Съвети за Z1

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Съвети за Z1

Мнениеот koko » Чет Авг 12, 2004 1:46 pm

Ми най-накрая я зех ... мерси,мерси.:8D:
Въпросите са ми много и не особено добре обмислени..:P
1.Коя врътка е за ребаунда :o)
2.Защо ETA-та свива леко вилката с няколко см а не я сгъва до няколко см.
3.Вчера след 2 часа леко каране от лявото ботушче(най отдолу дето има нещо като винтове,до дроп-аутите) изтекоха няколко капки масълце,избърсах,днеска след 2 часа пак леко каране я излезла 1/2 капка я вчера не съм я видял/избърсал.Има ли за какво да се впрягам:?:
4.След колко часа каране триабва да се разработи и да стане по мазна.
5.Нужно ли е да се смазват подпорите...
Ми това засега :)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Авг 12, 2004 2:00 pm

[quote="koko"]
1.Коя врътка е за ребаунда :o)
[/quote]

"сцепения" шиш, който се подава от дясната врътка за пружината. по часовниковата стрелка забавяш връщането.

[quote="koko"]
2.Защо ETA-та свива леко вилката с няколко см а не я сгъва до няколко см.
[/quote]

защото фабричното ниво на маслото обикновено е под препоръчителното. трябва да се долее. препоръчвам ти чак при първата смяна.

[quote="koko"]
3.Вчера след 2 часа леко каране от лявото ботушче(най отдолу дето има нещо като винтове,до дроп-аутите) изтекоха няколко капки масълце,избърсах,днеска след 2 часа пак леко каране я излезла 1/2 капка я вчера не съм я видял/избърсал.Има ли за какво да се впрягам:?:
[/quote]

ми чак да се впрягаш няма причина. вероятно болтовете не са стегнати хубаво.

[quote="koko"]
4.След колко часа каране триабва да се разработи и да стане по мазна.
[/quote]

10 часа работа на вилката. по-мазна ще стане обаче след първата смяна на маслото.

[quote="koko"]
5.Нужно ли е да се смазват подпорите...
[/quote]

да - със силиконов спрей. в метро продават хубав по 4.50
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот koko » Чет Авг 12, 2004 9:32 pm

Ок а PTFE (тефлонов спрей) става ли?А иначе някакво име/марка за силиконов спрей и къде освен Метро продават?
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Авг 13, 2004 9:09 am

[quote="koko"]

Ок а PTFE (тефлонов спрей) става ли?А иначе някакво име/марка за силиконов спрей и къде освен Метро продават?
[/quote]



ми тефлона обикновено е като добавка в гъсти спрейове по принцип (за вериги и подобни) и едва ли ще ти свърши работа.
трябва ти лек силиконов спрей за тръбите. той освен да смазва също така омекотява семерингите за да прилепват по-добре към тръбите - нещо което с тефлонов спрей няма да се получи.

този спрей в метро е доста добър, освен това по магазините се продава и Valvoline Silicone Spray (до кино Империал например), който обаче е доста скъп - 11-12лв. Този в метро поне според мен не му отстъпва по нищо.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Пет Авг 13, 2004 12:18 pm

@koko -

:offtopic:
Честита придобивка !!!
Със здраве да я караш ...
:offtopic:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Авг 13, 2004 1:14 pm

их че съм... коко, честито и от мен, със здраве да я караш... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Апр 07, 2005 4:14 pm

[quote="bikerider"]

[quote="koko"]

Ок а PTFE (тефлонов спрей) става ли?А иначе някакво име/марка за силиконов спрей и къде освен Метро продават?
[/quote]



ми тефлона обикновено е като добавка в гъсти спрейове по принцип (за вериги и подобни) и едва ли ще ти свърши работа.
трябва ти лек силиконов спрей за тръбите. той освен да смазва също така омекотява семерингите за да прилепват по-добре към тръбите - нещо което с тефлонов спрей няма да се получи.

този спрей в метро е доста добър, освен това по магазините се продава и Valvoline Silicone Spray (до кино Империал например), който обаче е доста скъп - 11-12лв. Този в метро поне според мен не му отстъпва по нищо.
[/quote]

Мисля, че за Сънтур предписваха тефлонова смазка за праховите семеринги, но може и да бъркам.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта