Масла, смазки, спрейове...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Масла, смазки, спрейове...

Мнениеот Lubo » Вто Авг 03, 2004 7:06 pm

КАКВИ масла, смазки, спрейове... ползвате? За КОЯ част съответно ги полозвате и от КЪДЕ ги купувате (къде е по-тънко)??? :)

Мисля, че ще е полезно ПО-опитните (препатили) да споделят опита си с лаиците (като мен). :D:D:D
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Авг 03, 2004 7:20 pm

Масло за веригата - Motorex Dry Lube или Wet Lube в зависимост от условията
Масло за вилката - Motorex Racing Fork Oil
Грес за главини и други разни - Motorex от зелената

Абе в общи линии ползвам Motorex и съм доволен. За вилката е купено от моторджийски магазин (МотоБум май беше ма може и да се лъжа) а другите от БАС. Хубаво е човек да има под ръка и WD40 - доста универсален спрей. Последно смазах пантите на вратите и прозорците на бунгалото :o), а и по колелото има къде да се цъка с него. Цени не помня :bawling:... Първо заради малкото оцеляли мозъчни клетки, и второ, защото специално за смазките считам за неудачно да се правят компромиси с качеството. С една тубичка грес примерно може да изкараш повече от година.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот andy bikera » Вто Авг 03, 2004 9:13 pm

Аз ползвам Mobil 1 Chain Lube 100% Synthetic за веригата.
andy bikera
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 8:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dimodi » Вто Авг 03, 2004 9:34 pm

[quote]Масло за веригата - Motorex Dry Lube или Wet Lube в зависимост от условията[/quote]

Това спрейове ли са или просто масло? Ако е просто масло, как го слагаш най-лесно?

Аз ползвам един смазващ спрей на Zefal, но не мога да преценя дали е достатъчно хубав, някой има ли мнение за него? Мерси.
Аватар
dimodi
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1267
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 6:04 pm
Местоположение: София - Младост

Мнениеот alcoholyday » Вто Авг 03, 2004 10:59 pm

аз за веригата ползвам Gist Chain Grease spray . Купих го преди време за 9 лева и съм доста доволен от него. Има го във веломаниа
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Авг 04, 2004 12:17 am

[quote="dimodi"]

[quote]Масло за веригата - Motorex Dry Lube или Wet Lube в зависимост от условията[/quote]

Това спрейове ли са или просто масло? Ако е просто масло, как го слагаш най-лесно?
[/quote]


Просто тубички с масло... Почиствам веригата, после по една капка на всяка връзка, завъртам няколко пъти да влезе добре и леко забърсвам излишното. Губи се време, но става добре. Спрейчета ползвам рядко - когато ме мързи, когато нямам условия добре да почистя веригата, и т.н. Спрея ми е този на Gist, но ми е мерак да пробвам и масово хваления на Valvoline. Нещо не можах да го открия обаче по магазините...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 04, 2004 10:40 am

[quote="КапитанПланета"]
...но ми е мерак да пробвам и масово хваления на Valvoline. Нещо не можах да го открия обаче по магазините...


[/quote]


има го в магазина в сградата на кино Империал. ако там няма, 100% ще има в магазина на Valvoline на Симеоновско шосе (след отбивката за Дианабад, преди комплекса с посолствата). там поне зареждат яко.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Сря Авг 04, 2004 10:49 am

10X bikerider ! :beer:
Бих ли мОгъл да те запитам още нещо ? Имаш ли информация каква конкретно е разликата между БайкЛаийн и МотоЛайн маслото за вилки на Моторекс ? Това Racing Fork Oil го зърнах в магазина и не се сдържах - купих си го. Сега вилката ми работи по-добре в сравнение с предишното (Liqui Moly) но все пак ми е интересно дали (и какво) губя че не си взех от Байк Лайн-а...
Благодаря предварително ! :8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 04, 2004 11:05 am

[quote="КапитанПланета"]

10X bikerider ! :beer:
Бих ли мОгъл да те запитам още нещо ? Имаш ли информация каква конкретно е разликата между БайкЛаийн и МотоЛайн маслото за вилки на Моторекс ? Това Racing Fork Oil го зърнах в магазина и не се сдържах - купих си го. Сега вилката ми работи по-добре в сравнение с предишното (Liqui Moly) но все пак ми е интересно дали (и какво) губя че не си взех от Байк Лайн-а...
Благодаря предварително ! :8D:

[/quote]


ами разликата е, че BikeLine маслото първо е 5-10w, и второ не става за open-bath вилки - смазочните му качества са ужасни. става само за хидравличните патрони на Manitou-тата според мен...

A Racing си е за open-bath. Аз в момента съм сипал 7.5w такова на Шивъра... :banana: да видим дали е по-добро от Motul...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Сря Авг 04, 2004 11:21 am

Bikerider, ясно, 10Х ! :beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Сря Авг 04, 2004 12:32 pm

Препоръчаха ми един флакон - грес-спрей на вюрт!
Като го пробвам ще разкажа. Иначе много ми го хвалиха....
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта