Как се пътува с колелото във влак или автобус?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Как се пътува с колелото във влак или автобус?

Мнениеот Moon » Пет Авг 27, 2004 9:24 am

Моля, споделете къде се качва във влака това колело и плаща ли се и колко за него:?:
И навити ли са автобусите да взимат колелета:?:
Moon
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Sp0nG » Пет Авг 27, 2004 9:35 am

Mnoogo otdavna ima6e edna takava tema, potursi v arhiva.
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Stuny » Пет Авг 27, 2004 9:42 am

С влак можеш да го дадеш в багажния вагон , като отиваш предварително на гарата да ти го таксуват и после си го носиш на вагона и на слизане отиваш да си го вземеш от там , аз дори съм си го заключвал , води се за 20кг и се плаща и още нещо според стойността която обявиш , не излиза евтино , поне според мен , мисля че са ми вземали ~5лв когато и студентския ми билет беше някъде толкова. Другия вариант който не съм пробвал , но по всяка верояност ще го опитам ако се наложи да си мъкна колелото е да го поразглобиш малко и да си го вземеш в купето , не мисля че някой ще ти направи проблем.
С автобус съм го мъкнал няколко пъти , не са ми отказвали , не съм плащал допълнително , налагало се е да свалям каплите за да се събере.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Stuny » Пет Авг 27, 2004 9:44 am

а да и в момента има една интересна тема в clubs.dir.bg , мързи ме сега да дам точен линк
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот MOD » Пет Авг 27, 2004 9:49 am

Преместена от МОД

Погледни [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=651]тук[/url]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thechosen » Съб Авг 28, 2004 8:17 pm

Това лято превозвахме 4 bike по влаковете и положението е такова...

Вариянтите за транспорт са:
1. да го пратиш като колет - цената е взависимост на колко ще си оцениш bike, качват ти го в товарния вагон и си го получаваш на крайната спиркам, ако сменяш не ходиш да си го прехвърляш, но по това което ми обясниха на гарата, може да престигне с друг влак и да трябва да го чакаш. Според мен е най-лошия вариянт
2. таксуваш го като багаж - преди да си купиш билет отиваш и си таксуваш bike за багаж (таксува се за 20кг. независимо от теглото му) около 5лв. е цената. След това го товариш на товарния вагон, кото предварително си нагласил нещо да го вържеш и заключиш. При всяка смяна трябва да ходиш да го стовариш и натовариш на другия влак - най-добре да питаш кога пристигате на гарата за смяна и 5 мин преди това да отидеш до товарния вагон и да го отключиш и прегласиш за претоварването. Ние използвахме този вариянт и немаше никакви проблеми.
3. да го вкараш в пътнически вагон - несъм пробвал но като познавам кондуктурите ще започнат едни разправии и т.н. но ако е за по-къси разтояния и това е вариянт.

За автобус - най-добре е да отидеш по рано за да се разберете с шофьора и да го натоварите, но ако има много друг багаж може да откаже - един приятел така го прекараха.

това от мен:8D:
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Мнениеот mih » Вто Авг 31, 2004 10:24 am

според мен по актуалните цени е напълно безсмислено да ползваш услугите на БДЖ, с автобус излиза значително по-евтино и лесно.
аз съм родом от Бургас и редовно си нося и колелото натам от София - с автобус не съм имал проблеми, докато с влак... занимавка си е най-малкото, да не говорим за 6-7 часа притесняване и оглеждане на всяко спиране.
а с автобуса е така: отиваш малко по-рано от останалите, сваляш предната гума, слагаш го възможно най-навътре и си готов. досега не съм плащал (няма установени тарифи, но е възможно плащане на ръка на шофера - 5 лева), обикновено пътувам допълнително само с една раница, която качвам с мен в автобуса, така че теоретично колелото минава за багаж като на всички пътници и не е нужно да се заплаща.
и до Унгария пътувах така веднъж и пак нямаше проблеми.
виж, за автобусите на СКГТ положението е точно наобратно, но това е друга тема.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот axelmax » Вто Авг 31, 2004 11:32 am

и аз го права често това с автобуса ,не сам давал пари досега за колелото,и немисля да давам ,дори 2 лева
много е издразних когато пътуваь от пловдив до софия ,и едим шофер ми каза да му дам там некви пари маи беха 5 лева,за колелото ,а аз му казах ,цхе тоя е бакаж като на жсицхки останали ,ама не ,и аз си казах тоя да не е луд :crazy:,деба гадното пианде,но какжо стана ,
вапреки ,че беше почти празен не ме качи и си замина така за софия.изчаках другия автобуси шофера се сагласи ,и когато си вкарвах колелото в бакажника ,опита да ми иска пари ,ама как ме вбеси ,просто нямам думи ,и бех се нажил да си крам до софия с колеото ама беше късно ,ама се оправих и нищо неплатих :liplick:

хора ,виждал съм ,да се слагат във багажниците на автобусите кухненски шкафове,какво повече да говорим
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот naka76 » Вто Авг 31, 2004 7:40 pm

Най- лесния начин е да си купиш велочанта или да ти я ушият.Свалят се двете капли и се завърта кормилото и си го качваш във влака като първия човек без да се притесняваш за нищо.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Вто Яну 04, 2005 7:19 pm

Колко струва такава вело чанта?
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Вто Яну 04, 2005 9:00 pm

едва ли повече от 30лв - плат + шиене
пък ако не те мързи можеш и сам да си направиш ;)
щото те тъпаците едва ли ще зацепят какво има в торбата...
един приятел така са го питали на австрийскта граница "какво е това" .. така че :)
аз лично съм пътувал няколко пъти от софия до морето и обратно с влак с още поне един човек с мен (в един от случаите, а в другите бяхме четирима) всички с колела в купето...
търкалата под есдалките другото отгоре
супер яко е :)
в нощния почти не се забелязва
в дневния- правиш се на маймуна и минаваш между капките
макар че този върпосният с торбата един път бяха пътували двама и нещо искали да ги свалят и се дигнала бая врява дощла охраната на влака и накрая дали там някви стотинки и така :)

колкото до рейса- аз бих си махнал търкалата и колелото долу а те горе при мен
и никви пари на шибаните шоферчета...

ебаси тъпата държава
средно един байк тежи 15кг ... а багажът на разни пътници?? няма значение тва
важното е да не ти пука и да къртиш мифки
хахаха :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот VaHk0 » Нед Фев 20, 2005 10:33 am

не в краина сметка ако шофиора не ти иска пари за баика може на слизане да му дадеш 2-3лв да се почерпи щото от благодарност че не ти е искал преди това кинти обаче ако ти иска преди това ... в никакъф случаи.моя случаи е друг щото съм от варна и това лето ще патувам до пловдив а влака които е директно до пловдив е в 2 след обед маи и аз не обичам да патувам с него.може ли да го пусна предния ден и на изчакване да го остая и като ида в пловдив да си го взема от гарата.
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта