я кажете дали ше стане

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

я кажете дали ше стане

Мнениеот hlebarka » Чет Окт 07, 2004 11:42 pm

Вдъхновен съм от това:
Изображение

и реших да си сложа повече амортисьори на колелото, мислех да са 72, вместо спици, но май е доста радикално на фона на съвременните милтисушпеншан технологии.

Прототипът изглежда така:
Изображение

Ще използвам технологиите "free transform™" и "copy-paste™".
дали ша стане , виждали ли сте нешо подобно?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 08, 2004 8:09 am

Добре си го измислил, но има още какво да се желае. Колко ход вади™?
Аз бих ползвал все пак рамката на Спринт с твоите колела - така печелиш още два шока, и бих добавил амортисьорно колче за седалката. Не зле да помислиш и за допълнително омекотяване на предницата - гъвкави лапа и кормило. Ми това се сещам засега, като ми дойде друго на акъла ще пиша тук. Успех !
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Окт 08, 2004 9:17 am

@hlebarka-:agree:надявам се прототипа ще бъде на състезанието
@капитане-идеята за гувкажи кормило и лапа е чудесно ,но зоом вече са го измислили ;)

:offtopic:
темата не е ли за бла-бла
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот 4getcredo » Пет Окт 08, 2004 9:19 am

Опитай и с амортисьорни педали for extra pleasure:D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Окт 08, 2004 9:38 am

Абе Хлебаров, как си ги закрепил тия пружини за каплата и главината бе? Я разкрий малко тънкости от технологията, че да го патентовам преди тебе и после като си го сглобиш да трябва да ми плащаш за всяко каране.

Овен това надушвам един потенциален проблем. С тия "спици" няма да имаш място за диск за спирачка, защото просто няма да има място. От друга страна, гледам, че си захванал "спиците" за каплата точно там, дето трябва да стържат накладките на V-брейковете. Как го виждаш решението на тоя проблем? Да не си решил да правиш първото DH-колело с контра, а? Или ще е хептен без спирачки, или ще се спира с крак... Кажи, моля те!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 08, 2004 9:39 am

axelmax,
>>> идеята за гувкажи кормило и лапа е чудесно ,но зоом вече са го измислили
дай некъв линк да видя тия гувкажи лапа и кормило - за първи път чувам да има такива...

>>> темата не е ли за бла-бла
не, в бла-бла е за пцуване и простотийки. Тук хлебарката споделя някои изключително революционни идеи, които в бъдеще може да променят облика на спорта. Това че ти не оценяваш творческия и инженерен гений на Хлебаров си е твой проблем.

4getcredo,
Абе и аз си мислих че за машина от такъв клас КПД-то на твърди педали и курбели ще и дойде множко, ама трябва да помислим конструктивно как ще се реши амортизацията там.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 08, 2004 9:51 am

did, що се заяждаш бре ? Много добре знаеш че тези дребни несъвместимости винаги може да се решат с патентоване на нови стандарти за главини, спирачки, шокове и шини. И от там ще падне некой лев. Подозирам че истинската причина да охлаждаш ентусиазма на Хлебаров е че след налагането на новата система, понятието "крива спица" ще отпадне като морално остаряло, а ?
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Окт 08, 2004 10:01 am

Hlebarka,
Aбе много ми се ще некъде да сложим два или три последователно свързани шока - много ще е ефектно, ама не мога да реша къде ще е най удачно. Дай да измислиме нещо, ще почерпа.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Окт 08, 2004 12:02 pm

@капитане -ами ако си карам от алу кормила на зоом ,ще ти стане ясно колко са гувкави и после ще разбереш и колко са чупливи


[quote="hlebarka"]

Вдъхновен съм от това:
[img]http://free.bol.bg/hlebarka//37.jpg[/img]

и реших да си сложа повече амортисьори на колелото, мислех да са 72, вместо спици, но май е доста радикално на фона на съвременните милтисушпеншан технологии.

Прототипът изглежда така:
[img]http://free.bol.bg/hlebarka//5x5.jpg[/img]

Ще използвам технологиите "free transform™" и "copy-paste™".
дали ша стане , виждали ли сте нешо подобно?



[/quote]


@хлебарко(гаден и плодовид вредител):):):)-на предната капла има една малка неточност -поставил един амортесиор обратно ,оправиго и не караи така:P:P

мои приятели с бели пристилки с осмирителните ризи,питам кога може си купат от твоите "аморетсьорни" капли да може да те видат и приберат където си трябва:peace:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта