DNM 180 Volcano

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

DNM 180 Volcano

Мнениеот DH_zone » Сря Авг 25, 2004 8:27 am

Hi 4 All

Iskam da kupja DNM-a 180mm - kazete neshto za nego? Chuval sam che e mnogo "baven", no kato mu se smeni masloto stava po dobre..

tnx predvaritelno

pozdravi
DH_zone
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 8:44 am
Местоположение: Poland

Мнениеот koko » Сря Авг 25, 2004 10:44 am

Много тежи.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BuxpeH » Сря Авг 25, 2004 12:14 pm

@коко - можеш ли да ни кажеш точно колко?
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 12:18 pm

[quote="DH_zone"]

Hi 4 All

Iskam da kupja DNM-a 180mm - kazete neshto za nego? Chuval sam che e mnogo "baven", no kato mu se smeni masloto stava po dobre..

tnx predvaritelno

pozdravi
[/quote]


1. патронна вилка със маслен патрон в единия крак. в другия крак - пружина.
2. смазва се с грес, семерингите не са от най-качествените. резултат - при рядка профилактика, греста се втвърдява от мръсотия и вилката започва да работи на тласъци, да връща по-бавно и така нататък.
3. ако смениш маслото влияеш само на работата на хидравличния патрон, но не и на казчеството на хода, то зависи от смазката и честотата на профилактика.
4. самата вилка е изработена от мек и по-нискокачествен алуминий от да речем Shiver (давам пример с него щото е USD). Съответно за да има все пак нужната здравина за DH вилка е изработен от повечко алуминий и тежи много. Смея да твърдя, че нетното му тегло (без масло) е повече от това на Шивъра (също без масло).
5. относно самото масло - крайно непретенциозна към качеството на маслото. Може би това е единственото и предимство на тази вилка. Трябва ти само качествено хидравлично масло. Смазочните му качества са без значение.
6. Доста е субективно това което твърдя, но съм убеден, че заради качеството на алуминия, DNM страда от липса на lateral stiffness. С други думи суче се странично повече от допустимото. Има хора които твърдят обратното. Аз съм карал няколко дни такава вилка, сега карам двукоронен Шивър - определено се суче по-малко.
7. Заради мекия алуминий и повечкото сучене, оста често заяжда доста в краката на вилката и често се налага ползването на чук за да се извади, особено при повечко ползвана вилка. Също така страда и резбата на оста пак заради мекия материал.
8. Анодизацията на краката е качествена, но тази на тръбите е доста спестена, ако изобщо я има.


Edit: относно тежестта - в нормално състояние (с масло) Shiver DC тежи повече, заради по-големия обем масло който побира. Но по-малкия обем масло (и по-малкото тегло съответно) на DNM водят до известния проблем с разпенването (foaming) на маслото (допринася и факта, че маслената камера се помпа с въздух за реглаж на compression damping) както и до развиване на по-високи температури заради липсата на масло като смазочен и охладителен елемент - то е затворено в масления патрон. Така че по-горе не бях съвсем прав - все пак DNM е чувствителен по отношение на маслото - иска по-качествени и по-трудно разпенваеми масла ако се гони качествена работа.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот DH_zone » Сря Авг 25, 2004 12:45 pm

S edna duma ne si zasluzawa taka li?
DH_zone
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 8:44 am
Местоположение: Poland

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 12:47 pm

[quote="DH_zone"]

S edna duma ne si zasluzawa taka li?


[/quote]


е защо, не съм казвал такова нещо. дали си заслужава според мен зависи какво искаш от вилката си и с какъв бюджет разполагаш.
в смисъл ако можеш да си позволиш нещо по-скъпо няма да съжаляваш, но ако не можеш DNM е ОК.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот DH_zone » Сря Авг 25, 2004 12:51 pm

moga da e kupja za okolo 600lv, a za kakvo mi e .. sas sigurnost moze da se kaze lek i sreden DH .. :-) ne e za ProRide :-)
DH_zone
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 8:44 am
Местоположение: Poland

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 12:54 pm

[quote="DH_zone"]

moga da e kupja za okolo 600lv, a za kakvo mi e .. sas sigurnost moze da se kaze lek i sreden DH .. :-) sas sigurnost nie za ProRide :-)
[/quote]


ми на тази цена и за тези изисквания според мен си заслужава (зависи разбира се в какво състояние е конкретната вилка). Все пак ако теглото не те притеснява 180мм ход за 600лева ми се вижда доста добре, ако е читава вилката.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот DH_zone » Сря Авг 25, 2004 1:02 pm

Vilakata e na po-malko ot 1 godina ... kara e moj aver i mnogo po light ot men :-) taka che misla che jest w good forma
DH_zone
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 8:44 am
Местоположение: Poland

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 1:13 pm

[quote="DH_zone"]

Vilakata e na po-malko ot 1 godina ... kara e moj aver na Muddy Fox i mnogo po light ot men :-) taka che misla che jest w good forma
[/quote]


действай тогава :agree::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот rujiru » Сря Авг 25, 2004 2:29 pm

И аз съм с такова животно,
като тежест от dnm казват 3.9кг, а на много други места 3.6кг но е по верятно да тежи 3.9кг.

за ускукване не мога да говоря тъй като диска ми е 160 и нема как да усуче вилка с 20ка ос.

относно поддръжката е доста капризна, трябва си почистване/забърсване с парцал на долните крака след 1-2 карания тъи като се полепва доста прахоляк и боклук,
пак на 2-3 карания вилката си иска капване на масло или слагане на малко грес на долните крака за мек и равномерен ход,
врътката за rebound-а е малко пипкава [ поне моята която е червена на цвят и я дават като най нервната врътка т.е със най малък ход на завъртане ], т.е със половин оборот в произволна посока се завърта до край.

но за сметка на rebound-a, врътката за preload-а и трябват около 12-14 оборота за да се стегне на макс.

но за 600лв ако вилката е нова бива, моята лично ще я продавам барабар с бръкмата за 650-700лв следащия сезон тъи като ще се ориентирам към ендуро колело.

но като цяло съм доволен от вилката, може би стряска с големината и дължината си с които смело се конкурира с shiver.

по нанадолнища забравяш за камъни и неравности, но по баири много тегне което е нормално имаики впредвид тежеста и.

Edit: а и да - за вилка с такъв размер/дължина задължително добри чашки - оригиналните на бегемота загинаха под тежеста/дължината и за 1-2 седмици.
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот axelmax » Сря Авг 25, 2004 4:11 pm

izvinqvaite za offtopica


@rujiru-za koleloto ,dai da pogovorim stom ste go prodavash

[email protected]
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот rujiru » Сря Авг 25, 2004 4:18 pm

[quote="axelmax"]


izvinqvaite za offtopica


@rujiru-za koleloto ,dai da pogovorim stom ste go prodavash

[email protected]
[/quote]


на емаил-а в профила ми.
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот MOD » Чет Авг 26, 2004 10:21 am

Абсолютно е ценова информация ... според мен трудно може да се говори за реклама в случая ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта