Повече ход за NRS

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Повече ход за NRS

Мнениеот Newone » Сря Окт 13, 2004 10:47 am

Скоро Капитан Планета ми даде този линк www.sgfcomponents.com Какво мислите за тази идея..Не е много скъпо и мисля да пробвам.В този ред на мисли се питам, ако увелича хода на задноцата до почти 12см, как би се отразила една вилка с 12-13см ход?Дали ще стане приличен trailbike или манджа с грозде?
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 13, 2004 11:04 am

[quote="Newone"]

Скоро Капитан Планета ми даде този линк www.sgfcomponents.com Какво мислите за тази идея..Не е много скъпо и мисля да пробвам.В този ред на мисли се питам, ако увелича хода на задноцата до почти 12см, как би се отразила една вилка с 12-13см ход?Дали ще стане приличен trailbike или манджа с грозде?
[/quote]


мисля, че ще стане перфектен trail bike, с тази вилка ще бъде балансиран. само имай предвид, че ако се има предвид да се работи със същия шок, това означава, че шока няма да е толкова фино настройваем, заради по-голямото отношение реализиран ход на задницата/реализиран ход на шока. но имайки предвид, че stock шока на NRS няма реглажи като прогресивност и подобни, просто ще се родиш според мен.
единственото което бих ти препоръчал за всеки случай (понеже не знам как е проектирана рамката) е да сложиш по-як болт на горната втулка на шока, заради увеличеното отношение между рамената на кобилицата, демек заради увеличения коефициент с който се умножава теглото ти, за да се получи силата действаща върху болта. не ми се вярва да има нужда де, но няма да навреди.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Newone » Сря Окт 13, 2004 11:33 am

@Bikerider Аз не съм с шок на Джайънт,а с Manitou QRL...Би трябвало да се увеличи и налягането във въздушната пружина, но това ще доведе ли до по-бързо износване на шока?
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Окт 13, 2004 11:43 am

В момента какво ти е отношението на налягането при no-sag setting (pos 2) към максималното допустино за QRL ?
При такъв upgrade ще се увеличи и стреса в рамката а и ще вдгнеш центъра на тежестта. Аз при моите кила въобще не бих рискувал, а ти си малко на кантар... Абе като си решил на стари години да ставаш екстремист... Пробвай, пък ако се стрОши скачай на Баншито и нема кво да се занимаваме с глупости :beer:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Сря Окт 13, 2004 11:56 am

[quote="КапитанПланета"]

В момента какво ти е отношението на налягането при no-sag setting (pos 2) към максималното допустино за QRL ?
При такъв upgrade ще се увеличи и стреса в рамката а и ще вдгнеш центъра на тежестта. Аз при моите кила въобще не бих рискувал, а ти си малко на кантар... Абе като си решил на стари години да ставаш екстремист... Пробвай, пък ако се стрОши скачай на Баншито и нема кво да се занимаваме с глупости :beer:.
[/quote]

Aко не се лъжа мах допустимо налягане на шока е 200 psi, моя го помпам на 150-155...
Ако не беше толкова сложно и скъпо отдавна да съм скочил я на Банши, я на Търнър....Мъкааа!
:D:beer::beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 13, 2004 12:16 pm

Начи според мен тва е манджа с грозде... Сериозно го казвам!

Вярно е, че сума ти американци (еле па тия в mtbr-форума) карат така и ръсят суперлативи, вярно е, че и аз не съм баш от NRS-хардлайнерите дето карат на позиция 1 отзад и с некви скъсени SID отпред, но според мен возило ще се промени КОРЕННО при надминаване на границата от 100 мм отпред/отзад и ще престане да е тва, което е.

Не казвам, че с новите кобилици и (задължителната за баланса) по-дълга вилка NRS-а няма да се превърне в смислено trail-возило, но нещо не ме кефи самата идея - първо заради допълнителното натоварване на конструкцията, второ заради "леко" странния начин, по който изглеждат "ъпгрейдваните" NRS и трето щото цялата работа ми звучи като Ferrari, преоборудвано на всъдеход...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Сря Окт 13, 2004 1:03 pm

[quote="TOYAGA"]

Начи според мен тва е манджа с грозде... Сериозно го казвам!

Вярно е, че сума ти американци (еле па тия в mtbr-форума) карат така и ръсят суперлативи, вярно е, че и аз не съм баш от NRS-хардлайнерите дето карат на позиция 1 отзад и с некви скъсени SID отпред, но според мен возило ще се промени КОРЕННО при надминаване на границата от 100 мм отпред/отзад и ще престане да е тва, което е.

Не казвам, че с новите кобилици и (задължителната за баланса) по-дълга вилка NRS-а няма да се превърне в смислено trail-возило, но нещо не ме кефи самата идея - първо заради допълнителното натоварване на конструкцията, второ заради "леко" странния начин, по който изглеждат "ъпгрейдваните" NRS и трето щото цялата работа ми звучи като Ferrari, преоборудвано на всъдеход...


[/quote]

Ти нали си със 100мм вилка, как го усещаш?Хард-лайнърите изключват и това въпреки, че повечето са доволни от повече ход отпред дори без да пипат задницата...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 13, 2004 1:17 pm

Ми на мен лично (т.е. за стила ми на каране и местата, на които карам)със 100 мм отпред определено ми е по-добре. Тва беше и една от причините да сменя Black-а 80-100 - просто не ползвах късия ход. Никога обаче не съм чувствал недостиг на ход на задницата - може би щото гледам да не скачам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Сря Окт 13, 2004 1:27 pm

[quote="TOYAGA"]

Ми на мен лично (т.е. за стила ми на каране и местата, на които карам)със 100 мм отпред определено ми е по-добре. Тва беше и една от причините да сменя Black-а 80-100 - просто не ползвах късия ход. Никога обаче не съм чувствал недостиг на ход на задницата - може би щото гледам да не скачам...
[/quote]
на някои по-бързи участъци просто няма как да не скочи човек/ не говоря за някакви 2футови и нагоре дропове/ и след това о-пръстенчето на шокаи е в най-долно положение, т.е. шокът се сгънал докрай...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 13, 2004 1:39 pm

Е тва не се брои за скоЦИ, но аз карам максимум с 1-2 мм SAG (в зависимост от тва кво има в раницата и дали ме е домързяло да помпам/изпускам) и досега не съм регистрирал отместване на въпросното пръстенче на повече от 32 мм - за дънене да не говорим! Не знам, явно всеки усеща нещата различно...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Окт 13, 2004 1:56 pm

[quote="КапитанПланета"]
При такъв upgrade ще се увеличи и стреса в рамката а и ще вдгнеш центъра на тежестта.
[/quote]


за стреса съм съгласен, но не мисля, че ще е чак толкова, че да е проблем за рамката. повече се увеличава стреса при втулката на шока според мен - затова и казах за болта. все пак тези хора които са го проектирали, едва ли да са пропуснали такива основни моменти като натоварвания. иначе за центъра на тежестта дали ще се вдигне много зависи от конкретните кобилици. не зная дали е взето това предвид - би трябвало някъде да пише.

@NewOne: това с центъра на тежестта (височината на средното) е единствения проблем с който можеш да се сблъскаш (освен увеличеното налягане в шока). ако можеш провери дали е взето предвид или не. иначе тук в бг може да се проектират такива кобилици, които да ти вдигнат хода, без да вдигат средното и да се изработят от читав алуминий (може дори да се анодизират - имаше преди време пост от ScreamBoy къде и как). сигурен съм също, че ще е [b]под[/b] цената на тези за които говорим (най-малкото заради доставката). ако се интересуваш, нека да говорим offline.

относно втулките (eyelet bushings) на шока - дори да се изхабят по-бързо, те са консумативи и струват максимум по $2-$3 едната. смяната е елементарна.

по въпроса за карането - не съм никакъв специалист по XC, но 120мм ход отзад е за мен перфектен trail bike. Ако това ти е целта, мисля, че ще ти хареса. Ако обаче държиш на XC race ефективност, послушай другите НеРеЗи:D тук и не го прави.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Сря Окт 13, 2004 3:05 pm

Newone, ако искаш да си вдигнеш хода или да преправяш геометрията, непрменно преди това се консултирай с инж.чл.кор.н.с.I.ст.проф. Хлебаров, известен тук просто като hlebarka. Той имаше някои много интересни, направо революционни идеи в посока подобряване окачването на велосипедите. Добре е обаче да побързаш, щото гледам го, мълчи нещо последно време, сигурно е на опашката в патентното ведомство и ако се забавиш може да трябва да му плащаш за рационализациите.

Аз също имам някои идеи, даже и парче подходящ винкел имам, ама ще ги обсъдим на по-подходящо място.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Persenk » Сря Окт 13, 2004 8:05 pm

[quote="did"]

даже и парче подходящ винкел имам[/quote]


:bowdown::bowdown::bowdown:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Окт 14, 2004 12:05 am

[quote="did"]
сигурно е на опашката
[/quote]


на опашката съм, ама в една друга тема.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Windstream » Чет Окт 14, 2004 9:10 am

[quote="screamBoy"]

Добре ве, пичове, поне имате възможност - що не си вземете свестни колела ми се мъчите да ги клоквате тия NRS-и ? И после - къв вентилатор да му сложа, ще ли издържи захранването, бла-бла а не продукт-консулт >:
[/quote]

Ауу, много ми е чудно как ли Тояга още не те е изял с парцалките... сигурно сега точи балтията :dark:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Чет Окт 14, 2004 11:16 am

[quote="Windstream"]
Ауу, много ми е чудно как ли Тояга още не те е изял с парцалките... сигурно сега точи балтията :dark:
[/quote]


Нямам търпение да видя балтията :popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::^:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Чет Окт 14, 2004 11:18 am

не по скоро темата е за ,беломаханик ;)(веломеханик),и се чуда как още не е преместена,въпреки че има нещо с темите на продукт -консулт,но много малко
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Чет Окт 14, 2004 7:27 pm

@bikerider,axelmax -

Изтрих по един пост и на двамата. Няма смисъл да превръщаме добрата тема в ... Надявам се на разбиране от ваша страна и считам че въпросът е приключен
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Окт 14, 2004 8:32 pm

[quote="MOD"]

@bikerider,axelmax -

Изтрих по един пост и на двамата. Няма смисъл да превръщаме добрата тема в ... Надявам се на разбиране от ваша страна и считам че въпросът е приключен
[/quote]


a добре, аз изобщо нямаше да се хабя да пиша повече на това лице...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 15, 2004 11:58 am

[quote="screamBoy"]

Добре ве, пичове, поне имате възможност - що не си вземете свестни колела ми се мъчите да ги клоквате тия NRS-и ? И после - къв вентилатор да му сложа, ще ли издържи захранването, бла-бла а не продукт-консулт >:
[/quote]


Добре ве Боъ, я ми кай ся ти - как преценяваш кое колело е свестно и кое не е? Баси, мисли малко по-отговорно за неизкушените новобранци във форима бе пич! Ше земе да си помисли некой, че разбираш от колела ебаси...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Пон Окт 18, 2004 12:43 pm

Аз пък, днес, останах като гръмнат, след като видях следното безумие: NRS с вилка Marzocchi Bomber Z1 FR SL със 130 мм. ход!:dunno:
И какво е произекло от това, в комбинация с очевидно никаквите умения на карача и доста вдигната седалка? Скъсана горна тръба на рамката, естествено!!! На около 6-7 см. напред от седалковата.
Жалко, мнооооого жалко!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Окт 18, 2004 1:36 pm

[quote="тучо чучо"]

... NRS .......... Marzocchi Bomber Z1 FR SL .....130 мм. ход .....никакви умения на карача .... доста вдигната седалка.... Скъсана горна тръба на рамката......
[/quote]


:naughty: хи хи... и тоя жив ли е? здрав ли е? а топките му?

Чуден пример как с МНОГО пари можеш да си сглобиш опасен боклук. Ако поне беше умен момък да си завари едно винкелче под тръбата... или поне да го върже с тел и тиксо... или с изолирбанд и свински опашки... ех... Newone, да знайш, офертата ми за винкела остава!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Окт 18, 2004 2:15 pm

[quote="тучо чучо"]

Аз пък, днес, останах като гръмнат, след като видях следното безумие: NRS с вилка Marzocchi Bomber Z1 FR SL със 130 мм. ход!:dunno:
И какво е произекло от това, в комбинация с очевидно никаквите умения на карача и доста вдигната седалка? Скъсана горна тръба на рамката, естествено!!! На около 6-7 см. напред от седалковата.
Жалко, мнооооого жалко!
[/quote]


оох, леле майко... :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта