ramkata na sprint

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ramkata na sprint

Мнениеот AtOm_AnT » Вто Окт 12, 2004 9:10 pm

ale hora verno li e 4e kato si kupi6 sprint appolon se edno si kupuva6 samo ramka ako e taka pone ramkata naistina li e tolkoz hubava pone taka sa mi kazvali kagete mi biva li q za ramkata
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Окт 12, 2004 10:32 pm

Рамката е хубава като за евтино колело, но не е вярно, че подобна рамка би струвала 200 или 270лв. (доколкото знам, май има две разновидностина Sprint Apolon). За тези пари можеш да си вземеш много по-хубава рамка. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PzNike » Сря Окт 13, 2004 10:07 am

Рамката е много добра като за цената на колелото. Овърсайз чело, сменяемо ухо на дерейльора, добра геометрия, умерено подсилена.
Според мен е по-добра от рамките на Драг One & devil примерно.
Затова на всеки препоръчвам този модел Спринт Аполон (за евтино колело).
Иначе монтажа е голяма утрепация, ама за 200-250 лева - толкоз.
Рамката определено е най-доброто нещо в колелото, ама все пак даваш малко пари и имаш цяло колело макар и слабичко. А най-доброто, е че рамката позволява надграждане с хубави компоненти, така че имаш много възможности за ъпгрейд ако решиш.
А иначе за 200 лева определено можеш да си вземеш доста по-добра рамка, ама ще е САМО РАМКА :I.

Има и още един момент. Има 2 модела на Спринт - Аполон и Апполо. По-принцип са добри и 2-та (като за цената си) - може би единствените модели на Спринт които си струват. Рамките са сходни като геометрия - класически, но НЕ СА еднакви! Апполо-то е малко по-добро - може би на нивото на Драг Онтарио, като компоненти и рамка, но това се отразява на цената. А и Апполо се правеше последно миналата година. Сега се намира само на старо.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 13, 2004 10:13 am

[quote="PzNike"]

...сменяемо ухо на дерейльора...
[/quote]

А откъде от мрежата на Спринт може да се купи резервно такова??? :crazy:

[quote="PzNike"]
А най-доброто, е че рамката позволява надграждане с хубави компоненти, така че имаш много възможности за ъпгрейд ако решиш.
[/quote]

посочи ми една рамка по света, която да не го позволява. все едно да ми кажеш BMW е по-добро от Mercedes, щото можеш да му смениш джантите с по-добри... да ти имам аргументите. Коя рамка на Драг не позволява такова нещо??? :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PzNike » Сря Окт 13, 2004 1:06 pm

[quote="bikerider"]

[quote]посочи ми една рамка по света, която да не го позволява. все едно да ми кажеш BMW е по-добро от Mercedes, щото можеш да му смениш джантите с по-добри... да ти имам аргументите. Коя рамка на Драг не позволява такова нещо??? :crazy:
[/quote]

Рамките ги бях написал:
Drag One [b](normal size)[/b]
Драг Devil [b](normal size)[/b]
Имах предвид основно вилката.

едит:
Специално изпратих запитване за ухо за Аполон на адреса публикуван на сайта им. И мога да кажа че ми отговориха след по-малко от час. А след още половин час дори ме потърсиха на телефона.
Увериха ме че ухо може да се намери от представителя на Спринт в София - това е Велоцентъра в Младост. За да е ясно всичко се обадих и там и ми казаха че има уши за Аполон в наличност.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AtOm_AnT » Сря Окт 13, 2004 1:40 pm

ne az znam 4e montaga e palen ta6ak otsqkade a,a iskah da znam dali ramata q biva pone za trial (dali e dostata4no zdrava) a za viso4inata ne mi govorete az znam 4e e malko visoka za trial ma kato geometria i vid mi haresva iskam da znam koravi4ka li e ?????:8D::8D::8D:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 13, 2004 2:07 pm

[quote="PzNike"]

[quote="bikerider"]

[quote]посочи ми една рамка по света, която да не го позволява. все едно да ми кажеш BMW е по-добро от Mercedes, щото можеш да му смениш джантите с по-добри... да ти имам аргументите. Коя рамка на Драг не позволява такова нещо??? :crazy:
[/quote]

Рамките ги бях написал:
Drag One [b](normal size)[/b]
Драг Devil [b](normal size)[/b]
Имах предвид основно вилката.

едит:
Специално изпратих запитване за ухо за Аполон на адреса публикуван на сайта им. И мога да кажа че ми отговориха след по-малко от час. А след още половин час дори ме потърсиха на телефона.
Увериха ме че ухо може да се намери от представителя на Спринт в София - това е Велоцентъра в Младост. За да е ясно всичко се обадих и там и ми казаха че има уши за Аполон в наличност.
[/quote]


оттеглям въпросите си - мерси за поясненията. явно Спринт все пак са си взели поука.

за Drag и вилките съм съгласен след уточненията че говорим конкретно за вилките. и тук си оттеглям въпроса. мерси отново ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PzNike » Сря Окт 13, 2004 7:23 pm

Ако искаш здрава рамка - купи си Drag Climber.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Damian_ » Чет Окт 14, 2004 2:08 pm

[quote="PzNike"]

Ако искаш здрава рамка - купи си Drag Climber.
[/quote]
Tо4но така :thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb:
Който го е страх от мечките ... ми не ходи в гората ;)

Аватар
Damian_
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 8:12 pm
Местоположение: Ямбоу

Мнениеот Niki » Чет Окт 14, 2004 4:12 pm

Вярно е,но има един несъществен проблем.Ако си достатъчно висок(примерно 180-185) ще ти трябва 50-60 см. колче за седалката,а някакси е неуютно с 60 см,ф30 алуминии под задника :D може да стане,как да го кажа по меко....инфекция.
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот Damian_ » Пет Окт 15, 2004 7:40 pm

НЕМА И СЕ ПЛАШИШ:beer::beer:
Който го е страх от мечките ... ми не ходи в гората ;)

Аватар
Damian_
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 8:12 pm
Местоположение: Ямбоу

Мнениеот AtOm_AnT » Съб Окт 16, 2004 5:44 pm

da we da ade sq kajete pls dali ramkata e koraa prosto za info 6toto sa mi kazvali 4e da
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Съб Окт 16, 2004 6:10 pm

Сори за тъпия въпрос, ама какво значи да е "корава"? Разбира се че е корава, все пак не е от гумени маркучи направена :finger: Ако имаш предвид дали е достатъчно здрава за определено приложение - зависи от приложението и останалите компоненти на байка, примерно с моя setup и каране няма да издеяне и седмица (ще се спука при челната тръба), за трайълс пък съвсем забрави :nono:

[quote]
prosto za info 6toto sa mi kazvali 4e da
[/quote]

Ми ако ние ти кажем че не е?
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот AtOm_AnT » Нед Окт 17, 2004 10:31 am

mi tq ima podsilva6ti plo4ki pri 4eloto bi trqbvalo da izdargi
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Окт 17, 2004 11:57 am

челото добре ,ама не само челото правиедна рамка качествена и издържлива

имаше маи една статия за точките на рамката които трябва да се усилят

наи общо -при седалковата тръба,челото,задния триъгълник долу при средното при твърдите рамки

все пак това си е рамка за хс и ако я използваш за друго(по агресивно)може да те подведе и да не издържи

предполагам ,че почти всички са правили по така неща с хс рамки ,но има и инциденти ,такаче си реши сам


@winstream-:idea:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Нед Окт 17, 2004 12:11 pm

@axelmax
Мерси че ми спести обясненията :thumb:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Damian_ » Нед Окт 17, 2004 10:23 pm

[quote="AtOm_AnT"]

mi tq ima podsilva6ti plo4ki pri 4eloto bi trqbvalo da izdargi
[/quote]
Аве Танасе стига си казвал-"подсилващи плочки" тя е само една уе:angfire::angfire::angfire:
_____________________________________________________________________
Не разбираш ли че в случая малко послъгваш ;)
Който го е страх от мечките ... ми не ходи в гората ;)

Аватар
Damian_
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 8:12 pm
Местоположение: Ямбоу

Мнениеот AtOm_AnT » Пон Окт 18, 2004 11:53 am

opa da prav si eni4ka e ma e dostata4na nadqvam se obarkah sorry ale 6e karam trial s neq pak kvoto stane 6te razberem ko ne izdargi sabiram 170 lea za eno climbar4e i zabravqm ma mislq 4e 6te dargi dosta ama dosta :):8D::8D::8D::8D::):^:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта