High Roller vs Gazzalodi.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

High Roller vs Gazzalodi.

Мнениеот F1-MAN » Нед Окт 17, 2004 5:15 pm

Значи ще трябва да си взимам гуми и се нуждая от малко помощ. Спрял съм се на тези двете-размер 2.3, теглото и на двете пишеше че е 850г, ама така ли е? Ще ги ползвам за ХС и умерено спускане. Ще кажете че 2.3 са много за ХС, ама 2.1 не ми държат достатъчно при спускане, а и ги пукам много често. Коя мислите държи повече, и коя е по-износоустойчива.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Окт 17, 2004 6:38 pm

[quote="F1-MAN"]

Значи ще трябва да си взимам гуми и се нуждая от малко помощ. Спрял съм се на тези двете-размер 2.3, теглото и на двете пишеше че е 850г, ама така ли е? Ще ги ползвам за ХС и умерено спускане. Ще кажете че 2.3 са много за ХС, ама 2.1 не ми държат достатъчно при спускане, а и ги пукам много често. Коя мислите държи повече, и коя е по-износоустойчива.
[/quote]


6tom 6te vyrti6 spored men ti trqbva High roller
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Нед Окт 17, 2004 8:13 pm

аз съм карал х.р 2.1 и газа 2.6, не е подходящо за сравнение, но бих си купил г-то.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Ragnar » Нед Окт 17, 2004 8:57 pm

аз съм за нокиан-а, уникална гума !
малко са и височки страничните граиферчета и в много остри завой, по твърд терен, може да поддаде малко, но иначе, като сцепление и съответно устойчивост, ниама друга такава ...освен може би мек хай-ролер (с малкия дурометър), но пък той за ХС не е много удачно решение, щото си тежи на мястото...
A world is deep inside of me, filled with ancient pride
No mortal one has ever seen the horse on which I ride...
Ragnar
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 4:05 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот DH_zone » Пон Окт 18, 2004 7:42 am

High Roller e naj universalnata guma :-)taka che kupuwaj smelo :-)) a 2,3 e tochno .. zawisi i ot shinite
DH_zone
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 8:44 am
Местоположение: Poland

Мнениеот SPA » Пон Окт 18, 2004 9:20 am

[quote="F1-MAN"]

Значи ще трябва да си взимам гуми и се нуждая от малко помощ. Спрял съм се на тези двете-размер 2.3, теглото и на двете пишеше че е 850г, ама така ли е? Ще ги ползвам за ХС и умерено спускане. Ще кажете че 2.3 са много за ХС, ама 2.1 не ми държат достатъчно при спускане, а и ги пукам много често. Коя мислите държи повече, и коя е по-износоустойчива.
[/quote]

Не знам за нокиана но HR се търка много бързо за задна. Аз например последвах съвета на един прител и я обърнах обратно (задната). Така по лесно зацепва като се катериш и гумата се търка много по бавно, но пък по трувно спира. Според мен не ти трябва HR за XC. Идеята на гумат е да си бърз при спусканията. Но ти си решаваш.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 10:31 am

[quote="HellRaider"]

[quote="F1-MAN"]

Значи ще трябва да си взимам гуми и се нуждая от малко помощ. Спрял съм се на тези двете-размер 2.3, теглото и на двете пишеше че е 850г, ама така ли е? Ще ги ползвам за ХС и умерено спускане. Ще кажете че 2.3 са много за ХС, ама 2.1 не ми държат достатъчно при спускане, а и ги пукам много често. Коя мислите държи повече, и коя е по-износоустойчива.
[/quote]


6tom 6te vyrti6 spored men ti trqbva High roller
[/quote]


напълно съгласен :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 18, 2004 10:48 am

:offtopic:
Bikerider, виж си мейла [email protected], моля!:D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 2:22 pm

[quote="4getcredo"]

:offtopic:
Bikerider, виж си мейла [email protected], моля!:D
[/quote]


имаш отговор.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот тучо чучо » Пон Окт 18, 2004 4:13 pm

Според мен High Roller е добра гума, но само за предна. Аз карах до преди седмица 2.1 като задна и я прасках на всяко каране. Иначе се търкаля чудно... Свърши за оклоло 2000 км.
Газалоди не съм карал достатъчно, но мисля, че е перфектна гума, стига да имаш достатъчно сили и желание да се бориш със съпротивлението й. Обаче пък как държи!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 18, 2004 6:39 pm

а от Nokian-ите около 57 коя би била по-удачна за задна, FR
Gazzalodi Gazza Core ??
Много ме изкефи NBX (60) но за отзад 80лв не ми се дават
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Вто Окт 19, 2004 10:48 am

[quote="тучо чучо"]

Според мен High Roller е добра гума, но само за предна. Аз карах до преди седмица 2.1 като задна и я прасках на всяко каране. Иначе се търкаля чудно... Свърши за оклоло 2000 км.
Газалоди не съм карал достатъчно, но мисля, че е перфектна гума, стига да имаш достатъчно сили и желание да се бориш със съпротивлението й. Обаче пък как държи!
[/quote]


затова рецепниктурника на леля Максис включва High Roller Semi-Slick.
но зимата категорично предпочитам финландски гуми :^:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jokata » Вто Окт 19, 2004 11:07 am

Общо взето вече получих отговор на това което исках да попитам, но все пак... Та, ако Gazzaloddi-то ще се ползва и за доста каране по асфалт е по-добре и аз да се спра на него (за задна става дума), а :?:

Мисля, че съпротивлението при катерене ще го преживея някак си. :8D:
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Вто Окт 19, 2004 11:36 am

[quote="jokata"]

Общо взето вече получих отговор на това което исках да попитам, но все пак... Та, ако Gazzaloddi-то ще се ползва и за доста каране по асфалт е по-добре и аз да се спра на него (за задна става дума), а :?:

Мисля, че съпротивлението при катерене ще го преживея някак си. :8D:
[/quote]

Gazzaloddi на асфалт ще ти изпие силите. Протекторът й е с много правоъгълен профил и стъпва с всичките си грайфери едновременно. Уф, как го обясних само... Искам да кажа, че е много тегава за въртене. Но, както казах по-горе, има страхотно сцепление на местата, за които е предназначена - извън асфалта!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Вто Окт 19, 2004 8:31 pm

Мерси на всички. Взех си High Roller, реших че ще е по добре ако и гумите не ми спъват въртенето, достатъчно ми е тежко колелото. А и един приятел има такива от доста време и не са му се изхабили още.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Окт 19, 2004 9:02 pm

братле, ако гумата не се изхабява за цял сезон значи не е гума, а пластмаса, ако ме разбираш; или по-невероятното - не се кара
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Lubo » Вто Окт 19, 2004 9:12 pm

[quote="F1-MAN"]

Мерси на всички. Взех си High Roller, реших че ще е по добре ако и гумите не ми спъват въртенето, достатъчно ми е тежко колелото. А и един приятел има такива от доста време и не са му се изхабили още.
[/quote]

Да не би случайно да си си ги купил в ПОНЕДЕЛНИК да караш твърдак (не го видях точно)? Защото аз бях в БАС към 13 часа и един пич си купи 2 гуми Максис.....та си помислих, че може да си ти.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Окт 20, 2004 7:51 am

[quote="Lubo"]

[quote="F1-MAN"]

Мерси на всички. Взех си High Roller, реших че ще е по добре ако и гумите не ми спъват въртенето, достатъчно ми е тежко колелото. А и един приятел има такива от доста време и не са му се изхабили още.
[/quote]

Да не би случайно да си си ги купил в ПОНЕДЕЛНИК да караш твърдак (не го видях точно)? Защото аз бях в БАС към 13 часа и един пич си купи 2 гуми Максис.....та си помислих, че може да си ти.
[/quote]

Не, бях без колелото.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron