URBAN & TRIAL BIKE !!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

URBAN & TRIAL BIKE !!!

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Чет Сеп 16, 2004 6:29 pm

Hora posabrah malko kinta4ka i re6ih da si slobq 2-ro kolelce za da go karam po exrtremno iz grada ,kakto i da stava za trial !!!Iskam [ako mogete] da mi prepora4ate 4asti ,koito da sa ako trqbva evtiniii ama da mi var6at rabota,za6ototo iskam da sglobq kolelce ,na vyzmogno nai prili4na cena!!!!!

П.С Какво 6те кажете за рамката драг девил(овер саиз ли е ?)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Сеп 16, 2004 7:21 pm

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

Hora posabrah malko kinta4ka i re6ih da si slobq 2-ro kolelce za da go karam po exrtremno iz grada ,kakto i da stava za trial !!!Iskam [ako mogete] da mi prepora4ate 4asti ,koito da sa ako trqbva evtiniii ama da mi var6at rabota,za6ototo iskam da sglobq kolelce ,na vyzmogno nai prili4na cena!!!!!

П.С Какво 6те кажете за рамката драг девил(овер саиз ли е ?)
[/quote]


Братко, trials с евтини части е нещо, което ще ти излезе през носа, ако не веднага, то в скоро време. Слаби места са:
- рамката
- задната главина
- задната шина
- педали
- курбели
- венци
- чашки
- вилка (в зависимост от нещата, които правиш)

От тия неща просто не бива да се спестява! Твоят постинг ми звучи малко като "Искам кола за WRC, ама да е евтина"... Няма как да стане, ще се наложи да се бръкнеш малко.

А сега ще се опитам да отговоря - ако аз имам малко пари и искам да събера колело за trials, ще си взема:
- рамка Drag Climber
- спирачки Deore LX (+ асфалт, хехе :o))
- курбели Alivio (а още по-добре някакви ISIS или Octalink)
- задна шина Mavic D521
- задна главина... хм, не знам, няма да е Deore, евентуално Formula DH36-1, като най-евтина за здравината си - при мен живя около 6 месеца
- вилка - каквато се намери твърда, че май изборът е по-малък
- дерайльор отпред няма да слагам
- отзад обтегач Shimano Sora, че са най-евтините шосейни, а по принцип скоростите се сменят рядко... даже може и съвсем на singlespeed да се кара.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот axelmax » Чет Сеп 16, 2004 7:24 pm

като за начало вилката ,може да е твърда ,после ще си вземех нещо по сносно или едно сънтурче с малко ход здрави са,и лесно се подържа,с малко ход заради треила ,които исках на практикувах,здрави курбели ,задни венци и верига ,скоростите ,не е важно да са ти скъпи,иобтегача ,лесно може да го строшиш вземи си нещо евтино спирачките трябва да са хубави ,за да могат да се прават трикове,а и спирачна сила сои трябва винаго ,,но колелото трябва да е леко и трябва да му сложиш ,препазители там за венците и курбелите
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Чет Сеп 16, 2004 9:02 pm

Problema e 4e trqbva kolelceto i za Urban ,tai 4e tvarda vilka nema da me oprai ,pak i mi trqq ne6to kato za na4inae6t v tazi "oblast" ;)
Ne mi trqq ne6to skapo ,za6toto imam i dr. bike ,koito trqq da sponsoriram skoro :)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Чет Сеп 16, 2004 9:40 pm

Ако търсиш евтина вилчица, погледни [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3095] ТУК [/url],или още по-добре [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3178] ТУК [/url]
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот nikitzo » Пет Сеп 17, 2004 5:07 pm

Devila e aluminii 7005 i e oversize - garantiram
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Сеп 17, 2004 7:43 pm

здравей ,отново сред нас

да ама дали има достатъчно ,подсилки ако има вообще
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Съб Сеп 18, 2004 2:21 pm

Nqkoi moge li da mi dade nqkoe po debelo info za devila i dali nqkoi znae slu4ai s prasnati takiva ramki !!!
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта