Мнение за този велосипед.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнение за този велосипед.

Мнениеот Niki » Пет Авг 27, 2004 4:13 pm

http://forum.skycode.com/pic/25883-49.jpg
Питането ми е за какво става и за какво не?Подходящ ли е за човек със размери:-) ръст 185,тегло 95кг.?
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот PzNike » Пет Авг 27, 2004 4:35 pm

Едно любителско мнение:
Модела е Спринт Екстрем, но 2-та модела обявени за 2003 и 2004 на саита на спринт имат различия в монтажа (при това големи Ацера - Деоре) така че е хубаво да кажеш коя година е колелото или ако знаеш какви са компонентите.
Твое ли е колелото мислиш да го купуваш или какво?

От рамки не разбирам много, но окачването ми изглежда странно и не много стабилно, още повече че ти не си от най-леките. Кривата тръба на седалката ще ти ограничи възможностите за регулиране на височината. Освен това на саита пише, че рамката е 17" и за 185см човек това е малко.

Спиците са "гъзарски" ама не са много здрави.

Според мен колелото става за из града(кротко в парка), но за теб не е много подходящо. Вероятно ще ти се види ниско. Все пак зависи ако мислиш да го купуваш и каква цена ще ти поискат.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Niki » Пет Авг 27, 2004 4:46 pm

Модела е с монтаж асера и струва 650 в този вид.Мислех аз да го купувам за мен ама на сайта им май пише ,че е с 18" рамка???Смятах да ъпгрейдна дисковите спирачки към нещо по-добро,че тези са от вида дето тука всеки ги плюе:DАма за това и съм я пуснал тука темата да събирам мнения.
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот Sp0nG » Пет Авг 27, 2004 4:48 pm

Az za 650lv bih si vzel drag expert, mislq, 4e bez diskovi e nqkade tolkova:dunno:
Edit: s montaj Deore
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Niki » Пет Авг 27, 2004 4:57 pm

Аз карам в момента със Спринт АПОЛО(убедихте ме тук да не го продавам:-)),ама рамката е 21" и когато се спускам не ме питай какво ми е.А и с тези килограми(нямам шкембе,да не си помислите нещо) си е ....с тази твърда рамка.Де да знам де-събирам мнения;)
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот jokata » Пет Авг 27, 2004 5:27 pm

[quote="Niki"]

Аз карам в момента със Спринт АПОЛО(убедихте ме тук да не го продавам:-)),ама рамката е 21" и когато се спускам не ме питай какво ми е.А и с тези килограми(нямам шкембе,да не си помислите нещо) си е ....с тази твърда рамка.Де да знам де-събирам мнения;)
[/quote]
И аз така мисля - не я продавай, имайки предвид това на което си хвърлил око. А относно килограмите ти ;) - за подобна сума (650 - колкото споменаваш) едва ли ще намериш колело с мека задница, което да ги издържи, та дори и нещо на старо...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Авг 27, 2004 5:42 pm

mi za tezi pari ,moje da si vzemesh croos t-rex ,az sam dovolen ,sas acera ,2 diskovi ,i ste ti ostanat pari ako hvanesh koleloto v promociqta v metro,za 480 leva i ste ti ostanat 170 leva tamat da si napravish nujnite apgreidi,ako si tolkova tejak si smeni kaplata s takava s 36 spici ,i prednata spirachka ako ne si dovolen ,ramkata e zdrava ,no e na vtulki no za 30 leva kato iznosish vtulkite si slagash lageri ,i nema problemi

ama sprinta za 650 leva ,ne bih go vzel NIKOGA
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Victor » Пет Авг 27, 2004 6:59 pm

Ето още едно любителско мнение.Ами за 650 лв ти препоръчвам един RAM HT 1 '04 сега няма задно окачаване но и на Спринта не ми се види хубав пък и съм се наслушал и начел колко вреден може да е един гаден заден шок (скърцане,чупене)нали знаеш.RAM-а има хубава вилка много добър монтаж и ако се интересуваш мога да ти изпея всичко за него защото карам с такъв точно за 650 лв го взех мрън не е казал :D
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Пет Авг 27, 2004 7:05 pm

http://www.ram-bikes.com/img/content/ht11_big.jpg ето ти снимка но е без диска аз със Sram 5.0 една удивително добра спирачка и черна вилка.
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Пет Авг 27, 2004 8:00 pm

А защо не си смениш само рамката щом те притеснява, твърдите са доста евтини, ще ти останат пари и за по-хубава вилка. Дори и нещо прилично с окачване може да се намери за тези пари.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Авг 27, 2004 8:35 pm

[quote="KiZZo"]

А защо не си смениш само рамката щом те притеснява, твърдите са доста евтини, ще ти останат пари и за по-хубава вилка. Дори и нещо прилично с окачване може да се намери за тези пари.
[/quote]

Май е най-удачното решение. Можеш да погледнеш Drag Climber, той е нисък и при спускане няма да имаш проблеми(с изключение на това че няма заден амортисьор). Обаче не знам дали ще ти е удобна за въртене, трябва да пробваш.
Иначе F5 мисля че хубава рамка с двойно окачване. Доста я гледах и ми хареса, а и много хора казват че е добра. Само трябва да и се вземе хубав шок.
Иначе няма смисъл да купуваш някое от гореизброените колела. Щом сега си имаш колело, можеш да прехвърлиш частите от него на хубвата рамка, дори ако ти останат пари можеш да си вземеш и вилка, и след това да го подобряваш.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Пет Авг 27, 2004 11:45 pm

:agree:[quote="F1-MAN"]

[quote="KiZZo"]

А защо не си смениш само рамката щом те притеснява, твърдите са доста евтини, ще ти останат пари и за по-хубава вилка. Дори и нещо прилично с окачване може да се намери за тези пари.
[/quote]

Май е най-удачното решение. Можеш да погледнеш Drag Climber, той е нисък и при спускане няма да имаш проблеми(с изключение на това че няма заден амортисьор). Обаче не знам дали ще ти е удобна за въртене, трябва да пробваш.
Иначе F5 мисля че хубава рамка с двойно окачване. Доста я гледах и ми хареса, а и много хора казват че е добра. Само трябва да и се вземе хубав шок.
Иначе няма смисъл да купуваш някое от гореизброените колела. Щом сега си имаш колело, можеш да прехвърлиш частите от него на хубвата рамка, дори ако ти останат пари можеш да си вземеш и вилка, и след това да го подобряваш.
[/quote]


:agree::agree::agree:
напълно съм съгласен!
Малко модификация на предложението от мен:
Точно за 650 лв можеш да си вземеш целия Драг Ф4, който е с доста добър монтаж.
Нещото което не ми харесва в Ф4 са задните зъбчатки който са 7-ца на резба.
Зъбчатките на Аполо-то (поне на моето) са 8-ца на щлиц (предполагаемо по-добри, но още едно мнение би било полезно).
Според мен е добре само да смениш задните чаркалаци - вече какво точно ти ще решиш със сигурност главината и зъбчатките, не знам дали дерейльора за 7-ца става и за 8-ца (и 2-та са Ацера) и контролите за задните скорости.
Средното движение (дерейльор Аливио, касета и курбели) според мен при Ф4 е по-добро отколкото при Аполо така че няма нужда да ги разменяш.

Така Апполо-то ще си остане цяла конфигурация и според мен по-лесно ше му намериш купувач, а Ф4 ще стане малко по-добър :^:


И разбира се, да напомня - повечето хора казват че шока на Ф4 трябва да се смени, но кога ще го направиш - зависи от бюджета.

Е, добре е да се изкаже и някой дето разбира малко повече:I

edit: Имам предвод новия модел F4, който е с рамка на F5. Вчера го гледах на Хигиената :^::I:agree: Допълнителна полза е, че F4 си идва с 2 дискови спирачки (макар и слабички). Ако си вземеш само рамка на Ф5 ще трябва и дискови, защото само те стават, а доколкото знам Апполо-то е или само с V-Brake, или с диск + V-Brake, така че ще ти трябват 1 или 2 дискови спирачки при всеки случай.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Niki » Пон Авг 30, 2004 9:09 am

Много интересни мнения и много полезни.Първо за Климбера.За да я карам тази рамка ще трябва да си взема 50см. колче за седалката,а както се досещате някакси е "неловко" да имаш 50см. твърд алуминии под задника:I с ф28 ;),та за сега се спирам на идеята да си взема рамка F5 с хубав заден шок и да си прехвърля чарковете от Аполото на нея и да продам само рамката.Пък после ще сменяме,вилка...etc.
Другият вариянт е да почна ъпгрейди на това налично колело,ама като се сетя колко трябва да ъпгрейдвам......май е по-добре да си взимам ново:o)RAM не е лошо,но не ми харесва ценовата политика на фирмата,която ги продава. Ходил съм в магазина им и ......no comment.Другият вариянт е EXPERT.
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот PzNike » Пон Авг 30, 2004 9:45 am

Имай предвид че за F5 ти трябват дискови спирачки.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Niki » Пон Авг 30, 2004 10:03 am

А F4 има ли го "като за мен"??? Имам предвид размера на рамката?Да не стане като онези ситните колелца дето катат из цирка с тях?:D
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот PzNike » Пон Авг 30, 2004 10:11 am

НОВИЯ модел F4 е с рамка на F5. За съжаление рамката е само един размер. Ще трябва да я погледнеш и ако можеш да я пробваш за да прецениш как ще ти ходи.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Niki » Пон Авг 30, 2004 10:41 am

ОК,Данке шойн:D
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti

Мнениеот Dani » Пон Авг 30, 2004 2:27 pm

Да, бе, що не се огледаш за една рамка Ф5 на Драг! Тя е къде 370 лв. и да си сложиш частите от стария велисопед! А рамката определено заслужава адмирации!
Ама ти си знаеш най-добре!
'Аре със здраве!

[quote]
Базовият вариант на рамката е с обикновен пружинен амортисьор без маслено смекчаване. В този си вид тя струва 369лв.
Възможно е да я закупите и с по-добър амортисьор - например с X-Fusion Glyde RPV (който е с клапа за създаване на стабилна платформа) рамката струва 470лв.

[/quote]
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Extremna » Вто Авг 31, 2004 7:41 pm

[quote="PzNike"]

НОВИЯ модел F4 е с рамка на F5. За съжаление рамката е само един размер. Ще трябва да я погледнеш и ако можеш да я пробваш за да прецениш как ще ти ходи.
[/quote]

Обаче, коя от двата вида рамки F5 е сложена на новия модел F4?
Тази с обикновен пружинен амортисьор без маслено смекчаване или тази с по-добър амортисьор-> X-Fusion Glyde RPV ?? /предполагам първия вариант/ :confused:
Питам те защото нямам възможност да я видя в момента.
Extremna
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Вто Авг 31, 2004 7:53 pm

"Нормалния" вариант и на F4 и на F5 (съответно 650 и 1050 лв) е с амортисъор с пружина само. Рамката е една и съща. Ако искаш да си смениш амортисьора - просто доплащаш около 100 лв за Глайд-а.
Съответно цената става 750 - 1150 (приблизително).
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Extremna » Вто Авг 31, 2004 8:01 pm

Да - не се израх достатъчно точно.
ок :thanks:
Extremna
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Вто Авг 31, 2004 11:16 pm

Днес седнах на един F5 само с пружина и хич не ми хареса, определено без качествен амортисьор не струва. Така че ако мислиш да я купуваш няма да е зле да отделиш пари за хубав шок, или поне в бъдеще да можеш да сложиш, защото иначе окачването се обезмисля.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Niki » Пет Сеп 03, 2004 8:12 am

Нищо няма да купувам:(!:Сложих газова уредба на колата:}):.Жени какво да ги правиш:xx(:Таман ги бях събрал парите и жена ми ги "видя":bawling:Сега ще има::dark:и после:angel:пак наново.:D
По-добре як и тъп,отколкото само тъп!
Niki
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 05, 2003 3:07 pm
Местоположение: Djibouti


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта