FR eXperiment-и в събота 28.08.2004

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

FR eXperiment-и в събота 28.08.2004

Мнениеот mite_pascoff » Пет Авг 27, 2004 6:54 pm

Утре (събота) мисля да тествам някои пътеки на Витоша и засега съм сам, ако има експериментатори наоколо нека се оабдят :)
Маршрутите са следните: към 11:00 се качвам със симеоновския до Алеко и от там към платото до мястото където се отклонява на дясно пътеката към Комините, която пък се разделя на 2 (миналата седмица тествах лявото разклонение) таз седмица ще пробвам дясното което (по думите на един дедо) се спуска МНОГО СТРЪМНО надолу и излиза на Бай Кръстьо ... от Бай Кръстьо на лифта до Голи връх и обратно към Алеко за следващата пътека която тръгва на 100-тина метра надолу по павирания път отдясно след мантинелата и се спуска покрай една рекичка до долната част на Лалето ... помня е че преди (2 години) ми се струваше много трудна за каране и ми е интересно да видя сега как е :) от долната станция на лифта при Лалето вече по "кимбата" надолу към Бистрица примерно да навестя бай Иван "Черното" който прави най яките шкембе (чорба) и кюфтета по тез места :)
ако има нещо няма нищо на 0889 812805 паскофф :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Пет Авг 27, 2004 11:10 pm

С тебе съм, ще ти звънна сътринта да се разбереме :)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот GeHammer » Съб Авг 28, 2004 1:04 am

Lets ride!:fire:
s.r.
GeHammer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 18, 2004 9:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Пон Авг 30, 2004 11:08 am

пробва ли ги пътечките , кажи тази втората как е , аз наскоро минах от там пеш и ми се видя трудничка , но мисля че може да се получи добро каране по нея , мина ли по ония тръби :)
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Zozka » Пон Авг 30, 2004 12:45 pm

[quote="Stuny"]

пробва ли ги пътечките , кажи тази втората как е , аз наскоро минах от там пеш и ми се видя трудничка , но мисля че може да се получи добро каране по нея , мина ли по ония тръби :)
[/quote]


ахъм, пътеката е голема изродия, направо е нереална...и особенно след тръбите надолу покрай дерето си е чиста проба самоубийство :). Ама и по каманаците надолу добре се повъргаляхме :P Обаче мене най-много ме изкефиха завоите по 180' в началото. Лудничка
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот mite_pascoff » Пон Авг 30, 2004 8:27 pm

[quote="Stuny"]

пробва ли ги пътечките , кажи тази втората как е , аз наскоро минах от там пеш и ми се видя трудничка , но мисля че може да се получи добро каране по нея , мина ли по ония тръби :)
[/quote]


Мдаа пътеките са много добри, особено тази втората ... отначало е малко по широка с напречни канали от време на време и стърчащи железа тук-таме но след като пресече шосето (пътеката продължава зад мантинелата точно до един паметник) става много технична със стръмни участъци и големи камъни, прилича малко на началото на пътеката от алеко към бистрица/железница само дето е малко по-дълга ... добре е като за разгряване и е удобна защото излиза на долната станция на лифта при лалето и може от там да се качиш отново до алеко :)
а първата пътека е голяма лудница ... супер стръмна и тясна с обратни завои, скали и "плаващи" камъни ... просто е перфектна ... тя пък излиза на Бай кръстьо от къдео пак може да се качиш до горе с лифта :)
а миналата седмица тая дето е пробвах (левия вариант на тази покрай Комините) е най-трудната която съм карал на Витоша ... от начало почти не става за каране защотот е много обрасла, тясна и със страничен наклон, но след това каква лудница става не е истина ... МНОГО камъни и скали и големи пасажи с каменни реки през които има нещо като пътека, където се мъчих да карам но горката ми вилка не може да поеме толкова големи морени ... таз пътека излиза на една друга която отива към драгалевския манастир а идва от златните мостове и там е също много яко - по широко, с камъни, коерени и подобни :)
очаквам деня когато ще имам мечтаното колело за да тествам директно по морените от горе на долу :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Авг 30, 2004 9:18 pm

където пресича пътя и е след мантинелата покрай един паметник това е много приятна пътечка но съм я карал само от шосето надолу (thz to Admin) опиши моля по-точно откъде почва отгоре, все не карам по нея защото трябва от Алеко да слизам по шосето - скука
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Stuny » Вто Авг 31, 2004 9:19 am

тръгваш от станцията на кабинковия , на алеко , по шосето за надолу и след ~50м. започва пътечката в дясно , май с едни стъпала почваше
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот screamBoy » Вто Авг 31, 2004 10:37 pm

почва с прескачане на мантинелата ... интересува ме по-отгоре от самото Блато откъде стартира, не го знам този разколон за Комините, явно от него е
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот mite_pascoff » Съб Сеп 04, 2004 7:41 pm

Виж не се бъркай - има 2 пътеки: едната е тази която пресича шосето за Алеко и продължава от паметника зад мантинелата надолу, тя тръгва от Алеко или по точно след като излезеш от лифтовата станция завиваш надясно и тръгваш по шосето надолу и след 100-тина метра в дясно след мантинелата започва пътеката със няколко стълби ... по надолу тя пресича шосето и продължава зад мантинелата до паметника ...
другата пътека започва да речем от средата на платото където има нещо като информационно табло от лявата страна на пътеката а от дясно тръгва таязи пътека и води до една чешмичка със скамейки ... от там надолу става много стръмно и пътеката се разделя на 2 - на ляво минава хоризонтално по каменните реки покрай комините а на дясно се спуска до Бай Кръстьо ... това е ;)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron