Zadna os

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Zadna os

Мнениеот ivcho » Пет Авг 20, 2004 10:29 am

zna4 prez mai mesec s4upih ost nazadnata kapla i q smenih q i to4no sled dva meseca karane zapo4na da pravi edno djuu na opredeleni momenti i da juli gumata v amlkata i to lqvata strana sled okolo dva denna karane pak se s4upi osta sled tova re6ih da q zanesa na maistor da mi smeni cqlata glavina i sega pak pravi tova ju ju ju kato varta ot kakvo moje da e tova pls kajete
ivcho
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 25, 2004 10:13 pm

Мнениеот Sp0nG » Пет Авг 20, 2004 10:38 am

6tom gumata ti opira otlqvo v ramkata, vij dali ima6 dostatu4no mqsto otdqsno i ako e taka, koleloto se nujdae ot centrovka, za da zastane posredata i da ne opira, a ako nqma6 mqsto i otdqsno(pone 7-8mm) si nameri po-tqsna vun6na guma. Na men su6to mi opira6e v starata ramka, sled kato smenih gumata s po-6iroka. A osta spored men nqma ni6to ob6to s trieneto v ramkata, osven ako ne se krivi po vreme na karane.
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот ivcho » Пет Авг 20, 2004 10:43 am

e na men otna4aloto ne mi opira no 4ak sled 45 4asa karane po4va da opira i go pravi po4ti vinagi kogato se natisne6 vurho pedalaa gumata si mi e centrirana a ina4e imalo e i puti det ne go pravq
ivcho
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 25, 2004 10:13 pm

Мнениеот Sp0nG » Пет Авг 20, 2004 10:47 am

Vij da ne se polu4ava luft v glavinata pri produljitelno karane(ako ima go zatqga6 periodi5no), a tova 4e sturje pove4e kogato natiska6 pedalite ne e neobiknoveno, osobeno ako sa ti po-meki spicite, probvai da izmesti6 cqlata kapla po-nadqsno 4rez izmestvane na zadnata os sprqmo ramkata.
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот rujiru » Пет Авг 20, 2004 12:21 pm

Щом опира в рамката според мен или пак има счуепена ос, или не ти е затегнат QR-а [ на мен ми се е случвало да опира от разхлабен QR ], или ти е усукана каплата [ ако опира на моменти ]

заведи го на маистор да го погледне.
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот axelmax » Пет Авг 20, 2004 1:13 pm

[quote="Sp0nG"]

Vij da ne se polu4ava luft v glavinata pri produljitelno karane(ako ima go zatqga6 periodi5no), a tova 4e sturje pove4e kogato natiska6 pedalite ne e neobiknoveno, osobeno ako sa ti po-meki spicite, probvai da izmesti6 cqlata kapla po-nadqsno 4rez izmestvane na zadnata os sprqmo ramkata.
[/quote]


ako se premesti kaplata ,chrez osta kato se sloji gaika, ot stranata kadeto trqbva da se iznese na drugata strana nema li da se se raztvori zadnata vilica na ramkata, koeto ne e za preporachvane

ako se premesti kaplata chrez smqna na gaiki,takache da se sloji po shiroka gaika ot ednata strana, za da moje da se iznese glavinata na nekoq ot strana ,naprimer -kogato izkash da q iznesesh ,ot dqsno na lqvo se slaga ,ot dqsnata strana se slaga po shiroka gaika ,a ot drugata strana da se sloji po -malka ,na koqto shiroschinata e ravna razlikata ot normalnoto rastoqnie ,ot lqvata kraina do dqsnata kraina gaika pri regulirana glavina ,po tozi nachin se zapazva normalnata shirochinata na zadnata vilica ,no se se promenq chain line /liniqta koqto se polichva ot svarzvanetona prednite i zadnite venci s verigata ,koqto vliae mnogo na iznosvaneto na zabchatkite i verigata ,v smisal ako e narushena ,iznosvaneto se povishava znachitelno ,a i shuma se uvelichava pri vartene,koeto drazni /
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Sp0nG » Пет Авг 20, 2004 1:23 pm

@axelmax ne si me razbral pravilno (to az sam vinoven). Imah predvid ako osta e s gaiki, da se razhlabi ot ednata strana, primerno otlqvo i osta da se premesti malko napred ili nazad, po tozi na4in se mesti cqlata kapla i posle se zatqga.
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот AgentOrange » Пет Авг 20, 2004 3:55 pm

Ако гумата влиза в рамката "на косъм", с по макс. 2-3мм място от всяка страна, е нормално. Под влияние на огромното усилие, което се създава чрез напъване върху педалите, в оста на задното колело и задницата на рамката като цяло се появява временно усукване, което отклонява гумата в предната и част на ляво. Ако не става въпрос за луфт, крива ос, или нещо такова, няма какво друго да направиш, освен да преминеш на по-малка гума отзад (или да си вземеш по-корава или по-"широка" рамка :)). Лекото подкастряне на страничния грайфер на сегашната гума също е вариант, но е ГОЛЯМА играчка.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот pdobrev » Нед Юли 24, 2005 7:08 pm

Здравейте!
Аз имам същия проблем, но при мен обстоятелствата са малко по-различни.
Карам RAM HT1 с гума Cheng Shin 2.35 и е обяснимо по техническите параметри да не се събира. Но тя всъщност се събира и има достатъчно място от двете страни, че да не стърже при временно усукване на рамката. Така е, стига да е сложена каплата точно посредата. НО НА! Не мога и не мога - когато я поставя така, че да се намира в средата преди да съм затегнал гайките, след като ги затегна - гумата задира. Ако я поставя така, че да след като ги затегна гайките да е посредата, след известно по-остро каране, тя си влиза в леглата до край и пак задира.
Не знам какво да правя - мога да пробвам да я сложа така, че преди да ги затегна да е посредата и след като я затегна да я карам с яко блъскане и ако може да си влезе в леглата.
Някакви идеи? Оста е чисто нова и не е крива.
pdobrev
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rotting » Нед Юли 24, 2005 9:06 pm

[quote="pdobrev"]

...когато я поставя така, че да се намира в средата преди да съм затегнал гайките, след като ги затегна - гумата задира. Ако я поставя така, че да след като ги затегна гайките да е посредата, след известно по-остро каране, тя си влиза в леглата до край и пак задира.
Не знам какво да правя - мога да пробвам да я сложа така, че преди да ги затегна да е посредата и след като я затегна да я карам с яко блъскане и ако може да си влезе в леглата.
Някакви идеи? Оста е чисто нова и не е крива.
[/quote]
Хм, аз пък си мисля, че оста или направо главината (зависи от конструкцията), би трябвало да си кротува плътно в леглата и преди, и след като са стегнати гайките или куик-релийз машинката. Това което ти правиш - да центроваш каплата между двете вилици на рамката, чрез изместване на оста по хоризонталата го правих едно време на Балканчето.
Ако главината/оста са си в крайно положение в дропаутс (ушите) на рамката, а каплата не е в средата, мисля че трябва да се центрова наново. От към диска с по-голям балон и по-дълги спици, а от към шлиците с по-малък балон и по-къси спици. Средата по протежение на шината трябва да е точно над средата между двете контра гайки.
Ако не съм прав, моля за корекция.
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта


cron