Freeborn vs. Ontario

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Freeborn vs. Ontario

Мнениеот Robby » Сря Сеп 15, 2004 1:47 pm

Interesuvam se ot Freeborn. Ima li niakoi preki nabludenia po otnoshenie na Freeborn i moje li da se napravi sypostavka mejdu Ontario i poslednia. Dokolkoto znam freeborn e sys stomanena zadnica i tova e sred minusite. Znaete li za oshte minusi. Primerno prednia amortisior po-razlichen li e ot tozi na Ontario? Osven tova shte go karam predimno za XC, taka che ne znam dali e i podhodiashto da karam sys zaden amortisior. Blagodaria predvaritelno:)
Robby
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2004 7:23 pm

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Сря Сеп 15, 2004 4:01 pm

:) Zemai Ontarioto ,6toto mislq 4e Freeborn-a e po TYYYYYYYPP i po 6te zeme da se razpilei po putq,komponentite ,pak i zadniqt amort ne mi haresva !!!Tova e moito mnenie ;)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Сеп 15, 2004 4:11 pm

ами вилката на онтариото е м5000 на сънтур с 5о мм ход,карал съм такава ,мога да кайа ,здрава ,меки пружини ,а аз съм едва 65кг ,малко ход,лесно се подържа,няма настроики ,но може да се подобри с малки промени тук таме ,ама няма уши за диск

вилката на фрееборн,е марка драг с 80 мм ход ,незнам нищо за тях ,но сънтура на онтариото е здрав със сигурност ,а за тя на драг незнам колко



ще ти кава минусите и плюсовете според мен и ти си решиш ,кое може да прежалиш


плюсове на онтаро;
-здрава рамка -наистина си струва ,все пак еминалогодишната на зь5 а той е доста по скъп модел,и мойе да се надгражда
-гумите са свалбе -качествени
-здрав амортесиор
-по-добър монтаж
-по -добри капли
минуси на онтарио;
-амортесиора няма уши за диск
-по удобен за хс и градско ,заради твърдата рамка

плюсове на фрееборн
-има дискова спирачка
-по голям ход на амортесиора
-уши за диск на амортесиора


минуси на фрееборн
-задно окачване,което едвали работи добре ,при положение че колелото е на тази цена,а и за гратскои хс не се препорачва
-амортесиора ,не се знае дали е здрав
-по-слаб монтаж
-по тежка рамка
-по кофти гуми
-каплите ако са тези с 24 спици,не са здрави ,колкото тея с 36
незнам ,на кави цени си ги намерил двата модела,но товае което ,мога да ти кажа ,може и да греша ама тва е;)случва се
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Robby » Сря Сеп 15, 2004 4:29 pm

Blagodaria Vi mnogo za mneniata:) Problemyt pri Ontario e, che ima 2 modela (razlichni spored men). Ediniat e za 365 lv, s malko po-visoka ramka i malko po-razlichen amortisior. Drugiat model e za 400 lv i nagore (zavisi dali e s diskova predna) i e s malko po-niska ramka, i mi se struva che e s po goliam amortisior (i veroiatno po-goliam hod na amort). A opredeleno ne moga da dam poveche ot 360-370 lv. Taka che shte tr da si vzema po evtinia Ontario, no ne znam toi dali e po-nisyk clas ot drugoto Ontario. Imate li predstava kak stoiat neshtata s evtinia Ontario? Dali amrtisiora mu e po-kofti ot po-skypia model? Inache mi se struva che derailleur-a e syshtia, kakto i ramkata (s izkliuchenie na tova, che e maaalko po visoka).
Robby
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2004 7:23 pm

Мнениеот axelmax » Сря Сеп 15, 2004 5:57 pm

къде си ги видял ,двата вариант ,щото утре мога да прескоцха о магазина и да ги разгледам така и така ще обикалям
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот zar » Сря Сеп 15, 2004 6:51 pm

ами едното е онтарио, другото е онтарио тийм...
разликата между двете е огроооомна... тийм-а е с вилка и предна вилка като зх5, отзад мисля че беше с главина на шлици, докато чистото онтарио е на резба...
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Сря Сеп 15, 2004 10:09 pm

Недей гледа Freeborn. Вземи си Онтарио.
Кой от 2-та варианта можеш да си позволиш - ти сам си знаеш. Близко е до акъла, че щом единия е 50лв и повече по-скъп значи най-вероятно е и по-добър.
Значи по-скъпия вариант има по-добра вилка (по-здрава, по-добре работи) и по-добър заден дерейльор (по-добро превключване на скоростите).
Според мен си струва да дадеш парите и да вземеш по-скъпия вариант, но без дискова спирачка (415лв мисля), но ти си знаеш по-добре колко ти е бюджета.

@zar - и аз не съм 100% сигурен, ама мисля че и Тийм си е със 7-ца зъбчатки на резба (което е жалко). Чак ZX5 е вече на шлици.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Robby » Сря Сеп 15, 2004 10:12 pm

Mislia che ne e Ontario Team, zashtoto sym vijdal vyv site-a na Drag Team. Razlikata e dori v cveta. Ontario za 365 e sys zeleni gumi, a po-skypite sa s chervena ramka i normalni gumi. Inache gi ima dvata vida vyv vsichki magazini - pri Nina, na Pozitano (pri hotel Rila), Na D.Nestorov. No razlikata ne e samo cvetna, a v amorisiora, ramkata i t.n. Inache veche sym tvyrdo ubeden da si vzema Ontario, samo iskam da se uveria che po-evtinia model shte mi gvyrshi rabota:)
Robby
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2004 7:23 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта