Безопастност на джижението

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Безопастност на джижението

Мнениеот Moni » Сря Сеп 15, 2004 9:17 pm

Незнам дали сте чули или видели... за днешната катастрофа на Патриарха..
за съжаление аз минах от там на път към 5-те кюшета...
видях това което беше останало от катастрофата... от колоездача - не искам да казвам
коя част беше останала...
ако искате да сте полезни по някакъв начин - мислете за това как и къде трябва да се кара
в града - София или където и да е било...
мисля че driver-те на автомобили не обръщат никакво внимание на колоездачите
и това трябва да се промени - като отношвнив и като участници в движението на улицата
жълтите пътеки около НДК са само за ей така колкото да се каже че има нещо...

за съжаление се случват такива неща...
чуството което остава след това е много тъжно...
и е усещане за голяма празнота...
Take it easy my friend
Moni
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 11:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Сеп 15, 2004 9:47 pm

как е колоездача има и други пострадали:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Moni » Сря Сеп 15, 2004 9:53 pm

колоездча вече го няма axelmax
беше останало само малко от главата му на пътя
Take it easy my friend
Moni
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 11:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Сря Сеп 15, 2004 11:21 pm

И аз за това исках да пиша :V::V::V::V: На мен един приятел ми разказа какво станало:V::V: май е бил неволен свидел....много криво. Лека му пръст на момчето :V::V::V:
ПАЗЕТЕ СЕ
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Сеп 16, 2004 4:00 am

жалко че не съм бил аз :{ хем и каска не нося вече
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Alien » Чет Сеп 16, 2004 9:50 am

[quote="screamBoy"]

жалко че не съм бил аз :{ хем и каска не нося вече
[/quote]


Не е смешно.

Аз минах близо до там, видях, че има огромно задръстване на тролей и като питах единия от шофьорите какво става, той ми каза, че са блъснали колоездач и... главата му я нямало... реших да не ходя да гледам...
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Сеп 16, 2004 10:00 am

Никак даже не е смешно. Може това да се случи с всеки от нас.

Тази сутрин по новините на БТВ съобщиха някаква грозна статистика, на която хванах само края. Съобщаваха за убити колоездачи при пътно-транспортни произшесвия през последната година. Бройката никак не е малка, а описанието на произшесвията с фатален край звучи гадно и стряскащо.

Дано това безумие поне малко понамалее!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Чет Сеп 16, 2004 11:13 am

@scremboy-кво ти става бе ,ти нещо ..............:angfire::angfire::angfire:

ебаси работата ,незнам кои е виновен ама ,тия шофиориТЕ ,са ебати БОКЛУЦИТТЕ ,ЕДИН МЕ ЗАКАЧИ СТРАНИЧНО И ПОСЛЕ ГО НАСТИГНАХ НА СФЕТОФАРА И ГО ПИТАМ ДАЛИ Е НОРМАЛЕН ,А ТОИ МИ ВИКА АМА НЕ СЪМ ТЕ БУТНАЛ

НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ПРИ ТОЛКОВА СФЕТОФАРИ ,КАК Е КАРАЛ ТОЗИ МИЗЕРНИК
,И КВО ЩЕ ГО ПУСНАТ КАТО ДАДЕ ,1000 ЛЕВА ТУК ТАМ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,

ТЕЯ БЕЗРАСЪДНИ ПИЛОТИ НА КАКТО ТЕ СЕ ПРИЕМАТ -СДУХАНИ КОМПЛЕКСИРАНИ ,ШОФЕРИ
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 11:14 am

[quote="axelmax"]

@scremboy-кво ти става бе ,ти нещо ..............:angfire::angfire::angfire:

ебаси работата ,незнам кои е виновен ама ,тия шофиориТЕ ,са ебати БОКЛУЦИТТЕ ,ЕДИН МЕ ЗАКАЧИ СТРАНИЧНО И ПОСЛЕ ГО НАСТИГНАХ НА СФЕТОФАРА И ГО ПИТАМ ДАЛИ Е НОРМАЛЕН ,А ТОИ МИ ВИКА АМА НЕ СЪМ ТЕ БУТНАЛ

НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ПРИ ТОЛКОВА СФЕТОФАРИ ,КАК Е КАРАЛ ТОЗИ МИЗЕРНИК
,И КВО ЩЕ ГО ПУСНАТ КАТО ДАДЕ ,1000 ЛЕВА ТУК ТАМ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,МРАЗЯ ГИ ,

ТЕЯ БЕЗРАСЪДНИ ПИЛОТИ НА КАКТО ТЕ СЕ ПРИЕМАТ -СДУХАНИ КОМПЛЕКСИРАНИ ,ШОФЕРИ
[/quote]


по-сигурен път към собственото ти сгазване няма...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Чет Сеп 16, 2004 11:16 am

Карайте внимателно и се пазете !
Лека му пръст на момчето :(
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dimodi » Чет Сеп 16, 2004 11:25 am

Така ще бъде - ще си гинем като мухи, докато не се направят алеи. И само се говори за това и никой нищо не прави. ТИЯ ФЕДЕРАЦИИ ЗА КВО СА?!?!?!?! :(!::(!::(!: Айде един протест да направим - сега на 22-ри, точно е моментът.
Аватар
dimodi
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1267
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 6:04 pm
Местоположение: София - Младост

Мнениеот axelmax » Чет Сеп 16, 2004 11:59 am

КЪДЕ И КОГА:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Lubo » Чет Сеп 16, 2004 12:50 pm

[quote="dimodi"]

Така ще бъде - ще си гинем като мухи, докато не се направят алеи. И само се говори за това и никой нищо не прави. ТИЯ ФЕДЕРАЦИИ ЗА КВО СА?!?!?!?! :(!::(!::(!: Айде един протест да направим - сега на 22-ри, точно е моментът.
[/quote]

Абе то паркинги за колите няма ти искаш алеи. Слез на земята и стига си обвинявал федерацията. Това с алеите според мен е загубена кауза поне следващите 5 ако не и 10 години
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ РАЗБИРА СЕ
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GeHammer » Чет Сеп 16, 2004 1:28 pm

[size=167]1. колите да се разкарат
2. центъра става зона без коли и МПС_та
3. Софиянски и всички мутри на кладата! Стига живота ни е зависил от мутрите:fire:
4. Трябва и да има места по шосетата където да са само за велосипедисти, както е в цивилизовония свят и велосипедистите да носят своята отговорност на пътя и пред закона!
5. Федеряциите да го духат - те са с мутрите (предполагам на всички е извесно това)[/size]
s.r.
GeHammer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 18, 2004 9:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 2:08 pm

[quote="GeHammer"]

[size=167]1. колите да се разкарат
2. центъра става зона без коли и МПС_та
3. Софиянски и всички мутри на кладата! Стига живота ни е зависил от мутрите:fire:
4. Трябва и да има места по шосетата където да са само за велосипедисти, както е в цивилизовония свят и велосипедистите да носят своята отговорност на пътя и пред закона!
5. Федеряциите да го духат - те са с мутрите (предполагам на всички е извесно това)[/size]
[/quote]


добре де, дотук според мен всичко е спекулации и го огромни...
не говоря за федерации, мутри и подобни - там нещата са ясни.
но някой бил ли е на местопроизшествието? видял ли е всичко от-до?
как можете само защото е сгазен колоездач да викате на общо основание?
аз лично виждам ВСЕКИ ДЕН поне по 2-3 колоездача, които са ЯКО неграмотни и дори елементарни неща от правилника не спазват, като например предимство на десния на нерегулирано кръстовище. Да не говорим за засичания на автомобили и селски изпълнения в стил "сам съм на пътя"... всеки ден виждам по някой дядко, или някой хлапак които карат така...

[u]Не защитавам шофьорите!!![/u] - половината от тях се мислят за супермени, от тях половината пък са пълни лумпени, но това не значи че колоездачите са винаги невинни - дори напротив, бас държа, че 95% от загиналите колоездачи са дядовци с Балкани, които карат в насрещното платно и деца които хал хабер си нямат от правилника...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Чет Сеп 16, 2004 2:15 pm

[quote="axelmax"]

КЪДЕ И КОГА:?:
[/quote]

опитваме се да направим нещо точно в този смисъл - за това са и [url=http://www.mtb-bg.com/news/news00202-100904.htm]тези 20000 стикера[/url], които ще направим и които все още нямат слоган, затова [url=http://www.moew.government.bg/images/dialog/mobility_week_04/systezanie_22_sept.jpg]е и детското състезание на 22септември, за това е и велосипедното шествие на 22септември от 11,30ч пред св.Александър Невски.[/url]Ако имате идеи-моля споделете ги!
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот тучо чучо » Чет Сеп 16, 2004 2:46 pm

[quote="tailor"]

[quote="axelmax"]

КЪДЕ И КОГА:?:
[/quote]

опитваме се да направим нещо точно в този смисъл - за това са и [url=http://www.mtb-bg.com/news/news00202-100904.htm]тези 20000 стикера[/url], които ще направим и които все още нямат слоган, затова [url=http://www.moew.government.bg/images/dialog/mobility_week_04/systezanie_22_sept.jpg]е и детското състезание на 22септември, за това е и велосипедното шествие на 22септември от 11,30ч пред св.Александър Невски.[/url]Ако имате идеи-моля споделете ги!

[/quote]

Подкрепям!!!
Да се съберем колкото може повече колоездачи!
А що се отнася до вчерашният инцидент, мисля че нещата не опират само до внимание от страна на колоездачите. Злополуката е станала в следствие на рязко отворена врата на автомобил, при което колоездачът, в опит да я заобиколи, е паднал и е бил прегазен от тролейбус....:O
Оставям преценката на ситуацията на всички вас. Тук може да има много "АКО".
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Чет Сеп 16, 2004 3:23 pm

R.I.P.

Положението по пътищата и не само в града е трагично. Като се връщах от морето с кола за по-малко от 100 км имаше 3-4 катастрофи, като едни се треснаха точно пред мен (само намачкани ламарини в случая). Съгласен с идеите за инициативи, повдигнати тук. Но ви призовавам: хора, гледайте много, карайте по тротоарите, когато може, при такова наличие на олигофрени (всякакви участници в движението, не само шофьори) най-добрата услуга, която може да си направите е просто да внимавате (ама много). При няколкогодишно редовно каране по тротоара не съм успял да закача нито един пешеходец, макар че е имало случаи на психирани от неочакваното ми появяване хора (не нарочно, не съм такъв изрод). А и да се стигне до по-сериозна ситуация, вероятността изхода за някой да е летален/осакатяващ е минимална.
Айде, леко, безаварийно и ползотворно каране ви пожелавам на всички.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот halcor » Чет Сеп 16, 2004 3:29 pm

@bikerider

Мен, статистическите ми наблюдения показват, че сигурно по-малко от 20% от шофьорите знаят правилото за дясностоящия (съдя по това колко хора, дето са с предимство ме изчакват (няма лошо, поне като не знаят не създават рискова ситуация) или изроди, дето фучат без да се оглеждат).
И един особено много показателен пример: на Т-образно, нерегулирано кръстовище ВСИЧКИ (просто не се сещам да съм видял изключение) си мислят, че тия, дето карат направо са с предимство :crazy::crazy::crazy:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот halcor » Чет Сеп 16, 2004 3:40 pm

@axelmax

Като един те е закачил, що мразиш всички? Като си го настигнал какво постигна?
Щото аз скоро много злобно изгледах един таксиметър, дето мина особено близо до колоездачната ни колонка (в която имаше неопитна, лесностряскаща се девойка) и го настигнах на светофара, и ако не беше много културното му извинение (на такова не мога да устоя, въпреки че беше виновно копелето) можеше и да му реформирам леко физиономията...
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 4:14 pm

[quote="halcor"]

@bikerider

Мен, статистическите ми наблюдения показват, че сигурно по-малко от 20% от шофьорите знаят правилото за дясностоящия (съдя по това колко хора, дето са с предимство ме изчакват (няма лошо, поне като не знаят не създават рискова ситуация) или изроди, дето фучат без да се оглеждат).
И един особено много показателен пример: на Т-образно, нерегулирано кръстовище ВСИЧКИ (просто не се сещам да съм видял изключение) си мислят, че тия, дето карат направо са с предимство :crazy::crazy::crazy:
[/quote]


ама не отричам това - шофьорите (знам че си такъв) като правило са дебили и те СЪЩО не знаят правилника.
Лека му пръст на човека, но ако това което тучо чучо казва е вярно, просто не виждам как можете да вините шофьора - сега ще съдят човека заради колоездача, който не е спрял и погледнал назад, не е преценил ситуацията и вместо да да напсува тъпия олигофрен пред него, си е отишъл зян човека...

Хайде да не говорим така по принцип - всеки инцидент е уникален. ако можеше да се предвидят всички инциденти, нямаше да има такива нали?

Според мен при цялата лайняна ситуация има едно правило за каране в града - ПРЕДИМСТВО НА ВСЕКИ И ОЧИ НА ГЪРБА. Шофьорите могат да си позволят да не знаят правилника, щото колите им са по тон и нещо. Ние колоездачите не можем да си позволим да не знаем правилника, щото според закона сме пълноправни участници в движението. Само дето не тежим по тон и нещо.

Жалко за човека... жалко и за роднините му... дано почива в мир.

Edit: изтрих си "мислите" за търговците... не им е тук мястото.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 4:21 pm

[quote="halcor"]

@axelmax
Като един те е закачил, що мразиш всички? Като си го настигнал какво постигна?
[/quote]


Щото чутурата му е на ниво асоциативно мислене и толкова...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Сеп 16, 2004 4:32 pm

[quote]


Мен, статистическите ми наблюдения показват, че сигурно по-малко от 20% от шофьорите знаят правилото за дясностоящия (съдя по това колко хора, дето са с предимство ме изчакват
[/quote]


Ами да ти кажа и аз, като карам кола, изчаквам... Щото аз знам, че съм с предимство, ама дебилът отляво дали го знае?


[quote]

Лека му пръст на момчето, но ако това което тучо чучо казва е вярно, просто не виждам как можете да вините шофьора - сега ще съдят човека заради колоездача, който не е погледнал назад, не е преценил ситуацията и вместо да спре и да напсува тъпия олигофрен пред него, си е отишъл зян човека...
[/quote]


Ами кого да виним? Ако беше минала кола вместо велосипедист, кой щеше да е виновен? Действат като сомнамбули, а после - не били виновни, хайде де! Като ги мързи да се огледат, преди да отворят вратата...

На мен ми се е случвало няколко пъти така да ми отварят вратата, става толкова внезапно, че просто нямаш време да спреш, камо ли да се огледаш назад (е, axelmax сигурно ще успее да спре с неговите спирачки, дето създават 3.3g натоварване ;)). Затова винаги си карам с 1 наум, когато минавам покрай коли, в които има хора.

За себе си съм решил въпроса, като карам предимно по тротоарите. Хич не ме интересува, че е забранено за велосипедисти... То и за коли е забранено, ама кой ли обръща внимание, седят си на 5 см от стените. Ами да не би да е разрешено да се паркира в 2 редици по улиците? Ъхъ-ъхъ. Обаче си паркират. Докато не се оправи тая ситуация, аз ще си карам по тротора винаги, щом е възможно и никакви угризения нямам.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 4:40 pm

Говорех за шофьора, който е бил зад колоездача.

Аз пък карам с очите на четири и не забравям че съм един много слаб и лек колоездач сред тежки зверове. Спазвам правилата на природата - слабия отстъпва, слуша и гледа много и се спасява като стане напечено.

Не ми се коментира за човека, тъпо е да се говори така за загинали хора, НО - влезеш ли в чужда лента без да предупредиш... извинете много, шофьора на колата дори да има реакции, пак може да не успее да спре.
А дебилите дето отварят врата без да погледнат (като правило жени - поне по 4-5 пъти на седмица ми се случва) просто за тях не ми се коментира.... щото верно точно тоя тъпанар е най-виновен да си отиде човека.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Чет Сеп 16, 2004 5:02 pm

Ами гадно е, щото и за няколко пъти съм се разминавал на косъм от тези врати... един приятел има 4 шева на бузата отдясно - от спряла до тротоара кола тръгва да излиза шофьора и.... :dark: сценария е "болезнено" изтъркан.
Колегата кара по [b]ВЕЛОСИПЕДНАТА АЛЕЯ[/b] на Борис 3-ти. На кръстовището с Несторов негово величество шофьора (в случая жена) паркира на [b]ВЕЛОСИПЕДНАТА АЛЕЯ[/b] и още неспряла съвсем си ОТВАРЯ вратата- та в резултат - обърната врата, колегата с лилаво рамо, скъсани връзки, вилка и предна капла за смяна. За капак на историята - можел е да избегне вратата, но 2 бабки "пешеходки" небрежно се озовават на пътя му за избягване на вратата, той се пребива като пич - те се навеждат над него и му се КАРАТ щото карал по [b]ВЕЛОСИПЕДНАТА АЛЕЯ[/b]!!! Е тва е братче ходи карай.
А и един въпрос към ОБЩИНА ли към КМЕТ ли към КОГО ЛИ!!!
ЗАЩО на булевард Тодор Александров (над метрото) не сложиха ЕДНА АЛЕЯ бе кви са тия ПРОЕКТАНТИ - ИЗПЪЛНИТЕЛИ -СТРОИТЕЛИ - в кой век ПРАВЯТ ТИЯ ПРОЕКТИ!!! ИЗРОДЩИНА - там пуснали тротоар 3 метра ТИРОВЕ ДА КАРАШ и ПАРКИРАШ ПО НЕГО, а една алея нямаше ли къде бе!!! Говорим за нещо скоро строено има няма 2-3 години и в МОМЕНТА ГО ПРЕАСФАЛТИРАТ!!! Ама нищо не променят само нова настилка, никакви преустройства...

p.s. Въпроса ми е риторичен и сигурно няма да стигне по-далеч от аудиторията в този фарум (която е съпричастна с проблема до болка познат на всички). Е на 22-ри се надявам с помощта и присъствието на ВСИЧКИ НАС да зададем този и други наболели въпроси към когото трябва... Ама "когото трябва" си отчита дейността по Европейската седмица на Мобилността, т.е. "Направихме това и това, таквиз шествия, състезания, игри - усвоихме БЮДЖЕТА успешно и айде чао до догодина по същия повод!"
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот PtD » Чет Сеп 16, 2004 5:08 pm

[quote="bikerider"]

Говорех за шофьора, който е бил зад колоездача.
[/quote]


Е, този е нямало какво да направи... Но съм убеден, че ще му пишат "несъобразена скорост"... както правят винаги, когато си невинен...:angfire:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот jivkonik » Чет Сеп 16, 2004 5:13 pm

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]

Говорех за шофьора, който е бил зад колоездача.
[/quote]


Е, този е нямало какво да направи... Но съм убеден, че ще му пишат "несъобразена скорост"... както правят винаги, когато си невинен...:angfire:
[/quote]

Ами той е бил ТРОЛЕЙ зад колоездача... и с каска да си и с броня и с кво ли да си като ти мине ТРОЛЕЙ отгоре малко нещо си загиваш....
Ами така с вратите..... баси тъпотията!:I
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 5:19 pm

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]

Говорех за шофьора, който е бил зад колоездача.
[/quote]


Е, този е нямало какво да направи... Но съм убеден, че ще му пишат "несъобразена скорост"... както правят винаги, когато си невинен...:angfire:
[/quote]


естествено - кога ли тъпите катаджии ги е интересувал истинския виновник за произшествие... :angfire:

щото на тях им е пределно лесно - в правилника пише, че удариш ли човек ти си виновен, независимо от обстоятелствата. не съм писал аз тази тъпотия, но е факт.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 16, 2004 5:21 pm

[quote="jivkonik"]

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]

Говорех за шофьора, който е бил зад колоездача.
[/quote]


Е, този е нямало какво да направи... Но съм убеден, че ще му пишат "несъобразена скорост"... както правят винаги, когато си невинен...:angfire:
[/quote]

Ами той е бил ТРОЛЕЙ зад колоездача... и с каска да си и с броня и с кво ли да си като ти мине ТРОЛЕЙ отгоре малко нещо си загиваш....
Ами така с вратите..... баси тъпотията!:I
[/quote]


абе честно много още може да се напише, но на мен ми е гадно за човека. гадно ми е и за шофьора на тролея, щото е най-потърпевш, а е най-малко виновен. и ми се ще тоя дебил дето си е отворил вратата да беше на мястото на колоездача.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Чет Сеп 16, 2004 5:25 pm

[quote="jivkonik"]
p.s. Въпроса ми е риторичен и сигурно няма да стигне по-далеч от аудиторията в този фарум (която е съпричастна с проблема до болка познат на всички). Е на 22-ри се надявам с помощта и присъствието на ВСИЧКИ НАС да зададем този и други наболели въпроси към когото трябва... Ама "когото трябва" си отчита дейността по Европейската седмица на Мобилността, т.е. "Направихме това и това, таквиз шествия, състезания, игри - усвоихме БЮДЖЕТА успешно и айде чао до догодина по същия повод!"
[/quote]

Според мен мнението на този форум може да се чуе, поне ние правим опити в тази насока.
Нека само да не си говорим, "защо това не е така" или "защо някой не направи нещо". Нещата трябва да са конкретни и реалистични.
[size=67]Относно усвояването на бюджета - това което правим ние се финансира само от бюджета на Веломания[/size]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта