Ortoped!!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ortoped!!!

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Чет Окт 21, 2004 5:31 pm

Hora imam strahotni bolki v krusta i dnes hodih na nqkaf speciqlist i toi mi kaza 4e veroqtno trqq da se otkaga ot mountain bike-a !!!
Az mu kazah 4e prosto e NEVUZMOGNO :((((
Taka 4e misalta mi e da mi kagete pri koi stil na karane ima minimalno natovarvane na krusta i ako mogete da mi klasificirate stilovete i suotvetnoto natovarvane!!!Blagodarq vi predvaritelno ...
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Чет Окт 21, 2004 6:42 pm

най-малко натоварва краста целодневното кибичене пред байка съзарцавайки го лежейки на кревата
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот SPA » Пет Окт 22, 2004 8:49 am

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

Hora imam strahotni bolki v krusta i dnes hodih na nqkaf speciqlist i toi mi kaza 4e veroqtno trqq da se otkaga ot mountain bike-a !!!
Az mu kazah 4e prosto e NEVUZMOGNO :((((
Taka 4e misalta mi e da mi kagete pri koi stil na karane ima minimalno natovarvane na krusta i ako mogete da mi klasificirate stilovete i suotvetnoto natovarvane!!!Blagodarq vi predvaritelno ...
[/quote]

На някакъв специалист? То ги има много. Ортопеди, невролози, рехабилитатори. Всеки ще си има негова версия. На скенер бил ли си?
Какво ти каза лекара? Според мен трябва по обстойно да се прегледаш и да погледнеш проблема от няколко страни. Но не бива да се ебаваш със здравето, защото после то тебе.:nono::nono::nono:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 22, 2004 2:54 pm

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

Hora imam strahotni bolki v krusta i dnes hodih na nqkaf speciqlist i toi mi kaza 4e veroqtno trqq da se otkaga ot mountain bike-a !!!
Az mu kazah 4e prosto e NEVUZMOGNO :((((
Taka 4e misalta mi e da mi kagete pri koi stil na karane ima minimalno natovarvane na krusta i ako mogete da mi klasificirate stilovete i suotvetnoto natovarvane!!!Blagodarq vi predvaritelno ...
[/quote]


Каква ти е стойката? С колко ниска седалка караш? Колко си висок и колко ти е reach-a (горната тръба на рамката плюс лапата)?

преди имах болки в кръста от некоректна стойка заради голямата ми рамка, но щом си скъсих reach-a болките изчезнаха. при мен се дължеше на постоянното напрежение без достатъчно оросяване на гръбните мускули, но както ти казах, щом оправих нещата, болките спряха.
не е зле да проучиш дали твоя случай не е такъв, понеже лекарите масово май не са в час относно тия неща по мои впечатления.
много помага малко почивка от колелото и после редовна гимнастика за разпускане на гръбните мускули.

Относно стиловете - лично аз колкото по XC-стойка карам (висока седалка и ниско и тясно кормило), толкова повече ме наболява гърба после. За мен поне най-удобна за въртене е почти DH стойка (високо и близко кормило) и седалка леко под оптималната за въртене. Малко повече се натоварват краката, но се свиква. Само недей да въртиш с много ниска седалка.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Пет Окт 22, 2004 4:40 pm

bikerider ,zna4i az 80% karam s niska sedalka ,zna4i ramkata mi e ram ht1 03!! 18 in4a mislq ,viskok sam 176 i 63 kila !!!Ob6to zeto karam urban ,malko trial ,dj ,i XC ,ne libsvat i malko po brutalni spuskaniq !i vse sas niska sedalka samo za xc digam malko !
A otnosno ortopeda ,zna4i hodih do Plven lekarq e MNOGO dobar , a na skener 6te hodq dr-ta sedmica ,sled tova pak trqq da hodq do Pleven za da mi kage kwo 6te staa !!! Az kato mu vikam 4e karam mountain bike ;] i toi mi vika 4e bilo golqma glupost i 4e operiral mnoo hora kato nas !! Za 1-to 4e bilo glupost 6tqh da go capna s blizkata lampa ,no se vyzdargah pone za sega :)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 22, 2004 5:13 pm

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

bikerider ,zna4i az 80% karam s niska sedalka ,zna4i ramkata mi e ram ht1 03!! 18 in4a mislq ,viskok sam 176 i 63 kila !!!Ob6to zeto karam urban ,malko trial ,dj ,i XC ,ne libsvat i malko po brutalni spuskaniq !i vse sas niska sedalka samo za xc digam malko !
A otnosno ortopeda ,zna4i hodih do Plven lekarq e MNOGO dobar , a na skener 6te hodq dr-ta sedmica ,sled tova pak trqq da hodq do Pleven za da mi kage kwo 6te staa !!! Az kato mu vikam 4e karam mountain bike ;] i toi mi vika 4e bilo golqma glupost i 4e operiral mnoo hora kato nas !! Za 1-to 4e bilo glupost 6tqh da go capna s blizkata lampa ,no se vyzdargah pone za sega :)
[/quote]


забравих да питам - пробвал ли си масажист и плуване? често помага преди лекаря да се намеси...

късмет :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот SPA » Пет Окт 22, 2004 5:28 pm

[quote="bikerider"]
...
забравих да питам - пробвал ли си масажист и плуване? често помага преди лекаря да се намеси...
[/quote]


@BLACK_SLIPKNOTER - ако имащ път към пловдив, обади се. Познавам един човек дето много ми помогна на мен (знам го от ZK, и на него много помага). Той е спортен рехабилитатор и се занимва с доста неща. Намествания, масажи, рехабилитация и т.н. Ако може ще ти помогне, ако ли не - няма да те залъгва с глупости. Между другото като съм говорил с него, той каза че 1/2-2/3 от хората които ходят при него са точно заради проблеми с кръста.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта