Маршрути в ЛЮЛИН планина....

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Маршрути в ЛЮЛИН планина....

Мнениеот jivkonik » Пет Юли 30, 2004 9:56 am

Здравейте!:D
Някъде четох по форума за карания по ЛЮЛИН планина. Ако някой може и желае да опише по-подробно някое маршрутче ще съм му много благодарен, че съм в квартал ЛЮЛИН и ще ми близичко! ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот 4getcredo » Пет Юли 30, 2004 10:14 am

Аз мога да ти предложа един много приятен, сравнително кратък (около 10 км) и не много тежък маршрут там. Завличаш се по някакъв начин до Мало Бучино, село на стария път за Перник, минава се през Суходол. Сега не мога да ти кажа точния автобус (мисля, че беше 56 и 57, може и да греша), но тръгва от спирка в края на бул. Стамболийски. Можеш да стигнеш и на собствен ход, пътят не е натоварен и не е неприятен. Като влезеш в Мало Бучино точно в началото има един клуб на СДС. Завиваш от главния път наляво след този клуб и вървиш по основната улица, тя първо върви успоредно на шосето, от което идваш, а после постепенно се извива наляво и става доста стръмна. Караш все по нея, излизаш от селото и стигаш до една помпена станция, където свършва асфалта, а от дясно на входа на станцията започва черен път, който по принцип води до Бонсови поляни(?) над Горна Баня(или там както се казваха, не го запомних, може би по-добре от мен знаеш). Оттук нататък е лесно караш по черен път на места с доста дълбоки коловози, но иначе е лесно. На местата, където можеш да се объркаш има табелки за въпросните поляни. Като стигнеш поляните, а и малко след това самата Горна Баня няма да слизаш надолу, а продължаваш към Княжево. В тази посока има доста пътеки и се открива много готина гледка към Витоша. Всъщност караш по билото на Люлин в тази финална част. По едно време стигаш до най-горните вили и оттам спускането към Княжево е страхотно!
Дано ти стана ясно. Няма да ти е трудно да се оправиш, защото аз минах за първи път оттам без да имам някаква идея за пътя, но се оправих.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cveti » Пет Юли 30, 2004 11:47 am

Ей,най-после още един люлинец!:wavey:Обаждай се да се помотаем заедно из Люлин някой път.Аз знам 1-2 места,а имам желания да изследвам още много ако някой се навие да се изгубим заедно някой път.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пет Юли 30, 2004 12:37 pm

[quote="Cveti"]

Ей,най-после още един люлинец!:wavey:Обаждай се да се помотаем заедно из Люлин някой път.Аз знам 1-2 места,а имам желания да изследвам още много ако някой се навие да се изгубим заедно някой път.
May the force be with you.
[/quote]

Ок ще викам !:D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот F1-MAN » Пет Юли 30, 2004 5:05 pm

4getcredo, благодаря че каза че от другата страна има хубави пътеки, а до сега карах между бонсови и суходол, а там е малко обрасло. Абе казвайте ако ходите, а съм в Горна Баня и ми е страшно удобно.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта