Наколенки, налакътници

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Наколенки, налакътници

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 02, 2004 3:12 pm

Здравейте!
Темата е многократно дискутирана, на все пак.... Искам да попитам конкретно за едни модели производство на Rucanor, черни на цвят с Velkro ленти се прикрепят - водят се модели за скейтборд, ролери. Имат пластмасово прокритие, крият само коляното и лакътя, в комплекта за 44 лв. има и едни протектори за дланите, като направиш плонж да не се одереш (с тях не може да се кара де, не може да се държи кормилото). Някой да ползва такива? Стават ли за каране (и най-вече за предпазване) - ХС разбира се, без бесни високоскоростни приземявания. Дали може да си върти с тях? Някой ако ползва да сподели...
Иначе 661 са си класа, ама и цената (къмто 100 лв ще се вържат комплекта) си е маняшка:banana:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Авг 02, 2004 3:21 pm

А за какво са ти протектори за XC, ако мога да попитам? Все пак там не се предвиждат падания. А и да паднеш, скороста е пределно ниска, за да се нараниш.

Според мен една хубава каска е достатъчна.

Щях да забравя - каквито и да е протектори за XC просто ще те запарят така, че на 10-я километър няма да можеш дъх да си поемеш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 02, 2004 3:31 pm

[quote="bikerider"]

А за какво са ти протектори за XC, ако мога да попитам? Все пак там не се предвиждат падания. А и да паднеш, скороста е пределно ниска, за да се нараниш.

Според мен една хубава каска е достатъчна.

Щях да забравя - каквито и да е протектори за XC просто ще те запарят така, че на 10-я километър няма да можеш дъх да си поемеш.
[/quote]

Прав си ама в ХС-то си има и елементи от вида " с 30- 40 надолу по добра чакълеста пътечка" и там знаеш как малко несъобразено спирачно усилие, някой камък крив и се е случвало да се метна някъде... не, че е било фатално и каската не съм уцелвал досега (да чукна на дърво), ама е неприятно после седмица-две ходя кат Муджехидин след бомбардировка :rofl: в офиса ме гледат като извънземен.
та затова питам да сподели някой ако има опит с тези, че не са много пари...
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2004 3:45 pm

[quote="bikerider"]

А за какво са ти протектори за XC, ако мога да попитам? Все пак там [b][color=red]не се предвиждат [/color][/b]падания. А и да паднеш, скороста е пределно ниска, за да се нараниш.
[/quote]


Хм, интересно мнение.

Те и в DH не се предвиждат, ама стават, само дето е с по-голяма вероятност.

То че никой не носи протектори примерно на XC състезания е ясно, ама това е защото пречат, а не защото не се пада. Но когато някой тук каже, че кара XC, това може да значи толкова много неща...

Абе въобще интересни мнения има за така нареченото XC, даже явно някои си го представят като разходка с колело по равни полянки между жужукащи пчелички и нежни магарешки бодилчета.

Аз никога не бих посъветвал човек, който е решил, че трябва да си купи протектори, знаейки собствените си умения и стил на каране, да не го прави.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Авг 02, 2004 3:53 pm

[quote="did"]

Абе въобще интересни мнения има за така нареченото XC, даже явно някои си го представят като разходка с колело по равни полянки между жужукащи пчелички и нежни магарешки бодилчета.

Аз никога не бих посъветвал човек, който е решил, че трябва да си купи протектори, знаейки собствените си умения и стил на каране, да не го прави.
[/quote]


@did:
не виждам защо се заяждаш - аз нищо никого не съм го посъветвал, а просто любезно питам, защо смята че му трябват. доста време съм карал XC не по полянки със жужащи пчелички и прекрасно знам какво е. на мен поне тогава не ми трябваха 400 грама протектори на краката. спести си иронията.

@jivkonik:
съветвам те все пак да си вземеш велосипедни протектори заради проветрението. онези които цитираш според мен ще те запарват [u]много[/u]. за 661 нищо няма да кажа, освен че и аз не бих дал 100 лева за тях.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 02, 2004 4:03 pm

[quote="bikerider"]

[quote="did"]

Абе въобще интересни мнения има за така нареченото XC, даже явно някои си го представят като разходка с колело по равни полянки между жужукащи пчелички и нежни магарешки бодилчета.

Аз никога не бих посъветвал човек, който е решил, че трябва да си купи протектори, знаейки собствените си умения и стил на каране, да не го прави.
[/quote]


@did:
не виждам защо се заяждаш - аз нищо никого не съм го посъветвал, а просто любезно питам, защо смята че му трябват. доста време съм карал XC не по полянки със жужащи пчелички и прекрасно знам какво е. на мен поне тогава не ми трябваха 400 грама протектори на краката. спести си иронията.

@jivkonik:
съветвам те все пак да си вземеш велосипедни протектори заради проветрението. онези които цитираш според мен ще те запарват [u]много[/u]. за 661 нищо няма да кажа, освен че и аз не бих дал 100 лева за тях.
[/quote]

Прав си за проветрение не беше мислено като ги гледах....
Аз се вгледах в http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=399
и
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=398
пише, че имат проветрение. Не съм ги виждал на живо.
Ако препоръчаш нещо подходящо и на по-добра цена имаш :beer::thumb:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2004 4:10 pm

[quote="bikerider"]
@did:
не виждам защо се заяждаш - аз нищо никого не съм го посъветвал, а просто любезно питам, защо смята че му трябват. доста време съм карал XC не по полянки със жужащи пчелички и прекрасно знам какво е. на мен поне тогава не ми трябваха 400 грама протектори на краката. спести си иронията.
[/quote]


Съжалявам, че е прозвучало като заяждане или ирония. Нямах това предвид. Моля за извинение.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Авг 02, 2004 4:21 pm

[quote="jivkonik"]
Прав си за проветрение не беше мислено като ги гледах....
Аз се вгледах в http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=399
и
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=398
пише, че имат проветрение. Не съм ги виждал на живо.
Ако препоръчаш нещо подходящо и на по-добра цена имаш :beer::thumb:
[/quote]


Ами за съжаление, моето скромно мнение е, че неопрена едва ли е достатъчно проветрив. По-скоро бих ти препоръчал нещо от рода на Dainese - мека продупчена пластмаса върху текстилна подложка с рехава плетка. За още по-голямо съжаление хубавата проветривост се отразява на цената. Аз поне все още не съм видял подобни протектори на приемлива за BG цена тук. Не претендирам за изчерпателност, може и да има. Все пак ако прежалиш 100 лева, 661 са едни доста прилични протектори. Друг е въпроса дали наистина струват толкова. Аз бих си ги поръчал отвън, например [url=http://www.jensonusa.com/store/sub.aspx?i=354]оттук[/url] - има доста свястни наколенки за 20 долара (Fox Ventilator). Транспорта е скъп, но все пак това не е единствения онлайн магазин.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Авг 02, 2004 4:23 pm

[quote="did"]

[quote="bikerider"]
@did:
не виждам защо се заяждаш - аз нищо никого не съм го посъветвал, а просто любезно питам, защо смята че му трябват. доста време съм карал XC не по полянки със жужащи пчелички и прекрасно знам какво е. на мен поне тогава не ми трябваха 400 грама протектори на краката. спести си иронията.
[/quote]


Съжалявам, че е прозвучало като заяждане или ирония. Нямах това предвид. Моля за извинение.
[/quote]


няма нужда от извинения - няма обидени. мир братко :agree::beer::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 02, 2004 9:36 pm

bikerider
Мерси за инфото!!! ;):agree::beer:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Вто Авг 03, 2004 10:02 am

[quote="jivkonik"]

bikerider
Мерси за инфото!!! ;):agree::beer:
[/quote]


за нищо :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Zozka » Вто Авг 03, 2004 12:52 pm

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :puke: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :puke2: :puke2: :puke: :puke: :puke2: :puke2: :xx(: Болницааа

Имам тука едни налакътници Rossignol с CoolMax проветрение, ако мислиш че ще ти свършат работа свирни...

Edit: ама най-гъзарското забравих: фосфорицират лепенките ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта