Здрав байк за сериозно спускане !!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Здрав байк за сериозно спускане !!!

Мнениеот ST » Чет Сеп 30, 2004 5:26 pm

Такааа...Ще започна темата с една малка историйка. Преди доста време ми откраднаха първото планинско колело и едва 2002 година си купих ново. и понеже беше с вилка отпред отидох да го пробвам с едни приятели. Те ме заведоха на Бунарджика (от Пловдив съм :)) и след няколко стрхотни спускания се зарибих по даунхила. Карах доста, но всеки път исках още и още от колелото си. Има множество скокове на това тепе (а и на останалите също ;)), от които искам да премина, но ме е страх. Първо защото нямам нужната защита и второ - ще си потроша колелото. Реших да си купя специално колело за даунхил и работих две години, събирах откудето мога, помолих родителското тяло да отпусне определена сума и сега съм напълно готов да си купя колело. През тези няколко години се интересувах доста, но все още не мога сам да определя окомплектоването на байка. Ето и за какво точно написах този топик: имам 6000 лв. 1000 от тях ще отделя за защитата - каски, брони, блабла. С останалите 5000 искам да си купя колелото. Предлойиха и една рамка (iron horse) за около 1800 лв., остават 3200. Какво точно да сложа на колелото си, като се има предвид, че искам да става за всичко - състезателно спускане, скокове :hbang2::D и т.н. Не бих си сложил единствено monster t заради теглото. Казах го, за да ви спестя писането :D. Моля помогнете. Благодаря.
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Сеп 30, 2004 6:44 pm

Вземи си цяло НОВО колело IronHorse - за около 5000 ми се струва много приемливо решение ( DH Pro или DH Team ). За повече информация се обърни към Tepe Bike Shop
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ST » Чет Сеп 30, 2004 7:09 pm

ами освен да ми кажеш някакъв адрес. има един във връзки на мтб-бг.ком, но тои извайда страница с чейнгардове и башрингове.
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Сеп 30, 2004 7:25 pm

Да, ето ти [url=http://noname.bikedir.com/ih/]линк[/url]. За актуалност на цените се обърни към ZK. Според мен Team е перфектно решение ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Чет Сеп 30, 2004 7:52 pm

[quote="ST"]

ами освен да ми кажеш някакъв адрес. има един във връзки на мтб-бг.ком, но тои извайда страница с чейнгардове и башрингове.
[/quote]


В момента наличности на 2004 надали има ако толкова държиш на тия модели може да се провери, новите модели вече са на дневен ред, но няма официални цени може би след Interbike. Ако имаш конкретни въпроси: [url=mailto:[email protected]][email protected][/url]

P.S. MOD 10x !!!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот PtD » Чет Сеп 30, 2004 8:27 pm

:thumb: :bowdown::bowdown::bowdown:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Чет Сеп 30, 2004 10:07 pm

Kato stana duma za bike-ove na Iron Horse ,iskam da popitam dali v BG ima modelite za Urban /Trail ,na saita me interesuvat PRO i Signiture !!! Ako moge da se namerqt na kakvi ceni sa !!!
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ST » Чет Сеп 30, 2004 10:20 pm

Мммдаа. Наистина ми допада колелото като го гледам така, а имайки предвид, че Калин (ZK :D) ПРОДЪЛЖАВА да кара с такава рамка...от Айрън Хорс явно си разбират от работата. Май се влюбвам в това колелце, особено ако е с Тийм отпред и хубави спирачки, например Хайес Маг ХД, и хубави блаблабла.....;). Както и да е. Мерси за изказаните мнения:bowdown:. Ако конфигурацията е добра, може и да си взема такъв байк. За сега е ново попълнение в сисъка ми.:D. И...приятно ви каране:wavey:. Айде лека нощ, че майка ми ми вика да си лягам :D.
Мир!:peace:
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Пет Окт 01, 2004 7:08 am

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

Kato stana duma za bike-ove na Iron Horse ,iskam da popitam dali v BG ima modelite za Urban /Trail ,na saita me interesuvat PRO i Signiture !!! Ako moge da se namerqt na kakvi ceni sa !!!
[/quote]


Цените от миналата година ги има [url=http://web.mit.edu/rahnev/Public/iron_horse/2004_IH_MSRP.txt]тук[/url].
Но като се има предвид,че има чисто новичък клас в който има твърдаци и ще са на доста по-ниска цена ... Скоро ще изкарам инфо!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Bender » Пет Окт 01, 2004 9:56 am

zdraveite (ne se zaqjdam) a samo pitam ? tiq koito sa ot PLD kato stane vapros za zdrav bike za DH vseki pat prepora4vat iron horse ???? ei taka lubopiten sam ? za 5000lv bih si zglobnal spored men po qk bike ama nito mu e mqstoto nito vremeto da kazvam kakva ako na nqkoi mu tream #mtb nick Bender 4ao vi zasega
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 01, 2004 10:41 am

@ ST

Без да съм ни най-малко сведущ в областта на "здравите байкове за сериозно спускане", бих ти препоръчал две неща:

1. Когато човек успее да отдели сума от порядъка на 3000 EUR, е добре не се хвърля на първото предложение, което му направят. Съветът ми е да се поогледаш по-дълго, можеш дори сериозно да се поглезиш и да поизвиеш нечии ръце... Разполагаш с достатъчно средства, за да си позволиш подобен лукс - при това не само според българските мащаби...

2. След като си стигнал до намерението за инвестиция от подобен мащаб, бих ти препоръчал да НЕ купуваш ГОТОВО возило - ако подхождаш внимателно и си правиш добре сметката, разполагаш с всички предпоставки да събереш нещо наистина ЛИЧНО твое. Което ще рече - идеално пасващо на изискванията и физиката ти. ГОТОВИТЕ велосипеди НИКОГА не са ИДЕАЛНИ.

Успехи!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bender » Пет Окт 01, 2004 11:03 am

TOYAGA i za to4no za tova kazah 4e "za 5000lv bih si zglobnal spored men po qk bike" taka e i zatova
vse pak trea da se znae stoinosta na parite i 5000lv ne se namirat na ulicata i spored men nameri nqkoi koito da ti e priqtel i da razbira toi da te posavetva a ne nqkoi koito iska da te nabuta (bez da obijdam nikoi ot foruma) zatova 4ui nqkolko predlojenie i sam preceni tova e ot men ( TOYAGA E LICE )
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот MOD » Пет Окт 01, 2004 12:39 pm

Разбира се, че една такава инвестиция изисква много сериозно проучване на пазара. Но също така е вярно, че готов байк би струвал по-малко от сглобен на части такъв. Определено е добра идея да помислиш и за внос ( както на отделни компоненти, така и на цял байк). Иначе определено в момента IronHorse е най-марковия танк, който има представителство в България ( което не означава, че конкурентните му модели от други марки нямат достоинства ).

Успех в избора !
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bender » Пет Окт 01, 2004 12:54 pm

MOD kato govori6 vqrva6 li si ??????
TOYAGA za koe ti stana interestno i sas kakvo se iznervi a
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот Bender » Пет Окт 01, 2004 12:56 pm

TOYAGA a za tova lice li ti stana interestno abe tova e obra6tenie 4e si maniak e ne sam iskal da te obidq e i 4e podkrepqm ideqta ti
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 01, 2004 1:02 pm

Не бях запознат със смисъла на обръщението. Въпросът е приключен.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот ST » Пет Окт 01, 2004 1:23 pm

Ами Iron Horse...кво му е лошото на колелото не могга да разбера:(!:?!?!. Нали казах, че доколкото съм чувал Калин не се оплаква от рамката (само за него знам да кара таква), а предполагам на Team i World Cup единствената разлика е в цвета на двете рамки и окомплетоването (цената също). Освен това казах и още нещо: казаха ми, че може би ще ми дадат същатата такава рамка, ама на старо. Попитах ви за останалото по колелото. Никой не е казал нищо по въпроса.
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пет Окт 01, 2004 1:29 pm

[quote="ST"]

Ами Iron Horse...кво му е лошото на колелото не могга да разбера:(!:?!?!. Нали казах, че доколкото съм чувал Калин не се оплаква от рамката (само за него знам да кара таква), а предполагам на Team i World Cup единствената разлика е в цвета на двете рамки и окомплетоването (цената също). Освен това казах и още нещо: казаха ми, че може би ще ми дадат същатата такава рамка, ама на старо. Попитах ви за останалото по колелото. Никой не е казал нищо по въпроса.
[/quote]


никой никъде не си спомням да е казал, че IronHorse е лошо колело ... Тояга ти даде съвет да обмислиш решението добре, защото за сумата, която си приготвил със сигурност има и други алтернативи.

@Bender - Да. Защо, какво не ти се струва така ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Окт 01, 2004 1:39 pm

@ST-ами само не си взимаи колело и или рамка на старо,взе пак това са 5000 лева ,има какво да се купи за тях:liplick:new

едно немога да разбера ,ти ще се сатезаваш ли ,защото ,да дадеш толкова кинти трябва да имаш некви анбиции ,ако е за удоволствие ,защо не рам дн ,и тои е вариант а и е по евтин
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Пет Окт 01, 2004 1:47 pm

ми просто иска по-хубаво колело човека, толкова ли е сложно? :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ST » Пет Окт 01, 2004 1:51 pm

Ами стига да имам хубаво колело и на националния шампионат ще се пробвам. :D:D:D. искам нещо достатъчно здраво, за да скачам, съзтезавам и въобще всичко, което ти идва на акъла като ти кажат DH. Ram Dh ми се струва малко слабичко за тая работа според мен, но може и да става. Не знам, кажете вие :). А за алтернативите - зарбира се , че има и други, но това също ми допадна. Не виждам кво му е и и на колелото на старо. Ако взема рамката на старо, ще мога да си купя Gustav M ,a не Hayes, нали ? :)
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Пет Окт 01, 2004 2:53 pm

[quote="ST"]

Ами стига да имам хубаво колело и на националния шампионат ще се пробвам. :D:D:D. искам нещо достатъчно здраво, за да скачам, съзтезавам и въобще всичко, което ти идва на акъла като ти кажат DH. Ram Dh ми се струва малко слабичко за тая работа според мен, но може и да става. Не знам, кажете вие :). А за алтернативите - зарбира се , че има и други, но това също ми допадна. Не виждам кво му е и и на колелото на старо. Ако взема рамката на старо, ще мога да си купя Gustav M ,a не Hayes, нали ? :)

[/quote]


Ела на състезанието следващия уикенд, виж как карат собствениците на RAM DH и сам прецени дали колелото е слабо.
По въпроса със сглобката - според мен е 100% задължително да се избира част по част за тези пари. Не е нужно да купуваш рамка на старо за да можеш си позволиш Gustav-и.
За алтернативите - според мен си струва да отложиш покупката с няколко месеца, тогава ще имаш много по-добър поглед върху продуктите на световните и български марки за новия сезон...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот machine » Пет Окт 01, 2004 3:36 pm

Dobra para si subral brato!Iron Horse e mnogo dobur izbor kato se ima predvid ka4estvoto i cenata, a da ne govorim za garanciata!!!Spored men mnogo po-dobre shte e, ako si vzemesh cialo kolelo, po-evtino izliza niama spor.Ako ne burzash mnogo iz4akai novata seria na Iron Horse- Yakuza. DH modela ne e losh i shte e na mnogo prili4na cena. A ako imash vuzmojnost da poru4ash ot USA ne se bavi ima 4udesni predlojenia!!!
Аватар
machine
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2004 9:31 pm

Мнениеот ST » Пет Окт 01, 2004 5:17 pm

Тези чудесни предложения са за новата серия нали? Освен това: ако шоръчам от Щатите, трябва ли да плащам мито някво или не, и колко по-скъпо ще ми излезне?
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот machine » Пет Окт 01, 2004 5:52 pm

Vij maina info za mita niamam:( pomoli niakoi ot drugite,koito e po-kompetenten da ti otgovori.Are pi40ve daite idei, niakoi poru4val li e cialo kolelo?Daite nekvi predlojenia.
Аватар
machine
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2004 9:31 pm

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Пет Окт 01, 2004 7:25 pm

TheUndertaker, otnosno cenite ,vednaga kato ti popadnat gi pi6i :)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Пет Окт 01, 2004 9:33 pm

Това 'чудо' е на цена, равняваща се на почти всичките ти спестявания, но понеже влиза в категорията "здрав байк за сериозно спускане", та реших да натрупам още едно мнение :D ;) - [url=http://info.datacom.bg/JOKATA/Temp/Avalanche%20RACE%20TEAM%20$3495.95.jpg]Avalanche[/url]

[size=67]А пък вилките им на какви пари са само на братята хамериканци... [/size]:O
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Окт 01, 2004 10:47 pm

ми горе-долу става с много уговорки хехехехе
:pimp:
рамката е супер малко груба на вид ама аиде:pimp: ,жалко ,че не пускам тото:mad::mad::mad:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот ST » Пет Окт 01, 2004 11:11 pm

оххх, котьоооооо....:):):)
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Окт 02, 2004 5:54 pm

kaжи ботьооооооооооо;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта