Marzocchi Monster T vs Boxxer Team(Race)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Marzocchi Monster T vs Boxxer Team(Race)

Мнениеот reaper » Сря Окт 20, 2004 5:51 pm

Ами кажете каквото имате за казване по темата. Ако вече е писано по въпроса, моля насочете ме с линк или нещо такова.

Ако можвх да карам колело от този клас, бих бил с рамка RAM и щях да използвам колелото за каране с всички възможни елементи: и състезателно спускане, и дроп (в по умерени количества като за начало) и технически трсета...

Според мен Race би издържал на всичко това, при положение, че съм 67-68kg и не съм до там опитен (като например xtr, zk и така нататък). Но все пак нека да чуя и вашите мнения. ;)
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Окт 20, 2004 6:39 pm

ednata vilka ne stava za DH monstara a BOXXER e po race vilka no ne i za dropene a i kade 6e se dropi6 za na6te oslovia si zemi marzzochi 888 tva e vilkata kato na AGENTA
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот C_Mo » Сря Окт 20, 2004 7:15 pm

[quote="reaper"]

Ами кажете каквото имате за казване по темата. Ако вече е писано по въпроса, моля насочете ме с линк или нещо такова.

Ако можвх да карам колело от този клас, бих бил с рамка RAM и щях да използвам колелото за каране с всички възможни елементи: и състезателно спускане, и дроп (в по умерени количества като за начало) и технически трсета...

Според мен Race би издържал на всичко това, при положение, че съм 67-68kg и не съм до там опитен (като например xtr, zk и така нататък). Но все пак нека да чуя и вашите мнения. ;)

[/quote]

MonsterT e вилка за дропове, а не за каране. Ще ти цитирам един мой познат, който е карал и двете вилки, но в дадения момент нямаше пружини за boxxer-a:
"Това е саботаж!!! Сега трябва да карам с това нещо (monsterT)... как подяволите да се състезавам с тая тухла отпред..."

Няма спор, че е здрава вилка... но някъде трябва да се тегли чертата между здраво/тежко/караеми/достатъчно здраво.

Относно опита... колкото повече опит имаш - толкова по-малко стресираш ненужно компонентите, т.к. не е нужно да обират грешките ти, а да работят по предназначение.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Сря Окт 20, 2004 8:45 pm

[quote="xtr"]

[quote="reaper"]

Ами кажете каквото имате за казване по темата. Ако вече е писано по въпроса, моля насочете ме с линк или нещо такова.

Ако можвх да карам колело от този клас, бих бил с рамка RAM и щях да използвам колелото за каране с всички възможни елементи: и състезателно спускане, и дроп (в по умерени количества като за начало) и технически трсета...

Според мен Race би издържал на всичко това, при положение, че съм 67-68kg и не съм до там опитен (като например xtr, zk и така нататък). Но все пак нека да чуя и вашите мнения. ;)

[/quote]

MonsterT e вилка за дропове, а не за каране. Ще ти цитирам един мой познат, който е карал и двете вилки, но в дадения момент нямаше пружини за boxxer-a:
"Това е саботаж!!! Сега трябва да карам с това нещо (monsterT)... как подяволите да се състезавам с тая тухла отпред..."

Няма спор, че е здрава вилка... но някъде трябва да се тегли чертата между здраво/тежко/караеми/достатъчно здраво.

Относно опита... колкото повече опит имаш - толкова по-малко стресираш ненужно компонентите, т.к. не е нужно да обират грешките ти, а да работят по предназначение.
[/quote]


Ами...ти с Race или Team си на твоя RAM :?: Аз лично съм виждал твои снимки, например в сайта на рам байкс на разни скокове и тем подобни. Щом не е за дропене Race-ът, както каза Black, тогава как твоята все още живее след тоз тормоз ;).
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CrZ » Сря Окт 20, 2004 8:59 pm

едва ли има някой толкова брутален дропаджия в БГ на който боксера да му е слаба от към здравина вилка.....щом държи на блъскането в камъните за дропове не се притеснявай...гледай повече рамката да е здрава
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот HellRaider » Сря Окт 20, 2004 9:12 pm

ave kato gledam noviq boxxer e s 8" hod .... ta ...a i 6te e po lek ot 888r-a ...
mai e po dobriq variant ... spored men
[quote]ednata vilka ne stava za DH monstara a BOXXER e po race vilka no ne i za dropene a i kade 6e se dropi6 za na6te oslovia si zemi marzzochi 888 tva e vilkata kato na AGENTA[/quote]


az karam s team i ne go jalq, za6toto o6te opit nqmam mnogo mnogo .... no sym si dovolen ot nego .... problemi ne mi e pravil ...
:angel:
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Сря Окт 20, 2004 10:36 pm

[quote="Black"]

ednata vilka ne stava za DH monstara a BOXXER e po race vilka no ne i za dropene a i kade 6e se dropi6 za na6te oslovia si zemi marzzochi 888 tva e vilkata kato na AGENTA
[/quote]


Не бих сложил 888 на върха на класацията за средностатистическия спускач. Трябва да си 190+см и 85+кг за да имаш шанс да се пребориш с високата предница, която се получава с вилката. Човек с нормален ръст и килограми би имал големи проблеми с прилагането на достатъчно тежест върху предното колело по завоите. Да не говорим какво става с височината на средното и челния ъгъл... Иначе е лека и работи, но е МНОГО голяма вилка.

По въпроса с Boxxer-а - кой казва че не става за дропене? С Boxxer се кара и на световната купа, и на RedBull Rampage. Това, че при много голяма грешка на много голям дроп Monster-a има по-голям шанс да оцелее не мисля, че е от значение, просто мащабите за дропаджиите в чужбина са съвсем други...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот screamBoy » Сря Окт 20, 2004 10:45 pm

колко ти е дълга вилката от оста до горния ръб на горната корона ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Lubo » Чет Окт 21, 2004 10:22 am

[quote="xtr"]


"Това е саботаж!!! Сега трябва да карам с това нещо (monsterT)... как подяволите да се състезавам с тая тухла отпред..."

Няма спор, че е здрава вилка... но някъде трябва да се тегли чертата между здраво/тежко/караеми/достатъчно здраво.

[/quote]


Това да не са думи на състезателя от Румъния. Аз се возих с него в лифта веднъж и как само псуваше чудовишето :D:D:D:D
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Окт 21, 2004 10:37 am

[quote="reaper"]

Ами кажете каквото имате за казване по темата. Ако вече е писано по въпроса, моля насочете ме с линк или нещо такова.

Ако можвх да карам колело от този клас, бих бил с рамка RAM и щях да използвам колелото за каране с всички възможни елементи: и състезателно спускане, и дроп (в по умерени количества като за начало) и технически трсета...

Според мен Race би издържал на всичко това, при положение, че съм 67-68kg и не съм до там опитен (като например xtr, zk и така нататък). Но все пак нека да чуя и вашите мнения. ;)

[/quote]


Не бих ти препоръчал Monster за тези килограми. Както каза Агента, ще имаш проблеми със стабилността на предницата. А при твоите кила, наистина буквално ще те влече вилката, вместо ти да играеш с нея.

И то вече се каза де, ама аз пак - Monster никога, ама никога не е била предвиждана за DH. За аматьорски DH и тежки хора може, но за сериозен DH просто не става. Ако искаш непременно тежка вилка за сериозен DH и не толкова висока колкото 888, имаш избор в лицето на ShiverDC. Но не мисля, че ще се усещаш по-добре с Shiver отколкото с boxxer. По-добре ще работи от boxxer, но тежестта си е тежест все пак.
Ако възнамеряваш да се пускаш по състезания и имаш сериозни цели, инвестирай в състезателна вилка - boxxer team в случая.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот reaper » Чет Окт 21, 2004 8:23 pm

Е, значи като събера пари (ако събера), боксер ще е, само не знам какъв - Рейс или Тийм. Но това ще се реши по късно. ;)
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Чет Окт 21, 2004 9:03 pm

[quote="screamBoy"]

колко ти е дълга вилката от оста до горния ръб на горната корона ?
[/quote]


По-унверсална е мярката от оста до горния ръб на долната корона, т.нар. axle-to-crown. При мен е ~595мм с максимално смъкната надолу долна корона. От там до долния ръб на лапата имам още 160мм...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот screamBoy » Чет Окт 21, 2004 9:23 pm

малеее и 24ка не те спасява май, благодарско.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот AgentOrange » Чет Окт 21, 2004 10:07 pm

Ами не е като да има от какво да ме спасява... При моя ръст (195см) височината на вилката си идва съвсем пропорционално.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот simo » Пет Окт 22, 2004 5:37 pm

A kvo 6te kajete za Super T 03 ?
:fire: Тука на Бахамите е идеално за FR ;) .
Само Bender , Gracia , Root i Klassen . :P
simo
 
Мнения: 199
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2003 8:07 pm
Местоположение: Bahamas

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 22, 2004 6:30 pm

:offtopic:
АГЕНТЕ, ще ти теглят ушите от Canondale (недай Боже и от Ватикана:hbang::hbang::hbang:) с тоя signature...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта