Велокомпютър SigmaSport BC800 или ... ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Велокомпютър SigmaSport BC800 или ... ?

Мнениеот Spawn » Сря Авг 20, 2003 7:01 pm

SigmaSport Topline BC800 (27.90 лв. в магазин Веломания)
Плюсове и минуси, алтернативен за този клас велокомпютър и цена ?
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Mit.ko » Чет Авг 21, 2003 12:14 am

От моят BC800 съм доста доволен - покрива напълно изискванията ми за функционалност. Единственото, което може би му липсва е хронометър.
Mit.ko
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 19, 2003 8:54 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Чет Авг 21, 2003 7:47 am

А можете ли да кажете някакъв компютър от този ценови клас с осветление на дисплея, че често карам нощем.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот SPA » Чет Авг 21, 2003 10:49 am

[quote="Jacket"]

А можете ли да кажете някакъв компютър от този ценови клас с осветление на дисплея, че често карам нощем.
[/quote]

Dosega ne sam wijdal na sigma s oswetlenie. Te prodawat otdelna lampichka za towa (12lv). Moj da namerish na niakoi a duga firma po neta (CatEye, ODO).
Az karam s BC1400 (40lv) i mi warshi strashno dobra rabota. Imam mnogo nesta i wsichkite sa polezni. Moia sawet da si wzemesh takaw ili BC1600. Ima dwa otdelni kilometraja koito moje da pozlwash da zasichash karaneto w grada i planinata. Ima si hronometar. I nai weche ima otdelna trip distancia koieto e razlichna ot dnewnoto karane, taka ste mojesh da zasichash uchastaci bez da gubish dnewnia prehod.
btw. Na sigma kilometrajite sa dosta zdrawi izdarjat padania, woda i t.n i poneje sa mnogo razprostraneni ima rezerwni chasti za tiah - datchici, kabeli i prochie.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Чет Авг 21, 2003 2:51 pm

Именно моделът Sigma Sport BC1400 е с подсветка на дисплея, само не знам от коя година. Има опция за включване за няколко секунди при натискане на който и да е бутон и за изключено осветление. Другаря ми по колело кара такъв.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Чет Авг 21, 2003 5:52 pm

[quote="тучо чучо"]

Именно моделът Sigma Sport BC1400 е с подсветка на дисплея, само не знам от коя година. Има опция за включване за няколко секунди при натискане на който и да е бутон и за изключено осветление. Другаря ми по колело кара такъв.
[/quote]

Basi da karam ot edna godina s takaw i da ne sam go razbral. Naistina bez maitap ia go pitai s koi buton go swetwa ???
Ima zelenikawa podswetka na LCD displeia za po-dobra widimost denem i w po-sumrachno wreme, a ne lampaichka.
A dokolkoto sam shuwal, wijdal, chel ne znam sigma da si promeniaat modelite s godinite.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Авг 21, 2003 10:38 pm

edinstwena zabelevka kym mojta nqkwa 8funkcii sigma e che se skysa kabela kydeto wliza w postawkata i si go remontirah i zakrepih taka dobre che ot togawa e perfekten

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Чет Авг 21, 2003 11:22 pm

[quote="SPA"]

[quote="Jacket"]

А можете ли да кажете някакъв компютър от този ценови клас с осветление на дисплея, че често карам нощем.
[/quote]

Dosega ne sam wijdal na sigma s oswetlenie. Te prodawat otdelna lampichka za towa (12lv). Moj da namerish na niakoi a duga firma po neta (CatEye, ODO).
Az karam s BC1400 (40lv) i mi warshi strashno dobra rabota. Imam mnogo nesta i wsichkite sa polezni. Moia sawet da si wzemesh takaw ili BC1600. Ima dwa otdelni kilometraja koito moje da pozlwash da zasichash karaneto w grada i planinata. Ima si hronometar. I nai weche ima otdelna trip distancia koieto e razlichna ot dnewnoto karane, taka ste mojesh da zasichash uchastaci bez da gubish dnewnia prehod.
btw. Na sigma kilometrajite sa dosta zdrawi izdarjat padania, woda i t.n i poneje sa mnogo razprostraneni ima rezerwni chasti za tiah - datchici, kabeli i prochie.
[/quote]

А каква точно е разликата между BC1400 и BC1600, понеже на сайта на velomania има само BC1600 и не мога да ги сравня. Гледам разни функции за първи и втори велосипед, които определено не ми трябват, но ако тези, които ти изброи ги има BC1400 и ако наистина има подсветка ще инвестирам 40 лева на първа заплата.

*И не си оставяйте компютърчетата на колелата докато ви няма, щото аз по тая причина си търся ново :(!:
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Spawn » Пет Авг 22, 2003 12:09 am

Аз имам SigmaSport BC 400 !!! Смело мога да каже, че са доста издържливи и по отношение на окачване и по отношение на батерия. Моят е на колелото от около 2~3 години и не е дал дефект никъде.
Обаче реших, че е време за малък upgrade с нещо по- ново но още не съм решил какво точно ще ми е от полза затова реших първо да поразпитам кое как е при по- новите модели. Подсветки не ми трябват защото ако се окажа посред нощ на колело и в тъмното в гората едва ли че ме интерисува с колко км в час се движа и днешният ми пробег дали не надвишава вчерашният а пък и max speed със сигурност ще е в най- доброто си постижение в пресечена местност :D .

P.S.
Естественно че след като облегна/подпра колелото някъде втората задачка е да сваля велокомпа от колелото, нещо като да не забравя да ям днес [:p]
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот тучо чучо » Пет Авг 22, 2003 10:42 am

[/quote]
Ima zelenikawa podswetka na LCD displeia za po-dobra widimost denem i w po-sumrachno wreme, a ne lampaichka.

[/quote]
Е, добре де, след като знаеш, че има зеленикава подсветка на дисплея, какво очакваш - да има халогенна лампа ли? С тези малки батериии не може да се очаква повече. Не че тази подсветка е слаба...
Ако имаш книжка с инструкции прочети, защото аз за следващите 2 седмици няма да съм он лайн и няма как да ти отговоря- ОТИВАМ ДА КАРАААААМ!:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Сря Авг 27, 2003 2:25 pm

Iskam da vi pitam ne6to.Edin moi priqtel si vze Sigmasprort targa(taka mislq 4e be6e) i ne mije da si restartira itdelnite funkcii, a samo vsi4kite navednaj(bez odo).Tova e gadno za6toto i maxspeed mu se trie.Znaete dali ima na4in da gi restartira otdelno.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Авг 27, 2003 10:39 pm

[quote="F1-MAN"]

Iskam da vi pitam ne6to.Edin moi priqtel si vze Sigmasprort targa(taka mislq 4e be6e) i ne mije da si restartira itdelnite funkcii, a samo vsi4kite navednaj(bez odo).Tova e gadno za6toto i maxspeed mu se trie.Znaete dali ima na4in da gi restartira otdelno.
[/quote]


Почти всички марки си ги правят така.:V:
И досега не съм разбрал защо.:?::}):
Но може би тези с 12-14 функции имат и отделно рестартиране на някои, не знам.

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Съб Авг 30, 2003 2:25 pm

Uf nesto mnogo go zadalbahme tuka. Da se razberem che i az mai se omotah. Pod podswetka imam predvid che zadnia panel na LCD displeia ne e kato normalnite, a zelenikaw. Towa si e fizichesko swoistwo i ne polzwa nikaw tok ot bateriite taka che ne moje da sweti na tamno.
Taka za razlikata w BC1600 i BC1400 e:
Settable trip segment.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Съб Авг 30, 2003 2:28 pm

[quote="F1-MAN"]

Iskam da vi pitam ne6to.Edin moi priqtel si vze Sigmasprort targa(taka mislq 4e be6e) i ne mije da si restartira itdelnite funkcii, a samo vsi4kite navednaj(bez odo).Tova e gadno za6toto i maxspeed mu se trie.Znaete dali ima na4in da gi restartira otdelno.
[/quote]

Ami moiata BC1400 moje da restartira/nulira wsichko pootdelno ili nawednaj. Problema, e che ako iskash da zapazish niakoi parametar triabwa da nulirash wsichki ostanli pootdelno.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта