BEHEMOTH,Ramo,Lageri, Pomo6t

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

BEHEMOTH,Ramo,Lageri, Pomo6t

Мнениеот EmZo » Нед Сеп 19, 2004 1:35 pm

Zdraveite,
4uh 4e hora koito karat ma6ina kato moqta (Drag Behemoth), sa izmislili re6enie na problema s postoqnniq luft na pustoto ramo kato sa montirali lageri. Interesuva me kak to4no stava tova, i ako moje da mi dadete nqkoi polezen suvet!, blagodarq predvaritelno!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот F1-MAN » Нед Сеп 19, 2004 9:06 pm

Еми има два варианта- да идеш във Веломания да ти сложат, другия е да идеш при стругар(също и фрезист) да ти ги направи. Това второто обаче е по-сложно, защото ти трябва да му кажеш как да ти ги направи, а и най-вероятно да му купиш лагерите. Но пък е и по-бързо, защото доколкото знам screamboy са го бавили доста във Веломания. Но със лагери е доста по-добре, никаквъв луфт, а и имам чувството че задница се движи до леко.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Пон Сеп 20, 2004 2:31 pm

Защо? Няма ли стандартен размер лагери, които да паснат? То при мен е и малко по-сложен проблема защото стените на на втулката са се заоблили и не мога да я развия и ще се наложи да пробивам рамото и да застопорявам вулката с друг болт за да я развия!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот F1-MAN » Пон Сеп 20, 2004 5:24 pm

За операцията с развинтването на втулките използвахме половин метрова тръба за удължител на шестограма. Абе във къщи доста трудно ще го развиеш. След като развиеш винта ще ти трябва голям чук, още един човек и тръба дълга около 10см, с вътрешен диаметър около 37мм. На нея се подпира колелото за да се ибият конусите на рамото(поставяш я така, че като удариш конуса да падне в нея). Просто за да ги избиеш колелото трябва да има много добра опора, иначе поддава и не става. Лагери точен размер няма, защото червената част е конусовидна и там без да се фрезова не може да се сложи лагер, а пък вътре в рамката диаметърът е около 34, а такъв лагер трудно се намира. Трябва да избреш къде да сложиш лагерите, да потършиш подходящи лагери и тогава според лагера да се правят оси, шаиби и т.н.
Edit:Това с пробиването на рамото се опитай да го избегнеш. За да го развиеш ти трябва шестограм 8 за винта и 10 за да законтриш. Кои стени са се заоблили. Защото ако въртиш само с осмица винта няма да стане, трябва да имаш конта от другата страна. А при мен от другата страна контрата ставаше със десетка.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Пон Сеп 20, 2004 9:50 pm

Именно, от страната дето е с 10ката са се заоблили много брутално, стените на втулкат. Принципно колкото и ло6о да е това аз съм скаран с сякакви техничесики умения окло ремонта по-конкретно на велосипеда (но иначе виж... съм разглабял вси4ки 4асти на супер сложната фотографска машина нараи4ана още "Принтер Процесор" модел "Fuji FA 130 PP1800" и съм измислял всякакви приспособления за да работи,но виж с колелата хи4 не ме бива)
Тъй 4е разговрях с техника от Вело-мания в моя град,(от който си купих и велосипеда) и той каза да си донеса ма6ината и 4е 6те измислим не6то и каза 4е 6таял да се обади и да пита за лагери във вело-мания в софия така 4е за сега тръпна в о4акване... :roll2:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта