Suntour

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Suntour

Мнениеот mi6aka » Пет Сеп 10, 2004 3:31 pm

Zna4i ako mojete da mi kajete koe 6e e po dobre za putekite na vito6a: XC-PRO-NS ili DURO-D :?: Ne se spuskam mnogo silno. Mersi predvaritelno:)
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Съб Сеп 11, 2004 2:37 pm

Interesuva me sa6toto !!!Ako nqkoi moge da ni kage 6te sam mnooogo blagodaren!!!
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Съб Сеп 11, 2004 4:42 pm

[quote="mi6aka"]

Zna4i ako mojete da mi kajete koe 6e e po dobre za putekite na vito6a: XC-PRO-NS ili DURO-D :?: Ne se spuskam mnogo silno. Mersi predvaritelno:)
[/quote]

XCP-NS(north shore)e 2003г.
Duro D 2005г е най-новата серия.
по спецификация двете вилки не се различават
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот mi6aka » Съб Сеп 11, 2004 6:42 pm

Zna4i nqma zna4enie koe 6ee si zema za vito6a:?:
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Съб Сеп 11, 2004 7:02 pm

am moge da si zimam dogodina Duro-d!!!! Po evtina i po me kefi;)
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Нед Сеп 12, 2004 5:32 am

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

am moge da si zimam dogodina Duro-d!!!! Po evtina i po me kefi;)
[/quote]


Kolko struva?
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот veno » Нед Сеп 12, 2004 11:21 am

Вилката струва мисля 199 лв. но е ужасно бавна.
Може би ако се смени маслото ще се оправи. Или пък след 500-600 км.
може да се подобри работата и.
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Мнениеот mi6aka » Нед Сеп 12, 2004 11:52 am

A XC-PRO-NS toi kak e
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mi6aka » Пон Сеп 13, 2004 4:09 pm

Taka i ne razbra koe 6e e po dobre da se zeme
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Пон Сеп 13, 2004 6:14 pm

;) I az ne razbrah, ama vse pak smqtam 4e Duro-D 6te e po dobre za tezi prari, oba4e ne sam siguren koq 6te izdargi na po qko blaskane !!!
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Grigo » Пон Окт 25, 2004 9:17 pm

NS-a mislq e po-dobro ot tva D ni67o 4e e po staro kato model
Grigo
 

Мнениеот F1-MAN » Вто Окт 26, 2004 6:52 am

Пробвах един път Duro-d и беше адски твърд и много бавно връщаше. Съмнява ме че само по-рядко масло ще го оправи. NS-сите които съм пробвал ми харесаха повече. Много по-меки и по-бързи.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Вто Окт 26, 2004 3:58 pm

[quote="F1-MAN"]

Пробвах един път Duro-d и беше адски твърд и много бавно връщаше. Съмнява ме че само по-рядко масло ще го оправи. NS-сите които съм пробвал ми харесаха повече. Много по-меки и по-бързи.
[/quote]

Как ги правиш тези заключения - на база голям опит?

Като се разработи ([color=blue]edit:[/color]300-500км според Suntour) вилката се раздвижва и връща по-бързо. Иначе разлика между двете вилки почти няма.

Ако съдите за качеството според цената на продукта (широко разпространена заблуда), ще ви кажа под секрет, че цената на NS 2004 беше по-висока, заради поръчаният от Веломания увеличен ход(130мм)
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Zozka » Вто Окт 26, 2004 4:49 pm

[quote="mi6aka"]

Zna4i ako mojete da mi kajete koe 6e e po dobre za putekite na vito6a: XC-PRO-NS ili DURO-D :?: Ne se spuskam mnogo silno. Mersi predvaritelno:)
[/quote]


а какво ще кажеш за един Сънтур от старите, който работи хх пъти по-добре от тези, има rebound настройкиа и т.н... Ако те интересува, провери в Пазара-а
Поздрави
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот axelmax » Вто Окт 26, 2004 6:11 pm

тая настройка на вращането ,ти ли си си я правил ,или не :?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Zozka » Сря Окт 27, 2004 12:49 am

[quote="axelmax"]

тая настройка на вращането ,ти ли си си я правил ,или не :?:
[/quote]


не, това е бившият топ-модел на Сънтур, вилката си е фабрично със ребаунд...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот did » Сря Окт 27, 2004 9:02 am

... та като сте отворили дума за тия Сънтъри и аз да питам нещо:

Миналата сряда се сдобих с един Axon и на сбирката същата вечер много се забавлавахме с него, щото като го сгънеш и вдигнеш предницата, вилката се разгъваше баааааавно за около 3-4 секунди. След "леко" разлашкване по камънаците около Черни връх тази събота, обаче нещата осезаемо започнаха да се променят. Не че нещо е тръгнала да работи кой знае колко добре, ама поне се разгъва вече за по-малко от секунда;). Аз съм търпелив човек и ще я почакам още малко да се "разработи" преди да я ръчкам по какъвто и да е начин, за да съм сигурен бавната работа от маслото ли идва или от втулки или някакво друго триене вътре. В един скорошен момент обаче ще се наложи да и сменя маслото с по-рядичко. Та въпроса ми е основно към tailor: знае ли се с какъв вискозитет е фабричното масло в тези вилки, за да мога спрямо него да преценя какво ще ми е добре при смяната. Може би разумна тактика е да и сложа сега някакво 2.5W, ама как да съм сигурен, че в момента не е примерно с някакво 15-20W, което би означавало, че и 5W би ми свършило работа. Другия ми въпрос е колко да я чакам да се разработва преди да предприема някакви по-активни действия? До сега съм врътнал около 180км, от които в планината само карането на Витоша, и съм сигурен, че посочената по-горе граница от 200км хич няма да е достатъчна. Надеждата ми е промяната, която сега се забелазва след всяко каране, да продължи като тенденция поне до 500-600км за да стане вилката наистина прилична.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tailor » Сря Окт 27, 2004 11:57 am

[quote="did"]

... та като сте отворили дума за тия Сънтъри и аз да питам нещо:

Миналата сряда се сдобих с един Axon и на сбирката същата вечер много се забавлавахме с него, щото като го сгънеш и вдигнеш предницата, вилката се разгъваше баааааавно за около 3-4 секунди. След "леко" разлашкване по камънаците около Черни връх тази събота, обаче нещата осезаемо започнаха да се променят. Не че нещо е тръгнала да работи кой знае колко добре, ама поне се разгъва вече за по-малко от секунда;). Аз съм търпелив човек и ще я почакам още малко да се "разработи" преди да я ръчкам по какъвто и да е начин, за да съм сигурен бавната работа от маслото ли идва или от втулки или някакво друго триене вътре. В един скорошен момент обаче ще се наложи да и сменя маслото с по-рядичко. Та въпроса ми е основно към tailor: знае ли се с какъв вискозитет е фабричното масло в тези вилки, за да мога спрямо него да преценя какво ще ми е добре при смяната. Може би разумна тактика е да и сложа сега някакво 2.5W, ама как да съм сигурен, че в момента не е примерно с някакво 15-20W, което би означавало, че и 5W би ми свършило работа. Другия ми въпрос е колко да я чакам да се разработва преди да предприема някакви по-активни действия? До сега съм врътнал около 180км, от които в планината само карането на Витоша, и съм сигурен, че посочената по-горе граница от 200км хич няма да е достатъчна. Надеждата ми е промяната, която сега се забелазва след всяко каране, да продължи като тенденция поне до 500-600км за да стане вилката наистина прилична.
[/quote]

Поправка (на предишния ми пост) - SR Suntour смятат, че вилката ще влезе в работен режим след 300-500км.
Препоръчват след 100 часа работа смяна на маслото с вискозитет 11
[url=http://free.bol.bg/helixs/srsuntour/suntourOilFork.pdf][b]pdf[/b][/url]
[url][/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот did » Сря Окт 27, 2004 12:30 pm

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот тучо чучо » Сря Окт 27, 2004 12:40 pm

[quote="did"]

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
[/quote]

Ясно!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Сря Окт 27, 2004 12:43 pm

[quote="тучо чучо"]

[quote="did"]

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
[/quote]

Ясно!
[/quote]

Ясно за какво?
И какво сега ще си слагаш Suntor ли?
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Окт 27, 2004 12:46 pm

Абе ще видим какво ще стане след 300-500 километра (което май ще стане доста скоро) и пак ще си кажа мнението. Пък дотогава ще е най-добре чучо тучо да не минава на Suntour:D.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот тучо чучо » Сря Окт 27, 2004 12:53 pm

[quote="SPA"]

[quote="тучо чучо"]

[quote="did"]

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
[/quote]

Ясно!
[/quote]

Ясно за какво?
И какво сега ще си слагаш Suntor ли?
[/quote]

Бях обещал pdf на did.
А иначе, Suntour съм карал достатъчно, дори си го имам още. Ще си го сложа пак на Експерта, за да го язди половинката ми.
[size=67]Не, че нема кво друго да язди! Хлебаров да се въздържа от коментари, моля![/size]
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот PzNike » Сря Окт 27, 2004 1:28 pm

Беше се появил някъде тук един линк с параметрите и цените на новите модели на Сънтур, обаче нещо не мога да го намеря сега. Някой който го е запазил или го знае ако може да го постне.
Благодаря предварително.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Окт 27, 2004 2:15 pm

[quote="PzNike"]

Беше се появил някъде тук един линк с параметрите и цените на новите модели на Сънтур, обаче нещо не мога да го намеря сега. Някой който го е запазил или го знае ако може да го постне.
Благодаря предварително.
[/quote]


[url]http://www.mtb-bg.com/reklama/velomania_newproducts.htm[/url]

По-подробно описание има на сайта на Suntour.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hlebarka » Чет Окт 28, 2004 12:35 am

[quote="тучо чучо"]

[quote="SPA"]

[quote="тучо чучо"]

[quote="did"]

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
[/quote]

Ясно!
[/quote]

Ясно за какво?
И какво сега ще си слагаш Suntor ли?
[/quote]

Бях обещал pdf на did.
А иначе, Suntour съм карал достатъчно, дори си го имам още. Ще си го сложа пак на [color=red]Хлебарката[/color], за да го язди половинката ми.
[size=67]Не, че нема кво друго да язди! Хлебаров да се въздържа от коментари, моля![/size]
[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот SPA » Чет Окт 28, 2004 12:41 pm

[quote="тучо чучо"]
... Ще си го сложа пак на Експерта, за да го язди половинката ми...
[/quote]

Нова рамка? Хмм видях вече. Е това не е честно, сега не може те хванем надолу :D:D:D.

[quote="тучо чучо"]
[size=67]Не, че нема кво друго да язди! Хлебаров да се въздържа от коментари, моля![/size]
[/quote]

Абе много гъсти ми се виждате от снимките на did. Да нямате някоя шесткрака родственичка? :8D:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пет Окт 29, 2004 11:17 am

[quote="hlebarka"]

[quote="тучо чучо"]

[quote="SPA"]

[quote="тучо чучо"]

[quote="did"]

Tailor, хиляди благодарности! Наистина имах нужда от тази информация!
[/quote]

Ясно!
[/quote]

Ясно за какво?
И какво сега ще си слагаш Suntor ли?
[/quote]

Бях обещал pdf на did.
А иначе, Suntour съм карал достатъчно, дори си го имам още. Ще си го сложа пак на [color=red]Хлебарката[/color], за да го язди половинката ми.
[size=67]Не, че нема кво друго да язди! Хлебаров да се въздържа от коментари, моля![/size]
[/quote]



[/quote]

Е, немаше нужда да го зачервяваш, видях го и без това...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Окт 29, 2004 12:23 pm

стига с тия хлебарки бе!

... да се върнем на темата...

Скромният ми опит досега с вилка от новата серия на Suntour вече ме убеди поне в две неща, които смятам че биха били полезни на някого и ще ги споделя тук:

1. Вилката наистина иска време за да тръгне. Разликата се забелязва почти след всяко каране в началото и не знам докога ще продължава тази промяна.

2. Разстоянието долу между ботушите, където се захваща главината, не е [color=blue]110 мм*[/color], колкото би трябвало, а на моята се оказа [color=blue]111.8 мм*[/color]. Като следствие още при първоначалното монтиране на колелото (главина Alivio, измерена дължина мааалко под [color=blue]110 мм*[/color]) вилката се вдърви. За този проблем преди време тук беше писал Windstream, за което му благодаря. Проблемът се реши с две шайбички, които коренно промениха нещата. Съветвам всеки, който си купува някакъв Suntour, да има предвид, че това разстояние НЕ Е стандартно и да вземе навреме мерки, иначе може доста да се прецакат нещата.

EDIT (добавка)

3. За мен вече е съвсем ясно, че бавното действие на вилките на Suntour в началото не се дължи на гъстотата на маслото или някакви кусури от хидравлично естество, а на триене във втулките, така че бързата смяна на маслото с по-рядко едва ли е начинът да се реши този проблем. Убеден съм в това, защото се оказа достатъчно да се пръсне на тръбите известно количество WD-40 (което за разлика от разните специални спрейове и масла явно успя някак си да премине през гумените уплътнения и да стигне до втулките) и изведнъж вилката се промени ДРАСТИЧНО! И преди това не е била карана суха, но този спрей просто я промени за секунди. TOYAGA, имаш бира:beer: от мен за съвета да го използвам по този начин, ако някога се срещнем! Тази елементарна процедура може да спести доста мъки, произлизащи от бавното разработване през първите няколкостотин километра.

_____________________________________________
[color=blue][size=100]* За истинските размери - виж следващия ми пост, първия на втора страница от темата.[/size][/color]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hlebarka » Пет Окт 29, 2004 3:26 pm

то само, от яздене
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта