Marzocchi DJ3 поемане ???

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Marzocchi DJ3 поемане ???

Мнениеот BeOne » Пон Авг 04, 2003 10:25 am

въпроса ми е по скоро към Веломания но който е запознат може да дава акъли :))

Вилката я карам около месец
като беше нова влизаше много мазно и плавно колкото и бавно да я бутам надолу
сега обаче започна да ми прави впечатление че влиза на степени и не толкова плавно.
тръбите съм ги чистил почти след всяко каране.
възможно ли е толкова бързо да се зацапа и да започне да се държи така странно.
как точно се свалят семерините които играят и ролята на чистачи и с какво малко или грес да се смазват. а и самите тръби които влизат с какво е добре да се чистят и смазват за да влизат безпрепядствено и плавно ?



Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот tailor » Пон Авг 04, 2003 7:38 pm

[quote="BeOne"]

въпроса ми е по скоро към Веломания но който е запознат може да дава акъли :))

[/quote]

[i]В книжката пише, че трябва да смениш първото масло след 10 часа каране[/i]
Освен това, освен да я почистваш отвън, трябва и да омазняваш стержените с teflon-о съдържащо масло НЕ ИЗПОЛЗВАЙ МАСЛО ЗА ШЕВНИ МАШИНИ, защото разяжда гумата на семеринга.
Купи си омазняващ спрей на GIST- струва 10лв и в сравнение с вилката си е направо евтин.

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Fm » Нед Сеп 07, 2003 12:24 pm

tailor, q iznesi malko info za taq vilka shtoto reshih mai takava da si vzema - kolko struva v momenta, ima li v nali4nost (v kakvi cvetove - shtoto predpo4itam 4eren), s kolko garanciq vyrvi, kolko struvat konsumativite (masla, gresi)...

By Mutants. For Mutants.
All roads lead to Trantor.
Fm
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Нед Сеп 07, 2003 4:16 pm

[quote="Fm"]

tailor, q iznesi malko info za taq vilka shtoto reshih mai takava da si vzema - kolko struva v momenta, ima li v nali4nost (v kakvi cvetove - shtoto predpo4itam 4eren), s kolko garanciq vyrvi, kolko struvat konsumativite (masla, gresi)...

By Mutants. For Mutants.
[/quote]

пристига в края на месеца-тогава и цената, 2 години гаранция, масло за вилки ~10лв

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Fm » Нед Сеп 07, 2003 4:35 pm

ok, mersi

By Mutants. For Mutants.
All roads lead to Trantor.
Fm
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BeOne » Пет Сеп 19, 2003 11:05 am

аз пак имам един въпрос но по отношение на хода за който се твърди 4е е 13см.
може и така да е но аз по никакъв начин немога да сгъна вилката на повече от 10см. дори при голямо натоварване на скоковете. личи си по това докъде е избърсан прахоляка по краката на вилката от сгъването.

та въпроса ми е как се постига този ход от 13см. понеже все още несъм я отварял за 1-ва смяна на масло, данеби при първото отваряне да се прави нещо по въпроса.
или изобщо неможе да се постигне този ход.

предполагам че отново tailor ще отговори на питане ми.

Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот tailor » Пон Сеп 22, 2003 5:24 pm

[quote="BeOne"]

аз пак имам един въпрос но по отношение на хода за който се твърди 4е е 13см.
може и така да е но аз по никакъв начин немога да сгъна вилката на повече от 10см. дори при голямо натоварване на скоковете. личи си по това докъде е избърсан прахоляка по краката на вилката от сгъването.

та въпроса ми е как се постига този ход от 13см. понеже все още несъм я отварял за 1-ва смяна на масло, данеби при първото отваряне да се прави нещо по въпроса.
или изобщо неможе да се постигне този ход.

предполагам че отново tailor ще отговори на питане ми.

Don't be second, BE ONE!
[/quote]

Най-добре е да се смени маслото в сервиз
Непълното разгъване може да се дължи на по-високо ниво на маслото във вилката.

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот BeOne » Вто Сеп 23, 2003 11:13 am

За сервиза добре.

При вас най-ввроятно може само дето несъм от София.

а за разгъването не си ме разбрал правилно
разгъва се докрай но неможе да се сгъне до 13см.
така си беше и като нова

конкретно питам:
МОЖЕ ЛИ ТАЗИ ВИЛКА ДА ПОСТИГНЕ ХОД 13см ???

или има нещо вътре във вилката като нова което я ограничава да се сгъне на пълния ход

Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот tailor » Вто Сеп 23, 2003 12:07 pm

Да, сбъркал съм думата, точно сгъването имам предвид- при повече масло вилката не може да се сгъне до край

www.velomania-bg.com
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Чет Окт 09, 2003 2:07 pm

[quote="tailor"]

[quote="BeOne"]

въпроса ми е по скоро към Веломания но който е запознат може да дава акъли :))

[/quote]

[i]В книжката пише, че трябва да смениш първото масло след 10 часа каране[/i]
Освен това, освен да я почистваш отвън, трябва и да омазняваш стержените с teflon-о съдържащо масло НЕ ИЗПОЛЗВАЙ МАСЛО ЗА ШЕВНИ МАШИНИ, защото разяжда гумата на семеринга.
Купи си омазняващ спрей на GIST- струва 10лв и в сравнение с вилката си е направо евтин.

www.velomania-bg.com
[/quote]



абе ****************, ти правиш ли разлика между силикон и тефлон????
щото Марзочи пишат изрично да се пръска с лека смазка за предпочитане СИЛИКОНОВ СПРЕЙ

като я намажеш с тефлоново масло, първо то ще влезе при маслото вътре (което е СИЛИКОНОВО!!!) и ще му наруши хидравличните свойства, второ ще наруши смазочните качества и от супер готина вилка ще стане дърво...

поне питай някой който е отварял вилки и се занимава да си поддържа неговата...

баси представителите на Marzocchi сте...
аз ако съм на Драго ************************************* и ще те уволня на секундата...

писна ми от *************** - едно ръководство не можеш да прочетеш като хората...

[size=67]Редактирано от Admin[/size]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Окт 09, 2003 2:11 pm

[quote="BeOne"]

За сервиза добре.

При вас най-ввроятно може само дето несъм от София.

а за разгъването не си ме разбрал правилно
разгъва се докрай но неможе да се сгъне до 13см.
така си беше и като нова

конкретно питам:
МОЖЕ ЛИ ТАЗИ ВИЛКА ДА ПОСТИГНЕ ХОД 13см ???

или има нещо вътре във вилката като нова което я ограничава да се сгъне на пълния ход

Don't be second, BE ONE!
[/quote]


пич, никоя вилка не трябва да се сгъва докрай - иначе се избушва
винаги реалния ход е ПО-МАЛКО от този който се казва
този ход от 13см е когато вътре няма пружина и масло.

ако ти се струва, че рано ти се втвърдява, значи или имаш много масло вътре. ако реагира мудно, трябва да сложиш по-рядко масло.
а ако движението е насечено, значи трябва да смениш маслото и да изчистиш външния семеринг. обикновено става така когато се мажат тръбите с грес (според съветите на разбирачи от рода на Tailor) и греста се смеси с мръсотия, тогава семеринга тотално запецва и задържа тръбата.

просто я отвори, излей маслото, изчисти я хубаво със силиконов спрей отвътре, смени маслото, напръскай тръбите с спрея, сглоби я и си карай с кеф. ако започне малко да сеца, пръскаш малко спрей по тръбите и готово...

другия номер е да повдигнеш леко ръба на външния семеринг и да пръснеш вътре между него и масления семеринг, така е най-дълготрайно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Чет Окт 09, 2003 6:26 pm

[quote]МОЖЕ ЛИ ТАЗИ ВИЛКА ДА ПОСТИГНЕ ХОД 13см ???[/quote]


ne vijdash li 4e ne shte da ti otgovori? :)
sledovatelno nema 13 cm:)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Чет Окт 09, 2003 6:28 pm

[quote]МОЖЕ ЛИ ТАЗИ ВИЛКА ДА ПОСТИГНЕ ХОД 13см ???[/quote]


ne vijdash li 4e ne shte da ti otgovori? :)
sledovatelno nema 13 cm:)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 10, 2003 10:39 am

[quote="bikerider"]

[quote="tailor"]

[quote="BeOne"]

въпроса ми е по скоро към Веломания но който е запознат може да дава акъли :))

[/quote]

[i]В книжката пише, че трябва да смениш първото масло след 10 часа каране[/i]
Освен това, освен да я почистваш отвън, трябва и да омазняваш стержените с teflon-о съдържащо масло НЕ ИЗПОЛЗВАЙ МАСЛО ЗА ШЕВНИ МАШИНИ, защото разяжда гумата на семеринга.
Купи си омазняващ спрей на GIST- струва 10лв и в сравнение с вилката си е направо евтин.

www.velomania-bg.com
[/quote]



абе ****************, ти правиш ли разлика между силикон и тефлон????
щото Марзочи пишат изрично да се пръска с лека смазка за предпочитане СИЛИКОНОВ СПРЕЙ

като я намажеш с тефлоново масло, първо то ще влезе при маслото вътре (което е СИЛИКОНОВО!!!) и ще му наруши хидравличните свойства, второ ще наруши смазочните качества и от супер готина вилка ще стане дърво...

поне питай някой който е отварял вилки и се занимава да си поддържа неговата...

баси представителите на Marzocchi сте...
аз ако съм на Драго ************************************* и ще те уволня на секундата...

писна ми от *************** - едно ръководство не можеш да прочетеш като хората...

[size=67]Редактирано от Admin[/size]
[/quote]



Admin, tova beshe tvarde cenzurirano ot moia strana, niamashe nujda i ot tvoia
shtoto istinata e takava... samo kriesh ot horata da vidiat istinata...
kakto i da e...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BeOne » Пет Окт 10, 2003 11:15 am

Искрени благодарности на Bikerider-a

точно такъв отговор ме устройваше да чуя

утре се захващам със вилката :))

Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Окт 10, 2003 6:14 pm

@ bikerider

[quote]Admin, tova beshe tvarde cenzurirano ot moia strana, niamashe nujda i ot tvoia
shtoto istinata e takava... samo kriesh ot horata da vidiat istinata... [/quote]


В условия на ДЕМОКРАТУРА е така батка...:D:D:D

"Kолкото по-дебел ставаш, толкова по-самотен се чувстваш."

Стара канибалска мъдрост
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пет Окт 10, 2003 10:00 pm

[quote="bikerider"]


Admin, tova beshe tvarde cenzurirano ot moia strana, niamashe nujda i ot tvoia
shtoto istinata e takava... samo kriesh ot horata da vidiat istinata...
kakto i da e...
[/quote]


Съжалявам, но това, което съм изтрил от темата ти, според мен бяха директни обиди към Tailor, който е човек, а не магазин (ако беше магазин, ругай си го колкото искаш :)). Не го приемай лично, и друг да го беше написал, пак щях да го изтрия. И не мисли, че обичам да трия, напротив! Но го правя винаги, когато се налага.
Не мисля, че с това крия истината. Посетителите на форума не са тъпи. От поста ти като цяло достатъчно ясно се вижда, че според теб Tailor е сгрешил грубо. Обидите или липсата им по никакъв начин не променят тази същинска част от мнението ти, нали? :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот AgentOrange » Съб Окт 11, 2003 1:09 am

Любо, от 5 километра си личи, че шивача е тук за да зарибява клиенти, проблемът е, че понякога говори глупости, и това, че bikerider го направи на 2 стотинки, си е съвсем заслужено. Цензура според мен трябва да се прилага само при самоцелни нападки, а в случая нещата не са такива. Освен това, шивача влиза тук в ролята си на представител на Веломания по собствено желание, и като такъв следва да поема и съответната отговорност, когато дава грешни съвети на клиентите си.

По темата за използването на целия ход - при правилно настроена вилка не е проблем да се прави целия обявен ход (естествено, никой не говори за точност до десета от милиметъра...). Номера е да не усещаш моментите на максимално сгъване като лошо продънване и съответно удряне в китките, т.е. изисква се доста финна настройка на нивото на маслото спрямо терените, по които се кара :). Всъщност при DH вилките оптималния вариант е да се използва целия ход, без грубо продънване, на няколко пъти по време на спускането.

Между другото, така и така темата е за проблеми с DJ3 - на моята вилка и се отвори луфт след около 3 месеца каране при добра поддръжка (смяна на маслото след break-in периода + редовно почистване и смазване на подпорите и уплътненията). Tailor-е, я кажи сега, как ще обслужите гаранцията, която сте дали на вилката?

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Admin » Съб Окт 11, 2003 8:18 am

[quote="AgentOrange"]

Любо, от 5 километра си личи, че шивача е тук за да зарибява клиенти, проблемът е, че понякога говори глупости, и това, че bikerider го направи на 2 стотинки, си е съвсем заслужено. Цензура според мен трябва да се прилага само при самоцелни нападки, а в случая нещата не са такива. Освен това, шивача влиза тук в ролята си на представител на Веломания по собствено желание, и като такъв следва да поема и съответната отговорност, когато дава грешни съвети на клиентите си.

[/quote]


Agent Orange, niamam ni6to protiv niakoi da pravi niakoi drug na 2 stotinki, da pokazva, 4e e sgre6il ili e napisal glupost, i t.n., no dotolkova, dokolkoto ne se izpolzvat obidi i priako nagrubiava6ti izrazi. Ti znae6, 4e vinagi ima kulturen na4in da se durji6 dori s hora, koito ne ponasia6. Naprimer ako se izpolzvat sredstvata na ironiata i sarkazma (ne6to, koeto az li4no se staraia da izbiagvam v ob6tuvaneto si, za6toto ne smiatam 4e s takiva moje da se vodi normalen razgovor), nito moga, nito imam namerenie da tria mnenieto ili 4ast ot nego. No ako se vkliu4at i preki obidi (a v posta ima6e i izraz za navirane na ne6to niakude si, koeto si e dori psuvnia!), te niama da prosu6testvuvat.
A i suglasi se, 4e vseki moje da kaje, 4e ne e obidil niakogo samotselno. :)
Kolkoto i negativni mnenia i otsenki da mi donese tova, 6te se staraia da zapazia forumite kato edno priatno miasto za ob6tuvane na purvo miasto za men (sorry za egoizma :I)Niama da e normalno sled vreme da vlizam vuv foruma na sobstvenia si sait i da ne mi se 4ete, za6toto e pulno s karanitsi i negativizam.
Spored men lo6iat ton moje da proizleze ot dve ne6ta:
1.Upotrebata na obidni izrazi ili samotselen sarkazum (tova za men e kogato formalno niama nito edna obidna duma, no smisulut e obiden i tova e tselta na posta). Na tiah obiknoveno su6to se otgovaria sus su6toto, da ne govorim, 4e v dulgosro4en plan nepriazunta mejdu tezi hora obiknoveno samo narastva, a ne obratnoto. Sre6tu tova moga da protivodeistvam i 6te go pravia. :}):
2.Kogato niakoi postoianno se durji nadmenno, prezritelno i govori s po-malko znae6tite ot nego s nesekva6ti ironia i sarkazam. Sre6tu tova niamam protivodeistvie, ne bi bilo i redno da imam. Tova e vupros na otno6enie na 4oveka kum drugite hora, vseki sam izbira svoeto. No spored men tova vodi do su6tite posleditsi kato obidite, za6toto ako niakoi mi se sopne ili mi govori prezritelno prosto niama na4in da si pomislia, 4e e dobronameren v ob6tuvaneto si s men. Zasegnatiat riadko 6te se vslu6a v sarkasti4nia post (v koito ina4e moje da ima i mnogo viarno), za6toto purvoto, koeto 6te vuzprieme, e kosvenata obida. Vsi4ko tova v kraina smetka pak vodi do nepriazun mejdu horata i do vlo6avane na tona. :V:
Kakto kazah, az moga da vliaa samo vurhu pri4inata v t.1. Po t.2 vsi4ko zavisi ot pi6e6tite vuv foruma, niama namerenie da kazvam na nikogo kakvo otno6enie da ima kum drugite. Mejdu drugoto, mnogo po-trudno e da obiasni6 na niakogo za6to i v kakvo spored teb gre6i (6te triabva dosta da se pi6e), otkolkoto prosto da go obidi6 s gornite sredstva, no za men li4no tova e na4inut. :8D:Nikoi ne se e rodil nau4en, no i edva li niakoi 6te iska da nau4i ne6to, ako biva posre6tan ot po-naprednalite s prezrenie i prismivane nad negovoto (moje bi pogre6no) mnenie. :)

P.S. Sorry, 4e go napisah na latin, ama v momenta niamam cyrilic.

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Окт 11, 2003 10:10 am

taka i taka si goworim za garancii, AgentOrange ti prez foruma na tozi sajt li si kupi wilkata i si poluchi garanciqta che tuk pitash kak da si q polzwash (garanciqta) ? Stana mi malko chudno kak hem si q kupil hem ne znaesh ot kyde si q kupil, ne za drugo :)

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Съб Окт 11, 2003 2:21 pm

[quote="screamBoy"]

taka i taka si goworim za garancii, AgentOrange ti prez foruma na tozi sajt li si kupi wilkata i si poluchi garanciqta che tuk pitash kak da si q polzwash (garanciqta) ? Stana mi malko chudno kak hem si q kupil hem ne znaesh ot kyde si q kupil, ne za drugo :)

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
[/quote]


Ти пък сега! Лошо няма да попита оттук Tailor за гаранцията, само че, Agent Orange, Tailor не е писал във форума от едно известно време, така че ако ти трябва бърз отговор, по-добре е наистина да направиш едно кръгче до Веломания. :8D:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот AgentOrange » Съб Окт 11, 2003 2:24 pm

Любо, не забравяй, че освен вокално изразените простотии съществуват и друг вид простотии, много по-опасни за "здравето" на форума - простотиите, дължащи се на невежество. Според мен е много по-добре bikerider 10 пъти подред да каже на шивача къде какво да си завре, от колкото BeOne да ползва тефлонов спрей по съвет на представител на Веломания със силно неясни последствия за вилката му... Просто второто е простотия с МНОГО по-големи потенциални последствия. Другото са просто думи и възприемането им е въпрос на зрялост. Но явно 90-те процента потребители, които споменаваш в една друга тема не притежават такава... Твърде жалко, ако питаш мен.

screamBoy, ако обичаш, не се меси по въпроси, които не те засягат. Много добре знам от къде съм купил вилката, и именно за това не бих я поверил в ръцете на "механиците" на Веломания. Последния път като се осмелих да им ползвам услугите си тръгнах с разплескани жлебове за развиване на касетата, защото те НЯМАТ НАЙ-ОСНОВНИ ИНСТРУМЕНТИ за монтаж/демонтаж на собствените си компоненти, и "механиците" им са МЪРЛЯЧИ, които дори не знаят как се отвива касета - гения му с гений беше напъвал в грешната посока. Не бих поверил вилката си в ръцете на такива хора, за това се обръщам директно към Шивача за информация по въпроса какво точно би представлявало обслужването на гаранцията. До колкото разбирам той е наясно с отношенията на фирмата му с Marzocchi, за това би трябвало да знае. Не го познавам лично, за това го питам тук. Нямах намерение да разкривам тия подробности, защото те реално не засягат никой, освен мен и Веломания, но ти реши да се изявиш като не ми е ясно какъв, и ме принуди да го направя. За това ще те помоля отново - за в бъдеще не се меси там, където нямаш работа. Капиш?

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Admin » Съб Окт 11, 2003 3:19 pm

[quote="AgentOrange"]

Любо, не забравяй, че освен вокално изразените простотии съществуват и друг вид простотии, много по-опасни за "здравето" на форума - простотиите, дължащи се на невежество. Според мен е много по-добре bikerider 10 пъти подред да каже на шивача къде какво да си завре, от колкото BeOne да ползва тефлонов спрей по съвет на представител на Веломания със силно неясни последствия за вилката му... Просто второто е простотия с МНОГО по-големи потенциални последствия. Другото са просто думи и възприемането им е въпрос на зрялост. Но явно 90-те процента потребители, които споменаваш в една друга тема не притежават такава... Твърде жалко, ако питаш мен.

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
[/quote]


Жоро, аз съм на друго мнение за възприемането на думите. То не случайно народът е измислил “казана дума – хвърлен камък”. Не винаги може просто да подминеш обидата, независимо от зрелостта си или липсата й. Това пък особено се отнася за българите, които сме си кибритлии все пак.;) Факт е, че най-често хората отговарят на обидата с обида и така се получава верижна реакция, която ще скапе форума отвсякъде. :V:
Това, в което съм убеден, е, че на другия вид простотии, за които ти говориш, може да се отговори без обида и заяждане и тогава може да се очаква много по-положителен ефект от всяка гледна точка. :8D:
А има и друго – преките обиди или обидни изрази са това, което сравнително обективно може да се каже, че е обидно. Т.е. ако нарека някого идиот или тъпак, всеки разбира, че съм искал да го обидя, нали. Затова тях си позволявам да ги трия. Напълно достатъчна доза “отрова” за приятелското отношение във форума са иронията и сарказма, които все по-често се срещат в постовете на всички ни (защо ли?:() и които, както вече казах, не е редно и нямам намерение да цензурирам. Но ако допусна и преките обиди, псувни и др. подобни, май ще се получи свръхдоза.
Защото има и друго – на част от хората, въпреки че караниците не са насочени към тях, им е крайно неприятно да четат дърляния, заяждания и др. такива. Знам го, защото съм го чувал от много хора, пишещи във форума. Ако форумът се превърне в арена за словесни битки (не спорове, а битки!), много от тях просто ще спрат и да пишат в него, и да го четат. Не искам това да стане! (Тогава тези, които останем, ако ще само умни неща да си говорим, само ние ще си ги четем, а останалите нищо няма да научат, защото ще трябва доста лоши думи и изрази да отсеят, за да стигнат до полезното:V:).


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот AgentOrange » Съб Окт 11, 2003 4:19 pm

[quote="Admin"]
...
Това, в което съм убеден, е, че на другия вид простотии, за които ти говориш, може да се отговори без обида и заяждане и тогава може да се очаква много по-положителен ефект от всяка гледна точка. :8D:
...
Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]


Прав си, така е. Но от друга страна, както ти самия каза - кибритлии сме си :). Дори и на мен ми кипва като видя някой да пише от другия тип простотии със самочувствието на училищния всезнайко... Обаче тук се появява и един друг момент - в повечето случаи се отказвам да му отговарям (знаеш че пиша много рядко тук). Причината мисля, че е ясна - нямам безграничното търпение, за да се занимавам да общувам дружелюбно с хора, които са превключили на някакви си техни честоти и нито приемат, нито предават, като им обясняваш как стоят нещата в действителност (пресен пример - screamBoy в темата за Z150 по въпроса с ProSport). За това не си мисли, че единствено наличието на директни псувни и обиди е в състояние да откаже някого да влиза във форума и да допринася за развитието му с активно участие (аз не съм единичен случай, знаеш). Просто за да има максимален интерес към форума трябва да има някакъв баланс между двете неща. Съгласен съм, че не трябва да се допуска беконтролно псуване и самоцелна селяния из форума, но пропускането на известна доза нападки през модераторската цедка според мен е приемлива противоотрова срещу подплатеното с невежество самочувствие на някои хора.

(ама какъв офтопик стана...:))

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот screamBoy » Нед Окт 12, 2003 9:31 am

извинявай агенте, извинявай !
понеже си ми един от кумирите в карането, караш от много преди мен и доста по-добре, наистина не предполагах че още не си научил за какъв проблем с колелото къде да отидеш :(

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Нед Окт 12, 2003 11:48 pm

[quote="AgentOrange"]
Просто за да има максимален интерес към форума трябва да има някакъв баланс между двете неща.

(ама какъв офтопик стана...:))

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
[/quote]


Точно това се опитвам да постигна и аз. Разбира се, не може да се угоди на всички. :(
Затова ще трия обидите и самоцелните заяждания (точно тук ще трябва да правя най-субективния избор), но няма да пипам мнения (или тези части от тях), които отговарят остро, но все пак в границите на иронията и подобните на нея изразни средства. Всеки, който иска да бъде по-рязък към някого, трябва просто да не използва директни обидни изрази. А пък ако реши да се опита да му обясни нещата с добро (поне първия път), тогава надали изобщо ще възникне проблем. :8D:

Хайде сега да отидем още по-offtopic.;) Мен утре и другиден няма да ме има в София, но в сряда ще ти пиша или ще ти се обадя, да се разберем някой ден да взема диска, дето си ни го записал. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Окт 14, 2003 3:13 pm

[quote="Admin"]

[quote="bikerider"]


Admin, tova beshe tvarde cenzurirano ot moia strana, niamashe nujda i ot tvoia
shtoto istinata e takava... samo kriesh ot horata da vidiat istinata...
kakto i da e...
[/quote]


Съжалявам, но това, което съм изтрил от темата ти, според мен бяха директни обиди към Tailor, който е човек, а не магазин (ако беше магазин, ругай си го колкото искаш :)). Не го приемай лично, и друг да го беше написал, пак щях да го изтрия. И не мисли, че обичам да трия, напротив! Но го правя винаги, когато се налага.
Не мисля, че с това крия истината. Посетителите на форума не са тъпи. От поста ти като цяло достатъчно ясно се вижда, че според теб Tailor е сгрешил грубо. Обидите или липсата им по никакъв начин не променят тази същинска част от мнението ти, нали? :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]


mda, ne promenia mnenieto mi, no faktite sa fakti, a imenno, che Tailor nikoga ne greshi -toi prosto e nekadyren i si niama haber ot tia vilki, a na vsichkoto otgore govori izsmukani ot prastite si glupostim, koeto e kolkoto vredno, tolkova i opasno!!! Zatova reagiram tolkova ostro, zashtoto utre (smeite se sega vi e padnalo) moje da napravi takava porazia, che na niakogo da mu blokira vilkata ili podobno i da se prebie kato kuche.
sega shte me replikirat "goliama rabota - teflon ili silikon". viarno, az ne sam himik, ne razbiram tolkova che da predvidia kakva tochno reakcia shte stane, no ima li niakoi tuk koito da moje savsem seriozno i otgovorno da zaiavi che riska za choveka i/ili vilkata ot podobna operacia e nulev???

v kraia na kraishtata, horata zatova pishat manuals, za da niamat problemi sas psevdo-razbirachi kato Tailor, koito na vsichko otgore e i PR na Velomania po internet forumite, a Velomania se vodi "oficialen vnositel" na Marzocchi. I tozi chovek prikazva takiva vreli-nekipeli... sajaliavam no ako niakoi oshte misli che sam tvarde riazyk, ne e prav - biah tvarde mek!!!
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Окт 14, 2003 3:17 pm

[quote="AgentOrange"]

Любо, не забравяй, че освен вокално изразените простотии съществуват и друг вид простотии, много по-опасни за "здравето" на форума - простотиите, дължащи се на невежество. Според мен е много по-добре bikerider 10 пъти подред да каже на шивача къде какво да си завре, от колкото BeOne да ползва тефлонов спрей по съвет на представител на Веломания със силно неясни последствия за вилката му... Просто второто е простотия с МНОГО по-големи потенциални последствия. Другото са просто думи и възприемането им е въпрос на зрялост. Но явно 90-те процента потребители, които споменаваш в една друга тема не притежават такава... Твърде жалко, ако питаш мен.

screamBoy, ако обичаш, не се меси по въпроси, които не те засягат. Много добре знам от къде съм купил вилката, и именно за това не бих я поверил в ръцете на "механиците" на Веломания. Последния път като се осмелих да им ползвам услугите си тръгнах с разплескани жлебове за развиване на касетата, защото те НЯМАТ НАЙ-ОСНОВНИ ИНСТРУМЕНТИ за монтаж/демонтаж на собствените си компоненти, и "механиците" им са МЪРЛЯЧИ, които дори не знаят как се отвива касета - гения му с гений беше напъвал в грешната посока. Не бих поверил вилката си в ръцете на такива хора, за това се обръщам директно към Шивача за информация по въпроса какво точно би представлявало обслужването на гаранцията. До колкото разбирам той е наясно с отношенията на фирмата му с Marzocchi, за това би трябвало да знае. Не го познавам лично, за това го питам тук. Нямах намерение да разкривам тия подробности, защото те реално не засягат никой, освен мен и Веломания, но ти реши да се изявиш като не ми е ясно какъв, и ме принуди да го направя. За това ще те помоля отново - за в бъдеще не се меси там, където нямаш работа. Капиш?

Moo, moo, I'm voodoo cursing you!
[/quote]



pravo... v desiatkata
Admin, po-tochno ot tova nadali bih mogal da se izrazia...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта