Пътеките в Плана - рибката и урвич

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Пътеките в Плана - рибката и урвич

Мнениеот GOA » Пет Авг 13, 2004 1:05 am

1. Няколко пъти се опитвам да открия пътеката от кръстатия дъб (или околностите му)
до ресторант златната рибка (на самоковско шосе), но успех - нямам!
Ако може някой да ме светне точно от къде да я подхвана.

Имам спомени че тая пътека я чистиха пролетта, след чистенето на "изистената" и
"техничната" (последните 2 са описани от Любо като маршрути в Плана)


2. Как се стига до крепостта урвич, манастир св. Никола и царичина скала?

Веднаж карах по черния път между самоковско шосе (асфалта) и Искър, който ходеше до
Панчарево, и малко преди бариерата на разкопките (дето трябва да бъдат няква сграда)
завих надясно, между поляните. Пътя се вие между разни къщи. Вярно ли е предположението
ми, че продължавайки още натам ще стигна до обектите от 2. ?
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот Jovany » Пет Авг 13, 2004 8:02 am

Ако се вярва на картата, то пътеката за "Златната рибка" трябва да е второто отклонение от основния път(езерото -> кошарите->). С други думи пропускаш разклона за кръстатия дъб->кокалянския манастир и след около 3-5 км(не помня точно, а съм на работа и картата не е пред мен) наляво трябва да има разклон за желаната посока. Ако мога ще проверя точното разстояние към 14 часа и ще го постна. Но това е на теория, и мен ме интересува тази пътека, но все не ми остава време да я потърся. Та ако имаш успех - пиши.
Jovany
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 12:08 pm
Местоположение: Burundi

Мнениеот screamBoy » Пет Авг 13, 2004 10:13 pm

пътеката към ЗлатнаЛиПка:
от Хайдушко Кладенче тръгваш към манастира по обичайния път, след като излезеш от гората (50-70метра по-натам, след левия завой) би трябвало да продължиш отгоре по билото през поляната - наместо това завиваш покрай гората в ДЯСНО, пак е черен път, после следваш маркировката и когато свърши маркировката вече не може да се объркаш. БДВ маркировката е наша, велосипедна, а не туристическа. Може би скоро ще я инспектирам и ще я пооправя. Препоръчвам поне елементарна екипировка защото не успяхме да я прочистим добре и тук-там има някакво разнообразие, особено след средата.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOD » Съб Авг 14, 2004 8:59 am

Препоръчителни дълги ръкави и дълги панталони
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта