Ramka

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ramka

Мнениеот DOC » Сря Авг 18, 2004 11:02 pm

Помощ!!!!!
Карам в момента един Драг Експерт с монатаж аливио.Рамката е 21' и като ходя да покарам на Витоша ми идва малко висока при по стръмните спускания.Аз съм 186см висок.Как да пооправиа нещата?то леващината ми е непоправима,но все пак! Мислиа си да купя лапа с по-стръмно изкачване,но май това няма да помогне. с други думи какъв размер рамка ми трябва?? за ХС каране..
Пс.Някой ми каза, че геометрията на Експертите била сбъркана,това вярно ли е?
DOC
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 13, 2004 12:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Авг 19, 2004 6:55 am

При този ръст рамката не би трябвало да ти е толкова голяма, за ХС дори си е таман, макар че по-добре би била 20". Разбира се, ако се спускаш, по-скоро 18-19". :8D:
Геометрията на Expert не е сбъркана, но е за крос-кънтри, т.е. при по-стръмни наклони надолу е нормално да я усещаш малко по-дълга от удобното.
По-къса (или същата дължина) лапа с по-голям наклон може да подобри нещата при стръмните спускания, но ще се отрази на поведението при катерене, завиване и т.н., т.е. ще има промяна, с която ще трябва да свикнеш и да се съобразяваш.
А каква ти е седалката? Ако е широка в задната част, пробвай с нещо по-тясно. Така ще можеш много по-лесно да се изтегляш назад и може да се окаже, че рамката не ти е чак толкова голяма ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Чет Авг 19, 2004 10:08 am

И аз съм с ЕКСПЕРТ не знам колко инча е, не съм я мерил, 1.73 съм и при спусканията на Витоша свалям колчето колкото мога надолу. Пак съм го прескачал де, ама от глупост и шубе като ковна яко В-Брейка отпред. Сега си чакам дисковата за отпред, мисля и аз като теб за една идея по-къса лапа и с по-голямо издигане. При сегашната дължина и положението на тялото ми наведен напред ми е доста трудно да се изнасям назад, когато се налага да вдигам предна.
Но пък комфорта при дълго каране по шосе или нагоре е несравним !!!:thumb:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот DOC » Чет Авг 19, 2004 8:34 pm

prav si za sedalkata-shiroka e otzad i zatrudnqva izteglqneto.shte vidq s kakvo moga da ia zamenia.mnogo vi blagodariq za syvetite
DOC
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 13, 2004 12:07 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта