Cena????

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Cena????

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Съб Авг 28, 2004 3:36 pm

Nqkoi moge li da mi kage kolko struva Magura Julie?
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Съб Авг 28, 2004 4:34 pm

Ami ne znam to4no v BAS z akolko q predlagat ama mai 6te da v ramkite na 180-230 lv moje bi:?:Spored moito skromno mnenie moje6 za tiq pari da vzeme6 ne6to po dobro.Eto i edna snimka za po krasivo:)

[img]http://www.magura.com/english/pop/images/04_pop_julie_pm.jpg[/img]
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BLACK_SLIPKNOTER » Съб Авг 28, 2004 6:16 pm

Za tezi pari kakvo mi predlaga6!?
My bike and metal is my life...
BLACK_SLIPKNOTER
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Съб Авг 28, 2004 7:30 pm

[quote="BLACK_SLIPKNOTER"]

Za tezi pari kakvo mi predlaga6!?
[/quote]

203мм Avid BBDB
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот gladstone » Съб Авг 28, 2004 8:15 pm

"203мм Avid BBDB" - Exactly!:8D:

Kato sme trugnali da pravim krasiva temata...:

[img]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/images/AvidBallBearing2004.jpg[/img]
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Авг 30, 2004 11:28 am

Julie -то с 180 ротор отпред струва 234 в БАС. Авид там няма, така че няма да сравнявам. Аз съм с такава и съм много доволен. Спирам с един пръст, задната (в-брейк) ползвам само на завоите. Но предполагам, че 203 авид ще спира МНОГО по-добре. Не за друго ами защото е по-голям ротора. Това е естествено ако ти го позволява вилката.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Пон Авг 30, 2004 11:56 am

Едното е за XC, другото за DH, не разбирам защо и как може да ги сравнявате...а и от къде ти хрумна, че по-големият ротор спира по-ДОБРЕ??? по-добре за какво каране?..
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bikerider » Пон Авг 30, 2004 12:07 pm

[quote="Zozka"]

Едното е за XC, другото за DH, не разбирам защо и как може да ги сравнявате...а и от къде ти хрумна, че по-големият ротор спира по-ДОБРЕ??? по-добре за какво каране?..
[/quote]

по-големия ротор дава по-голяма спирачна сила, защото е по-лесно да спреш по-голям диск да се върти, отколкото по-малък.
конкретно само от ротора 203мм диск дава около 12% по-голяма спирачна сила. отделно стои въпроса със самите спирачки, накладките, предаването на силата, и.т.н.

така че, според мен за същите пари 185мм Avid с хубави лостчета и броня ще спира по-добре от 180мм Julie, но това е мое мнение.

по въпроса за стиловете... виждал съм хора да карат DH с Julie, виждал съм и хора да карат XC със 203мм Avid...

Edit: правопис
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот halcor » Пон Авг 30, 2004 2:09 pm

Avid и със 185мм ротор и неособено хубави лостчета и жила (е, не и най-простите) спира доста по-добре. Моя ротор е 203мм, пробвал съм и 185 и предна и задна, карал съм Julie. Може би усещането на течащо масло е малко по-приятно от жило, обаче надеждността на Julie-то е под всякаква критика (и по-точно на лостчето). Поне аз успях при неособено груби падания 3 пъти да го троша и след всякакви еквилибристики да го поправям с епоксидни смоли и чудеса си взех Авид и се родих. Е, но все пак предназначението на Julie е за XC, признавам си, че го abuse-вах, така че не ме слушайте много :-)
А ако някой ми каже, че Авид-а има 2 положения - on и off и предразполага към опити за летене над кормилото (защото така се говори), ще му кажа, че не е прав, а просто има нервна ръка :-)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот PtD » Пон Авг 30, 2004 4:44 pm

Ехехехе, как може да сравнявате Avid BBDB с Magura Julie. Карал съм и двете доста, ама Avid-a е къде-къде по-напред и като модулация, и като спирачна сила (при еднакъв размер на ротора), че и като възможности за настройка. На всичко отгоре е и по-евтин... А за това, че е със жило - ами тургате някое по-дебелшко жило с тефлон и сте на 6. :8D:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Авг 30, 2004 5:44 pm

[quote="PtD"]

Ехехехе, как може да сравнявате Avid BBDB с Magura Julie. Карал съм и двете доста, ама Avid-a е къде-къде по-напред и като модулация, и като спирачна сила (при еднакъв размер на ротора), че и като възможности за настройка. На всичко отгоре е и по-евтин... А за това, че е със жило - ами тургате някое по-дебелшко жило с тефлон и сте на 6. :8D:
[/quote]


лостчето, лостчето, без хубаво лостче няма и хубава модулация... затова някои хора говорят за on/off модулация...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 30, 2004 8:52 pm

От скоро карам АВИД отпред със 160 ротор (скромничко):angel: Сложих му хубава броня и жило на Jagwire, карам си го с лостчето на блок командите DEORE черните. НИКАКВИ проблеми с модулацията при спиране с 1 пръст - плавен ход, винаги усещам критичния момент, след който ще закове и ще блокира колелото... Вярно 160 ротор си е малък, но на километричните карания надолу по Родопите тоя уикенд се държа перфектно в условия на доста вода, кал и пясък (на места затъвах до ротора, омазваше се даже...)
180 лв ми излезе, със 185 ротор е към 190 лв мисля - за справки и поръчки Иван Каймата на Хр.Смирненски 60 - за 10-тина дни я доставя:thumb:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sp0nG » Пон Авг 30, 2004 9:27 pm

[quote="jivkonik"]

От скоро карам АВИД отпред със 160 ротор (скромничко):angel: Сложих му хубава броня и жило на Jagwire, карам си го с лостчето на блок командите DEORE черните. НИКАВИ проблеми с модулацията при спиране с 1 пръст - плавен ход, винаги усещам критичния момент, след който ще закове и ще блокира колеото... Вярно 160 ротор си е малък, но на километричните карания надолу по Родопите тоя уикенд се държа перфектно в условия на доста вода, кал и пясък (на места затъвах до ротора, омазваше се даже)
[/quote]

Честито за спирачката, човече:beer:, а можеш ли само да ми кажеш от къде си взе бронята и колко струваше, че и аз трябва да купувам:?:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 30, 2004 9:33 pm

[quote="Sp0nG"]

[quote="jivkonik"]


[/quote]

Честито за спирачката, човече:beer:, а можеш ли само да ми кажеш от къде си взе бронята и колко струваше, че и аз трябва да купувам:?:
[/quote]

Хай човече! Помня те аз от обиколката на Витоша дето тръгнахме заедно, ама ти си имаше работа и бързаше.....
Ами от БАС броня Jagwire 1 метър, жило като за предна Jagwire (малко по дълго от бронята), 2 накрайника за жило черни Jagwire 9.90лв всичко (груб спомен). Заслужава си като ще даваш 180лв за спирачка да не пестиш от тия "дребни" на пръв поглед неща... Имат си значение много даже!!!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sp0nG » Пон Авг 30, 2004 9:38 pm

Мерси, тая седмица взимам друга вилка и слагам диск отпред и събота и неделя съм на линия може да се съберем с другите и да караме:P
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот RaveUnit » Вто Авг 31, 2004 1:05 am

много внимателно с кевларената броня ! като смених вилката се върнах на нормална броня (кевларената ми беше точен размер за старата) и съм страшно щастлив от това !
хората са различни, моя конкретен опит е: кевларена броня за добра дискова механична спирачка е ненужна И ВРЕДНА - защото нормалната броня не ми протрива алуминия а се протрива тя самата
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта