за да го отвиеш трябва да вкараш дебела прьчка, която да ти дьржи контра като отвьрташ. сега вече трябва всичко да ти е разглобено. за пиленето ти препорьчвам да пилиш до долу, като пробвай непрекьснато. да знаеш, че трьбите може да не са иделно крьгли, така че ги вьрти докато тестваш.
намери си графитна грес, аз лично с такава си я смазвам и сьм много доволен. еми да след всичко това започва да усеща и значително малките неравности.:8D:
meatfreeriderr
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 12:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Вто Сеп 02, 2003 10:12 pm

Аз го направих без да развивам втулките, ама не съм ги пилил до долу, щото нямаше как... иначе графитна грес днес си купих, но само намазах тръбите отвън и сякаш почна да се движи по-мазно, ама успях да покарам така 10ина минути и ми гръмна предната гума и закъснях за работа :}):
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Jacket » Чет Сеп 04, 2003 9:13 pm

Ебаси, днеска закъсняхме малко на Витоша и стана доста студено и вилката се втвърди напълно... надолу по камъните направо си беше мъка... като с твърдак... абе тоя проблем с втвърдяването при студено само евтините вилки ли го имат?
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот C_Mo » Чет Сеп 04, 2003 9:19 pm

[quote="Jacket"]

Ебаси, днеска закъсняхме малко на Витоша и стана доста студено и вилката се втвърди напълно... надолу по камъните направо си беше мъка... като с твърдак... абе тоя проблем с втвърдяването при студено само евтините вилки ли го имат?
[/quote]


Да. При качествените вилки може лекода се промени начина на връшане (да се забави от сгъстяването на маслото), но това става при много по-ниски температури от днешните и може да се компенсира с настройките на вилката.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Yasen » Чет Сеп 04, 2003 11:07 pm

[quote="Jacket"]

[quote="Yasen"]

Mozesh da go podobrish hoda, no nikoga nqma da stane kakto trqbwa. Po dobre ne pili poweche che na edna ot starite mi shit wilki mi se beshe otworil luft i mi praweshe gadosti pri sgywaneto.
Abe sto si si wzel chilli[:p] Werno che nikoga nqma da go izkriwish, ama se usukwa (ako freeridera mesar weche ne go e spomenal)Pyk i tezi 100 tona Na edin sunteur stese da se kefish mnogo poweche. Abe q prodaj chillito :D

[b][color=red]Scream Bikes[/color][/b]
http://screambikes.hit.bg
[/quote]


Ми просто не харесвам ниски вилки... а пък челната ми тръба е 1" и сънтурите и да искам няма да ми станат... пък пари и за рамка не ми се дават. По-добре да си взема ново колело... Я кажи как така се усуква? Тва не се ли оправя с разхлабване на короните, наместване и стягане?
[/quote]


Sunteur predlagat wilki s 1" sterzen, ima gi i w BG. Dori w kataloga na Marzocci za 2004 na edno mqsto prochetoh che mozelo da si porachas takawa. btw kogato raztoqnieto ti m/u arkata i koronkata ti e po golqmo ne bi trqbwalo da usestash diskomfort ot niskite wilki.

[b][color=red]Scream Bikes[/color][/b]
http://screambikes.hit.bg
Yasen
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Юни 04, 2003 10:10 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта