Застраховка на колело ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Застраховка на колело ?

Мнениеот blooddevil » Сря Сеп 08, 2004 7:08 pm

Какво мислите по въпроса?Някои правил ли го е ?Имали смисъл?
blooddevil
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 2:42 pm

Мнениеот Sherman » Сря Сеп 08, 2004 7:19 pm

никоя застрахователна компания не ще да застрахова колела....дори мисля че и мотори не застраховат ама не съм сигурен
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот axelmax » Сря Сеп 08, 2004 7:58 pm

а колко струва застраховка за колоездач за цялата година ,че като падна поне пари да имам за да се въстонова
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот naka76 » Чет Сеп 09, 2004 7:46 am

[quote="axelmax"]

а колко струва застраховка за колоездач за цялата година ,че като падна поне пари да имам за да се въстонова
[/quote]


"Витоша" има планинска застраховка за 20 лева за една година.Ако се съберете група (над 5 човека) таксата е 15 лева.До колкото знам,може и да греша,но застраховката ти поема трансорта от местопроишедствието до боницата (това включва и спасяването ако си паднал в някое дере или си затрупан от лавина и т.н.).което никак не е малко защото ако я намаш след това имаш така да кихаш че свят ще ти се завие.Поемат и лечението ти или поне някаква сума от това.Някъде дочух че ако се подготвяш за състезание и стане злополука плащат двойно,но не знам дали важи за нас,както и 'какво означава двойно',как ще разберат че се подготвяме за съастезание като ние караме целогодишно и дали въобще е вярно.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Сеп 09, 2004 9:46 am

[quote="naka76"]

[quote="axelmax"]

а колко струва застраховка за колоездач за цялата година ,че като падна поне пари да имам за да се въстонова
[/quote]


"Витоша" има планинска застраховка за 20 лева за една година.Ако се съберете група (над 5 човека) таксата е 15 лева.До колкото знам,може и да греша,но застраховката ти поема трансорта от местопроишедствието до боницата (това включва и спасяването ако си паднал в някое дере или си затрупан от лавина и т.н.).което никак не е малко защото ако я намаш след това имаш така да кихаш че свят ще ти се завие.Поемат и лечението ти или поне някаква сума от това.Някъде дочух че ако се подготвяш за състезание и стане злополука плащат двойно,но не знам дали важи за нас,както и 'какво означава двойно',как ще разберат че се подготвяме за съастезание като ние караме целогодишно и дали въобще е вярно.
[/quote]


:offtopic:
Подписът кефи :beer:
:offtopic:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот loopo » Чет Сеп 09, 2004 10:35 am

малко :offtopic:
Мотори застраховат, разбира се, само че относно кражба нещата са по-сложни, но не невъзможни..
край на малкото :offtopic:

Иначе аз винаги си правя планинска застраховка(първоначално само заради ските, но вече не само:P), шот ина4е цените за транспорта са жестоки:xx(:
It usually comes down to a binary choice...
loopo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 9:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Чет Сеп 09, 2004 11:19 am

а градска застраховка има ли:?:
защото аз карам предимно в града
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Чет Сеп 09, 2004 11:57 am

Има застраховки "Злополука" - при тях ако ти се случи нещо, ти изплащат определена сума. Не като при планинските - тази сума да служи за определен вид разходи, а просто ти плащат - чупиш си ръка, плащат ти еди колко си. (да не дава Господ!). Ако си правиш такава, гледай да е спортна или нещо подобно, т.е. да покрива рискове докато спортуваш, защото в обикновените подобни травми, получени при спорт най-вероятно са изключени. Общи взето застраховка, която покрива злополуки по време на спорт, би трябвало да е по-скъпа от обикновената, защото рискът е по-голям.
В една тема бяха написани и 1-2 застрахователни компании, които правят такива спортни застраховки, потърси я ако искаш. :thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Сеп 09, 2004 6:03 pm

Има само една застраховка против кражба на колела и тук вече сме я обсъждали:

[img]http://veselba.kafence.com/pix/izobreteniq/zakliucheno.jpg[/img]

Не че помага, ама...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Чет Сеп 09, 2004 6:55 pm

[quote="did"]

Има само една застраховка против кражба на колела и тук вече сме я обсъждали:

[img]http://veselba.kafence.com/pix/izobreteniq/zakliucheno.jpg[/img]

Не че помага, ама...
[/quote]


Не си разбрал правилно!!!Това не е против кражба!!Те са му сложили вериги за да не се пързаля в снега.Поне така си мисля!!!:dunno:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ne4ovek » Пет Сеп 10, 2004 9:57 am

Ами не виждам нищо лошо ако колелото ти е нещо от рода на 2-3-4000 долара
ne4ovek
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 11:56 am
Местоположение: Zimbabwe

Мнениеот did » Пет Сеп 10, 2004 10:04 am

[quote="ne4ovek"]

Ами не виждам нищо лошо ако колелото ти е нещо от рода на 2-3-4000 долара
[/quote]


Ама застрахователните компании виждат. И с основание. Нито може да си сложиш аларма, нито да му маркираш частите, нито лесно се доказва стойността на колело, което вече (макар и малко) е карано... Просто хората предпочитат да не се занимават с толкова неясен, рисков и в същото време нищожно малък застрахователен пазар. Колко ли човека в БГ имат колела от по 2-3-4000 USD и колко от тях са готови да плащат 15-20% от стойността на колелото си годишно (щото такива са приблизително шансовете да ти го откраднат), за да бъде застраховано против кражба?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот climb » Нед Окт 24, 2004 1:55 pm

[quote="naka76"]

[quote="axelmax"]

а колко струва застраховка за колоездач за цялата година ,че като падна поне пари да имам за да се въстонова
[/quote]


"Витоша" има планинска застраховка за 20 лева за една година.Ако се съберете група (над 5 човека) таксата е 15 лева.До колкото знам,може и да греша,но застраховката ти поема трансорта от местопроишедствието до боницата (това включва и спасяването ако си паднал в някое дере или си затрупан от лавина и т.н.).което никак не е малко защото ако я намаш след това имаш така да кихаш че свят ще ти се завие.Поемат и лечението ти или поне някаква сума от това.Някъде дочух че ако се подготвяш за състезание и стане злополука плащат двойно,но не знам дали важи за нас,както и 'какво означава двойно',как ще разберат че се подготвяме за съастезание като ние караме целогодишно и дали въобще е вярно.
[/quote]

Знчи аз си направих преди няколко месеца такава застраховка на Малиовица.Ако е само за един човек е 20лв.А ако сте на 3-ма е по 5лв на човек.Застаховката е на стойност 1000лв(който иска може и за повече).Значи ако недай си Боже се наложи да те вадят от лавина и немаш застраховка струва 950лв.А ако имаш тая застраховла те те вадят без да плащаш нищо и ти дават майче 50лв.
А относно застраховането на колелото фирмата"Български имоти" предлагаше(сега нз дали предлага)и струва 15лв.Тя против кражба.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта