kak da ne si 4upa glavata ot DJump

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

kak da ne si 4upa glavata ot DJump

Мнениеот SMITH » Вто Юли 08, 2003 6:34 pm

dneska se s4upih kato ku4e ot edin dj.slu4i se slednoto ne6to-ska4am az ama skok4eto beze okolo 1m. i malko rqzuk i na4i izska4am az ot jumpa,padam na predna guma pod gradus ot okolo 120°,izlitam ot koleloto,padam na ramo i koleloto v/u mene.rezultata e naturteno kolqno,ramo i tas i malka draskotina na bizata.nai lo6o se polu4i s rukaka,6toto se podprqh s neq pri padaneto i si obelih cqlo par4e koja.koleloto slava bogu e nevredimo.ta misulta mi be6e kak da go izbegna tva ne6to.gledah "Double Down" i vidqh dosta podobni izpulneniq.nqkoi da dade suvet kak da ne stava taka.:B)::xx(:

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот koko » Вто Юли 08, 2003 7:13 pm

Parvo Smith get well soon.
Vtoro kato za na4alo probvai da ne se prizemiava6 na predna guma (po-stabilno e na zadna pone spored mene)
Treto zamisli se za protektori (nikoi savet koito vidi6 tuka nqma da te napravi pro dirt jumper za 1 den)
4etvarto ot niakoi drug (az se prebivam na 40-50 sm skok4eta taka 4e :D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Вто Юли 08, 2003 10:00 pm

Prav e koko, dori da zadobreesh pak ima shans da se pre4ukash, taka 4e protektorite sa zadyljitelni. Ne moga da ti dam syvet za tehnikata na skoka stoto ne sym probval DJ, oba4e ako mojesh si nameri za trenirovki nqkakyv po-malyk variant na DJ, na koito ako sbyrkash nqma da sa tolkova kofti posledstviqta.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Сря Юли 09, 2003 11:22 am

da de taka praveh,imah edin maluk dj i si go ska4ah bez problemi 40-50cm. skok4e i se izlita6e kum 1m.,no mi pisna i natrupah o6te material otgore i stana 1-1.20 i posledicite bqha fatalni:)sko4ih kum 1.70-1.80 hop na predna guma i 4ao:xx(:

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот phipe » Чет Юли 10, 2003 11:08 pm

a kude to4no go ima6e toq maluk DJ,6toto i az iskam da se u4a a puk ne znam kude?
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот Cveti » Пет Юли 11, 2003 8:50 am

Ами и аз имам подобен проблем,нещо хич не мога да скоча както трябва.За сега пробвам само на малки препятствия,намерила съм си няколко из западния парк,не по високи от 40 см и обикновено падам на предна гума...:((Само няколко пъти съм успяла да падна на задна или на двете.Колкото и да вдигам предница все си падам на предна гума...:?:
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Юли 11, 2003 9:47 am

[quote="SMITH"]

dneska se s4upih kato ku4e ot edin dj.slu4i se slednoto ne6to-ska4am az ama skok4eto beze okolo 1m. i malko rqzuk i na4i izska4am az ot jumpa,padam na predna guma pod gradus ot okolo 120°,izlitam ot koleloto,padam na ramo i koleloto v/u mene.rezultata e naturteno kolqno,ramo i tas i malka draskotina na bizata.nai lo6o se polu4i s rukaka,6toto se podprqh s neq pri padaneto i si obelih cqlo par4e koja.koleloto slava bogu e nevredimo.ta misulta mi be6e kak da go izbegna tva ne6to.gledah "Double Down" i vidqh dosta podobni izpulneniq.nqkoi da dade suvet kak da ne stava taka.:B)::xx(:

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
[/quote]



Основното е да визуализираш скока... трябва да знаеш какво ще стане още преди да си скочил. Хубаво е да започнеш с скачането на скок тип teble top, който няма дупка между отскока и попивката. Пеи захождането към скока, в основата му, свиваш тялото и изпомпваш при отлепянето. Ръцете и краката са стегнати и леко присвити. Първоначално по време на скока просто се дръж за колелото за да свикнеш с усещането във въздуха.

Приземяваш или с двете гуми едновременно или първо предната, но съвсем малко преди задната... колкото да контактува с земята и да те води в права линия докато задницата не докосне.

Не приземявай на задна защото опасността да се превъртиш е много голяма и доста боли. Ако усетиш,че се превърташ стисни леко задната спирачка и предницата ще падне малко надолу. Не забравяй да пуснеш спирачката преди да приземеш.

Не забравяй каска и протектори и кайи къде е тоя DJ да дойда да го тествам. :)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Пет Юли 11, 2003 11:10 am

kakvo ima6 vpredvid s tabletop-ne6to kato virajite na NDK?Tqh gi ska4am bez nikvi griji-izsilvam se ot pe6ehodniq most i im vlizam s nqkva zverska skorost.purviq put kato sko4ih ne mojah da povqrvam kolko mnogo se ska4a ot tva ne6to i mnogo nadale4e-to4no sled purviq viraj ima edna peika(okolo 2m. dulga),e az se prizemiavam obiknoveno na metur sled neq-tva zna4i trimetrov skok s viso4ina okolo 1.20.tam nqma opasnost ad se prozemi6 na predna guma.

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот C_Mo » Пет Юли 11, 2003 5:09 pm

[quote="SMITH"]

kakvo ima6 vpredvid s tabletop-ne6to kato virajite na NDK?
[/quote]


-> ___/```\___ това е table top.

-> ___/|__|\__ това е double.

Рампата на колодрума е скок тип table top. И е добро начало ако искаш да се учиш да скачаш. Това на НДК е пълна глупост.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Пет Юли 11, 2003 10:13 pm

emi ti pove4e gi razbira6 ne6tata,ama mejdu NDK /``````i kolodruma /```\« kva e razlikata.
ti uspqva6 li da go presko4i6 tva cqloto?ili tva 2-rata 4ast sluji kato popivka?

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот Admin » Пет Юли 11, 2003 11:12 pm

[quote="SMITH"]

emi ti pove4e gi razbira6 ne6tata,ama mejdu NDK /``````i kolodruma /```\« kva e razlikata.
ti uspqva6 li da go presko4i6 tva cqloto?ili tva 2-rata 4ast sluji kato popivka?

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
[/quote]


Разликата е точно в това, че \ е попивката и идеята е да се приземиш на нея, т.е. да прескочиш равното. Но, ако в началото не успяваш да прескочиш равното, вместо да паднеш в дупка (както е при Dirt Jump), се приземяваш на равно. Нещо, с което явно нямаш проблеми;)

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SMITH » Съб Юли 12, 2003 5:30 pm

1oX man.na4i purvo trqbva da se probvam na takova ne6to i togava da mina kum golemite DJ:Da tui kato ne mi se hodi sam na kolodruma are da se ugovorim snqkoi,da vidim koi kvo moje;),ama za lsed taq
sedmica deto idva,4e sum zaet.

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот C_Mo » Съб Юли 12, 2003 6:15 pm

[quote="SMITH"]

1oX man.na4i purvo trqbva da se probvam na takova ne6to i togava da mina kum golemite DJ:Da tui kato ne mi se hodi sam na kolodruma are da se ugovorim snqkoi,da vidim koi kvo moje;),ama za lsed taq
sedmica deto idva,4e sum zaet.

[/quote]


Вечер към след 19ч все ще има някой, че да не си сам... Кажи кога ще ходиш да дойдем да гледаме и да се учим.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Пон Юли 21, 2003 9:10 am

kogat kaje6


:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out,a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот SMITH » Сря Юли 23, 2003 9:05 pm

lelelleleelelelelelelelelelelelle.tiq tupi pi6loivci mi ide da gi napsuvam zdravo.dneska v iujen park vlizam v edna aleq s 50-55km.(mnojko si e za aleq pulna s hora ama sa nqma da karam kato babi4ka[vidqh edna okolo 60 godishna s DRAG])i re6avam da mina m/u dve pensii
,v toq moment iska4a nqkuv maluk baluk i zastava to4no m/u tqh se zakovava se edno e vidql T.I.R. i....stana klane kakto mu vikate:)-abe ebah si im maikata.nai 4udnoto e 4e osven 2 komocio 3 s4upeni ruce i fraktura na glavata na babi4kite nie s malkiq ostanahme absoliutno celi!!!e pone si vzeh pouka-nikvi 50km,minavam s 60,nikoi ne vijda kvo go e udarilo i otminavam!;P
P.S. sorry za suzdadeniq lo6 imij,ama izglejda ne sum edinstveniq koito se e "klal" tam,komentarite bqha-"MA DA BE6I IDINSFINIQT,IDNO DIFANIE MA OTNESI F4ERA,DOKATO KOPAH KARTOVITI DO PARZALAKTA,MA PARK I SIE PAK TFA,NI SU KARA TAKU \/\/ /-\[:0]"

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out,a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юли 24, 2003 2:23 am

Направо нямам думи... Все пак ще се опитам да кажа нещо :
Ако искаш да караш с 50 км/час, Южния парк определено не е мястото. Отиваш на Витоша в делничен ден по никое време и си караш на воля.
Ако от думите ти личеше някакво искрено съжаление за това което си направил, не бих си позволил да те упреквам. На всеки може да се случи кофти катастрофа. Стават такива работи, но твоя отговорност е да се стремиш да ги избягваш (а карането с 50 в ЮП си е чиста безотговорност). Аз съм ходил два пъти там, и реших че просто този парк не става за каране - за да е безопасно за другите, трябва непрекъснато да намалявам, така че не си заслужава - нито на мен ми е приятно, нито на разходкаджиите.
"tiq tupi pi6loivci mi ide da gi napsuvam zdravo" - не забравяй че и ти си бил "tup pi6lo" някога. Мисля че си достатъчно голям, за да знаеш че децата не могат да носят отговорност за такива действия и ние трябва да ги пазим. ТИ СИ ОТГОВОРЕН ЗА ДЕЙСТВИЯТА СИ!!!
Ако не се утрепеш в някой парк, живот и здраве един ден ще си една от тези "pensii", навехната ръка ще те боли колкото години си, а да не говорим какво ще ти коства счупена.
Мен лично не ме притеснява лошия имидж, който си създал (или по-скоро затвърдил) към нашия спорт. Притеснява ме твоето отношение към другите... Наясно съм, че пубертета доста силно възбужда егото, ама при теб е патологично...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SMITH » Чет Юли 24, 2003 5:16 pm

sorry tate.no "Silata e v moi ruce"-nali taka be6e;).tva dali se oprekvam za stanalato ti ne moje6 da go kaje6,a tva da se pravi6 na psiholog ne e mnogo siguren izto4nik.razbira se 4e sijalqvam,prosto v4era to4no se pribrah kum 8.30 i si izlqh qda vurhu topica.a za tva vuv vsqka cilicizovana strana si ima alei za koloezda4i,ne kazvam 4e ne sum vinoven,ama i usloviqta sa predpostavka!a egoto mi edva li moje da se nare4e patologi4no.

:}):Why are U still here...go ride......[:0]Hey watch out,a tree->BaNg<-:xx(:
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron