Търся информация за PM преходник за 185 мм Avid

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Търся информация за PM преходник за 185 мм Avid

Мнениеот lacho_m » Пон Окт 04, 2004 5:00 pm

Налага ми се да си изработя Post Mount преходник за 185 мм диск Avid. Само че не разполагам с чертежи, а съответно и размери. Ако някой знае какво точно трябва да представляват въпросните втулки, ще съм му много благодарен за каквато и да е информацията :D.
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Окт 05, 2004 11:40 am

[quote="lacho_m"]

Налага ми се да си изработя Post Mount преходник за 185 мм диск Avid. Само че не разполагам с чертежи, а съответно и размери. Ако някой знае какво точно трябва да представляват въпросните втулки, ще съм му много благодарен за каквато и да е информацията :D.
[/quote]


Никога не съм го правил, но мисля, че две дистанционни втулки (може и стек шайби) ще ти свършат работа). Възможно е апарата съвсем леко да се завърти и да не е напълно съосен с радиуса на диска, но мисля че няма да е проблем. Разликата в радиусите на дисковете е (185-160)/2=12.5мм. Пробвай първо със шайби докато нагласиш апарата и после като нацелиш размера си изработи втулките. Можеш за по-лесно да омотаеш шайбите в скоч да не се разпиляват като ги слагаш/махаш ;)

Дано да съм ти помогнал :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот lacho_m » Вто Окт 05, 2004 1:41 pm

@bikerider: Благодаря за идеята със шайбите, непременно ще пробвам :D

Все пак ако някой ползва подобен преходник и ми измери каква е разликата от апарата до крачетата където се монтира преходника, това ще е значително улеснение :8D:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Окт 05, 2004 4:01 pm

[quote="lacho_m"]

@bikerider: Благодаря за идеята със шайбите, непременно ще пробвам :D

Все пак ако някой ползва подобен преходник и ми измери каква е разликата от апарата до крачетата където се монтира преходника, това ще е значително улеснение :8D:
[/quote]


естествено, че е по-добре ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта