Педали

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Педали

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 5:46 pm

Понеже ми подариха обувки Northwave Power 2003 (не съм сигурен дали това е точното име на моделът) се налага (малко преждевременно) да си купя и автомати за тях. Спрял съм се на Crankbrothers Candy Sl/Candy C. Въпросът ми е: струва ли си да си взема Sl или няма смисъл да давам толкова пари за тях, ами да взема С? Освен това не знам от къде ще е най - добре/изгодно да се поръчат.
Благодаря ви предварително.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 15, 2004 6:03 pm

Честити чепици - да ги скъсаш със здраве! Сиви или червени?

Не съм фен на тая марка педали и затва не им разбирам и не мога да препоръчвам, но най-евтините Candy C в щатски e-shop (т.е. вероятно въобще най-евтините) в момента са $59,98 ([url]http://www.performancebike.com/shop/Profile.cfm?SKU=19045&siteID=pjv1c%2AQzcE0-oHih3kcfGzMjIrJIYSwxGA[/url]), Candy SL са $77,41 ([url]http://www.bikepartsusa.com/product_info.phtml?p=01-117989&r=7[/url])
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 6:16 pm

[quote="TOYAGA"]

Честити чепици - да ги скъсаш със здраве! Сиви или червени?

Не съм фен на тая марка педали и затва не им разбирам и не мога да препоръчвам, но най-евтините Candy C в щатски e-shop (т.е. вероятно въобще най-евтините) в момента са $59,98 ([url]http://www.performancebike.com/shop/Profile.cfm?SKU=19045&siteID=pjv1c%2AQzcE0-oHih3kcfGzMjIrJIYSwxGA[/url]), Candy SL са $77,41 ([url]http://www.bikepartsusa.com/product_info.phtml?p=01-117989&r=7[/url])
[/quote]

Благодаря ти!:)
Обувките всъщност са черни (или по - точно основния им цвят е черен) и се стягат посредством три лепенки, което на мен лично много ми харесва и освен това са ми адски удобни. Бе направо са си супер (ти какво мислиш относно този модел?)!
TOYAGA, мога ли да те попитам защо не си фен на Crankbrothers? Чудно ми е, защото досега съм чувам доста добри думи за тази марка включително и от теб ("Правилно! Просто гениални в гениалната си простота Малко им е кофти уплътнението на лагерите...")
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пет Окт 15, 2004 6:35 pm

От моя вече двумесечен опит с педали на Crankbrothers ( платформа Mallet C ) мога да кажа , че са много удобни и много стабилно държат крака. Изборът ти е добър ...
Капитана и Newone също карат педали на Crankbrothers - никога не съм ги чул да се оплакват ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 15, 2004 6:55 pm

Имам накаква идея как се стягат ;) Идеални чепици за амбициран XC-непрофесионалист - по-твърди от тва стават неудобни, по-меки стават неефективни...

Що се отнася до миксерите, не казвам, че не ги приемам, не ги разбирам и не им се възхищавам на конструкцията, а само че не съм им фен. А не съм им фен, щото след като сума ти години карах различни Shimano, пробвах и миксери и през цялото време си правех оглушки за качествата на Time, най-накрая взех, че си купих едни XS Сarbon... И точка! :^:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 7:09 pm

[quote="TOYAGA"]

Имам накаква идея как се стягат ;)
[/quote]

:D
[quote]
Що се отнася до миксерите, не казвам, че не ги приемам, не ги разбирам и не им се възхищавам на конструкцията, а само че не съм им фен. А не съм им фен, щото след като сума ти години карах различни Shimano, пробвах и миксери и през цялото време си правех оглушки за качествата на Time, най-накрая взех, че си купих едни XS Сarbon... И точка! :^:
[/quote]

Ааа, ясно. Аз все пак ще взема Candy, тъй като на този етап ми е невъзможно да отделя средства за XS Carbon или XS Ti Carbon, а пък Time Atac Alium са си доста по - тежки от Candy C/Candy Sl.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 15, 2004 7:15 pm

[quote]Аз все пак ще взема Candy, тъй като на този етап ми е невъзможно да отделя средства за XS Carbon или XS Ti Carbon, а пък Time Atac Alium са си доста по - тежки от Candy C/Candy Sl.[/quote]


Добре ще направиш.:agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 7:28 pm

TOYAGA, сега се сетих да те питам още нещо. Тъй като модела на обувките ми е изцяло летен (тъй като отстрани има мрежички за проветрение и заради тях хич не е препоръчително да кара на мокро, камо ли пък на студ) се питам дали освен зимните гамаши (не знам дали така се казваха точно тези неща от неопрен, които ти опаковат обувката), има и летни, които само те предпазват от водата.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 15, 2004 7:47 pm

Точно гамаши си се казват...

Аз процедирам така. Имам едни стари неопренови гамаши на GORE (Windstopper) които ползвам в късна есен (малко са си таковали таковата отдолу, ма още вършат работа). Тва ше рече, че ги нося в един плик в раницата и ги слагам само в краен случай на як дъжд. По отношение на топлото си имам едни двойни чорапи, които са ми предостатъчни до около + 2 градуса. Ако ми духа много слагам и гамашите, ама тва се е случвало много рядко. Стар шосейкаджийски номер за сух студ е нахлуьването на стар чорап върху обувката, обаче за MTB тва не е мого гот, щото като нагазиш в калта и става... извинявай! По принцип съм на мнение, че е по-добре да ти духа и да се проветрява, отколкото да се изпотиш от запаряване и като спреш да :xx(::xx(::xx(:

Ако завали през лятото изобщо нищо не слагам, щото болшинството от тоя тип обувки няма къде да поемат влагата и съхнат направо на краката... Просто си нося повече чорапи за преобуване. Иначе има и тънки летни гамаши, ма аз лично не виждам смисъл от тях.

EDIT: Пропуснах да отбележа, че има и обувки за студена есен/зима, но хубавите модели от този тип струват колкото два чифта нормални и си заслужава да имаш такива или ако си а) некЪФ луд фен на карането през тази част от годината, или б) просто манЯк с мЪнгизи :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 8:45 pm

TOYAGA, Капитане: Знаете ли от кой интернет магазин доставката е най - бърза, тъй като ми се иска да пробвам автоматите първо на хубаво време.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 15, 2004 8:48 pm

Harka, само искам да вметна че изборът ти е много добър... Няма да съжаляваш. Уелкъм ту да клаб !!!:beer: Освен мен, МОД, Нюуан и ЗК карат с педали на братята и наистина недоволни няма... поне аз не съм чул. Нещо повече, тези педали са сред любимите ми чаркалаци по байка... Много качествен продукт. Реагират веднага и на посъзнателните ми намерения. Аз съм eggbeater sl, но идеята е същата...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 15, 2004 9:31 pm

[quote="Harka"]

TOYAGA, Капитане: Знаете ли от кой интернет магазин доставката е най - бърза, тъй като ми се иска да пробвам автоматите първо на хубаво време.
[/quote]


За съжаление по този въпрос не мога да ти отговоря адекватно... Когато купувам от вън обикновено си избирам продукта и търся най-добрата оферта... Бързата доставка е скъпо удоволствие и обикновенно означава FedEx или нещо от сорта, което товари доста цената... Абе с който и да се хванеш, ако е с обикновена поща (Airmail) брой го две седмици...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пет Окт 15, 2004 9:41 pm

[quote="КапитанПланета"]
За съжаление по този въпрос не мога да ти отговоря адекватно... Когато купувам от вън обикновено си избирам продукта и търся най-добрата оферта... Бързата доставка е скъпо удоволствие и обикновенно означава FedEx или нещо от сорта, което товари доста цената... Абе с който и да се хванеш, ако е с обикновена поща (Airmail) брой го две седмици...
[/quote]

Явно така ще е. Да се надяваме, че времето ще се задържи още две седмици добро. Благодаря Капитане.:)

Edit: Капитане, забравих да те питам колко ще излезе доставката на Candy C от Aebike?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 15, 2004 10:17 pm

[quote="Harka"]
Edit: Капитане, забравих да те питам колко ще излезе доставката на Candy C от Aebike?
[/quote]


Crank Brothers Candy C GrayPedal $67.99
Shipping & Handling $25.00
GRAND TOTAL $92.99

(Директно copy/paste от Shopping Cart-a на AEBike.com)
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта