KAK DA SI NASTROQ ZADNIAT DERAILIOR?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

KAK DA SI NASTROQ ZADNIAT DERAILIOR?

Мнениеот EmZo » Чет Авг 05, 2004 12:14 am

OFFTOPIC: Zdraveite, az sum se zapalil po planinskoto koloezdene ot okolo 2 godini. 1vo si kupih edin Cross pionneer s predna vilka i posle zapo4nah vse pove4e i pove4e da se uvli4am s planinskoto koloezdene i eto me nai setne predi oklo 3 meseca subrah nqkakvi pari4ki i si kupih 6to gode normalen velosiped: Drag Behemoth, s Alivio montaj

Napravo me e sram da kaja 4e za tolkova vreme ne se nau4ih da pravq po-seriozni remonti, razli4ni ot nai obiknovennata poddrujka, ta sled porednoto karane dnes Za poreden put si po4istih i smazah verigata no sled kato svur6ih vsi4ko ima6e leko trakane na verigata i se opitah da go otstranq s leko vrutvane na vrutkta na jiloto za izmestvane na poziciqta na dereiliora i sega skorostite ne rabotqt taka dobre kato predi 6te sum mnogo 6tasliv ako nqkoi mi pomogne i mi kaje ako ima nqkakuv specqlen podhod si vurna skorostite v starq im variant toest: s edno cukane na komandite verigata da se premestva vednaga bez mnogo trakane i bavene i tn. Blagodarq vi!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот PtD » Чет Авг 05, 2004 2:11 am

[quote="EmZo"]

6te sum mnogo 6tasliv ako nqkoi mi pomogne i mi kaje ako ima nqkakuv specqlen podhod si vurna skorostite v starq im variant toest: s edno cukane na komandite verigata da se premestva vednaga bez mnogo trakane i bavene i tn. Blagodarq vi!
[/quote]


Ами специално задния дерайльор не е кой знае каква философия - ако трудно се качва от по-малките към по-големите венци, развиваш врътката (натягаш жилото), ако е обратното - завиваш врътката.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Bobo » Съб Авг 07, 2004 1:14 pm

Pak triabva da opitash sas vart4kata na jiloto na skorostite kato go vartish leko i vnimatelno ne pove4e s niakolko milimetra, vsiako trakane e nejelatelno,ozna4awa 4e verigata ne e na prawilnoto si miasto.....vnimaavai as krainite pozicii na Rd to si,mnogo e vajno otkade zapo4wa atakata si Rd to....
:D
Bobo
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 07, 2004 1:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Нед Авг 08, 2004 10:54 pm

Da be Opravih se (malko sum neturpeliv) prosto trqbva malko pove4e turpenie i nervi sega prevklu4vam perfektno no vse o6te ima na mesta leko trakane koeto me podludqva i koeto ne moga da korigiram s vrutkata na jiloto , moje da sum izkrivil nqkude cqlata sistema na derailiora i malkite zubni kolela, vupreki 4e ne si li4i.... 6te ida pri mehanik.. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Bobo » Вто Авг 10, 2004 11:06 am

Vartoka ima edni zab4eta koito korigirat nai finno poziciata mu...t.e. e 1/2 oborot, saobrazi se s tova...ili moje da se izpilili...
otidi na maistor nai dobre..
:)
Bobo
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 07, 2004 1:03 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта