Главина Alivio с 9 зъбчатки?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Главина Alivio с 9 зъбчатки?

Мнениеот F1-MAN » Пет Сеп 03, 2004 8:59 am

Значи напоследък веригата много взе да ми прескача като почна да напъвам малко повече. След доста оглеждания и проби с други части стигнах до извода че задните венци са проблема(изглеждат доста износени-изтънели, закривени, върховете им почти ги няма). Та сега ще трябва да си купувам нови. Обаче дали ще мога да сложа на гореспоменатата главина 9 венеца . Защото искам да си взема нещо по горен клас, а ако трябва да сменям и главина ще ми дойде малко много(нуждата да сложа нова команда ми е достатъчно въз)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BuxpeH » Пет Сеп 03, 2004 10:13 am

Първо пробвай да натегнеш болтчето, което обтяга дерайльора докрай. Ако не ти е добре опъната веригата, и втората ролка не натиска добре веригата в зъбчатките става така. Онова, което е точно до връзката му с рамката. Ако и тогава прескача, може да пробваш да слошиш по-дълго болтче или да натегнеш пружината. Ако вече и това не помага трябва да си смениш касетата, но ако си се насочил към 9ка, а сегашната ти е 6ца или 7ца става така:
Касета ~45лв
Главина 30-60лв.
Команди 9ка мин 30лв, ако е само дясна, а не чифт!!
Верига Narrow min 20лв (задълже нова)
(Не включвам труда, ако ползваш майстор, но сигурно нямаш нужните инструменти)
Оф, боли ме главата като си помисля, защото съм в точно в това положение вече :deer::xx(:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BuxpeH » Пет Сеп 03, 2004 10:16 am

А за главината, зависи колко е стара. Моята е Аливио, но е някаква стара и е със 7ца. Новите мисля че са 8ци обаче. По-добре за теб ако е така :agree:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Сеп 13, 2004 2:38 pm

Само да обобщя:
- задни касети за 7 плочи не стават за 9
- задни касети за 8 плочи стават за 9, но трябва да се смени и веригата с такава за 9 венеца (по-тясна е).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пон Сеп 13, 2004 5:33 pm

сигурен ли си :?:
щото ако е така сте да е супер
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот F1-MAN » Вто Сеп 14, 2004 8:58 am

Голяма грешка. То не е прескачало отзад, а отпред. Какво стана. Значи отивам до Веломания да си вземе задни венци(бях решил осмица, деветка щеше да ми дойде много). Питам дали имат Alivio, ама те имах само Altus. Обаче не ги взех. защото не исках толкова нискък клас. Само че им огледах профилите и разбрах че това, което съм помислил за износване всъщност са си нормални профили на венците. Тогава реших че щом не е отзад(бях натегнал и винтчето на обтегача) е отпред. Знаех че средната плоча е износена, ама не предполагах че е толкова много. На места зъбите бяха наполовина. Та отидох, взех си една плоча(ебати плочите, 14лв, то три такива са по-скъпи от курбелите ми) и сега заспа. Не помръдва дори.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта