Shiver SC vs. Marzocchi Z1 FR

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Shiver SC vs. Marzocchi Z1 FR

Мнениеот No1s » Сря Авг 18, 2004 9:05 pm

Преди време си бях харесал марзочито и си мислех, че това ще е следващата ми вилка. Обаче днес бях с едни познати до Нина и там съзрях Shiver-а и сега като се върнах в нас сериозно се замислих над въпроса кое от двете да си зема. На горе-долу еднаква цена са, обаче нещо не можах да намеря подробно инфо за shiver-a , а пък ме мързи да се заровя в нет-а така, че ако може някои да ми разясни разликите м/у тези две вилки ще съм му много благодарен:peace::pimp::hbang:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Авг 18, 2004 9:36 pm

Е ще се наложи да спре да те мързи.И аз бая питах във форума и нямаше много отзиви да не говориме сравнения:xx(:.Сърча нещо се е бъгнал и затова не давам линк.Търси из нета..Пиши за как ще я третираш вилката.Какъв челен ъгъл искаш да се получи и т.н.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Сря Авг 18, 2004 9:44 pm

И при мен нещо search-a се е прецакал:(!:. Иначе за третирането, еми фрееридец без простотии, но и не като разходка в парка. От време не време може някакви джъмпчета и тва е. Накратко сериозно, но без ексцесии.
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Сря Авг 18, 2004 9:50 pm

Забравих :hbang2:. Shiver-a има ли ЕТА като Z1-на. Даите някакво инфо за тоз shiver-a, че за Z1 открих и ми е горе долу ясно:P
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Сря Авг 18, 2004 10:34 pm

Ето я [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1498]темата[/url]. Търсенето работи просто трябва да се опресни няколко пъти браузъра.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Авг 19, 2004 12:05 am

Така Shiver-a има повече здравина напред-назад и е по-мазен.По-добър за дропове и генерално обиране на неравности.Става за урбан и има здрави 3 годишни бройки.Има 20мм ос - не QR тоест.Носи по-голяма гума.Изглежда доста добре.Има нисък crown to axle lenght(дължината от короната до оста) -тоест няма да ти вдигне много предницата.
Z1 има steel nitride на подпорите за трудно драскане-Shiver-a му требе лизард скин задължително а пък и това покритие триабва да намаля stiction-а.По-добра коравина при сучене настрани => по-добър при завиване.По-дълъг от shivera - с ХС рамка вече може да се кара удобно и при по-голям наклон надолу.По-лек ;).
Добави към това всичко написано от Bikerider и триабва да се ориентираш:^:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Чет Авг 19, 2004 1:42 pm

Аз карам Shiver SC. От Z1 нямам никакви впечатления, така че говоря само за Shiver-a:
- по-мазна работа на еднокоронна вилка не съм пробвал
- и на дропове, и на скоростни отсечки с множество малки неравности вилката РАБОТИ
- вече доста време е карана, 2-3 години има май и проблеми не е правила никога
- има си лизард скинове на краката (за обърната вилка, важно!), не и пречат на работата
- сучене не усещам при реално каране (не знам какво става ако се облегнеш на кормилото да натежиш върху предницата, но и не е нужно :-))
- ротора отпред ми е 203мм (avid bbdb)
- наистина си тежи, но аз предпочитам да тежи, но да работи както си трябва
- от време на време гълта въздух, което и втвърдява работата, но това се коригира много лесно като и развиеш едни болтове, просто е леко досадна процедура, но никак сложна
- но поддръжката и се състои само в смяна на маслото и изпускане на въздуха

Считам я за вилката за мен, за всекидневно никак спокойно градско каране и за фрийрайд на Витоша когато има време през уикендите. Не знам как е по-новия модел с малко ход, но моята си използва много пълноценно 120те мм.

edit: а, да, 78 кила съм и имам навика да си кривя често шините :-)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот No1s » Чет Авг 19, 2004 6:31 pm

Бях се спряхл на Shiver-a, но днес един разбирач ми каза, че имала много скъпа подръжка тая вилка. Разправя, че трябва на 50 часа каране да и се сменя маслото. Освен, че трябвало почти след сяко каране да се изпуска въздуха. Направо не знам:dunno:. И друго да попитам има ли някаква разлика м/у 2003 и 2004 модела на Shiver SC:?::angel:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Авг 19, 2004 8:18 pm

Shiver 03-120mm ход HSCV/ETA
Shiver 04-100mm ход HSCV/HSCV
Marzocchi препоръчва смяна на маслото на 50 часа при тежко каране за всички свои вилки така че това да ти е проблема;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Чет Авг 19, 2004 8:26 pm

[quote="koko"]

Shiver 03-120mm ход HSCV/ETA
Shiver 04-100mm ход HSCV/HSCV
Marzocchi препоръчва смяна на маслото на 50 часа при тежко каране за всички свои вилки така че това да ти е проблема;)
[/quote]

koko :thanks::beer:. Май така, както изглежда се насочвам към Shiver 2003. Но изниква още един проблем откаде да си го намеря?? В БАС сигурно го имат ама ше струва майка си и баща си? При веломаниаците имали такова животно и колко $ е, че и тва все пак е важно.:banana:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Авг 19, 2004 8:41 pm

[quote="No1s"]
При веломаниаците имали такова животно и колко $ е, че и тва все пак е важно.:banana:
[/quote]


Е нали ти в началото каза, че си бил при Нина и имало такава вилка и била горе-долу на цента на z1 :D:dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот No1s » Чет Авг 19, 2004 8:55 pm

[quote="Admin"]

[quote="No1s"]
При веломаниаците имали такова животно и колко $ е, че и тва все пак е важно.:banana:
[/quote]


Е нали ти в началото каза, че си бил при Нина и имало такава вилка и била горе-долу на цента на z1 :D:dunno:
[/quote]

:banana::banana::I:beer:. Малееее! Как можах:dunno::hbang2::rofl:. Явно много съм се размечтал за Super Monster докато съм писал.:santa2:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Авг 20, 2004 11:18 am

Само трябва да се изясни '03 или '04 си видял при Нина ;)

За смяната на маслото - и една година да не го сменяш - вилката ще работи. 50-те часа са препоръчителни за да остане вилката в топ-кондиция дори след непрекъснато каране в ужасни условия - кал, сняг, лед, киша, вода, пясък и подобни. нормалния препоръчителен срок за всички вилки на Marzcocchi е 100 часа. Сложи средно по 4 часа каране на ден да речем - това са 25 дена каране по 4 часа всеки ден.

За гълтането на въздух - при '04 модела с 100мм ход този ефект е намален до минимум заради намаленото сучене което е резутат от намаления ход. Иначе когато карах '03 модела ми се налагаше след три-четири спускания да air-bleed-вам, което е нормална практика и при двукоронния Шивър. Единственото неудобство на малкия Шивър е липсата на специалните отворчета за air-bleed както при големия Шивър.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта