Дъмпинга във Веломания и огромните надценки в БАС!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Дъмпинга във Веломания и огромните надценки в БАС!

Мнениеот ST » Пон Сеп 20, 2004 8:15 pm

Така. Може би най-добре е първо да разясним понятието дръмпинг, ако някой не знае какво е това. Думата идва от наглийски език, което е очебийно, а значението е:(няма да цитирам, мързи ме;)) термин от икономиката; умишлено намаляване цената на дадена стока с цел привличане на клиентела. Струва ми се, че съм готов да задам същинския въпрос.
Ето го и него: Вярно ли е, че Веломания рподават голяма аст от стоката на пределно ниски цени. Дочух от някъде (това някъде е от форума), че боксер ве-це + рамка бехемот + лапа и кормило тръватив хъсефелт се продава във веломания на смешната цена от 1700 лв (не, че смешна, просто влагам малко ефект). Нямам нищо против тези пари, но защо от друга страна БАС продължават да правят намаления за по ден-два и то само веднъй в годината, и да продават стоката на двоино по висока цена от веломания (ако наистина е така разбира се). Това ме навежда на мисълта,че във веломания или внасят контрбадна стока, или е фалшива (ммм...не ми се вярва, но все пак...), или просто не и слгат надценка, кояъо не е по финансовите възможности дори на Господ Бог (Да ме прощава стрчето :)). Моля ви се кажете така ли е както казвам или не. Моля да ме извините ако съм допуснал грешка в мнението си относно пазарната икономика на двете фирми. :)
Благодаря предварително.:D:D:D:D:V::D
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Сеп 20, 2004 8:37 pm

Първо: не е боксер ве-це, ами е тийм, поне аз така знам. Второ: цената е смешна в буквалния смисъл. Трето: този термин от икономиката, ако наистина се прилага от Веломания - какво лошо има в това за нас, клиентите? Четвърто: нямам идея защо го правят, може би продават просто на малко по-високи цени от тези в чужбина, за разлика от БАС. :D

Аз лично съм "фен" на БАС, така че да не вземете сега да ме псувате, че съм бил пристрастен.

Едит: терминът "д[color=red]Р[/color]ъмпинг" ли е или "дъмпинг"? Защото има разлика в заглавието и на първия ред от пост -а ти.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот ST » Пон Сеп 20, 2004 8:43 pm

дъмпинг е, съжалявам:I
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Сеп 20, 2004 8:50 pm

Аман вече. Не Ви ли омръзна да я дъвчете тази тема ? Преди известно време Туба беше постнал един цитат : "Една стока струва толкова, за колкото можеш да я продадеш - Х.Форд". В крайна сметка всеки сам си преценява от къде и как да пазарува.
Дали Веломания прави дъмпинг, дали БАС слагат надценки не би трябвало да ни вълнува точно поради тази причина - всеки е свободен да направи своя избор на кого да бъде клиент. А подхода на коя от фирмите е по-правилен може да се каже след няколко години - тогава когато и пазара се надявам да е доста по-голям от сега ...
На ST препоръчвам да потърси във форума - според мен всичко по темата е казано вече и няма какво ново да се добави
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ST » Пон Сеп 20, 2004 8:55 pm

ок. просто ме интересува така ли е всъщност. айде лека нощ от мен. явно ще се пазарува от веломания това което може да се купи от там. другото от бас. айде. ;)
.:[God Bless, Satan Caress]:.
ST
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 4:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Сеп 20, 2004 8:58 pm

[b][color=red] Преместена от МОД [/color][/b]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Сеп 20, 2004 9:57 pm

Само да добавя че не всичко във Веломания е евтино. Знаете ли колко струва новото ХТ с 160мм диск-380лв. Не е много скъпо:angfire:. Или пък че почти всички части на Шимано са с 10-15лв. отгоре тази година. Вярно че вилките са евтини, ама пък шиманските части.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Вто Сеп 21, 2004 10:48 am

[quote="F1-MAN"]

Само да добавя че не всичко във Веломания е евтино. Знаете ли колко струва новото ХТ с 160мм диск-380лв. Не е много скъпо:angfire:. Или пък че почти всички части на Шимано са с 10-15лв. отгоре тази година. Вярно че вилките са евтини, ама пък шиманските части.
[/quote]

Някои части на Shimano са по-скъпи, защото поради повишеното търсене и презапасяване, тази година Shimano закъснява с доставките с 3 до 8 месеца. За да подсигуриме наличности някои доставки се карат със самолет, други сме принудени да купуваме от други дистрибутори на Shimano на малко по-високи цени.
Относно останалите компоненти - всички са с нормалната надценка на която работи Веломания.
Смешно е да се говори за дъмпинг - просто ние винаги се стремим да доставим стоките на най-добри цени и работим директно с производителите.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 21, 2004 2:23 pm

[quote="ST"]

Така. Може би най-добре е първо да разясним понятието дръмпинг, ако някой не знае какво е това. Думата идва от наглийски език, което е очебийно, а значението е:(няма да цитирам, мързи ме;)) термин от икономиката; умишлено намаляване цената на дадена стока с цел привличане на клиентела. Струва ми се, че съм готов да задам същинския въпрос.
Ето го и него: Вярно ли е, че Веломания рподават голяма аст от стоката на пределно ниски цени. Дочух от някъде (това някъде е от форума), че боксер ве-це + рамка бехемот + лапа и кормило тръватив хъсефелт се продава във веломания на смешната цена от 1700 лв (не, че смешна, просто влагам малко ефект). Нямам нищо против тези пари, но защо от друга страна БАС продължават да правят намаления за по ден-два и то само веднъй в годината, и да продават стоката на двоино по висока цена от веломания (ако наистина е така разбира се). Това ме навежда на мисълта,че във веломания или внасят контрбадна стока, или е фалшива (ммм...не ми се вярва, но все пак...), или просто не и слгат надценка, кояъо не е по финансовите възможности дори на Господ Бог (Да ме прощава стрчето :)). Моля ви се кажете така ли е както казвам или не. Моля да ме извините ако съм допуснал грешка в мнението си относно пазарната икономика на двете фирми. :)
Благодаря предварително.:D:D:D:D:V::D
[/quote]


Има два момента, които ти убягват.
1. Има два вида дъмпинг - легален и нелегален. При легалния се използват всякакви позволени от закона методи за привличане на клиенти за сметка на конкурентите - точно в това се състои САМАТА конкуренция. Да се спекулира свободно с понятието "дъмпинг" и колко е лошо това нещо е груба манипулация, защото ако се продължи тази логика, ще излезе че самата конкуренция е дъмпинг, тоест нещо лошо.
В края на краищата ако някой прецени, че е достатъчно силен да продава по-евтино, толкова по-добре за него и за крайните клиенти, нали така?
От друга страна, има си закони и Закона за защита на конкуренцията е съвсем ясен - нелегален дъмпинг е продажба под себестойността на продукта. Тоест продажба на загуба. Не знам Веломания да продават на загуба... тоест всичко според закона е нормално и това е всичко което важи. Затова има закони... и това ни води до втория момент, който пропускаш.
2. Ако се абстрахираш от това което се говори от БАС и феновете им, че Веломания едва ли не внасят и продават незаконно... и погледнеш обективно на нещата (затова има закони, за да не могат разни субекти да говорят че всичко е субективно), в светлината на точка 1 нещата всъщност стоят наопаки. Щом според закона Веломания не прави дъмпинг, значи просто БАС имат безумни надценки и приказват за дъмпинг за да оправдаят собствените си цени. От тази гледна точка ще ти е пределно лесно да разбереш и редовните нормални намаления за залежала стока.
От БАС ще чуеш разбира се напълно "логични" приказки и аргументации на цените им, но ти просто си видял само половината от картинката. Нещата стоят точно както ги казва tailor. Ако някой може да докаже противното - моля да заповяда.

и накрая 3: не съм особен фен на Веломания, но [u]истината е една[/u] и се вижда...

Edit: наистина прекалено много се изписа по въпроса, направи както ти каза MOD - потърси предишната тема - там се каза всичко.
Edit2: допълнения
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот F1-MAN » Вто Сеп 21, 2004 10:25 pm

Еми допълнение, може би да се извиня за прекалено рязкото си изказване. Причината са повишените цени ми се струва провдоподобна, все пак по-добре по-високи цени, от колкото никакви части.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Пет Сеп 24, 2004 3:31 pm

:crazy::puke:
[color=navy][b]Ne vi li se doe*a ve4e ot edni i sashti gluposti?![/b][/color]
Гост
 


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта